„Norfos“ efektyvumo sprendimai: iš ko mokėti didesnius atlyginimus?

Reklama publikuota: 2022-08-10
Dainius Dundulis, UAB „Norfos mažmena“ valdybos pirmininkas:  „Kai turime tiek žmonių, kiek realiai reikia, sutaupome ir galime savo darbuotojams mokėti didesnius atlyginimus.“ J. GRIGELYTĖS NUOTR.
svg svg
Dainius Dundulis, UAB „Norfos mažmena“ valdybos pirmininkas: „Kai turime tiek žmonių, kiek realiai reikia, sutaupome ir galime savo darbuotojams mokėti didesnius atlyginimus.“ J. GRIGELYTĖS NUOTR.

Nuo sumažinto apšvietimo iki išjungiamų šaldytuvų – mažmeninės prekybos tinklai šiandien priversti ieškoti įvairių sprendimų, kurie padėtų atlaikyti augančias energetikos ir žaliavų kainas. „Norfos mažmena“ skaičiuoja, kad dabar labai gelbsti prieš 10-15 metų pradėtos investicijos: ne tik padeda atlaikyti energetinį šoką, bet ir mokėti vienus didžiausių atlyginimų tarp prekybos tinklų.

Energijos taupymas „Norfos“ tinkle dar nuo 2008 – 2009 m. sunkmečio buvo viena iš svarbių sričių, kuriai nuosekliai buvo skiriama daug dėmesio. Daugumoje parduotuvių jau seniai įdiegta ne tik taupi apšvietimo technika, LED technologijos, bet ir automatinio šviesos jungimo sistema, kuri leidžia reikšmingai sumažinti energijos sąnaudas išlaikant komfortą darbuotojams ir klientams. O daugiau nei 100 „Norfos” parduotuvių jau nėra prijungtos prie šilumos tinklų sistemų – jos apšildomos pasitelkiant šilumos siurblius, kurie naudoja parduotuvių šaldytuvų skleidžiamą šilumą. Visi inžineriniai, energiją vartojantys tinklai yra apjungti į bendrą energijos valdymo sistemą. Ant naujų parduotuvių taip pat diegiamos saulės baterijos, kurios šviesiuoju metų laiku tampa svariu papildomu energijos šaltiniu ir leidžia taupyti išlaidas.

„Mums visada buvo svarbu veikti kuo efektyviau ir nešvaistyti energijos. Dabar, kai elektros energija brangsta taip stipriai, anksčiau mūsų priimti sprendimai jau tampa konkurenciniu pranašumu. Kaip ir visi, sąnaudų augimą jaučiame, tik mus tai paliečia ne taip skaudžiai. Dabar energiją naudojame tikrai labai optimaliai“, – sako Dainius Dundulis, UAB „Norfos mažmena“ valdybos pirmininkas.

Tiek žmonių, kiek reikia

Tačiau energetinis efektyvumas – ne vienintelė sritis, kuriai sprendimų pradėta ieškoti daugiau nei prieš dešimtmetį. Labai pasiteisinusiu sprendimu D. Dundulis vadina ir automatinę užsakymų sistemą.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Šį procesą pradėjome, turbūt, jau prieš 15 metų, o baigėme prieš 5-7 metus, priklausomai nuo parduotuvių. Įdiegti programą – viena, tačiau reikia labai daug įdirbio, kad komanda išmoktų ir įprastų su ja dirbti. Užsakymai, priėmimai, pajamavimai – viskas pas mus vyksta automatiškai, su minimaliais veiksmais, kuriuos reikia perprasti. Ir rezultatas tikrai matomas“, – pasakoja D. Dundulis.

Visi „Norfos“ parduotuvių užsakymai suformuojami automatiškai pagal prekių likučius, o šie fiksuojami pagal pardavimus kasose. Užsakymai automatiškai pateikiami tiekėjui per sandėlį. Tiekėjui atsiuntus prekes ir sąskaitą, ši taip pat užpajamuojama vos vienu mygtuko paspaudimu. Sandėlyje patikrinamas tik atvežtų palečių kiekis, o prekių priėmimas vyksta rūšiavimo metu. Sąskaita faktūra tiekėjams taip pat išsiunčiama automatiškai.

„Yra tam tikrų veiksmų, kuriuos parduotuvės darbuotojai turi padaryti, kitaip sistema strigtų. Tačiau tai užima tik minutes, ne etatus. Jei kažkada parduotuvėje reikėjo trijų žmonių vien pajamavimui, dabar darbą atlieka sistema. Mums tai labai svarbu. Kai turime tiek žmonių, kiek realiai reikia, sutaupome ir galime savo darbuotojams mokėti didesnius atlyginimus“, – pažymi D. Dundulis.

Svarbios visos išlaidos

„Norfos mažmena“ yra viena iš didžiausius atlyginimus mokančių prekybos tinklų. „Sodros“ duomenimis, parduotuvių darbuotojų darbo užmokesčio mediana birželį siekė apie 1.361 Eur. Kalbėdamas apie sprendimus, kurie leidžia pasiūlyti didesnį atlygį, bendrovės valdybos pirmininkas sako, kad jų yra visa visuma. Net maži sprendimai, galiausiai, padeda dirbti efektyviau, tvariau ir nešvaistyti, o tai sudaro sąlygas skirti didesnį biudžetą darbuotojams.

„Pavyzdžiui, mūsų prekių transportas niekada negrįžta į sandėlį tuščias. Apskritai, tuščias nevažinėja. Kai į parduotuves atvežamos prekės, mašinos būna pakraunamos surinkta tara, taip pat makulatūra, kitomis išrūšiuotomis medžiagomis, kurios keliauja į perdirbimą ar deginimui. Pakuočių plėvelę suspaudžiame, kad užimtų mažiau vietos. Dėžes tarai jau senai sukūrėme patys, kad tuščios jos susimautų viena į kitą. Taip  irgi taupome vietą, daugiau erdvės lieka prekėms, nevežiojame oro“, – pasakoja D. Dundulis.

Prekės į „Norfos“ parduotuves vežamos 7 dienas per savaitę. Tai leidžia užtikrinti visų maisto prekių, ypač mėsos, šviežumą. Nors transportas važiuoja dažniau, kasdien pristatant prekes ir šaldiklių, kurie reikalingi produktų šviežumui palaikyti, parduotuvėse reikia mažiau, o tai reiškia mažesnį elektros energijos poreikį.

Tokie sprendimai, pasak D. Dundulio,  buvo apgalvoti, pirmiausia, dėl efektyvumo, tačiau šiandien jie itin svarbūs ir veiklos tvarumui, padeda mažiau teršti aplinką. Brangstant kurui, kruopščiai apgalvota logistika ir elektros energijos taupymas didina „Norfos“ konkurencinį pranašumą, o tai leidžia pasiūlyti ir mažesnes kainas pirkėjams, ir didesnius atlyginimus parduotuvių komandai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Didžiausia darbuotojų atlyginimų mediana tarp prekybos tinklų – „Norfoje“ Verslo tribūna 5

Naujausi liepos ir visų 7 šių metų mėnesių atlyginimų medianos duomenys rodo, kad didžiausius atlyginimus...

„Norfa“ imasi kasos čekių problemos: jei negalima perdirbti, geriau visai nespausdinti Verslo tribūna 7

Nors daugumą prekyboje susidarančių atliekų prekybos tinklą „Norfa“ valdanti UAB „Norfos mažmena“ sutvarko...

„Norfos“ efektyvumo sprendimai: iš ko mokėti didesnius atlyginimus? Verslo tribūna 1

Nuo sumažinto apšvietimo iki išjungiamų šaldytuvų – mažmeninės prekybos tinklai šiandien priversti ieškoti...

D. Dundulis: maisto mažmeninėje prekyboje nerimo ženklų nėra Verslo tribūna 2

Tuo metu, kai vis garsiau ir dažniau kalbama apie būsimą sunkmetį, maisto ir kasdienių prekių mažmeninėje...

„Norfos“ lentynose – brandintos jautienos pasiūla Verslo tribūna

Prasidėjus lauko pramogų ir kepsnių sezonui, auga ne tik jau įprastos šviežios mėsos, bet ir vis...

D. Dundulis: naujų parduotuvių statyboms – geltona šviesa Verslo tribūna 3

Kaip ant mielių auganti infliacija ir tiekimo trikdžiai ne tik išbrangino statybų sąmatas, bet ir įvedė...

Tvarumo rodikliai: kiek energetinių resursų savo veikloje sunaudoja „Norfa“? Verslo tribūna

Efektyvumas – raktinis žodis tvarumui. Tiek energijos sąnaudos, tiek ir visų prekių bei atliekų efektyvus...

„Norfa“: kuo didesnis gyventojų užimtumas, tuo mažiau lieka laiko gaminti namuose Verslo tribūna 1

Kulinarijos centrus ne tik didžiųjų miestų, bet ir regionuose veikiančiose parduotuvėse įdiegusi „Norfa“...

D. Dundulis: išmoktos praeitos krizės pamokos šiemet labai pravers Verslo tribūna

Sparčiai augant elektros ir dujų kainoms, „Norfos mažmena“ tikisi, kad per daugiau nei dešimtmetį padaryti...

„Norfos“ ir D. Praspaliausko tandemas: skirtingos auditorijos atveria galimybes kurti Verslo tribūna 1

Mažmeninės prekybos tinklo „Norfa“ sprendimas bendradarbiauti su vienu sėkmingiausių Lietuvos virtuvės šefų...

D. Dundulis: per šias Kalėdas parduotuvių lentynos bus tiesiog kitokios Verslo tribūna 2

Šventinės antys, egzotiniai vaisiai, kulinarijos ar konditerijos gaminiai ir žaislai – įprastas Kalėdų...

„Norfa“ įtiko pirkėjams – fiksuojamas šviežių daržovių pardavimų šuolis Verslo tribūna

Pertvarkyta šviežių daržovių bei vaisių užsakymo sistema „Norfos“ parduotuvėse jau pradeda nešti rezultatus.

D. Dundulis: dirbti per nuotolį sudėtinga ne tik mažmenoje, bet ir viešajame sektoriuje Verslo tribūna 1

Pandemijai ir toliau demonstruojant savo galią, nuotolinis darbas daugeliui organizacijų tampa išeitimi, kaip...

Galimybių paso atbaidytiems pirkėjams – specialūs „Norfa“ pasiūlymai Verslo tribūna 8

Reikalavimas didesnėse nei 1.500 kv. m. ploto parduotuvėse pateikti galimybių pasą greitai atbaidė dalį...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku