Grindinio sprendimų įmonė: tvarumas prasideda nuo perteklinių dalykų atsisakymo

Tvarumas šiandien yra tarsi kompasas, daugeliui verslų rodantis tolesnės plėtros kryptį. Nuo pastangų šioje srityje priklauso galimybės išsaugoti planetą, jos ekosistemas ir bioįvairovę, išvengti pražūtingų klimato kaitos padarinių. To siekiant kiekvienas žingsnis tvarumo link yra svarbus. Tuo įsitikinęs grindinio sprendimų įmonės Betono mozaika generalinis direktorius Romas Venckus.
Pakuočių atliekos išlieka opia problema
Viena tvarumo sričių, kurioje žmonijai reikia gerokai pasitempti, yra pakuočių atliekų mažinimas. Eurostato duomenimis, kiekvienam Europos Sąjungos gyventojui per metus tenka daugiau kaip 174 kg pakuočių atliekų. Iš jų perdirbama tik maždaug 119 kg.
Didžioji dalis (41 proc.) pakuočių atliekų ES yra iš popieriaus ir kartono. Antroje vietoje rikiuojasi plastikas, kuris sudaro beveik penktadalį (19 proc.) visų ES susidarančių pakuočių atliekų. Plastikinių pakuočių atliekų perdirbimo rodiklis Bendrijoje siekia tik 41 proc.
Tvarumas vienas prioritetų
Nors daugiausia apie pakuočių tvarumą ir perdirbimą kalbama vartojimo prekių segmente, šie klausimai aktualūs ir statybų sektoriuje. Būtent šioje srityje teigiamų pokyčių siekia bendrovė Betono mozaika. Trinkelių, plytelių, grindinio plokščių, ažūro gaminių, bortelių ir mažosios architektūros elementų gamyba ir prekyba užsiimančios bendrovės generalinis direktorius Romas Venckus sako, kad tvaresnių pakuočių pasirinkimas yra dalis įmonės pastangų mažinti savo poveikį aplinkai.
Tik aplinkai draugiškas verslas turi ateitį. Veikti tvariau siekiame tiek kurdami ir gamindami produktus, tiek juos transportuodami, taip pat su architektais ir projektuotojais ieškome aplinkai geriausiai tinkančių sprendimų. Pavyzdžiui, dirbdami su architektais, rinkai pasiūlėme inovatyvius ir tvarius drenuojančius ažūro gaminius, tinkamus lengvojo transporto apkrovoms, tad jie gali būti naudojami automobilių stovėjimo zonoms įrengti. Šie gaminiai taip pat pasižymi tuo, kad atveria didesnes ertmes nei standartiniai gaminiai rinkoje, tad leidžia žolei gerai augti. Mūsų rekomenduojamas sausrai atsparus žolės mišinys puikiai sudygsta ir žaliuoja net ir be didesnės priežiūros, sako R. Venckus.
Siekia veikti pagal žiedinės ekonomikos principus
Įmonė jau testuoja ir CO2 emisiją gamybos cikle mažinti leidžiančias inovacijas. Tam, anot R. Venckaus, tobulinamos gaminiams naudojamos žaliavos receptūros, optimizuojami procesai. Be to, siekiama veikti pagal žiedinės ekonomikos principus, todėl dirbama prie to, kad ateityje visi panaudoti bendrovės gaminiai galėtų būti perdirbami ir grįžti į gamyklos ciklą.
Labai didelį dėmesį skiriame ir įmonės transporto parkui, jo efektyvumui ir poveikiui aplinkai mažinti. Transporto parkas reguliariai atnaujinamas, atsisakant senų ir taršių automobilių. Tai galioja tiek bendrovės sandėliuose naudojamiems krautuvams, tiek produkcijai gabenti skirtam transportui, sako R. Venckus.
Atsisakė perteklinių pakuočių
Šių pastangų mažinti savo poveikį aplinkai kontekste išties prasmingas atrodo ir bendrovės siekis savo produkcijai naudoti tvaresnes pakuotes. R. Venckus pasakoja, kad didinant pakuočių tvarumą, visų pirma, stengiamasi joms naudoti kuo mažiau medžiagų. Dėl to vietoj rinkoje įprastos praktikos gaminių paletę apsukti plastiku Betono mozaika gaminiams surišti renkasi itin patvarias plastiko juosteles, kurių gamybai yra naudojamas ir perdirbtas plastikas. Taip smarkiai sumažinamas susidarančių atliekų kiekis.
Pakuotė neturi būti perteklinė tai yra viena pagrindinių taisyklių siekiant naudoti tvaresnes pakuotes. Nebūtina produkto įsukti į metrus plastiko, jei yra geresnis būdas produkciją klientui pristatyti saugiai ir patogiai. Be to, skatiname klientus rinktis bepadėklį produkcijos pristatymą, kai gaminiai klientams pristatomi be medinių padėklų, nes transporte esanti speciali danga užtikrina gaminių saugumą, neleidžia jiems slysti vežant. Taip taupoma ne tik mediena, bet ir klientų laikas bei kaštai, nes nereikia grąžinti medinių padėklų, pasakoja R. Venckus.
Prisijungė prie bendraminčių klubo
Toliau ieškodama būdų didinti savo naudojamų pakuočių tvarumą, domėdamasi šioje srityje taikomomis gerosiomis praktikomis ir norėdama pasidalyti savąja, bendrovė neseniai prisijungė prie VšĮ Gamtos ateitis šiemet įkurto Ateities pakuotės klubo. Iš viso jis vienija 28 Lietuvos įmones. Tarp jų gėrimų gamintojai, maisto pramonės, statybinių medžiagų, pakuočių gamybos ir kitų sektorių bendrovės.
Siekiame dalytis žiniomis ir gerosiomis praktikomis, susipažinti su kitų įmonių pritaikytais sprendimais. Prisijungę prie klubo tikimės tiek patys atrasti naujų galimybių didinti savo naudojamų pakuočių tvarumą, tiek įkvėpti tai daryti kitas įmones, taip pat prisidėti prie visuomenės edukacijos šia tema, sako R. Venckus.
Tikslas skatinti naudoti tvaresnes pakuotes
Šiemet įkurto Ateities pakuotės klubo tikslas skatinti Lietuvos gamintojus ir importuotojus naudoti ekologiškesnes pakuotes, dalintis gerosiomis praktikomis šioje srityje, įgyvendinti aplinkosaugines iniciatyvas ir Lietuvos visuomenėje ugdyti ekologinį sąmoningumą.
VšĮ Gamtos ateitis licencijuota, viena didžiausių pakuočių atliekų tvarkymo organizacijų Lietuvoje, koordinuojanti Lietuvos gamintojų ir importuotojų tiekiamų į Lietuvos Respublikos vidaus rinką pakuočių atliekų tvarkymą. Organizacijos tikslas atstovaujant Lietuvos gamintojams ir importuotojams, plėtoti tvarią ir efektyvią pakuočių atliekų tvarkymo veiklą, taip pat įvairiomis priemonėmis vykdyti visuomenės švietimą ir edukaciją, siekiant didinti gyventojų, savivaldos, verslo atsakomybę ir sąmoningumą aplinkos taršos pakuočių atliekomis bei jų rūšiavimo klausimais.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti