Grindinio sprendimų įmonė: tvarumas prasideda nuo perteklinių dalykų atsisakymo

Reklama publikuota: 2021-11-04
„Betono mozaika“ generalinis direktorius Romas Venckus.
svg svg
„Betono mozaika“ generalinis direktorius Romas Venckus.

Tvarumas šiandien yra tarsi kompasas, daugeliui verslų rodantis tolesnės plėtros kryptį. Nuo pastangų šioje srityje priklauso galimybės išsaugoti planetą, jos ekosistemas ir bioįvairovę, išvengti pražūtingų klimato kaitos padarinių. To siekiant kiekvienas žingsnis tvarumo link yra svarbus. Tuo įsitikinęs grindinio sprendimų įmonės „Betono mozaika“ generalinis direktorius Romas Venckus.

Pakuočių atliekos išlieka opia problema

Viena tvarumo sričių, kurioje žmonijai reikia gerokai pasitempti, yra pakuočių atliekų mažinimas. Eurostato duomenimis, kiekvienam Europos Sąjungos gyventojui per metus tenka daugiau kaip 174 kg pakuočių atliekų. Iš jų perdirbama tik maždaug 119 kg.

Didžioji dalis (41 proc.) pakuočių atliekų ES yra iš popieriaus ir kartono. Antroje vietoje rikiuojasi plastikas, kuris sudaro beveik penktadalį (19 proc.) visų ES susidarančių pakuočių atliekų. Plastikinių pakuočių atliekų perdirbimo rodiklis Bendrijoje siekia tik 41 proc.

Tvarumas – vienas prioritetų

Nors daugiausia apie pakuočių tvarumą ir perdirbimą kalbama vartojimo prekių segmente, šie klausimai aktualūs ir statybų sektoriuje. Būtent šioje srityje teigiamų pokyčių siekia bendrovė „Betono mozaika“. Trinkelių, plytelių, grindinio plokščių, ažūro gaminių, bortelių ir mažosios architektūros elementų gamyba ir prekyba užsiimančios bendrovės generalinis direktorius Romas  Venckus sako, kad tvaresnių pakuočių pasirinkimas yra dalis įmonės pastangų mažinti savo poveikį aplinkai.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Tik aplinkai draugiškas verslas turi ateitį. Veikti tvariau siekiame tiek kurdami ir gamindami produktus, tiek juos transportuodami, taip pat su architektais ir projektuotojais ieškome aplinkai geriausiai tinkančių sprendimų. Pavyzdžiui, dirbdami su architektais, rinkai pasiūlėme inovatyvius ir tvarius drenuojančius ažūro gaminius, tinkamus lengvojo transporto apkrovoms, tad jie gali būti naudojami automobilių stovėjimo zonoms įrengti. Šie gaminiai taip pat pasižymi tuo, kad atveria didesnes ertmes nei standartiniai gaminiai rinkoje, tad leidžia žolei gerai augti. Mūsų rekomenduojamas sausrai atsparus žolės mišinys puikiai sudygsta ir žaliuoja net ir be didesnės priežiūros“, – sako R. Venckus.

Siekia veikti pagal žiedinės ekonomikos principus

Įmonė jau testuoja ir CO2 emisiją gamybos cikle mažinti leidžiančias inovacijas. Tam, anot R. Venckaus, tobulinamos gaminiams naudojamos žaliavos receptūros, optimizuojami procesai. Be to, siekiama veikti pagal žiedinės ekonomikos principus, todėl dirbama prie to, kad ateityje visi panaudoti bendrovės gaminiai galėtų būti perdirbami ir grįžti į gamyklos ciklą.

„Labai didelį dėmesį skiriame ir įmonės transporto parkui, jo efektyvumui ir poveikiui aplinkai mažinti. Transporto parkas reguliariai atnaujinamas, atsisakant senų ir taršių automobilių. Tai galioja tiek bendrovės sandėliuose naudojamiems krautuvams, tiek produkcijai gabenti skirtam transportui“, – sako R. Venckus.

Atsisakė perteklinių pakuočių

Šių pastangų mažinti savo poveikį aplinkai kontekste išties prasmingas atrodo ir bendrovės siekis savo produkcijai naudoti tvaresnes pakuotes. R. Venckus pasakoja, kad didinant pakuočių tvarumą, visų pirma, stengiamasi joms naudoti kuo mažiau medžiagų. Dėl to vietoj rinkoje įprastos praktikos gaminių paletę apsukti plastiku „Betono mozaika“ gaminiams surišti renkasi itin patvarias plastiko juosteles, kurių gamybai yra naudojamas ir perdirbtas plastikas. Taip smarkiai sumažinamas susidarančių atliekų kiekis.

„Pakuotė neturi būti perteklinė – tai yra viena pagrindinių taisyklių siekiant naudoti tvaresnes pakuotes. Nebūtina produkto įsukti į metrus plastiko, jei yra geresnis būdas produkciją klientui pristatyti saugiai ir patogiai. Be to, skatiname klientus rinktis bepadėklį produkcijos pristatymą, kai gaminiai klientams pristatomi be medinių padėklų, nes transporte esanti speciali danga užtikrina gaminių saugumą, neleidžia jiems slysti vežant. Taip taupoma ne tik mediena, bet ir klientų laikas bei kaštai, nes nereikia grąžinti medinių padėklų“, – pasakoja R. Venckus.

Prisijungė prie bendraminčių klubo

Toliau ieškodama būdų didinti savo naudojamų pakuočių tvarumą, domėdamasi šioje srityje taikomomis gerosiomis praktikomis ir norėdama pasidalyti savąja, bendrovė neseniai prisijungė prie VšĮ „Gamtos ateitis“ šiemet įkurto „Ateities pakuotės“ klubo. Iš viso jis vienija 28 Lietuvos įmones. Tarp jų – gėrimų gamintojai, maisto pramonės, statybinių medžiagų, pakuočių gamybos ir kitų sektorių bendrovės.

„Siekiame dalytis žiniomis ir gerosiomis praktikomis, susipažinti su kitų įmonių pritaikytais sprendimais. Prisijungę prie klubo tikimės tiek patys atrasti naujų galimybių didinti savo naudojamų pakuočių tvarumą, tiek įkvėpti tai daryti kitas įmones, taip pat prisidėti prie visuomenės edukacijos šia tema“, – sako R. Venckus.

Tikslas – skatinti naudoti tvaresnes pakuotes

Šiemet įkurto „Ateities pakuotės“ klubo tikslas – skatinti Lietuvos gamintojus ir importuotojus naudoti ekologiškesnes pakuotes, dalintis gerosiomis praktikomis šioje srityje, įgyvendinti aplinkosaugines iniciatyvas ir Lietuvos visuomenėje ugdyti ekologinį sąmoningumą.

VšĮ „Gamtos ateitis“ – licencijuota, viena didžiausių pakuočių atliekų tvarkymo organizacijų Lietuvoje, koordinuojanti Lietuvos gamintojų ir importuotojų tiekiamų į Lietuvos Respublikos vidaus rinką pakuočių atliekų tvarkymą. Organizacijos tikslas – atstovaujant Lietuvos gamintojams ir importuotojams, plėtoti tvarią ir efektyvią pakuočių atliekų tvarkymo veiklą, taip pat įvairiomis priemonėmis vykdyti visuomenės švietimą ir edukaciją, siekiant didinti gyventojų, savivaldos, verslo atsakomybę ir sąmoningumą aplinkos taršos pakuočių atliekomis bei jų rūšiavimo klausimais.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Prieš patekdamos į rinką, „DS Smith“ pakuotės pereina žiedinio dizaino vertinimo barjerą Verslo tribūna

2020 m. rugsėjį su ambicinga tvarumo strategija „Šiandien ir rytoj“ (angl. Now and Next) žengusi tvarių...

Ateities pakuotė
2021.11.30
Tvariam pokyčiui šiandien kelią kerta ne plastikas, bet sąmoningo vartojimo stoka Verslo tribūna

Rinkoje jau daugiau nei 26 metus veikianti bendrovė „Manjana“ – didžiausia profesionaliomis valymo ir...

Ateities pakuotė
2021.11.29
Ekspertė apie tvarių pakuočių iššūkius Lietuvoje ir ES: kas trukdo skleistis žiedinei ekonomikai? Verslo tribūna

Tvarumas ir žiedinė ekonomika šiandien yra vis dažniau girdimi terminai, tačiau kiek įtakos jie turi mūsų...

Ateities pakuotė
2021.11.24
Tvarūs pokyčiai pakavimo sprendimų segmente – ranka pasiekiami Verslo tribūna

29 metus pakavimo medžiagų sektoriuje Pabaltijyje veikiančios „Somi“ tvarumo ir pakavimo produktų plėtros...

Ateities pakuotė
2021.11.17
„Mantingos“ tvarumo gairėse – be tvarios pakuotės, ir maisto švaistymo problemos sprendimas Verslo tribūna 1

„Mantinga“, daugiau nei 20 metų patirtį duonos, užkandžių bei šaldytų gaminių rinkoje skaičiuojantis šeimos...

Ateities pakuotė
2021.11.15
Tvarių pakuočių tendencijos: kodėl plastikas nebūtinai blogiau, o madingi sprendimai ne visuomet geriausi? Verslo tribūna

Sakoma, kad apie knygą nereikėtų spręsti iš viršelio, bet apie įvairius produktus ir gaminius neretai...

Ateities pakuotė
2021.11.10
Konditerijos ir kepyklų žaliavų tiekėjai turi ambicingų tikslų: su tvaresnėmis pakuotėmis – į švaresnį rytojų Verslo tribūna

Tvarumas šiandien tampa viena verslo sėkmės sąlygų, o atsakomybė gamtai ir visuomenei – vienu svarbiausių...

Ateities pakuotė
2021.11.08
Grindinio sprendimų įmonė: tvarumas prasideda nuo perteklinių dalykų atsisakymo Verslo tribūna

Tvarumas šiandien yra tarsi kompasas, daugeliui verslų rodantis tolesnės plėtros kryptį. Nuo pastangų šioje...

Ateities pakuotė
2021.11.04
Tvarumo kryptimi: kaip poveikį aplinkai mažina „Lidl“? Verslo tribūna 1

Ekologiniai iššūkiai, su kuriais susiduria žmonija, reikalauja iš esmės permąstyti mūsų santykį su aplinka ir...

Ateities pakuotė
2021.08.31
Tvaresnės pakuotės: kodėl popierius ne visada geriau už plastiką ir kas padeda sumažinti jo kiekį? Verslo tribūna 5

Šiandien, kai tvarumas tampa vis svarbesniu įmonių veiklos kriterijumi, daugiau dėmesio imama skirti produktų...

Ateities pakuotė
2021.08.11
Racionalus plastiko panaudojimas – pirminė strategija, apribojant jo taršą Verslo tribūna

Ne tik kalbėti, bet ir imtis realių sprendimų veiklos tvarumui padidinti šiandien pasiryžta vis daugiau...

Ateities pakuotė
2021.08.02
Vieno bendro tvaraus pakavimo sprendimo nėra, tačiau rasti sau tinkamiausią įmanoma Verslo tribūna

Klimato kaitos krizė – globali problematika, kurią spręsti privalo ne tik aplinkosaugininkai, valstybių...

Ateities pakuotė
2021.07.15
Dilema ieškant pakavimo sprendimo: ar tvariau reiškia brangiau? Verslo tribūna

Sąmoningi vartotojai, rinkdamiesi prekę, šiandien didesnį dėmesį kreipia ne į jos pakuotės dailumą, bet...

Ateities pakuotė
2021.07.07

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku