Konkurencijos taryba: Viasat veiksmai netrukdo konkurencijai

Publikuota: 2014-06-30
Atnaujinta 2015-06-01 13:18
 

Konkurencijos taryba nutraukė tyrimą dėl galimo Viasat World Limited ir Viasat AS piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi ir pripažino, kad Viasat World Limited ir Viasat AS veiksmai nedaro reikšmingos įtakos nei veiksmingai konkurencijai nei vartotojų
gerovei, todėl toliau tęsti tyrimą nėra tikslinga. Konkurencijos įstatymo 7 straipsnis ir Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 102 straipsnis įtvirtina draudimą ūkio subjektams piktnaudžiauti dominuojančia padėtimi atitinkamoje rinkoje atliekant visokius
veiksmus, kurie riboja ar gali riboti konkurenciją, nepagrįstai varžo kitų ūkio subjektų galimybes veikti atitinkamoje rinkoje arba pažeidžia vartotojų interesus.

Tyrimas buvo pradėtas gavus TEO LT, AB ir UAB „Kavamedia“ pareiškimus, kad jiems „Viasat Sport Baltic“ televizijos kanalas buvo parduodamas skirtingomis sąlygomis nei kitiems ūkio subjektams. Tyrimo metu Viasat World Limited ir Viasat AS suvienodino „Viasat Sport Baltic“ televizijos kanalo platinimo sąlygas skaitmeninės televizijos paslaugų teikėjams, tačiau šio televizijos kanalo platinimo kaina skaitmeninės televizijos paslaugų teikėjams išliko didesnė nei analoginės televizijos paslaugų teikėjams.

Konkurencijos tarybos ekspertai nustatė, kad televizijos abonentų, žiūrėjusių „Viasat Sport Baltic“ televizijos kanalą analoginiu signalu, skaičius, palyginus jį su 2009 m. IV ketv. pabaigos duomenimis, ženkliai sumažėjo ir 2014 m. I ketv. pabaigoje nesiekė ir 5 proc. visų mokamos televizijos abonentų.
Tuo tarpu skaitmeniniu signalu „Viasat Sport Baltic“ televizijos kanalą žiūrėjusių abonentų skaičius 2014 m. I ketvirčio pabaigoje buvo kelis kartus didesnis nei analoginiu signalu žiūrėjusių abonentų skaičius ir, palyginus su 2009 m. IV ketvirčio pabaigos duomenimis, skaitmeninės televizijos abonentų skaičius padidėjo daugiau nei trečdaliu.
Konkurencijos taryba konstatavo, kad „Viasat Sport Baltic“ kanalo platinimo sąlygų skirtumas tarp analoginės ir skaitmeninės televizijos paslaugų teikėjų, nedaro reikšmingos įtakos vartotojų gerovei ir neužkerta kelio veiksmingai konkurencijai.
„Tyrimo dėl „Viasat“ veiksmų metu Konkurencijos tarybos ekspertai daug dėmesio skyrė televizijos paslaugų rinkos analizei, kuri padėjo įvertinti galimas grėsmes vartotojų interesams bei konkurencijai“ – sako Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas.
Šiuo metu Konkurencijos tarybos ekspertai atlieka dar du tyrimus dėl galimo piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi.
„Kasmet sulaukiame nemažai įmonių skundų. Vertiname verslo bendruomenės pasitikėjimą, tačiau verslo subjektai neturėtų kreiptis į mūsų instituciją siekdami išspręsti individualius tarpusavio ginčus, nes mes tiriame tik reikšmingą žalą konkurencijai ir vartotojams darančius veiksmus“ – atkreipia dėmesį Šarūnas Keserauskas.

Konkurencijos tarybos nutarimas skelbiamas institucijos svetainės skiltyje Naujausi nutarimai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku