Kalėdinės įmonių dovanos – kodėl ne lietuviškos?

Reklama publikuota: 2021-12-08
Paulius Pocius, Šiaulių banko rinkodaros ir komunikacijos departamento direktorius: „Šiais metais kalėdines dovanas pasirinkome iš smulkiųjų šalies verslininkų ir sieksime, kad dovanų gavėjai atrastų puikią vietinę produkciją“.
svg svg
Paulius Pocius, Šiaulių banko rinkodaros ir komunikacijos departamento direktorius: „Šiais metais kalėdines dovanas pasirinkome iš smulkiųjų šalies verslininkų ir sieksime, kad dovanų gavėjai atrastų puikią vietinę produkciją“.

Dalis smulkiųjų lietuviškų įmonių per šventinį laikotarpį pasiekia nuo 20% iki 50% visų metų apyvartos. Prie tokio aktyvumo prisideda pats verslas – pastebima tendencija, kad vis daugiau Lietuvos įmonių savo darbuotojams ar verslo partneriams dovanas perka iš mažųjų gamintojų.

Šiemet dėmesys lietuviškiems gaminiams yra išaugęs, o ypač jaučiama padidėjusi verslo dovanų paklausa. Apklaustų smulkiųjų įmonių vadovai tikina, kad susidomėjimą jų gaminiais skatina kelios priežastys. Pirma, vis daugiau užsakovų „pavargo“ nuo standartinių serijinės gamybos prekių – vis labiau siekiama klientus nustebinti, o tam labai tinka mažųjų gamintojų produkcija, kuri kuriama mažais kiekiais, dažnai naudojant rankų darbą. Antra, auga supratimas, kad perkant iš mažų verslų, prisidedama prie Lietuvos ekonomikos plėtros, skatinamas smulkusis verslas. Tokia „ekonominio nacionalizmo“ tendencija išplito pandemijos laikotarpiu, kai nemažai smulkiųjų gamintojų susidūrė su realia verslo išlikimo grėsme. Galiausiai,  atsigręžti į vietos gamintojus skatina ir dėl pandemijos sutrūkinėjusios logistikos grandinės – verslo dovanas planuojančios įmonės nenori rizikuoti ir laukti importinių prekių ištisus mėnesius.

Verslininkai nusiteikę optimistiškai

Prekės ženklo „Pažįstamas“ savininkas Oskaras Kazlauskas teigia, kad įmonė ant drabužių perkelia garsius atvaizdus, pavyzdžiui, nugriauto „Lietuvos“ kino teatro iškabą ar senąjį įvažiavimo į Kauną riboženklį.

„Tokias dovanas nesikuklindami tikrai laikome originaliomis ir sukuriančiomis šiltus jausmus. Visi aprangos dizainai yra unikalūs, o įsigydami juos remiate ir pačius autorius. Lietuviškos įmonės mumis tiki ir noriai prisideda prie lietuviškos produkcijos atsiradimo. Turime nemažai pavyzdžių, kai vietiniai verslai dovanoms įsigijo didelį kiekį mūsų prekių“, – sako jaunasis kūrėjas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Šilko aksesuarų gamintoja Jolanta Lunevičienė, atstovaujanti „Avenue Art“ prekės ženklui, išskiria teigia nebijanti užsienio konkurencijos. Įmonė gamina unikalius, Lietuvos kultūrą reprezentuojančius suvenyrus – šilko skaras su lietuvių dailininkų (M. K. Čiurlionis, S. Eidrigevičius, D. Staškevičienė) paveikslų atvaizdais ant natūralaus šilko.  „Joks kitas Lietuvos ar užsienio gamintojas nesiūlo nieko panašaus. Gaminame nedideliu tiražu, ant Komo šilko, skarelės yra apsiūtos rankomis, o tai šilko skarai yra aukščiausios kokybės ženklas“, – pažymėjo pašnekovė.

Autorė, pakalbinta apie šventinę prekybą, džiaugiasi išskirtiniais užsakovais. „Tarp mūsų nuolatinių klientų yra valstybinės institucijos – nuo Prezidento kanceliarijos iki ministerijų ir miestų savivaldybių. Įmonės kartais išsirenka vieną paveikslą ir gamina reikiamą tiražą, kuris įprastai būna didelis. Tad kalėdiniu laikotarpiu pardavimai šauna aukštyn, tai sudaro apie penktadalį mūsų metinių pajamų“, – teigė autorė.

Milda Daučiūnienė, namų apyvokos ir kosmetikos prekės ženklo „MONU“ atstovė teigia, jog renkantis dovanas visai nebūtina žvalgytis į užsienį.

„Turime visas sąlygas greitam ir pigesniam pristatymui, nei renkantis iš svetur. Kruopščiai atrenkame ir patikriname asortimentą. Šventėms sulaukiame ir įmonių, norinčių savo darbuotojus nudžiuginti kažkuo išskirtiniu, dėmesiu. Vienetiniai verslo dovanų rinkiniai jau pasiekė ne vieną įmonę. Šio artėjančio sezono laukiame su dideliu optimizmu, nes šventiniai pardavimai dažnai mums sudaro net pusę metinių pajamų“ – sakė „MONU“ atstovė.

Nusivylė importine produkcija

Apklaustų įmonių atstovai pastebi, kad vis daugiau įmonių nusivilia iš užsienio užsakytomis dovanomis. Pagrindinės priežastys – dėl pandemijos sutrikus pristatymams iš atokesnių šalių, užsakymai labai vėluoja, ar iš viso pradingsta.

Dovanoms keliaujant iš toli, išauga ir tikimybė sulaukti apgadintos siuntos. Tokiais atvejais gerokai sudėtingiau atgauti sumokėtus pinigus už sugadintą ar neįtikusią dovaną, nei renkantis vietinius tiekėjus. Nors importinės verslo dovanos pigesnės, tačiau jos tiražuojamos milijonais, taip prarandant bet kokį išskirtinumą.

Lietuviška: originaliau, greičiau, saugiau

Verslininkai pabrėžia, kad įmonei nereiktų pirkti katės maiše, o pavyktų susikurti išties realybę atitinkančius lūkesčius, vietinės kilmės dovanas dažniausiai galima apžiūrėti vietoje, taip nubraukiama siurprizo tikimybė gauti tokią prekę, kuri buvo įsivaizduota visai kitaip.

Mąstant apie tai, ar korporatyvinė dovana neatsidurs šiukšliadėžėje, kaip, deja, ne retai ir nutinka, vertėtų pagalvoti, ar darbuotojo akimis tai turės kokią nors meninę ar emocinę vertę. Didelė tikimybė, kad dovana iš smulkaus vietinio kūrybiško gamintojo bus ne tik originali, galbūt net vienetinė. Taip pat tarp kitų privalumų nevertėtų pamiršti ir to, jog dovanos laukimo laikas šalies viduje bus daug trumpesnis. Net jeigu dovanų pirkimas jūsų įmonėje buvo dešimt kartų atidėtas ar kažkas tiesiog pamiršo tą padaryti iki paskutinės minutės, vietiniai kūrėjai jūsų prekes gali pristatyti jau kitą ar net tą pačią dieną. O ir grąžinimo procedūra tokiu atveju bus daug paprastesnė, nei perkant iš užsienio.

Verslo dovanas renkasi iš mažųjų

Prie smulkiųjų Lietuvos gamintojų produkcijos atradimo prisidėti gali ir didžiosios įmonės. Šiais metais, kad atkreiptų šalies įmonių ir gyventojų dėmesį į mažuosius, Šiaulių bankas smulkiųjų verslų produkcijai skyrė visą kalėdinę kampaniją.

„Mes kasdien dirbame su Lietuvos verslais ir puikiai matome kokios nuotaikos vyrauja pandemijos kontekste. Su pirmąja karantino banga ėmėmės iniciatyvos „Planas A“, kurios tikslas buvo suburti smulkiuosius šalies verslininkus, didžiąsias Lietuvos įmones ir gyventojus tam, kad didieji verslai padėtų mažiesiems, o gyventojai atrastų naujus prekybininkus ir paslaugų tiekėjus. Kalėdų banko kampanija yra gimusi iš minėto „Planas A“, šį kartą skatinant atkreipti įmonių ir gyventojų dėmesį į Kalėdų laikotarpį – progą prisidėti prie smulkiųjų verslų sėkmės“, – sakė Paulius Pocius, Šiaulių banko rinkodaros ir komunikacijos departamento direktorius.

Pasak Šiaulių banko atstovo, kalėdinis laikotarpis pasirinktas ne atsitiktinai – tai yra metas, kuomet tiek gyventojai, tiek įmonės renkasi ir perka dovanas sau, artimiesiems, klientams, partneriams. Jeigu dovanos būtų perkamos iš vietinių verslų, tai padėtų ne tik pirkėjams atrasti įvairesnes ir įdomesnes dovanas, bet ir prisidėtų prie Lietuvos verslo skatinimo.

„Šiais metais kalėdines dovanas pasirinkome iš smulkiųjų šalies verslininkų ir sieksime, kad dovanų gavėjai atrastų puikią vietinę produkciją. Taip pat visuomenei pristatėme kampaniją kaledubankas.lt, kur atrinkome „Planas A“ dalyvių produkciją, galinčią tapti jūsų dovanomis. Tai vieta, kur galite patogiai rasti kruopščiai atrinktas ir apgalvotas dovanas, atlikti testą, padėsiantį išsirinkti tinkamiausius pasiūlymus, o jeigu dovanų ieškoti nuspręsite paskutinę minutę – pridėjome ir Lietuvos žemėlapį su pažymėtais smulkiaisiais verslais, kad galėtumėte rasti arčiau jūsų įsikūrusius tiekėjus“, – iniciatyvą komentavo P. Pocius.

Kampanija ir iniciatyvos tinklalapis kaledubankas.lt galios iki pat švenčių, todėl apsilankyti kviečiami visi: ir tie, kurie tik pradeda dovanų paieškas, ir tie, kurie dovanas jau turi, bet nori atrasti naujų idėjų ir prisidėti prie Lietuvos smulkiojo verslo sėkmės.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Grėsmių kibernetinėje erdvėje daugėja – kaip apsisaugoti? Verslo tribūna

Siekiant efektyviausiai užtikrinti organizacijos kibernetinį saugumą, vien technologijos nėra visagalės –...

2022.06.08
Šiaulių banko eksperimentas – kada dirbti iš namų darbuotojai sprendžia patys Verslo tribūna 3

Pandemija parodė, kad dirbti iš namų įmanoma, o daliai darbuotojų tai yra net labiau priimtina. Kita vertus,...

2022.06.02
Abipusės naudos beieškant – ar įmanoma valstybės investicijų ir privačių finansuotojų sinergija? Verslo tribūna

Per 20 metų vien UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) į Lietuvos verslą įlieti daugiau nei 2 mlrd.

2022.05.31
Vilniaus kolegija parduoda sostinės centre esantį pastatą Verslo tribūna

Vilniaus kolegija (VIKO) parduoda nuosavybės teise valdomą pastatą, įsikūrusį Vilniuje Naugarduko gatvėje 5.

Statyba ir NT
2022.05.27
„NRD Cyber Security“ kviečia į kasmetinę „CyberSOC“ virtualią konferenciją Verslo tribūna

Gegužės 25 d. vyks jau ketvirtoji metinė konferencija, joje bus kalbama apie saugumo operacijų centrus (SOC),...

2022.05.18
Skaitmeninė revoliucija apskaitos darbų valdyme Verslo tribūna

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad apskaitoje daug vietos inovacijoms nėra, nes visi darbai persikėlė į...

2022.05.06
Patiriantiems finansinius sunkumus: namų darbai, kurie pravers kalbant su kreditoriais Verslo tribūna

Finansiniai sunkumai – nepriklausomai nuo to, ar jie sukelti vidinių, ar išorės veiksnių – neišvengiama...

2022.05.05
Kibernetinio saugumo specialistams IT žinios – privalumas, bet ne būtinybė Verslo tribūna

Kibernetinio saugumo specialistų poreikis auga ne tik Lietuvoje, bet ir visame skaitmenizacijos keliu...

2022.04.28
INVEGA: verslas turi būti finansuojamas atsakingai Verslo tribūna

Verslai skundžiasi, jog sulaukti finansavimo iš INVEGOS labai sudėtinga, esą keliami griežti reikalavimai,...

2022.04.26
Šiaulių banko patirtis: kodėl pardavimai ir rinkodara turi dirbti išvien Verslo tribūna

Sklandus skirtingų sričių kolegų darbas yra viena iš būtinų sąlygų verslo augimui. Bet realybėje skirtingi...

2022.04.07
VLK kibernetinį atsparumą stiprina bendradarbiaudama su „NRD Cyber Security“ Verslo tribūna

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) užtikrina sveikatos priežiūrą,...

2022.03.30
INVEGA primena, kokiomis finansavimo priemonėmis verslas gali pasinaudoti krizių kontekste Verslo tribūna

Rusijai įsiveržus į Ukrainą verslai susiduria su naujais iššūkiais. INVEGA savo ruožtu keičia kai kurias jau...

2022.03.23
INVEGOS veikla prisideda prie kasmetinio beveik 2% šalies BVP sukūrimo Verslo tribūna

INVEGA ateina ten, kur numato valstybės strateginiai tikslai ir ten, kur verslui trūksta finansavimo, nes...

2022.02.17
Pandemijos įtaka verslui: santykis su darbuotojais keičiasi negrįžtamai Verslo tribūna

Besibaigiant antriems pandemijos metams, vis dar sunku tiksliai įvardyti, kiek neigiamos ir kiek teigiamos...

2022.01.19
Ar jūsų valdybos posėdžių dienotvarkėje jau įrašytas kibernetinis saugumas? Verslo tribūna 2

„McKinsey“ atlikta pasaulinė organizacijų valdybų apklausa atskleidė, kad kibernetinis saugumas yra vienas iš...

2021.12.22
Tyrimas: dovanas iš smulkiųjų vietos gamintojų perka kas penktas lietuvis Verslo tribūna

Perkant dovanas iš vietinių gamintojų, galima įsigyti išskirtinį daiktą ar paslaugą, o kartu ir paremti...

2021.12.21
Kalėdinės įmonių dovanos – kodėl ne lietuviškos? Verslo tribūna

Dalis smulkiųjų lietuviškų įmonių per šventinį laikotarpį pasiekia nuo 20% iki 50% visų metų apyvartos. Prie...

2021.12.08
Kibernetinį saugumą užtikrina ir technologijos, ir žmonės: ko svarbu nepraleisti pro akis Verslo tribūna

Jau pusantrų metų siaučianti pandemija paveikė ir kibernetinį saugumą – visame pasaulyje ženkliai padaugėjo...

2021.11.19
„Grinda“: prieš naują transformacijos etapą – įvertinti, kas padaryta Verslo tribūna 1

„Kas veža, tam krauna“. Nors Vilniaus „Grinda“ tarp Lietuvos savivaldybių valdomų įmonių neabejotinai...

2021.11.18
Šiaulių bankas: pasiruošti sukčių puolimui reikia taip, kaip ruošiamasi gaisrui Verslo tribūna

Aiški instrukcija ir procedūros, atsakomybių pasidalinimas, pratybos ir bendra kritinį mąstymą skatinanti...

2021.11.17

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku