Verslo saugumas labiau rūpi patyrusiems

Reklama publikuota: 2020-01-28
Andrej Voinilko, UAB „EB teisė ir konsultacijos“ direktorius: „Vienas iš didžiausių bendrovės turtų – informacija, kurios neapsaugojus gali sužlugti verslas.“
svg svg
Andrej Voinilko, UAB „EB teisė ir konsultacijos“ direktorius: „Vienas iš didžiausių bendrovės turtų – informacija, kurios neapsaugojus gali sužlugti verslas.“

„Kiekvienas turime rūpintis savo verslu ir ne paslaptis, kad bet kurį darbą geriausiai atlieka tos srities profesionalas. Mūsų teikiamas paslaugas puikiai vertina net 90% klientų, 93% jas rekomenduoja savo partneriams ir visas 100% vienareikšmiškai tvirtina, kad taupome jų laiką“, – pokalbį apie bendrovės veiklą pradeda Andrej Voinilko, teisinių paslaugų ir konsultavimo UAB „EB teisė ir konsultacijos“ direktorius.

Anot jo, per daugiau kaip 13 m. sukaupta patirtis rodo, kad geriausių rezultatų pasiekiama, kai „EB teisė ir konsultacijos“ specialistai teikia kompleksines paslaugas.

Internetas – nevisagalis

„Akivaizdu, kad geriausiai verslas sekasi, kai turi gerus ir patikimus partnerius. Todėl verslo santykiai prasideda nuo klientų parinkimo ir jų analizės, kad žinotume, ar gali klientui, pvz., atidėti mokėjimus, pervesti avansą už prekes ir paslaugas, išnuomoti automobilį ar kitą turtą ir t. t.“, – pasakoja A. Voinilko.

Anot jo, gali atrodyti, kad šiais laikas reikiamą informaciją apie bet kurį paslaugų teikėją ar gamintoją galima rasti internete. Tačiau specialistas atkreipia dėmesį, kad čia informacija dažnai klastojama bei pateikiama taip, kaip ją norėtų matyti būsimas verslo partneris ar klientas.

„Sukčiai puikiai suvokia, kad dažnas informacijos apie būsimą partnerį ieško internete, todėl tenka susidurti su atvejais, kai sukčiai įsigyja ilgai veikusią ir nei mažiausios reputacijos dėmės neturinčią bendrovę, sukuria jai patrauklų tinklapį bei paskyras socialiniuose tinkluose, vadovu paskiria nuolatinės gyvenamosios vietos neturintį asmenį ir tokios įmonės vardu vykdo nusikalstamą veiklą, – pasitaikančių apgavysčių schemas atskleidžia „EB teisė ir konsultacijos“ direktorius. – Tokios įmonės pasirinktoms aukoms siūlo neįtikėtinai gerus sandorius įsigyti žaliavų, įrankių ar įrengimų, baldų ir kitų prekių ar paslaugų, kurių tik gali prireikti verslui. O gavusios mokėjimą ar avansą tokios įmonės išnyksta.“

Savo klientams „EB teisė ir konsultacijos“ teikia paslaugas, kurios padeda užkirsti kelią panašioms apgavystėms.

Pasitikėk, bet... stebėk

Jei nauji verslo partneriai pasirodo patikimi, tai nereiškia, kad tuo „EB teisė ir konsultacijos“ paslaugos klientui ir baigiasi.

„Ne mažiau svarbu nuolat stebėti kliento elgesį, pvz., kaip apmokamos sąskaitos, ar nėra įsiskolinimų kitiems partneriams, jei mokėjimas vėluoja – nedelsiant susisiekti su tokiu klientu ir priminti įsipareigojimus bei išsiaiškinti vėlavimo priežastis ir jas pašalinti“, – darbo užkulisius atskleidžia A. Voinilko.

Jis primena akivaizdžią statistiką: kuo ilgiau vėluojama apmokėti sąskaitą, tuo mažesnė tikimybė atgauti visus ar bent dalį pinigų, todėl į bendrovę „EB teisė ir konsultacijos“ pagalbos vis dažniau kreipiamasi iš karto, vos tik pradelsiamas mokėjimas. Operatyviai teikiamos sąskaitų apmokėjimo kontrolės ir skolų išieškojimo paslaugos sprendžia vėluojančių mokėjimų problemas.

„Į mus kreipiasi ir dėl jau susikaupusių skolų, kai ne visuomet gali padėti antstoliai ar teismai. Tokiais atvejais savo priemonėmis ir metodais aiškinamės, pvz., kokiomis kitomis veiklomis užsiima skolininkas, kokie jo pajamų šaltiniai, kol galiausiai randame sprendimų, kaip išieškoti skolą“, – pasakoja vadovas.

Anot jo, panašios paslaugos teikiamos ir bankų, lizingo bei nuomos bendrovėms, kai dingsta jų lizinguojamas ar išnuomotas turtas. „Nuomos, lizingo verslas atrodo saugus, nes nuomojamas turtas valdomas nuosavybės teise, tačiau, kai iškyla problemų – dingsta GPS ryšys, skolininkas nemoka, nereaguoja į priminimus, – tuomet teisėtas savininkas suvokia, kad nebeturi priemonių susigrąžinti jam priklausančio turto. Dingusius automobilius, kombainą, vilkiko puspriekabę mūsų įmonei teko atrasti net užsienyje bei pargabenti į Lietuvą“, – pasakoja įmonės direktorius.

Saugus, kas saugosi

A. Voinilko atkreipia dėmesį, kad šiandien aktuali ne tik fizinė turto apsauga, bet ir kiekvienos bendrovės kibernetinis saugumas. Jis primena ne vieną atvejį, kai sukčiai, apsimetę partnerių bendrovės vadovais ar klientais, sugebėjo apgauti už mokėjimus atsakingus asmenis, kad šie apmokėtų fiktyvias sąskaitas ir pervestų pinigus apgavikams.

„Teikdami kibernetinio saugumo paslaugą naudojame įvairias priemones, kurios padėtų išvengti panašių apgavysčių. Tarp jų – imituojame veiksmus ir analizuojame galimybę paveikti darbuotojus, kad jie atliktų tam tikrus procesus, padėsiančius nusikaltėliams prisijunti prie IT tinklų ar atlikti jų nurodytus veiksmus, – pasakoja „EB teisė ir konsultacijos“ direktorius. – Kartu įvertiname kliento IT įrangos ir tinklo atsparumą virusų bei kibernetinėms atakoms, net fizinį saugumą, pvz., ar kuo nors apsimetęs pašalietis gali patekti prie IT įrangos ir jai pakenkti, pasisavinti ar sunaikinti informaciją ir pan.“

Verslo saugumo specialistas pažymi, kad šiandien vienas iš didžiausių bendrovės turtų– informacija. Ją praradus galima ne tik netekti klientų ir pajamų, bet ir visiškai sužlugti. Todėl kibernetinis saugumas tampa vis reikšmingesnis, o tokį saugumą užtikrinančios paslaugos bendrovėms – vis paklausesnės.

Klientas: nuo mažųjų iki didžiųjų

A. Voinilko pasakoja, kad jų klientai yra ir draudimo bendrovės. Jos „EB teisė ir konsultacijos“ specialistus, kurie yra sukaupę ilgametę patirtį teisėsaugos srityje, pasitelkia, kai siekiama ištirti, ar draudiminis įvykis nebuvo inscenizuotas, nesiekiama apgauti draudikų ar kitaip sukčiauti.

„EB teisė ir konsultacijos“ klientai yra ir pačios mažiausios šalies įmonės, ir didieji bankai.

„Kibernetinio saugumo, mokumo vertinimo ir skolų išieškojimo, verslo saugos paslaugomis dažniausiai naudojasi mažosios ir vidutinės įmonės, kurios rūpinasi savo verslo visapusišku saugumu ir tęstinumu, – teigia A. Voinilko. – Akivaizdu, kad kuo verslininkas daugiau patyręs, tuo jis labiau rūpinasi savo verslo saugumu – vidutinis mūsų klientų amžius apie 45 metai. Tačiau, matydami mūsų teikiamų paslaugų naudą vis dažniau kreipiasi ir tie, kurie verslą tik pradeda. Paprastai įmonių savininkai ar vadovai kreipiasi arba dėl konkrečių jau iškilusių problemų, arba dėl kompleksinių paslaugų, kurios padėtų išvengti galimų problemų ateityje.“

Įmonės savininkams ir vadovams, nepriklausomai nuo jų įmonės dydžio, siekiantiems turėti tvarų verslą, „EB teisė ir konsultacijos“ direktorius rekomenduoja atlikti tokius veiksmus: pirmiausiai pradėti nuo būsimų klientų patikrinimo, tinkamai parengti sutartis ir kitus dokumentus, nuolat stebėti klientų verslo sveikatą, esant nesklandumams – nedelsti ir tinkamai pasirūpinti vėluojančiais mokėjimais ir skolų bei turto grąžinimu, ir, žinoma, nepamiršti visus šiuos procesus apimančio verslo kibernetinio saugumo.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Tema „Finansai“

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
RRF pinigai, arba Kuo svarbus EK pirmininkės vizitas  Premium

Liepos 2 d. Lietuvoje lankosi Ursula von der Leyen, Europos Komisijos (EK) pirmininkė. Ji nuo birželio...

Finansai
14:22
Europos Komisija palaimino Lietuvos ekonomikos gaivinimo planą

Europos Komisija (EK) penktadienį palankiai įvertino Lietuvos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo...

Prašymai skolą „Sodrai“ atidėti supaprastinta tvarka priimami iki liepos 30 d.

COVID-19 poveikį patyręs verslas iki liepos 30 d. gali teikti prašymus supaprastinta tvarka atidėti karantino...

Finansai
16:20
VMI perspės įmones dėl galimo nemokumo, „Versli Lietuva“ siūlys joms pagalbą

Nuo liepos vidurio startuoja Ankstyvojo perspėjimo sistema (APS), kurios tikslas – smulkiajam ir vidutiniam...

Finansai
11:43
VMI automobilių stebėjimas ir BDAR: ne viskas taip paprasta Premium 19

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), kuri pagal numerių nuskaitymo sistemų duomenis jau liepą planuoja...

Finansai
05:45
EBPO: 130 šalių pritarė pelno mokesčio tarptautiniam minimaliam tarifui

Apie 130 šalių ir teritorijų pritarė pasaulinei mokesčių reformai, kad tarptautinės kompanijos mokėtų...

Finansai
2021.07.01
M. Majauskas: Seimo komitetas netrukus svarstys prezidento mokesčių iniciatyvas

Prezidento Gitano Nausėdos siūlomos mokesčių iniciatyvos netrukus bus svarstomos, žada Seimo Biudžeto ir...

Finansai
2021.07.01
„manopinigai.lt“ – naujas portalas apie asmeninius finansus

Per pandemiją bankuose sukaupėme rekordines santaupas, ne ką mažiau greičiausiai laikome ir grynaisiais...

Mano pinigai
2021.07.01
J. Rojaka: dalis įmonių prisitaikė, bet tikrasis problemų mastas išaiškės kitąmet

Prisitaikiusios prie pandemijos sukelto šoko didžiausio pagerėjimo pernai sulaukė ir pelningai dirbo...

Finansai
2021.07.01
„Sodra“ primena dirbantiems savarankiškai: už PSD vėl reikia mokėti kas mėnesį

Karantinui pasibaigus, savarankiškai dirbantys gyventojai, kaip ir anksčiau – iki karantino, – kas mėnesį vėl...

Gazelė
2021.07.01
„SME Finance leasing“ lizinguos ir privačių klientų automobilius

„SME Finance“ lizingo bendrovė „SME Finance leasing“ pradeda teikti automobilių lizingo paslaugą privatiems...

Gazelė
2021.07.01
Kylančių kaštų rebusas: perkelti naštą klientui ar iškelti verslą  Premium

Per pandemiją brangusios žaliavos ir toliau augantys atlyginimai (krizės lyg nebuvo) ne vieno verslo...

Finansai
2021.07.01
„Pigu“ finansų direktore pradeda dirbti A. Borodulinaitė-Rimkienė 1

„Pigu“ grupės finansų direktorės pareigas pradeda eiti Agnė Borodulinaitė-Rimkienė. Ji šiose pareigose pakeis...

Vadyba
2021.07.01
Interviu su naująja SEB vadove: apie popandeminį verslą ir nerimo ženklus būsto rinkoje  Premium 5

Nuo liepos 1 d. SEB bankui pradedanti vadovauti Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė interviu VŽ pasakoja apie...

Rinkos
2021.07.01
Beveik tik geros žinios: kuo toliau, tuo būstui skolinamės rečiau ir už paskolas mokame mažiau Premium 15

Ekspertai skaičiuoja, kad palyginti su nekilnojamojo turto (NT) rinkos piku 2007–2008 m., būstui įsigyti...

Statyba ir NT
2021.07.01
Svarbiausi pokyčiai verslui nuo liepos 1-osios Premium

VŽ pristato nuo liepos įsigaliojančius verslui aktualius pasikeitimus bei reikalavimus.

Finansai
2021.07.01
Per penkis mėnesius į biudžetą surinkta 321 mln. Eur daugiau nei planuota  2

2021 metų sausio–gegužės mėnesių centrinės valdžios deficitas siekė 850,7 mln. Eur ir sudarė 1,6%...

Finansai
2021.06.30
Užsieniečiai įdarbina kapitalą Lietuvoje, o lietuviai dairosi į NT užsienyje  Premium

Lietuvoje nuosekliai auga reinvesticijos, o tai rodo, kad investuotojų pasitikėjimas per pandemiją neatslūgo.

Finansai
2021.06.30
Infliacija euro zonoje birželį atsitraukė nuo kritinės 2% ribos

Metinė infliacija euro zonoje birželį preliminariai sumažėjo iki 1,9% nuo 2% gegužę, trečiadienį paskelbė...

Finansai
2021.06.30
Lietuvoje nuosekliai auga reinvesticijos 

Tiesioginių užsienio investicijų pajamos, tenkančios nerezidentams, 2021 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su...

Finansai
2021.06.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku