Verslo saugumas labiau rūpi patyrusiems

  Reklama publikuota: 2020-01-28
  Andrej Voinilko, UAB „EB teisė ir konsultacijos“ direktorius: „Vienas iš didžiausių bendrovės turtų – informacija, kurios neapsaugojus gali sužlugti verslas.“
  svg svg
  Andrej Voinilko, UAB „EB teisė ir konsultacijos“ direktorius: „Vienas iš didžiausių bendrovės turtų – informacija, kurios neapsaugojus gali sužlugti verslas.“

  „Kiekvienas turime rūpintis savo verslu ir ne paslaptis, kad bet kurį darbą geriausiai atlieka tos srities profesionalas. Mūsų teikiamas paslaugas puikiai vertina net 90% klientų, 93% jas rekomenduoja savo partneriams ir visas 100% vienareikšmiškai tvirtina, kad taupome jų laiką“, – pokalbį apie bendrovės veiklą pradeda Andrej Voinilko, teisinių paslaugų ir konsultavimo UAB „EB teisė ir konsultacijos“ direktorius.

  Anot jo, per daugiau kaip 13 m. sukaupta patirtis rodo, kad geriausių rezultatų pasiekiama, kai „EB teisė ir konsultacijos“ specialistai teikia kompleksines paslaugas.

  Internetas – nevisagalis

  „Akivaizdu, kad geriausiai verslas sekasi, kai turi gerus ir patikimus partnerius. Todėl verslo santykiai prasideda nuo klientų parinkimo ir jų analizės, kad žinotume, ar gali klientui, pvz., atidėti mokėjimus, pervesti avansą už prekes ir paslaugas, išnuomoti automobilį ar kitą turtą ir t. t.“, – pasakoja A. Voinilko.

  Anot jo, gali atrodyti, kad šiais laikas reikiamą informaciją apie bet kurį paslaugų teikėją ar gamintoją galima rasti internete. Tačiau specialistas atkreipia dėmesį, kad čia informacija dažnai klastojama bei pateikiama taip, kaip ją norėtų matyti būsimas verslo partneris ar klientas.

  Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

  Svarbiausios dienos naujienos trumpai:   

  „Sukčiai puikiai suvokia, kad dažnas informacijos apie būsimą partnerį ieško internete, todėl tenka susidurti su atvejais, kai sukčiai įsigyja ilgai veikusią ir nei mažiausios reputacijos dėmės neturinčią bendrovę, sukuria jai patrauklų tinklapį bei paskyras socialiniuose tinkluose, vadovu paskiria nuolatinės gyvenamosios vietos neturintį asmenį ir tokios įmonės vardu vykdo nusikalstamą veiklą, – pasitaikančių apgavysčių schemas atskleidžia „EB teisė ir konsultacijos“ direktorius. – Tokios įmonės pasirinktoms aukoms siūlo neįtikėtinai gerus sandorius įsigyti žaliavų, įrankių ar įrengimų, baldų ir kitų prekių ar paslaugų, kurių tik gali prireikti verslui. O gavusios mokėjimą ar avansą tokios įmonės išnyksta.“

  Savo klientams „EB teisė ir konsultacijos“ teikia paslaugas, kurios padeda užkirsti kelią panašioms apgavystėms.

  Pasitikėk, bet... stebėk

  Jei nauji verslo partneriai pasirodo patikimi, tai nereiškia, kad tuo „EB teisė ir konsultacijos“ paslaugos klientui ir baigiasi.

  „Ne mažiau svarbu nuolat stebėti kliento elgesį, pvz., kaip apmokamos sąskaitos, ar nėra įsiskolinimų kitiems partneriams, jei mokėjimas vėluoja – nedelsiant susisiekti su tokiu klientu ir priminti įsipareigojimus bei išsiaiškinti vėlavimo priežastis ir jas pašalinti“, – darbo užkulisius atskleidžia A. Voinilko.

  Jis primena akivaizdžią statistiką: kuo ilgiau vėluojama apmokėti sąskaitą, tuo mažesnė tikimybė atgauti visus ar bent dalį pinigų, todėl į bendrovę „EB teisė ir konsultacijos“ pagalbos vis dažniau kreipiamasi iš karto, vos tik pradelsiamas mokėjimas. Operatyviai teikiamos sąskaitų apmokėjimo kontrolės ir skolų išieškojimo paslaugos sprendžia vėluojančių mokėjimų problemas.

  „Į mus kreipiasi ir dėl jau susikaupusių skolų, kai ne visuomet gali padėti antstoliai ar teismai. Tokiais atvejais savo priemonėmis ir metodais aiškinamės, pvz., kokiomis kitomis veiklomis užsiima skolininkas, kokie jo pajamų šaltiniai, kol galiausiai randame sprendimų, kaip išieškoti skolą“, – pasakoja vadovas.

  Anot jo, panašios paslaugos teikiamos ir bankų, lizingo bei nuomos bendrovėms, kai dingsta jų lizinguojamas ar išnuomotas turtas. „Nuomos, lizingo verslas atrodo saugus, nes nuomojamas turtas valdomas nuosavybės teise, tačiau, kai iškyla problemų – dingsta GPS ryšys, skolininkas nemoka, nereaguoja į priminimus, – tuomet teisėtas savininkas suvokia, kad nebeturi priemonių susigrąžinti jam priklausančio turto. Dingusius automobilius, kombainą, vilkiko puspriekabę mūsų įmonei teko atrasti net užsienyje bei pargabenti į Lietuvą“, – pasakoja įmonės direktorius.

  Saugus, kas saugosi

  A. Voinilko atkreipia dėmesį, kad šiandien aktuali ne tik fizinė turto apsauga, bet ir kiekvienos bendrovės kibernetinis saugumas. Jis primena ne vieną atvejį, kai sukčiai, apsimetę partnerių bendrovės vadovais ar klientais, sugebėjo apgauti už mokėjimus atsakingus asmenis, kad šie apmokėtų fiktyvias sąskaitas ir pervestų pinigus apgavikams.

  „Teikdami kibernetinio saugumo paslaugą naudojame įvairias priemones, kurios padėtų išvengti panašių apgavysčių. Tarp jų – imituojame veiksmus ir analizuojame galimybę paveikti darbuotojus, kad jie atliktų tam tikrus procesus, padėsiančius nusikaltėliams prisijunti prie IT tinklų ar atlikti jų nurodytus veiksmus, – pasakoja „EB teisė ir konsultacijos“ direktorius. – Kartu įvertiname kliento IT įrangos ir tinklo atsparumą virusų bei kibernetinėms atakoms, net fizinį saugumą, pvz., ar kuo nors apsimetęs pašalietis gali patekti prie IT įrangos ir jai pakenkti, pasisavinti ar sunaikinti informaciją ir pan.“

  Verslo saugumo specialistas pažymi, kad šiandien vienas iš didžiausių bendrovės turtų– informacija. Ją praradus galima ne tik netekti klientų ir pajamų, bet ir visiškai sužlugti. Todėl kibernetinis saugumas tampa vis reikšmingesnis, o tokį saugumą užtikrinančios paslaugos bendrovėms – vis paklausesnės.

  Klientas: nuo mažųjų iki didžiųjų

  A. Voinilko pasakoja, kad jų klientai yra ir draudimo bendrovės. Jos „EB teisė ir konsultacijos“ specialistus, kurie yra sukaupę ilgametę patirtį teisėsaugos srityje, pasitelkia, kai siekiama ištirti, ar draudiminis įvykis nebuvo inscenizuotas, nesiekiama apgauti draudikų ar kitaip sukčiauti.

  „EB teisė ir konsultacijos“ klientai yra ir pačios mažiausios šalies įmonės, ir didieji bankai.

  „Kibernetinio saugumo, mokumo vertinimo ir skolų išieškojimo, verslo saugos paslaugomis dažniausiai naudojasi mažosios ir vidutinės įmonės, kurios rūpinasi savo verslo visapusišku saugumu ir tęstinumu, – teigia A. Voinilko. – Akivaizdu, kad kuo verslininkas daugiau patyręs, tuo jis labiau rūpinasi savo verslo saugumu – vidutinis mūsų klientų amžius apie 45 metai. Tačiau, matydami mūsų teikiamų paslaugų naudą vis dažniau kreipiasi ir tie, kurie verslą tik pradeda. Paprastai įmonių savininkai ar vadovai kreipiasi arba dėl konkrečių jau iškilusių problemų, arba dėl kompleksinių paslaugų, kurios padėtų išvengti galimų problemų ateityje.“

  Įmonės savininkams ir vadovams, nepriklausomai nuo jų įmonės dydžio, siekiantiems turėti tvarų verslą, „EB teisė ir konsultacijos“ direktorius rekomenduoja atlikti tokius veiksmus: pirmiausiai pradėti nuo būsimų klientų patikrinimo, tinkamai parengti sutartis ir kitus dokumentus, nuolat stebėti klientų verslo sveikatą, esant nesklandumams – nedelsti ir tinkamai pasirūpinti vėluojančiais mokėjimais ir skolų bei turto grąžinimu, ir, žinoma, nepamiršti visus šiuos procesus apimančio verslo kibernetinio saugumo.

  Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

  Tema „Finansai“
  EY dėl „labai blogai“ atlikto darbo bankui „Santander“ grąžino 15 mln. GBP Premium

  Ispanijos bankininkystės milžinės „Santander“ padaliniui Jungtinėje Karalystėje, pernai gruodį nubaustam...

  Finansai
  2023.09.30
  „OP Corporate Bank“: Lietuvos ekonomika šiemet trauksis 1,5%, kitąmet augs 2,5% 1

  Šiais metais Lietuvos ekonomika trauksis 1,5%, o 2024-aisiais ji atsigaus ir augs 2,5%, prognozuoja Suomijos...

  Finansai
  2023.09.29
  Euro zonoje infliacija rugpjūtį – 4,3%, mažiausia nuo 2021 m. spalio

  Infliacija euro zonoje rugsėjį sumažėjo iki 4,3%, palyginti su 5,2% rodikliu rugpjūtį. Tai yra lėčiausias...

  Rinkos
  2023.09.29
  Užsienio investuotojai II ketvirtį reinvestavo trečdalį, dividendais išsimokėjo likusias pajamas

  Tiesioginių užsienio investicijų (TUI) pajamos, tenkančios nerezidentams, 2023 m. antrąjį ketvirtį, palyginti...

  Finansai
  2023.09.29
  „Vinted“ antrinė bendrovė gavo elektroninių pinigų įstaigos licenciją

  Lietuvoje veiklą pradės naujas finansų rinkos dalyvis – elektroninių pinigų licenciją gavo antrinė vienaragio...

  Rinkos
  2023.09.29
  Lietuvos paslaugų eksportą augino kelionių ir finansinės paslaugos

  Antrąjį ketvirtį šalies paslaugų eksportas siekė 4,8 mlrd. Eur – 14,1% daugiau nei pernai tuo pačiu metu, o...

  Logistika
  2023.09.29
  „InRento“ skaičiai: 15 mln. eurų investicijų, 0 vėluojančių projektų, vidutinė metinė grąža didesnė nei 12 proc. Verslo tribūna

  Per kelerius veiklos metus „InRento“ ne tik pelnė apdovanojimą už geriausią investavimo technologiją, bet ir...

  Finansai
  2023.09.29
  „Rekvizitai Premium“: Pelningi telekomunikacijų sektoriaus protai Verslo tribūna

  UAB „Tele2“ 2022 m., nors ir pasiekusi mažesnę apyvartą nei pagrindinės šio sektoriaus konkurentės (AB „Telia...

  Finansai
  2023.09.29
  Pelno dedamoji: jokios paslapties

  VŽ sudaryto pelningiausių įmonių sąrašo viršūnėje esančių bendrovių rezultatai rodo ne tik tai, kad Lietuvos...

  Nuomonės
  2023.09.29
  Lietuvos verslo pelno rekordai – greičiausiai nepakartojami Premium 2

  VŽ pristato daugiausia pelno pernai uždirbusias šalies įmones iš didžiųjų bendrovių TOP 1000 sąrašo, taip pat...

  Finansai
  2023.09.29
  Pagrindinis bankų mokėjimo „krepšelis“ kitąmet kainuos 10 ct brangiau 8

  Nuo 2024 metų pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelio kaina bus 10 ct didesnė nei dabar – 1,47 Eur, pranešė...

  Rinkos
  2023.09.28
  Infliacija Ispanijoje paspartėjo, bet buvo mažesnė už prognozes

  Vartotojų kainos Ispanijoje rugsėjį augo 3,2% metiniu tempu, kuris buvo lėtesnis už prognozes dėl 3,3%.

  Rinkos
  2023.09.28
  „Lietuvos draudimas“ Vilniuje atidarė 20,2 mln. Eur vertės biurų kompleksą 12

  Draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ ketvirtadienį Vilniaus senamiestyje atidarė savo biurų kompleksą...

  Statyba ir NT
  2023.09.28
  Seimas nusprendė negrąžinti GPM lengvatos už būsto paskolas 29

  Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata už sumokėtas būsto paskolų palūkanas nebus atgaivinta.

  Finansai
  2023.09.28
  Ar pensijų kaupėjai galės išsiimti lėšas anksčiau, M. Navickienė siūlo aptarti po KT sprendimo 21

  Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad galimus pensijų kaupimo sistemos pokyčius,...

  Verslo aplinka
  2023.09.28
  Seime atidėti svarstymai dėl individualios veiklos apmokestinimo pokyčių 7

  Diskusijos dėl mokesčių reformos pakete numatytų Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pakeitimų, taip pat...

  Finansai
  2023.09.28
  Neatšaukiamasis terminuotasis indėlis – mažos rizikos investavimo galimybė Verslo tribūna

  Atsiradus daugiau nei kelioms galimybėms investuoti, pasirinkti tinkamą - gali būti itin sudėtinga, tačiau...

  Finansai
  2023.09.28
  Išaugus pinigų kainai, kyla grėsmė įsisukti į palūkanų ir skolų tornadą Premium

  Pasaulinė skola mažėja antrus metus iš eilės, tačiau ji ir toliau viršija iki pandemijos buvusį lygį, todėl...

  Finansai
  2023.09.28
  G. Jakštas: galimybės kelti algas mokytojams išsemtos, bet derybos vyksta 1

  Finansinės galimybės kelti mokytojams atlyginimus yra išsemtos, tačiau derybos, siekiant išvengti streiko...

  Verslo aplinka
  2023.09.27
  Skolinimo Švedijos namų ūkiams augimo tempas – lėčiausias nuo 2006 metų

  Skolinimo Švedijos namų ūkiams apimtys rugpjūtį, palyginti su tuo pat mėnesiu pernai, paaugo 0,7% ir metinis...

  Rinkos
  2023.09.27

  Verslo žinių pasiūlymai