Verslo saugumas labiau rūpi patyrusiems

Reklama publikuota: 2020-01-28
Andrej Voinilko, UAB „EB teisė ir konsultacijos“ direktorius: „Vienas iš didžiausių bendrovės turtų – informacija, kurios neapsaugojus gali sužlugti verslas.“
svg svg
Andrej Voinilko, UAB „EB teisė ir konsultacijos“ direktorius: „Vienas iš didžiausių bendrovės turtų – informacija, kurios neapsaugojus gali sužlugti verslas.“

„Kiekvienas turime rūpintis savo verslu ir ne paslaptis, kad bet kurį darbą geriausiai atlieka tos srities profesionalas. Mūsų teikiamas paslaugas puikiai vertina net 90% klientų, 93% jas rekomenduoja savo partneriams ir visas 100% vienareikšmiškai tvirtina, kad taupome jų laiką“, – pokalbį apie bendrovės veiklą pradeda Andrej Voinilko, teisinių paslaugų ir konsultavimo UAB „EB teisė ir konsultacijos“ direktorius.

Anot jo, per daugiau kaip 13 m. sukaupta patirtis rodo, kad geriausių rezultatų pasiekiama, kai „EB teisė ir konsultacijos“ specialistai teikia kompleksines paslaugas.

Internetas – nevisagalis

„Akivaizdu, kad geriausiai verslas sekasi, kai turi gerus ir patikimus partnerius. Todėl verslo santykiai prasideda nuo klientų parinkimo ir jų analizės, kad žinotume, ar gali klientui, pvz., atidėti mokėjimus, pervesti avansą už prekes ir paslaugas, išnuomoti automobilį ar kitą turtą ir t. t.“, – pasakoja A. Voinilko.

Anot jo, gali atrodyti, kad šiais laikas reikiamą informaciją apie bet kurį paslaugų teikėją ar gamintoją galima rasti internete. Tačiau specialistas atkreipia dėmesį, kad čia informacija dažnai klastojama bei pateikiama taip, kaip ją norėtų matyti būsimas verslo partneris ar klientas.

„Sukčiai puikiai suvokia, kad dažnas informacijos apie būsimą partnerį ieško internete, todėl tenka susidurti su atvejais, kai sukčiai įsigyja ilgai veikusią ir nei mažiausios reputacijos dėmės neturinčią bendrovę, sukuria jai patrauklų tinklapį bei paskyras socialiniuose tinkluose, vadovu paskiria nuolatinės gyvenamosios vietos neturintį asmenį ir tokios įmonės vardu vykdo nusikalstamą veiklą, – pasitaikančių apgavysčių schemas atskleidžia „EB teisė ir konsultacijos“ direktorius. – Tokios įmonės pasirinktoms aukoms siūlo neįtikėtinai gerus sandorius įsigyti žaliavų, įrankių ar įrengimų, baldų ir kitų prekių ar paslaugų, kurių tik gali prireikti verslui. O gavusios mokėjimą ar avansą tokios įmonės išnyksta.“

Savo klientams „EB teisė ir konsultacijos“ teikia paslaugas, kurios padeda užkirsti kelią panašioms apgavystėms.

Pasitikėk, bet... stebėk

Jei nauji verslo partneriai pasirodo patikimi, tai nereiškia, kad tuo „EB teisė ir konsultacijos“ paslaugos klientui ir baigiasi.

„Ne mažiau svarbu nuolat stebėti kliento elgesį, pvz., kaip apmokamos sąskaitos, ar nėra įsiskolinimų kitiems partneriams, jei mokėjimas vėluoja – nedelsiant susisiekti su tokiu klientu ir priminti įsipareigojimus bei išsiaiškinti vėlavimo priežastis ir jas pašalinti“, – darbo užkulisius atskleidžia A. Voinilko.

Jis primena akivaizdžią statistiką: kuo ilgiau vėluojama apmokėti sąskaitą, tuo mažesnė tikimybė atgauti visus ar bent dalį pinigų, todėl į bendrovę „EB teisė ir konsultacijos“ pagalbos vis dažniau kreipiamasi iš karto, vos tik pradelsiamas mokėjimas. Operatyviai teikiamos sąskaitų apmokėjimo kontrolės ir skolų išieškojimo paslaugos sprendžia vėluojančių mokėjimų problemas.

„Į mus kreipiasi ir dėl jau susikaupusių skolų, kai ne visuomet gali padėti antstoliai ar teismai. Tokiais atvejais savo priemonėmis ir metodais aiškinamės, pvz., kokiomis kitomis veiklomis užsiima skolininkas, kokie jo pajamų šaltiniai, kol galiausiai randame sprendimų, kaip išieškoti skolą“, – pasakoja vadovas.

Anot jo, panašios paslaugos teikiamos ir bankų, lizingo bei nuomos bendrovėms, kai dingsta jų lizinguojamas ar išnuomotas turtas. „Nuomos, lizingo verslas atrodo saugus, nes nuomojamas turtas valdomas nuosavybės teise, tačiau, kai iškyla problemų – dingsta GPS ryšys, skolininkas nemoka, nereaguoja į priminimus, – tuomet teisėtas savininkas suvokia, kad nebeturi priemonių susigrąžinti jam priklausančio turto. Dingusius automobilius, kombainą, vilkiko puspriekabę mūsų įmonei teko atrasti net užsienyje bei pargabenti į Lietuvą“, – pasakoja įmonės direktorius.

Saugus, kas saugosi

A. Voinilko atkreipia dėmesį, kad šiandien aktuali ne tik fizinė turto apsauga, bet ir kiekvienos bendrovės kibernetinis saugumas. Jis primena ne vieną atvejį, kai sukčiai, apsimetę partnerių bendrovės vadovais ar klientais, sugebėjo apgauti už mokėjimus atsakingus asmenis, kad šie apmokėtų fiktyvias sąskaitas ir pervestų pinigus apgavikams.

„Teikdami kibernetinio saugumo paslaugą naudojame įvairias priemones, kurios padėtų išvengti panašių apgavysčių. Tarp jų – imituojame veiksmus ir analizuojame galimybę paveikti darbuotojus, kad jie atliktų tam tikrus procesus, padėsiančius nusikaltėliams prisijunti prie IT tinklų ar atlikti jų nurodytus veiksmus, – pasakoja „EB teisė ir konsultacijos“ direktorius. – Kartu įvertiname kliento IT įrangos ir tinklo atsparumą virusų bei kibernetinėms atakoms, net fizinį saugumą, pvz., ar kuo nors apsimetęs pašalietis gali patekti prie IT įrangos ir jai pakenkti, pasisavinti ar sunaikinti informaciją ir pan.“

Verslo saugumo specialistas pažymi, kad šiandien vienas iš didžiausių bendrovės turtų– informacija. Ją praradus galima ne tik netekti klientų ir pajamų, bet ir visiškai sužlugti. Todėl kibernetinis saugumas tampa vis reikšmingesnis, o tokį saugumą užtikrinančios paslaugos bendrovėms – vis paklausesnės.

Klientas: nuo mažųjų iki didžiųjų

A. Voinilko pasakoja, kad jų klientai yra ir draudimo bendrovės. Jos „EB teisė ir konsultacijos“ specialistus, kurie yra sukaupę ilgametę patirtį teisėsaugos srityje, pasitelkia, kai siekiama ištirti, ar draudiminis įvykis nebuvo inscenizuotas, nesiekiama apgauti draudikų ar kitaip sukčiauti.

„EB teisė ir konsultacijos“ klientai yra ir pačios mažiausios šalies įmonės, ir didieji bankai.

„Kibernetinio saugumo, mokumo vertinimo ir skolų išieškojimo, verslo saugos paslaugomis dažniausiai naudojasi mažosios ir vidutinės įmonės, kurios rūpinasi savo verslo visapusišku saugumu ir tęstinumu, – teigia A. Voinilko. – Akivaizdu, kad kuo verslininkas daugiau patyręs, tuo jis labiau rūpinasi savo verslo saugumu – vidutinis mūsų klientų amžius apie 45 metai. Tačiau, matydami mūsų teikiamų paslaugų naudą vis dažniau kreipiasi ir tie, kurie verslą tik pradeda. Paprastai įmonių savininkai ar vadovai kreipiasi arba dėl konkrečių jau iškilusių problemų, arba dėl kompleksinių paslaugų, kurios padėtų išvengti galimų problemų ateityje.“

Įmonės savininkams ir vadovams, nepriklausomai nuo jų įmonės dydžio, siekiantiems turėti tvarų verslą, „EB teisė ir konsultacijos“ direktorius rekomenduoja atlikti tokius veiksmus: pirmiausiai pradėti nuo būsimų klientų patikrinimo, tinkamai parengti sutartis ir kitus dokumentus, nuolat stebėti klientų verslo sveikatą, esant nesklandumams – nedelsti ir tinkamai pasirūpinti vėluojančiais mokėjimais ir skolų bei turto grąžinimu, ir, žinoma, nepamiršti visus šiuos procesus apimančio verslo kibernetinio saugumo.

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:













Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
Ruošia pinigų gaudykles, bet greito pajamų atšokimo laukia ne visi  Premium

Atlaisvinimų išvakarėse nuo pandemijos nukentėję verslai nevienodai vertina savo galimybes atsigriebti,...

Finansai
08:59
ES parama žaliajai ekonomikai: pagrindas paklotas, dar didesnės ambicijos – ateityje Verslo tribūna

Investicijos į žaliąją ekonomiką jau kelerius metus įvardijamos viena pagrindinių krypčių ES – šiomis...

Tikroji muitinės serverių kaina  Premium 3

Įvairūs šalies ekonomikos sektoriai kol kas atsargiai vertina kelias dienas trukusio Lietuvos muitinės...

Logistika
05:45
Centrinės valdžios deficitas per du mėnesius – 377 mln. Eur 1

Centrinės valdžios deficitas per pirmuosius du metų mėnesius siekė 376,8 mln. Eur ir sudarė 0,7%...

Finansai
2021.03.31
Valstybinių institucijų konsultacijos – kartais lyg duobė žarijų Premium 1

Darbo inspekcijos tinklalapyje ir telefonu teiktos konsultacijos, kad darbdavys neprivalo mokėti išeitinių...

Finansai
2021.03.31
Kovą iki 1,3% pašoko infliacija euro zonoje 

Infliacija euro zonoje kovą, preliminariais vertinimais, padidėjo iki 1,3% nuo 0,9% vasarį, paskelbė...

Finansai
2021.03.31
INVEGA strateguoja veiklos žingsnius pandemijai pasibaigus Verslo tribūna 2

Nacionalinė plėtros įstaiga UAB „Investicijų ir verslo garantijos” (INVEGA) karantino metu per itin trumpą...

Finansai
2021.03.31
Lietuviškas kapitalas per pandemiją pajudėjo į Latviją ir kitas patrauklių mokesčių šalis  Premium

Lietuviškos kilmės tiesioginės investicijos (TI) per pirmuosius pandemijos metus nusėdo apsipirkimo galimybes...

Finansai
2021.03.31
Rengiant atsigavimo po pandemijos scenarijus auga verslo valdymo paslaugų poreikis Verslo tribūna

Pandemija sumažino daugelio verslų veiklos apsukas, tačiau profesionalių apskaitos bei verslo valdymo...

Finansai
2021.03.30
Nepatikrinti britų partnerio – blogas sumanymas Premium 1

Tarptautinės prekinio kredito bendrovės „Coface“ analizė rodo, kad ties nemokumo riba atsidūrė itin daug...

Finansai
2021.03.30
VK: ekonomikos temperatūra šiemet bus panaši į 2020 m.

Lietuvos ekonomikos atsigavimas priklausys nuo vakcinavimo progreso, o iššūkiu išlieka nedarbas, teigia...

Finansai
2021.03.30
Lietuvos verslą gali pasiekti dar 355 mln. Eur papildomos paramos 

Europos Komisija (EK) siūlo suteikti Lietuvai papildomą 355 mln. Eur finansinę paramą nuo koronaviruso...

Gazelė
2021.03.30
„Visa“ pirmoji iš didžiųjų mokėjimų sistemų leis atsiskaitymus steiblkoinais

„Visa“ pirmoji iš didžiųjų tarptautinių mokėjimų sistemų leis atsiskaitymus steiblkoinais – kriptovaliutomis,...

Finansai
2021.03.30
Technologijų kompanijų apmokestinimas temdo JAV ir Jungtinės Karalystės santykius

Jungtinės Valstijos įspėjo Jungtinę Karalystę galinčios nustatyti muitų tarifus kai kurioms britų prekėms,...

Technologijos
2021.03.29
Valdžia pažadėjo: subsidijų „lubas“ pakels, o vietoj 60% taisyklės taikys 50%

Vyriausybė skelbia su verslu sutarusi padidinti antrajame subsidijų pakete numatytų išmokų lubas, kurios...

Paslaugos
2021.03.29
Kredito unijų grupė įsigijo „Taupkasės“ paskolų portfelį

Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) vadovaujamas unijų konsorciumas įsigijo bankrutavusios unijos...

Rinkos
2021.03.29
Kovą pastebimai išaugo Vokietijos verslo, ypač eksportuotojų, lūkesčiai  

„Ifo“ verslo klimato indeksas kovą pakilo iki 96,6 punktų, nuo 92,7 punktų vasarį.  Tai didžiausia indekso...

Finansai
2021.03.29
Finansai
2021.03.29
„Allianz“ ateina į Lietuvą: papildomas rūpestėlis prie dominančios Lenkijos rinkos Premium

Dideli žaidėjai mėgsta žaisti dideliais žemėlapiais, kalba VŽ pašnekovai apie 2,7 mlrd. Eur apimties sandorį,...

Rinkos
2021.03.29
Kuriuose sektoriuose susispietė daugiausia „verslo zombių“ Premium

Įmonių finansų analizė rodo, kad nuo pandemijos pradžios per metus daugiausia bendrovių, kurios tebėra...

Finansai
2021.03.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku