Verslo saugumas labiau rūpi patyrusiems

Reklama publikuota: 2020-01-28
Andrej Voinilko, UAB „EB teisė ir konsultacijos“ direktorius: „Vienas iš didžiausių bendrovės turtų – informacija, kurios neapsaugojus gali sužlugti verslas.“
svg svg
Andrej Voinilko, UAB „EB teisė ir konsultacijos“ direktorius: „Vienas iš didžiausių bendrovės turtų – informacija, kurios neapsaugojus gali sužlugti verslas.“

„Kiekvienas turime rūpintis savo verslu ir ne paslaptis, kad bet kurį darbą geriausiai atlieka tos srities profesionalas. Mūsų teikiamas paslaugas puikiai vertina net 90% klientų, 93% jas rekomenduoja savo partneriams ir visas 100% vienareikšmiškai tvirtina, kad taupome jų laiką“, – pokalbį apie bendrovės veiklą pradeda Andrej Voinilko, teisinių paslaugų ir konsultavimo UAB „EB teisė ir konsultacijos“ direktorius.

Anot jo, per daugiau kaip 13 m. sukaupta patirtis rodo, kad geriausių rezultatų pasiekiama, kai „EB teisė ir konsultacijos“ specialistai teikia kompleksines paslaugas.

Internetas – nevisagalis

„Akivaizdu, kad geriausiai verslas sekasi, kai turi gerus ir patikimus partnerius. Todėl verslo santykiai prasideda nuo klientų parinkimo ir jų analizės, kad žinotume, ar gali klientui, pvz., atidėti mokėjimus, pervesti avansą už prekes ir paslaugas, išnuomoti automobilį ar kitą turtą ir t. t.“, – pasakoja A. Voinilko.

Anot jo, gali atrodyti, kad šiais laikas reikiamą informaciją apie bet kurį paslaugų teikėją ar gamintoją galima rasti internete. Tačiau specialistas atkreipia dėmesį, kad čia informacija dažnai klastojama bei pateikiama taip, kaip ją norėtų matyti būsimas verslo partneris ar klientas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Sukčiai puikiai suvokia, kad dažnas informacijos apie būsimą partnerį ieško internete, todėl tenka susidurti su atvejais, kai sukčiai įsigyja ilgai veikusią ir nei mažiausios reputacijos dėmės neturinčią bendrovę, sukuria jai patrauklų tinklapį bei paskyras socialiniuose tinkluose, vadovu paskiria nuolatinės gyvenamosios vietos neturintį asmenį ir tokios įmonės vardu vykdo nusikalstamą veiklą, – pasitaikančių apgavysčių schemas atskleidžia „EB teisė ir konsultacijos“ direktorius. – Tokios įmonės pasirinktoms aukoms siūlo neįtikėtinai gerus sandorius įsigyti žaliavų, įrankių ar įrengimų, baldų ir kitų prekių ar paslaugų, kurių tik gali prireikti verslui. O gavusios mokėjimą ar avansą tokios įmonės išnyksta.“

Savo klientams „EB teisė ir konsultacijos“ teikia paslaugas, kurios padeda užkirsti kelią panašioms apgavystėms.

Pasitikėk, bet... stebėk

Jei nauji verslo partneriai pasirodo patikimi, tai nereiškia, kad tuo „EB teisė ir konsultacijos“ paslaugos klientui ir baigiasi.

„Ne mažiau svarbu nuolat stebėti kliento elgesį, pvz., kaip apmokamos sąskaitos, ar nėra įsiskolinimų kitiems partneriams, jei mokėjimas vėluoja – nedelsiant susisiekti su tokiu klientu ir priminti įsipareigojimus bei išsiaiškinti vėlavimo priežastis ir jas pašalinti“, – darbo užkulisius atskleidžia A. Voinilko.

Jis primena akivaizdžią statistiką: kuo ilgiau vėluojama apmokėti sąskaitą, tuo mažesnė tikimybė atgauti visus ar bent dalį pinigų, todėl į bendrovę „EB teisė ir konsultacijos“ pagalbos vis dažniau kreipiamasi iš karto, vos tik pradelsiamas mokėjimas. Operatyviai teikiamos sąskaitų apmokėjimo kontrolės ir skolų išieškojimo paslaugos sprendžia vėluojančių mokėjimų problemas.

„Į mus kreipiasi ir dėl jau susikaupusių skolų, kai ne visuomet gali padėti antstoliai ar teismai. Tokiais atvejais savo priemonėmis ir metodais aiškinamės, pvz., kokiomis kitomis veiklomis užsiima skolininkas, kokie jo pajamų šaltiniai, kol galiausiai randame sprendimų, kaip išieškoti skolą“, – pasakoja vadovas.

Anot jo, panašios paslaugos teikiamos ir bankų, lizingo bei nuomos bendrovėms, kai dingsta jų lizinguojamas ar išnuomotas turtas. „Nuomos, lizingo verslas atrodo saugus, nes nuomojamas turtas valdomas nuosavybės teise, tačiau, kai iškyla problemų – dingsta GPS ryšys, skolininkas nemoka, nereaguoja į priminimus, – tuomet teisėtas savininkas suvokia, kad nebeturi priemonių susigrąžinti jam priklausančio turto. Dingusius automobilius, kombainą, vilkiko puspriekabę mūsų įmonei teko atrasti net užsienyje bei pargabenti į Lietuvą“, – pasakoja įmonės direktorius.

Saugus, kas saugosi

A. Voinilko atkreipia dėmesį, kad šiandien aktuali ne tik fizinė turto apsauga, bet ir kiekvienos bendrovės kibernetinis saugumas. Jis primena ne vieną atvejį, kai sukčiai, apsimetę partnerių bendrovės vadovais ar klientais, sugebėjo apgauti už mokėjimus atsakingus asmenis, kad šie apmokėtų fiktyvias sąskaitas ir pervestų pinigus apgavikams.

„Teikdami kibernetinio saugumo paslaugą naudojame įvairias priemones, kurios padėtų išvengti panašių apgavysčių. Tarp jų – imituojame veiksmus ir analizuojame galimybę paveikti darbuotojus, kad jie atliktų tam tikrus procesus, padėsiančius nusikaltėliams prisijunti prie IT tinklų ar atlikti jų nurodytus veiksmus, – pasakoja „EB teisė ir konsultacijos“ direktorius. – Kartu įvertiname kliento IT įrangos ir tinklo atsparumą virusų bei kibernetinėms atakoms, net fizinį saugumą, pvz., ar kuo nors apsimetęs pašalietis gali patekti prie IT įrangos ir jai pakenkti, pasisavinti ar sunaikinti informaciją ir pan.“

Verslo saugumo specialistas pažymi, kad šiandien vienas iš didžiausių bendrovės turtų– informacija. Ją praradus galima ne tik netekti klientų ir pajamų, bet ir visiškai sužlugti. Todėl kibernetinis saugumas tampa vis reikšmingesnis, o tokį saugumą užtikrinančios paslaugos bendrovėms – vis paklausesnės.

Klientas: nuo mažųjų iki didžiųjų

A. Voinilko pasakoja, kad jų klientai yra ir draudimo bendrovės. Jos „EB teisė ir konsultacijos“ specialistus, kurie yra sukaupę ilgametę patirtį teisėsaugos srityje, pasitelkia, kai siekiama ištirti, ar draudiminis įvykis nebuvo inscenizuotas, nesiekiama apgauti draudikų ar kitaip sukčiauti.

„EB teisė ir konsultacijos“ klientai yra ir pačios mažiausios šalies įmonės, ir didieji bankai.

„Kibernetinio saugumo, mokumo vertinimo ir skolų išieškojimo, verslo saugos paslaugomis dažniausiai naudojasi mažosios ir vidutinės įmonės, kurios rūpinasi savo verslo visapusišku saugumu ir tęstinumu, – teigia A. Voinilko. – Akivaizdu, kad kuo verslininkas daugiau patyręs, tuo jis labiau rūpinasi savo verslo saugumu – vidutinis mūsų klientų amžius apie 45 metai. Tačiau, matydami mūsų teikiamų paslaugų naudą vis dažniau kreipiasi ir tie, kurie verslą tik pradeda. Paprastai įmonių savininkai ar vadovai kreipiasi arba dėl konkrečių jau iškilusių problemų, arba dėl kompleksinių paslaugų, kurios padėtų išvengti galimų problemų ateityje.“

Įmonės savininkams ir vadovams, nepriklausomai nuo jų įmonės dydžio, siekiantiems turėti tvarų verslą, „EB teisė ir konsultacijos“ direktorius rekomenduoja atlikti tokius veiksmus: pirmiausiai pradėti nuo būsimų klientų patikrinimo, tinkamai parengti sutartis ir kitus dokumentus, nuolat stebėti klientų verslo sveikatą, esant nesklandumams – nedelsti ir tinkamai pasirūpinti vėluojančiais mokėjimais ir skolų bei turto grąžinimu, ir, žinoma, nepamiršti visus šiuos procesus apimančio verslo kibernetinio saugumo.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Finansai“
Bankas „Luminor“ įsigijo 99% „Maksekeskus“ akcijų

Baltijos šalių bankas „Luminor Bank“ įsigijo 99% elektroninės prekybos mokėjimo įmonės „Maksekeskus“ (MKK)...

Rinkos
2022.07.01
Infliacija euro zonoje birželį palypėjo iki 8,6%

Preliminari metinė infliacija birželį euro zonoje pakilo iki 8,6% nuo 8,1% gegužę, penktadienį paskelbė...

Finansai
2022.07.01
Vidaus vandens kelių direkcija įvykdė pertvarką – tapo akcine bendrove

Valstybės valdoma Vidaus vandens kelių direkcija nuo penktadienio tapo akcine bendrove.

Logistika
2022.07.01
„Snoro“ bankroto administratoriaus ir Šveicarijos banko ginče susitarta dėl 105 mln. Eur atgavimo

„Snoras“ nemokumo administratoriaus komanda ir Šveicarijos bankas „Julius Baer & Co. Ltd.“ taikos sutartimi...

Rinkos
2022.07.01
Biržose – dešimtmečius nematytas nuosmukis Premium

Pirmąjį šių metų pusmetį pasaulio finansų rinkos užbaigė su ekstremalius lygius žyminčiais nuosmukiais,...

Rinkos
2022.07.01
Penki bankai ir unijos privalės kaupti papildomą 2% kapitalo rezervą

Lietuvos kredito įstaigos, kurių būsto paskolų portfelis viršija 50 mln. Eur, nuo liepos privalės jam turėti...

Finansai
2022.07.01
Infliacijos kalnais ir nuokalnėmis: nuo lito iki valiutų valdybos, finansų krizės ir šių dienų Premium

Žvalgantis, kaip elgėsi valdžios per visą Lietuvos Nepriklausomybės laikotarpį nuo pat 1990 m., svarbu...

Finansai
2022.07.01
Penkių mėnesių centrinės valdžios perviršis – 331 mln. Eur 10

Centrinės valdžios perviršis per penkis šių metų mėnesius siekė 331,1 mln. Eur ir sudarė 0,5% prognozuojamo...

Finansai
2022.06.30
„Revolut bank“ leista didinti kapitalą daugiau nei 30 mln. Eur

Bankui „Revolut bank“ leista padidinti įstatinį kapitalą nuo 5,5 mln. iki 36,8 mln. Eur, pranešė Lietuvos...

Rinkos
2022.06.30
Vokietijoje infliacija birželį – 8,2%, Prancūzijoje – 6,5%

Ketvirtadienį paskelbta, kad metinė infliacija Prancūzijoje, antroje didžiausioje euro zonos ekonomikoje,...

Finansai
2022.06.30
„Estateguru“ siekia pritraukti institucinių investuotojų, žada nepamiršti mažmeninių Premium

„Estateguru“ ruošiasi antram lėšų pritraukimo raundui. Startuolis ketina smarkiai padidinti veiklos apimtis,...

Rinkos
2022.06.30
Finansų ministerija iki 15,8% didina infliacijos prognozę, apkarpė kitų metų BVP 2

Finansų ministerija (FM) nekeičia šių metu augimo prognozės, tačiau apkarpė kitų metų plėtros perspektyvas ir...

Finansai
2022.06.30
Švedijos centrinis bankas padidino bazinę palūkanų normą puse proc. punkto

Švedijos centrinis bankas, arba Riksbankas, padidino bazinę palūkanų normą puse procentinio punkto nuo 0,25%...

Rinkos
2022.06.30
Užsienio investicijų fronte ryškėja Vokietijos lyderystė, vejamės Estiją

Sukauptosios tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Lietuvoje 2022 m. kovo 31 d. sudarė 27 mlrd. Eur ir,...

Finansai
2022.06.30
„Swedbank“ ir SEB skolina 25 mln. Eur „Scandagra Group“

Vienai didžiausių prekybos trąšomis ir grūdais grupių Baltijos šalyse „Scandagra Group“ „Swedbank“ ir SEB...

Rinkos
2022.06.30
R. Kurlianskis: esu velnio neštas ir pamestas – man niekada nemokėjo, kad būčiau švelnus ir pūkuotas Premium 27

Raimondą Kurlianskį, vieną pagrindinių Dariaus Mockaus bendražygių, buvusių „MG Investment“ akcininkų, savo...

Prekyba
2022.06.30
Savivaldybių valdomos įmonės 2021 m. patyrė 5,1 mln. Eur nuostolių

2021 metais bendros 239 savivaldybių valdomų įmonių (SVĮ) pardavimo pajamos augo 14,8%, iki 977 mln. Eur,...

Finansai
2022.06.29
2024 metais EURIBOR gali siekti apie 2% – LB atstovas 17

2024 metais euro zonos tarpbankinių palūkanų norma EURIBOR, lemianti ir būsto paskolų palūkanas, gali siekti...

Rinkos
2022.06.29
Atidedama Lietuvos oro uostų pertvarka į akcinę bendrovę

Valstybės įmonės Lietuvos oro uostų pertvarkymas iš valstybės įmonės (VĮ) į akcinę bendrovę (AB) dėl numatomo...

Logistika
2022.06.29
Birželį metinė infliacija pasiekė 20,5%, finansų ministrė liepą tikisi naujo šuolio 62

Metinė infliacija birželį, apskaičiuota pagal suderintą vartotojų kainų indeksą, padidėjo iki 20,5%. Gegužę...

Finansai
2022.06.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku