Kas tai? Eksperto įžvalgos

Patarimai iš ekspertų lūpų: į ką atkreipti dėmesį augančiam verslui?

Reklama publikuota: 2018-10-01
svg svg

Kompleksiniai optimizavimo sprendimai

Lankstumas – esminis augančio verslo sėkmę lemiantis veiksnys. Kai įmonė veikia jau ne vienus metus ir pajamos stabiliai auga, darbuotojų ir padalinių nuolat daugėja, o verslo procesai darosi vis sudėtingesni, svarbu, kad apskaitos ir finansų valdymo aparatas būtų tam pasiruošęs. Sudėtingai valdomos apskaitos programos ir paties darbo organizavimo metodika dažnai tampa iššūkiu augančiai organizacijai. Taigi vertėtų peržvelgti naudojamas buhalterinės apskaitos ir verslo valdymo sistemas – ar jos pritaikytos augančiam verslui, o gal jau neatitinka jūsų poreikių ir nebetenkina funkcinės jų galimybės? Galbūt reikia jas atnaujinti arba ieškoti alternatyvių programų?

Tokiai organizacijai naudinga suderinti verslo procesus ir susisteminti apskaitos informaciją. Dinamiškai organizacijai reikia sprendimų, įgalinančių tiksliai, operatyviai ir išsamiai valdyti informaciją, o vadovui – analizuoti rezultatus realiu laiku, todėl debesų apskaitos technologija ir robotizacija čia ypač aktuali. „Kuo įmonės darbuotojai efektyviau dirbs, kuo procesai bus sklandesni, tuo didesnę pridėtinę vertę kurs verslas“, – teigia „Grant Thornton Baltic“ apskaitos projektų vadovas Sergejus Abakumovas.

Mokestiniai iššūkiai

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

nuotrauka::1 right

Įmonei sparčiai augant, taip pat svarbu nepermokėti mokesčių, kad nepritrūktų apyvartinių lėšų. Mūsų mokestinė aplinka, vertinant pasaulio kontekste, tikrai gera, tačiau ne visi tai žino. Pavyzdžiui, yra tokių instrumentų kaip pelno mokesčio lengvatos investicijoms į ilgalaikį turtą, kuriuo didinamas verslo konkurencingumas; pelno mokesčio lengvata parduodant bent 10 proc. dukterinės bendrovės akcijų, išlaikytų 2 metus; mokestinės paskolos sutartys, kurias, kilus sunkumų, galima sudaryti su mokesčių administratoriumi; išankstinio susitarimo procedūra (įskaitant ir dėl kainodaros), kuria su mokesčių administratoriumi galima suderinti teisės aktų taikymą konkrečiai situacijai 5 metus, ir pan.

„Svarbu žinoti savo teises ir nebijoti bendradarbiauti su mokesčių administratoriumi – juk turime privilegiją gyventi pažangioje teisinėje valstybėje, kurioje mokesčiai prižiūrimi modernaus mokesčių administratoriaus“, – pataria „Grant Thornton Baltic“ mokesčių skyriaus vadovas Vykintas Valiulis.

Esminė klaida – mažai dėmesio finansų valdymui

Nemažai greitai augančių jaunų įmonių neišlaiko spartaus augimo egzamino – per daug rizikuoja, vadovams pritrūksta vadybinės kompetencijos suvaldyti augimo procesą ir drastiškai pasikeitusius finansų srautus.

Verslo pradžioje ypatingas dėmesys skiriamas klientų paieškai, pritaikant produktą ar paslaugas pagal jo poreikius, o vėliau iškyla problema, kaip tai daryti efektyviai. Vis dėlto reikia nepamiršti, kad efektyviai ir protingai reikia valdyti ir įmonės pinigus. Finansų efektyvumas – tai gebėjimas derinti piniginius srautus. Įmonėje jie susipina keturi: pelningumas, apyvartinis kapitalas, investicijos ir finansavimas. Jie vienas kitą veikia, tad šiuos srautus reikia tinkamai valdyti. O valdymas – tai planavimas, rezultato sekimas, analizė ir sprendimai. Visa tai turi veikti sėkmingoje įmonėje.

Svarbūs ir teisiniai aspektai

nuotrauka::2 right

„Grant Thornton Baltic“ teisininkė Greta Aliukonienė pabrėžia, kad visoms įmonėms labai svarbu laikytis vis besikeičiančių teisės aktų: turėti tinkamą teisinę dokumentaciją (vidaus taisykles, sutartis ir pan.), vykdyti įstatymuose nustatytas procedūras, suvokti paties teisės akto turinį ir tai, kaip įstatymu nustatytos naujovės veikia pokyčius įmonėje ir jos santykius su kitais.

Teisės aktų pakeitimai įmonėms kelia įvairiausių klausimų: ar, įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui, reikėjo keisti visas darbo sutartis? Ar elektroniniu būdu pasirašytos sutartys turės vienodą teisinę galią? Ar mes tvarkome asmens duomenis, jei tai – tik elektroninis paštas? Padedant kvalifikuotiems teisės specialistams būtų laiku užtikrinta atitiktis teisės aktams, tad pati įmonė galėtų skirti dar didesnį dėmesį verslo plėtrai ir naujoms strategijoms, o ne vidaus procedūrų ir dokumentų korekcijoms.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku