2026-03-23 07:39

ES atriboja Vengriją nuo slaptos informacijos, įtardama nutekinimu Rusijai

V. Orbanas, vengrijos premjeras. Atilos Kisbenedek („Scanpix“) nuotr.
V. Orbanas, vengrijos premjeras. Atilos Kisbenedek („Scanpix“) nuotr.
Europos Sąjunga (ES) riboja konfidencialios informacijos suteikimą Vengrijai, šalių lyderiai vis dažniau susitinka mažesnėmis grupėmis. Taip nutiko po to, kai Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas perspėjo apie įtarimus, kad Viktoro Orbano vyriausybė dalijasi informacija su Rusija.

Tačiau oficialaus ES atsako į naujus kaltinimus nebus – baiminamasi poveikio Vengrijos rinkimams balandžio 12 d., teigė penki Europos diplomatai ir pareigūnai, susirūpinę dėl galimo jautrios informacijos nutekinimo Kremliui, rašo „Politico“.

„Žinia, kad V. Orbano žmonės detaliai informuoja Maskvą apie ES Tarybos posėdžius, neturėtų nieko stebinti. Tokius įtarimus turėjome jau seniai. Dėl to kalbu tik tada, kai būtina, ir sakau tik tiek, kiek reikia“, – sekmadienį platformoje „X“ rašė D. Tuskas. 

Registruokitės ir skaitykite šį straipsnį nemokamai

Jau turite paskyrą?

Nemokama registracija suteikia galimybę:

  • skaityti registruotiems klientams skirtus straipsnius
  • komentuoti
  • gauti el. paštu esminių naujienų santrauką

Jokių kortelės duomenų palikti nereikia.

52795
130817
52791