ES stabdo planuotą muitų amerikietiškoms prekėms paketą

Trečiadienį 27 šalių Europos Sąjunga (ES), atsakydama į muitus plieno ir aliuminio eksportui, patvirtino pirmąsias priemones, taikytinas JAV produktams. ES dar nepaskelbė atsako į visuotinius D. Trumpo muitus, kurių taikymas dabar sustabdytas 90 dienų.
„Baigdami priimti ES atsakomąsias priemones, kurios sulaukė didelio mūsų valstybių narių palaikymo, 90 dienų jas sustabdysime. Jeigu derybų su JAV rezultatas mūsų netenkins, tai atsakomosios priemonės bus pradėtos taikyti“, – sakė EK pirmininkė.
Trečiadienį patvirtintos ES priemonės taikomos daugiau kaip 20 mlrd. Eur vertės JAV produktams, įskaitant sojos pupeles, motociklus ir grožio priemones.
D. Trumpo muitas ES buvo 20%.
Bendrija vis dar rengia atsaką į D. Trumpo visuotinius muitus ir automobilių sektoriui taikomus muitus, o U. von der Leyen pabrėžė, kad „toliau vyksta parengiamasis darbas dėl tolesnių atsakomųjų priemonių“.
„Visi variantai išlieka svarstomi“, – sakė ji.
Tačiau Briuselis aiškiai nurodė, kad norėtų išvengti atsakomųjų veiksmų.
Ankstesniame pareiškime EK vadovė palankiai įvertino D. Trumpo sprendimą sustabdyti planuojamus muitus kaip „svarbų žingsnį siekiant stabilizuoti pasaulio ekonomiką“.
Ji teigė, kad ES „tebėra pasiryžusi konstruktyviai derėtis su JAV“, ir pakartojo Bendrijos pasiūlymą taikyti dvišalę muitų išimtį automobiliams ir kitoms pramonės prekėms.