Prie D. Trumpo viešbučio sprogo kuro ir fejerverkų pakrautas „Tesla Cybertruck“
Atnaujinta informacija apie išpuolį Naujajame Orleane.
Automobilis privažiavo prie stiklinio įėjimo į viešbutį, kai pasigirdo „didelis sprogimas“, sakė Las Vegaso šerifas Kevinas McMahillas, kurį cituoja ELTA.
Sprogusiame automobilyje buvo benzino ir specialiai kempingams skirtų degalų kanistrų, taip pat galingų fejerverkų.
Dėl šio incidento buvo nurodyta evakuotis iš viešbučio.
„Teslos“ vadovas Elonas Muskas tinkle X rašė: „Niekada nesame matę nieko panašaus“. Incidentą tiria „visa „Teslos“ vyresniųjų vadovų komanda“.
„Cybertruck“ yra tris tonas sveriantis futuristinis automobilis, kurs nėra registruotas Europoje.
Las Vegaso šerifo K. McMahillo teigimu, automobilio konstrukcija padėjo sumažinti žalą. Sprogimas didžiąją dalį savo jėgos išsklaidė į viršų, o ne į šoną. Dėl to nesudužo viešbučio stiklinis įėjimas.
JAV prezidentas Joe Bidenas sakė, kad Baltieji rūmai stebi šį incidentą, o teisėsauga tiria, „ar yra koks nors galimas ryšys su išpuoliu Naujajame Orleane“, per kurį, naujausiais duomenimis, žuvo 15 žmonių, dar apie 30 – sužeista.
Čia, agentūros ELTA duomenimis, automobilis taranavo minią žmonių.
FTB ir vietos teisėsaugos pareigūnai mano, kad incidentas Las Vegase buvo pavienis atvejis, tačiau jį tiria kaip galimą teroro aktą, rašo BNS.
„Tai „Tesla“ automobilis, ir mes žinome, kad Elonas Muskas dirba su išrinktuoju prezidentu Trumpu, ir tai yra Trumpo viešbutis“, – sakė K. McMahillas.
„Taigi akivaizdu, kad yra dalykų, dėl kurių reikia susirūpinti, ir mes toliau tai nagrinėjame“, – nurodė šerifas.
Pasak policijos, automobilis buvo išnuomotas Kolorade per automobilių dalijimosi programėlę „Turo“. Per išpuolį Naujajame Orleane naudotas automobilis taip pat buvo išnuomotas per šią programėlę.
„Turo“ atstovas spaudai nurodė, kad šiuo metu bendrovė bendradarbiauja su teisėsauga.
ELTA duomenimis, yra ženklų, jog „Tesla Cybertruc“ vairuotojas ir žmones taranavusio automobilio Naujajame Orleane vairuotojas yra susiję, mat abu dirbo JAV kariuomenėje. Kol kas nėra aišku, ar jiedu kurioje nors karinėje srityje (ar kokioje kitoje vietovėje) dirbo tuo pačiu metu.
Du išpuoliai nėra susiję
Remdamasis oficialiais šaltiniais, kanalas „Denver7“ pranešė, kad abu vairuotojai dirbo toje pačioje JAV karinėje bazėje. Valdžios teigimu, tai gali būti svarbi tyrimo kryptis, pranešė „NBC News“.
Vis dėlto, praėjus maždaug pusei paros po abiejų išpuolių JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) paskelbė, kad jie nėra susiję.
Amerikiečių kariuomenės veteranas, kuris visureigiu įsirėžė į Naujuosius metus švenčiančią minią Naujajame Orleane ir pražudė mažiausiai 14 žmonių, greičiausiai veikė vienas, pranešė FTB, kurią cituoja agentūra BNS.
„Šiuo metu nemanome, kad prie šio išpuolio prisidėjo kas nors kitas, išskyrus Shamsudą Diną Jabbarą (išpuolio vykdytoją – VŽ)“, – spaudos konferencijoje sakė Christopheris Raia, FTB direktoriaus pavaduotojas.
J. Bidenas: užpuoliką Naujajame Orleane įkvėpė ISIS
Kaip jau skelbta, Naujajame Orleane vyras Naujųjų metų naktį automobiliu rėžėsi į švenčiančią žmonių minią. Užpuolikas, pasak FTB, po incidento susišaudė su policija ir yra negyvas. FTB identifikavo jį kaip 42 metų amžiaus JAV pilietį iš Teksaso Shamsudą-Din Jabbarą.
J. Bidenas, remdamasis FTB duomenimis, pareiškė, kad užpuoliką įkvėpė teroristinė organizacija „Islamo valstybė“ (ISIS).
„Jis socialiniuose tinkluose paskelbė vaizdo įrašų, liudijančių, kad jį įkvėpė ISIS, ir išreiškė norą žudyti“, – sakė J. Bidenas. Prezidentas taip pat pažymėjo, kad vyro automobilyje buvo rasta ISIS vėliava.
Kaip praneša BNS, išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį išpuolį Naujajame Orleane susiejo su neteisėta imigracija – klausimu, kuris buvo jo pergalės rinkimuose pagrindas.
„Kai pasakiau, kad atvykstantys nusikaltėliai yra daug blogesni už mūsiškius nusikaltėlius (...), paaiškėjo, kad tai tiesa“, – socialiniame tinkle rašė D. Trumpas.
Jis taip pat teigė, kad nusikalstamumo lygis šalyje „yra toks, kokio dar niekas nėra matęs“.