2025-01-06 09:11

Pradinės investicijos į SBA grupės baldų gamyklą JAV sieks beveik 68 mln. Eur

Pradinės investicijos į SBA grupės baldų gamyklą JAV sieks beveik 68 mln. Eur
Pirmoji SBA grupės baldų gamykla JAV įsikurs Šiaurės Karolinos valstijoje, Deivio (Davie) apygardoje. Planuojama, kad ji pradės veikti 2025 m. pabaigoje, o investicijos į ją pradiniame etape sieks apie 70 mln. USD (68 mln. Eur).

„Pradedame aktyviąją projekto įgyvendinimo fazę. Pirmajai SBA gamyklai JAV pasirinkome Rytų pakrantėje esančią Šiaurės Karoliną. Sprendimą lėmė strategiškai patraukli logistikos infrastruktūra, žaliavos tiekėjų lokacija, kvalifikuoti darbuotojai ir investicijoms palankios sąlygos globalioms įmonėms“, – bendrovės pranešime cituojama Jurgita Radzevičė, „SBA Home“ vadovė.

Planuojame, kad įgyvendintas SBA projektas sukurs per 250 aukštos kvalifikacijos darbo vietų ir duos teigiamą impulsą regionui. 

„SBA Home“ vadovė patikina, kad ilgai nedelsiant pradedamas 46.000 kv. m. ploto pastato pritaikymas gamybai.

Jurgita Radzevičė, „SBA Home“ vadovė. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Jurgita Radzevičė, „SBA Home“ vadovė. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Lietuvoje 5 baldų gamyklas ir logistikos centrą valdanti SBA grupė JAV jau įsteigė įmonę „SBA Home North Carolina“. 

Šiaurės Karolina yra 12-oji JAV valstija, plotu daugiau nei dvigubai didesnė už Lietuvą. Joje gyvena 10,5 mln. gyventojų.

„SBA Home“ priėmė reikšmingą sprendimą įžengti į JAV rinką Deivio apygardoje. Šiaurės Karolina, kurioje veikia daugiau nei 800 baldų įmonių, garsėja kaip pasaulinė baldų gamybos sostinė. Ji traukia augančius gamintojus, kuriems reikalingi aukščiausios kvalifikacijos darbuotojai, kad galėtų patenkinti klientų poreikius globaliu mastu“, – sako Roy‘us Cooperis, Šiaurės Karolinos gubernatorius.

Būsimos gamyklos pastatas pradedamas pritaikyti gamybai ir kartu pradedama montuoti įranga, atgabenta iš Vokietijos. Lygiagrečiai bus pradėtas darbuotojų pritraukimo procesas.

SBA projekto JAV vadovas yra Ramūnas Marozas, anksčiau vadovavęs „Inno Line“ gamyklos paleidimo projektui ir pačiai įmonei. Kartu su juo dirba keliolikos žmonių komanda iš „SBA Home“ ir kitų SBA grupės įmonių, kurie atsakingi už sėkmingą projekto įgyvendinimą, žaliavų tiekimo grandinių sudarymą, verslo valdymo sistemų diegimą, gamybos planavimą ir produktų distribuciją. 

Pasak J. Radzevičės, šis projektas yra reikšmingas ne tik SBA grupei, bet ir visai Lietuvos baldų pramonei, todėl geriausi sektoriaus ekspertai kviečiami prisijungti prie projekto komandos ir savo patirtimi prisidėti prie sėkmingo jo įgyvendinimo. 

Plačiau apie investiciją JAV galima skaityti ir klausyti čia.

52795
130817
52791