„AJ šokoladas“ įkūrėjas Algimantas Jablonskas džiaugiasi, kad verslas pamažu atsigauna

Publikuota: 2020-06-22
svg svg

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invegos“) Priemonių valdymo skyriaus vyriausiosios projektų vadovės Ausmos Bartkutės teigimu, finansiniu instrumentu „Paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams“ jau pasinaudojo apie 1700 įmonių.

Saldų verslą reanimavo paskola

Šokolado karaliumi tituluojamas Algimantas Jablonskas atviras ? jam ne kartą teko imti banko paskolą. „Idėjų visada turiu daugiau, nei pinigų“, – šypsojosi verslininkas, „AJ šokoladas“ įkūrėjas. Neseniai jis pasinaudojo „Invega“ finansiniu instrumentu „Paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams“.

Gamyba vos ruseno

Pandemija ir karantinas neigiamai paveikė įmonę, rankiniu būdu gaminančią šokoladą pagal geriausias belgiškas tradicijas ir jį pardavinėjančią specializuotose parduotuvėse. „Buvome priversti uždaryti visas šokolado parduotuves. Net leidimas prekiauti šokoladu išsinešimui karantino metu nebūtų gelbėjęs, nes gatvėse paprasčiausiai neliko žmonių“, – buvusią situaciją apibūdino A. Jablonskas.

Dėl paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams verslininkas kreipėsi į finansų įstaigą, kuri su „Invega“ yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį. A. Jablonskas neslėpė: ši paskola įmonei leido išgyventi sunkmetį. „Įprastinės banko paskolos, ypač be užstato, visiems sunkiu metu gauti būtų neįmanoma, nes niekas nežino, kas bus rytoj. „Invega“ kaip tik ir yra tokia struktūra, kuri padeda verslams, kurie neturi užstato. Paskolos dydis buvo nustatytas pagal pernykštę mūsų apyvartą, mus ta suma taip pat tenkino, todėl ir paspaudėme vieni kitiems rankas“, – džiaugėsi verslininkas.

2008 metų krizę sėkmingai įveikęs ir verslą išplėtojęs šokolado karalius įsitikinęs, kad sukrėtimas nėra vien tik blogas dalykas. „Daug metų ruošėmės atidaryti internetinę šokolado parduotuvę, bet tam vis neužtekdavo laiko, energijos ar pinigų. Karantino metu, kai nebeliko fizinių parduotuvių, labai greitai susikoncentravome ir atidarėme internetinę. Pardavimai joje pradžioje nebuvo stebuklingi, bet neleido ugnelei užgesti, prekyba, nors ir vangiai, vyko ir tebevyksta. Pliusas yra ir tai, kad internetinė parduotuvė neleido pirkėjui pamiršti mūsų ir mūsų produkcijos“, – šypsojosi pašnekovas.

Neabejoja – pavyks atsistoti ant kojų

A. Jablonskas tvirtai tiki, kad ir šįkart pandemijos parklupdytam verslui pavyks atsistoti ant kojų ir suklestėti. Tokias įžvalgas diktuoja ilgametė patirtis. „Kai ištinka krizė, žmonės neperka naujų automobilių, baldų ar šaldytuvų. Tačiau jie leidžia sau pasimėgauti plytele gero šokolado ir pasijusti laimingais. Čia ne ta situacija, kai sugalvoji verslą, jį užsuki ir tik tada pamatai, kad jis pasmerktas žlugti. Verslas, kuris buvo įsitvirtinęs iki karantino, atsigaus, kai tik atsigaus žmonės, pagalbos reikia tik šiuo sunkiu momentu. Ši „Invegos“ priemonė yra ypač gera ir protinga, nes jei įmonė išsilaikys, ateityje ji vėl neš pelną ir naudą valstybei per mokesčius“, – mano verslininkas.

„Šiuo metu jau pamažu atsigauname, pirkėjai sugrįžta, pardavimai auga. Vis dėlto, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, apyvarta yra 40 proc. mažesnė“, ? neslėpė A. Jablonskas.

nuotrauka::1 right

Paskolos – be užstato

„Kad šias paskolas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai geriausiai pritaiko savo poreikiams, patvirtina skaičiai: paskolomis labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams jau pasinaudojo beveik 1700 įmonių, kurioms išmokėta daugiau kaip 82 mln. eurų“, – neabejoja „Invegos“ Priemonių valdymo skyriaus vyriausioji projektų vadovė Ausma Bartkutė.

Pirmoji Vyriausybės šiai priemonei skirta 50 mln. eurų suma verslo atstovams buvo paskolinta per pusantro mėnesio, todėl siekiant padėti kuo daugiau dėl pandemijos nukentėjusių verslų, šio tipo paskoloms skirta suma padidinta iki 200 mln. eurų. „Tiesa, vis dar svarstančios apie paskolą įmonės turėtų suskubti, mat paskolos pagal šią finansinę priemonę teikiamos iki 2020 m. liepos 31 dienos“, – pabrėžė A. Bartkutė.

Šios paskolos skirtos labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms bei verslininkams, kurių apyvarta šiemet dėl COVID-19 protrūkio nukrito daugiau kaip 30 proc. Specialistė mini, kad sąlygų yra ir daugiau, pavyzdžiui,  verslai turi būti išlaikę bent 50 proc. darbuotojų, palyginti su jų skaičiumi 2020 m. kovo 1 d., taip pat VĮ Registrų centrui turi būti pateikti 2019 m. finansinių ataskaitų rinkiniai ir kt.

Atitikus visus kriterijus, galima paskolos suma apskaičiuojama pagal pareiškėjo jau patirtas arba planuojamas patirti išlaidas, tačiau negali viršyti 1 mln. eurų. Maksimalus paskolos terminas – 72 mėnesiai. Paskolos teikiamos be užstato.

Paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiam verslui teikiamos per finansų tarpininkus – bankus, kredito unijas ir alternatyvius finansuotojus. Iki šiol daugiausia paskolų suteikė „FinBee verslui“, AB Šiaulių bankas ir NOVITI. Jas teikia ir Lietuvos kredito unijų konsorciumas, AB „Swedbank“, AB SEB bankas, UAB „BnP Finance“, SME Finance.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„AJ šokoladas“ įkūrėjas Algimantas Jablonskas džiaugiasi, kad verslas pamažu atsigauna Verslo tribūna

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invegos“) Priemonių valdymo skyriaus vyriausiosios projektų vadovės...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus