2025-02-26 11:21

„Ignitis grupės“ pelnas mažėjo 3,2%

Darius Maikštėnas, „Ignitis grupės“ vadovas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr
Darius Maikštėnas, „Ignitis grupės“ vadovas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr
„Ignitis grupės“ koreguotas EBITDA rodiklis pernai viršijo bendrovės prognozes ir per metus augo 8,9%, tačiau įmonių grupės pajamos ir grynasis pelnas mažėjo. Investicijos toliau buvo kreipiamos į atsinaujinančią energetiką. Elektros tiekimas gyventojams išlieka nuostolingas.

Įmonių grupės pajamos 2024 m. siekė 2,302 mlrd. Eur ir buvo 8,9% mažesnės, nei prieš metus (2,526 mlrd. Eur).

Tai lėmė mažesnės sprendimų klientams segmento pajamos, kurių sumažėjimas atsvėrė pajamų augimą kituose segmentuose.

Koreguotas pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) siekė 527,9 mln. Eur, 8,9% daugiau, palyginti su 2023 m. ir viršijo pilnų metų prognozės rėžį (480–500 mln. Eur).

Bendrovė praneša, kad šį augimą lėmė geresni atsinaujinančios energetikos segmento ir ESO rezultatai. Atsinaujinančios energetikos segmento rezultatas ir toliau sudaro didžiausią grupės EBITDA dalį (49,7%).

„Ignitis grupės“ iliustracija.

2024 m. grupės veiklos pelnas (EBIT) siekė 345,2 mln. Eur, 4,8% daugiau, nei prieš metus, tačiau grynasis pelnas mažėjo 3,2%, iki 277,5 mln. Eur (2023 m. – 286,6 mln. Eur).

Grynojo pelno mažėjimą „daugiausiai lėmė didesnės finansinės veiklos sąnaudos, daugiausiai dėl didesnės grynosios skolos.“

„Ignitis grupė“ prognozuoja, kad 2025 m. koreguotas EBITDA sieks 500–540 mln. Eur, o investicijos – 700–900 mln. Eur.

Grupės investicijos praėjusiais metais siekė 812 mln. Eur, 13,3% mažiau nei 2023 m. ir atitiko metų prognozę (750–900 mln. Eur). 53,5% investicijų buvo skirtos atsinaujinančios energetikos segmentui, daugiausia – naujų sausumos vėjo parkų vystymui Lietuvoje.

„Lietuva išlieka mūsų strateginių pastangų šerdimi kuriant žalią ir saugią energetikos ekosistemą, – bendrovės pranešime cituojamas Darius Maikštėnas, „Ignitis grupės“ vadovas. 2024 m. padarėme reikšmingą pažangą plėsdami šalies atsinaujinančios energetikos portfelį ir ruošdamiesi artimiausiems projektams. Šios pastangos padeda stiprinti mūsų energetinę nepriklausomybę ir siekti konkurencingų elektros kainų Lietuvos vartotojams.“

Pernai „Ignitis grupė“ išplėtė savo atsinaujinančios energijos gamybos projektų portfelį nuo 7,1 GW 2023 m. iki 8 GW 2024 m. Veikiantys pajėgumai pasiekė 1,4 GW, palyginti su 1,3 GW prieš metus.

Sprendimų klientams segmente „Ignitis grupė“ pernai kelis kartus išplėtė savo elektromobilių įkrovimo tinklą Baltijos šalyse įrengusi 715 naujų įkrovimo prieigų ir padidinusi jų bendrą skaičių iki 1.091. 665 prieigos per praėjusius metus buvo įrengtos Lietuvoje.

Elektros tiekimas gyventojams išliko nuostolingas – 32,8 mln. Eur, iš kurių 15,2 mln. Eur nuostolis buvo susijęs su gaminančiais vartotojais.

„Ignitis grupė“ planuoja už 2024 m. išmokėti iš viso 1,326 euro dividendą vienai akcijai, t. y. 96 mln. eurų. Į valstybės biudžetą bendrovė sumokės apie 72 mln. Eur dividendų.  

„S&P Global Ratings“ paliko galioti „Ignitis grupės“ kredito reitingą „BBB+“ su stabilia perspektyva. Pinigų srautų ir skolos santykis 2024 m. pabaigoje buvo 29,7%.

52795
130817
52791