Kaupimo investicijų ir grąžos skaičiuoklė

Informacija apie jus

Papildomi faktoriai

curly-braces curly-braces
Iki jums sueis:
m.
Turėtumėte
atsidėti po

/mėn

Nes turite sukaupti:

„Verslo žinios“ kartu su FPĮ „Gerovės valdymas“ parengė kaupimo, investicijų ir grąžos skaičiuoklę, kuri leidžia įvertinti, kiek fiziniam asmeniui reikia atsidėti (investuoti) kas mėnesį, kad sulaukę pensijos prie „Sodros“ senatvės pensijos ir iš kitų fondų mokamų išmokų galėtumėte prisidurti tam tikrą lėšų sumą papildomai. Ji leidžia paskaičiuoti, kokią sumą turėtumėte sukaupti, jeigu norite baigti dirbti, tarkime, 50 ar 55 metų. Skaičiuoklė yra universali priemonė skaičiuoti investicijų grąžą – galima keisti visas jos reikšmes ir stebėti, kaip keičiasi rezultatas. Daroma prielaida, kad asmuo investuoja savarankiškai – turto valdymo mokesčiai skaičiuoklėje nevertinami. Jeigu savo turtą patikite valdytojams, jų mokesčius reikėtų atimti prieš įrašant metinės grąžos rodiklį. Skaičiuoklė įvertina infliaciją, todėl skaičiai pateikiami dabartine verte.

Skaičiuoklės ypatumai:
  • Ji leidžia paskaičiuoti, kokią sumą turėtumėte sukaupti, jeigu norite baigti dirbti, tarkime, 50 ar 55 metų.
  • Skaičiuoklė yra universali priemonė skaičiuoti investicijų grąžą – galima keisi visas jos reikšmes ir stebėti, kaip keičiasi rezultatas.
  • Daroma prielaida, kad asmuo investuoja savarankiškai – turto valdymo mokesčiai skaičiuoklėje nevertinami.
  • Jeigu savo turtą patikite valdytojams, jų mokesčius reikėtų atimti prieš įrašant metinės grąžos rodiklį. Skaičiuoklė įvertina infliaciją, todėl skaičiai pateikiami dabartine verte.
Dažnai užduodami klausimai (D.U.K.):
Ar galima prie santaupų pridėti ir namo ar buto vertę?

Galima, tačiau reikia įvertinti ir visas paskolas bei kitus įsipareigojimus. Santaupas reikia apskaičiuoti grynąja verte (santaupos, turtas – įsipareigojimai) Jeigu santaupoms priskirsite savo būstą, vadinasi, atėjus turto naudojimo metui, Jūs planuojate šį turtą parduoti ir gyventi iš gautų lėšų. Tokiu atveju įvertinkite, ar Jums užteks lėšų, nes reikės mokėti būsto nuomą.

Ką reiškia, kai gaunu neigiamą skaičių?

Tai reiškia, kad jau dabar galite naudoti dalį savo sukaupto turto. Neigiamas skaičius skaičiuoklėje gali pasirodyti tuomet, kai jau dabar turite daug santaupų, kai prie pensijos norite pridėti tik nedidelę sumą. Taip pat jeigu pasirinkote didelę investicijų grąžą, trumpą gyvenimo laikotarpį arba planuojate labai ilgai dirbti. Rekomenduojame peržiūrėti visas prielaidas ir įsitikinti, kad pageidaujamą gyvenimo kokybę užtikrina ir konservatyvus grąžos scenarijus.

Kaip skaičiuojamas sumokėtas gyventojų pajamų mokestis?

Skaičiuoklė daro prielaidą, kad sukauptą pelną Jūs realizuojate kiekvienais metais ir nuo jo sumokate gyventojų pajamų mokestį. Tikėtina, kad kiekvienais metais pelno nerealizuosite, todėl iš tikrųjų mokesčiai bus nuskaičiuojami rečiau.

Kokią patartumėte pasirinkti investicinę grąžą?

Tai priklauso nuo Jūsų dabartinės finansinės padėties, tikslų, amžiaus bei priimtino rizikos laipsnio. Kol dirbsite patartume rinktis didesnę grąža nei išėjus į pensiją, nes pradėjus gyventi iš sukaupto turto labai rizikuoti jau nereikėtų.

Sėkmės kaupiant ir investuojant!

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku