2013-11-15 01:01

Varžybos – su dolce vita dvelksmu

Geram deriniui būdinga sudedamųjų dalių harmonija, balansas ir tarpusavio papildymas.



Vyno ir desertų derinių čempionato laimėtojai
I vieta – Justinas Kapkovičius ir Renatas Jauniškis („IDW Esperanza Resort“) už moliūgų sūrio pyragą su „Rozes Porto White“. 91 balas. II vieta – Narimantas Miežys ir Audrius Goštautas (viešbučio „Kempinski Cathedral Square“ restoranas „Telegrafas“) už desertą „Braškė šokolade“ su „Weingut Pockl Rosso e Dolce 2010“. 90 balų. III vieta – Arminas Darasevičius, Andrius Kubilius, Renata Ozarovska („Time“ restoranas viešbutyje „Comfort hotel LT“) už desertą „Ruduo“ su „Reichsgraf von Kesselstatt Kaseler Nies'chen Riesling Spatlese 2007“. 87 balai.
Specialiųjų nominacijų laimėtojai
>> Geriausias putojančio vyno derinys su desertu (prizo steigėjas „Ca Dei Mandorli“ ir „Vyno klubas“) – Jurgita Karinauskaitė („Vynas ir draugai“) ir Vilgailė Pavalkytė (Vilniaus kolegija) – už grietinėlės desertą su šokoladine šypsena ir spanguolės gniūžte su „Champagne Duval Leroy Lady rose sec NV“ šampanu.
>> Lengviausias vynas (prizo steigėjas „Acqua Panna“ ir „S.Pellegrino“) – Andrius Valčiukas (Vyno klubas) ir Evaldas Juška (restoranas „Lauro lapas“) – už desertą „Pradžia“ su „Reichsgraf von Kesselstatt Brauneberg Juffer-Sonnenuhr Riesling Auslese 2006“ vynu.
>> Geriausias čempionato vynas (prizo steigėjas „Gourmet Pro“ ir „Riedel“) – Urtė Mikelevičiūtė ir Anna Baranova (kulinarijos loftas „Čiop Čiop“) – už vaisiuose marinuotą kriaušę su pistacijų tešla ir baltojo šokolado kremu su „Weingut S. A. Prum Bernkasteler Lay Riesling Eiswein 1999“ vynu.
>> Lietuviškiausias desertas (prizo steigėja AB Vilkyškių pieninė) – Arminas Darasevičius, Andrius Kubilius, Renata Ozarovska (restoranas „Time“) – už desertą „Ruduo“ su „Reichsgraf von Kesselstatt Kaseler Nies'chen Riesling Spatlese 2007“ vynu.


Komandų pelnyti taškai iš 100 galimų
IDW Esperanza 91
Telegrafas 90
Time 87
Vynas ir draugai 84
Lauro lapas ir Vyno klubas 80
Franki 78
California 77
Salvete 76
Čiop čiop 72
Va' Pensiero 71
Hayastan 69
Easy 68
Vynuogių medus 67
Mes prie Nemuno užaugę 66
La fete 65
Verkiai 65
Jungtinės pajėgos 63
Svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ 60
Mažoji Ragainė 59
Lauro lapas 59
Gabija 51


Visi čempionato dalyviai – www.somelje.lt

Čempionato rengėjų nuotr. Lapkričio 11 d. įvyko ketvirtasis Vyno ir desertų derinių čempionatas. Pagrindinį jo prizą – „Auksinę šakutę“ – iškovojo restorano „IDW Esperanza Resort“ komanda – Renatas Jauniškis ir Justinas Kapkovičius. Antrąją vietą laimėjo Narimantas Miežys ir Audrius Goštautas (restoranas „Telegrafas“), trečiąją – Arminas Darasevičius, Andrius Kubilius, Renata Ozarovska (restoranas „Time“). Specialiuosius prizus išsidalijo „Čiop Čiop“, „Lauro lapo“, „Time“, „Vynas ir draugai“, „Vyno klubo“ komandos. Vilniuje, Verkių rūmuose, vykusiame čempionate buvo tirštoka – dalyvavo 21 komanda (pernai – 14). Šiemet varžybos buvo ne tik gerokai gausesnės, bet ir profesionalesnės. Ne vien todėl, kad jose dalyvavo daugiau profesionalų (prie stalų su pagalbininkais sukosi Darius Dabrovolskas, Artūras Samavičius, Honorata Lyndo, Audrius Goštautas, Jurgita Karinauskaitė, Arminas Darasevičius, Narimantas Miežys, Redas Norkeliūnas, Indra Ramanauskienė, kiti labiau ar mažiau garsūs vyriausieji virėjai, tituluoti someljė, jų asistentai ir mokiniai, pagaliau – keli „profesionalūs mėgėjai“, bet ir todėl, kad jo dalyviai (ypač nuolatiniai) kasmet pasirodo vis labiau išmokę praėjusių čempionatų pamokas. Šiemet beveik nebeliko „senoviškų“ ar padažuose skęstančių desertų (tokie dominavo 2011-aisiais), mažiau komandų patiekė tiesiog bukai saldžių ir dar tiesmukai suporuotų su saldžiuoju vynu gardėsių (mano močiutė apie tokius sakydavo: subinė nuo saldumo sulips). Akivaizdu, kad lietuviškų desertų lėkštėse su metais daugėja japoniško minimalizmo, skandinaviško stiliaus. Patiekalai subtilėja, modernėja, racionaliau derinamos jų sudedamųjų dalių konsistensijos, traškūs elementai, spalvos. („Važinėjame po pasaulį, matome tas tendencijas“, – pernai po čempionato sakė penkiskart Lietuvos someljė čempionas Arminas Darasevičius.) Teisybė, buvo ir persistengta – į visas puses. Kad ir „Lauro lapo“ (Orinta Charčenkaitė ir Simona) „skandinaviškai nuosaikus“ desertas – visos jo dalys buvo giliai paslėptos po „miltų“ krūvele. Baltas dubenėlis, balta kaugė jame. Ir jokios paslapties. Arba, priešingas variantas, – palangiškio restorano „Gabija“ eklektiškas desertas „Du pasauliai“, kurio gamintojai gal neapsisprendė, ką dėti į lėkštę, tai pridėjo visko. „Einama prie paprastumo, bet ne prastumo. Svarbu, kad virėjas ar konditeris neužgožtų produkto, nepaslėptų jo sudedamųjų dalių nepriklausomai nuo gaminio pavidalo“, – po antrojo čempionato sakė Ona Jurkšienė, Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos (LRVVKA) vykdomoji direktorė. Vieni tai išgirdo, kiti – ne.
52795
130817
52791