RUBRIKOS NAUJAUSI
2025-11-06 13:06
RĖMIMAS
2025-11-06 04:00
2025-11-05 10:10
2025-11-05 05:45
RĖMIMAS
2025-11-04 05:15
RĖMIMAS
2025-10-30 05:15
2025-10-28 05:45
Komentuoti ir vertinti gali tik prisijungę skaitytojai
VISI KOMENTARAI
Šiuo metu susidėvėję saulės elektrinių moduliai surenkami (iš dalies) ir sandėliuojami. Realiai jų tinkamam perdirbimui technologijos dar nesukurtos. Tad jei suskaičiuoti visus kaštus, tai kiek iš tikro kainuotų elektros gamyba iš saulės? Ta pati situacija ir su atgyvenusių vėjo elektrinių stiebais ir sparnuotėmis. Turtingos šalys šių senų elektrinių atsikrato eksportuodamos į tokias šalis, kaip Lietuva.
Mes exportuosim bulbasham rusams, biznis👍
Utilizavimo kastai turi gulti ant importuotojo
Garsus pareiškimas "Turtingos šalys šių senų elektrinių atsikrato eksportuodamos į tokias šalis, kaip Lietuva." Nesu eGzpertas šioje temoje, bet norėčiau įsigilinti. Įmeskite nuorodą į statistiką, kiek "turtingos šalys" eksportavo "atgyvenusių vėjo elektrinių" ir SE į Lietuvą. Ačiū
Tiek nesąmonių rašote... Pirma, vėjo jėgainių stiebai perdirbami ir iš to pinigai uždirbami, priduodant metalą. Vėjo jėgainių mentys iki pernai buvo neperdirbamos. Dabar perdirbamos. Europoje jas laidoti apskritai visada buvo draudžiama, tad degindavo. Ne blogiau, nei tiesiog iškastinio kuro elektrinės kuras. Saulės elementai. Pirma, tai jų nusidėvėjusių praktiškai nėra, nes saulės elementai, jei ne fiziškai sugadinti, tarnauja nuo minimum 30 metų, iki realiai kažkur 50 metų. Kiek saulės elementų buvo prieš 30 metų? Saulės elementų didžioji dalis svorio yra stiklas ir aliuminis. Ir šiaip su dabartinėmis technologijomis, ekonomiškai naudingai, atgaunama ~95% žaliavų. Problema, kad to, kiek susidaro saulės elementų atliekų, nėra pakankama statyti perdirbimo įrangą, nes tai pavienės atliekos. Ir Lietuva draudžia atliekų importą bei niekas čia niekada nevežė atliekų. Net metalo laužo čia neveža, nes neturime liejyklų. O šiaip tiesiog proto tryda, skirta sujudinti patogius id***** priešintis iškastinio kuro keitimui į pigesnes ir švaresnes technologijas.
Tai mes beleka, reik didint baudas, ieškot kas, tuo pačiu sudaryti kuo paprastesnes sąlygas kur išmest.
čia šaunu www.xmeet.club
Auga geometrine progresija - kai prieš 5 metus buvo nulis, prieš 3 metus 20kg, prieš 2 metus 40kg, o pernai 80kg (skaičiai lempiniai, bet turėtų būti +- tokios eilės, t.y. mažiau nei 0,01% viso atliekų kiekio Lietuvoje), tai taip, auga geometriškai. Na kaip ir EV pardavimai pasaulyje ir Lietuvoje auga geometrine progresija. Kaip ir saulės ir vėjo įranga auga geometrine progresija. Bet piktina tokie gąsdintojai, kad problemą mato pvz. EV akumuliatoriuose, bet problemos nėra kitos elektronikos akumuliatoriuose, kurie jau gaminami ir neperdirbami dešimtmečius - niekam nemaišė. Kodėl? Nes tikslas ne saugumas, o pagalių kišimas modernioms technologijoms, kad atsilikėliai su VDV, ar autokratijos ilgiau galėtų lupti pinigus iš žmonių, ir šalių, priklausančių nuo energinių išteklių importo. Juokinga, kai nori, kad būtų perdirbimo infrastruktūra atliekoms, kurių kiekis per metus toks mažas, kad racionalaus dydžio perdirbimo gamykla tokį kiekį, kuris susidaro dabar, perdirbtų per santykinai mažiau nei minutę, o likusius metus tiesiog stovėtų ir neturėtų ką veikti. Taip pat keista, kodėl tokie perdirbimo fanatai, nereikalauja, kad iškastinio kuro pramonė, susirinktų savo atliekas iš atmosferos?