2025-12-05 14:33

Briuselis E. Musko „X“ nubaudė 120 mln. Eur bauda

E. Muskas. Nathan Howard („Reuters“/„Scanpix“) nuotr.
E. Muskas. Nathan Howard („Reuters“/„Scanpix“) nuotr.
Europos Sąjunga (ES) penktadienį skyrė Elono Musko (Ilono Masko) socialiniam tinklui „X“ 120 mln. eurų baudą už skaitmeninių taisyklių pažeidimą po dvejus metus trukusio tyrimo.

Skirdama pirmąją baudą pagal savo Skaitmeninių paslaugų aktą (SPA) už turinį, Europos Komisija pareiškė, kad nusprendė nubausti socialinį tinklą už skaidrumo taisyklių nesilaikymą, įskaitant, jos vertinimu, apgaulingą mėlynos varnelės dizainą.

ES technologijų vadovė savo ruožtu atmetė JAV kaltinimus, kad ji vykdo cenzūrą dėl sprendimo nubausti „X“.

„Šis sprendimas yra susijęs su „X“ skaidrumu“ ir „niekaip nesusijęs su cenzūra“, žurnalistams sakė už technologijų sritį atsakinga eurokomisarė Henna Virkkunen.

„Jei laikotės mūsų taisyklių, baudos negaunate – viskas taip paprasta“, – sakė ji.

Marco Rubio, JAV valstybės sekretorius, penktadienį supeikė Europos Sąjungą (ES) už Elono Musko socialiniam tinklui „X“ už skaitmeninių taisyklių pažeidimą skirtą baudą.

„Europos Komisijos 140 mln. USD bauda yra ne tik puolimas prieš „X“, bet ir užsienio vyriausybių puolimas prieš visas Amerikos technologijų platformas ir amerikiečius“, – parašė M. Rubio socialiniame tinkle „X“. 

„Amerikiečių cenzūravimo internete dienos baigėsi“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

52795
130817
52791