Kaip sunaikinamos valstybės
Lietuvos istorija yra akivaizdžiausias liudijimas tų Rusijos veikimo mechanizmų, kaip legalizuoti valstybės užgrobimą, okupaciją ir sunaikinimą

Spalio 5-ąją, tądien, kai Lietuvą užliejo M. K. Čiurlionio „Jūra“, dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė, Valdovų rūmų muziejaus generalinio direktoriaus pavaduotoja, viena žymiausių XVIII a. istorijos tyrinėtojų Lietuvoje, skaitė paskaitą „Kaip sunaikinamos valstybės: Abiejų Tautų Respublikos atvejis“. Vėliau su mokslininke kalbėjomės apie Abiejų Tautų Respublikos, arba – tiesiog Respublikos, sunaikinimą ir nesunkiai įžvelgiamas paraleles tarp anų ir mūsų laikų istorijos.
Apie tarptautinę teisę
Istorikė, pirmiausiai aiškindama tarptautinės teisės veikimą, pasitelkia pavyzdį – karą Ukrainoje kaip tarptautinės teisės pažeidimą ir suverenios valstybės teritorijos užėmimą, apipynus tai kitų valstybių interesais ir „tam tikrais tarptautiniais diplomatiniais sprendimais“.
Žinios, vertos jūsų laiko
- Esminių naujienų santrauka kasdien
- Podkastai - patogu keliaujant, sportuojant ar tiesiog norint išnaudoti laiką produktyviau
- Manopinigai.lt - praktiški patarimai apie investavimą, realūs dienoraščiai