Ruošiama dirva atsisveikinti su kultūros ministre

Publikuota: 2017-09-14
Liana Ruokytė-Jonsson, kultūros ministrė. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Liana Ruokytė-Jonsson, kultūros ministrė. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Premjeras Saulius Skvernelis, panašu, praranda kantrybę dėl Kultūros ministerijos vadovės Lianos Ruokytės-Jonsson veiklos.

Ketvirtadienį ministras pirmininkas Seime pratrūko viešais, nors ir netiesioginiais priekaištais dėl p. Ruokytės-Jonsson kompetencijos ir atsakomybės supratimo trūkumo.

Vyriausybės valandos plenariniame posėdyje metu opozicinio Liberalų sąjūdžio atstovas Arūnas Gelūnas paklausė kultūros ministrės apie jos kuruojamos srities finansavimo problemas. Ponas Gelūnas, be kita ko, ironiškai siūlė finansų ministrui Viliui Šapokai įteikti nemokamą patekimą į muziejus ir teatrus atveriantį „pirmoko pasą“, kad „jis galėtų susipažinti su elementariu kultūros gyvenimu, nes tikrai nesiliauja šiurpinę jo pastarąjį pusmetį pasirašyti raštai – tai jis atranda kultūros sferoje perteklinius 17 mln. Eur, tai nori nacionalines kultūros įstaigas padaryti neautonomiškomis, tai nori šimtmečio išvakarėse vėl keisti Dainų šventės finansavimą“.

Atsakydama į šį Seimo nario pasisakymą p. Ruokytė-Jonsson pusiau juokais pusiau rimtai teigė, kad „galbūt ne tik finansų ministrui būtina įteikti „pirmoko pasą“, bet ir visiems, kurie nesidomi kultūra arba nesupranta jos reikšmės valstybei“.

Kadangi p. Šapoka yra išvykęs į komandiruotę užsienyje ir Vyriausybės valandoje Seime ketvirtadienį nedalyvavo, jo stojo ginti pats premjeras. Kartu jis nepraleido progos gana piktai įgelti Kultūros ministerijos vadovei.

nuotrauka::1left

„Manau, kad čia galima būtų papildyti atsakymą ir dėl galimo „darželinuko paso“ įteikimo tiems asmenims, kuriems labai sunku su finansų planavimu – kad jie susipažintų, kas yra valstybės finansai, iš kur gaunamos pajamos, kas yra efektyvus finansų valdymas, ką reiškia įstaigų autonomiškumas ir ar tas autonomiškumas tolygu švaistymui ir neefektyviam valdymui“, – sakė p. Skvernelis.

„Matyt, prieš įteikiant „pirmoko pasus“ reikėtų pasirūpinti ir tam tikru „darželinuko liudijimu“ apie finansinį raštingumą. Tarp jų, matyt, ir kai kuriems kabineto nariams“, – pridūrė jis.

Po Vyriausybės valandos premjeras paklaustas dėl šio pasisakymo diplomatiškai išsisuko, teigdamas, kad jį taikė „visiems be išimties politikams“.

Vis dėlto, p. Gelūnas VŽ teigė Vyriausybės vadovo pasisakymą supratęs kaip prastai užmaskuotą netiesioginį „užvažiavimą“ kultūros ministrės atžvilgiu. Seimo narys neatmeta, kad netrukus su p. Ruokyte-Jonsson gali būti atsisveikinta.

Prieš porą dienų Seimas valdančiosios koalicijos balsais atmetė net du Kultūros ministerijos parengtus įstatymų projektus. Toks reto precedento įvykis paskatino opoziciją viešai prabilti apie galimą interpeliaciją kultūros ministrei. Valdantieji paraginti pagalvoti apie p. Ruokytės-Jonsson tolimesnio darbo perspektyvas.

VŽ žiniomis, p. Skvernelis jau kurį laiką nėra patenkintas kultūros ministrės veikla. Tačiau ją gali bandyti užstoti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis, Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis,

Pagal Konstituciją, ministrus skiria ir atleidžia prezidentas premjero teikimu.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Didžiausios bendrovės

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Linas Agro, AB390.4124.942131
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
Agrorodeo, UAB376.9295.63533
Energijos skirstymo operatorius, AB650.063107.4252.711
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau