Kas tai? Veiklos sukaktis

SDG: verslas augantis ant tvirtų socialinių pamatų

Publikuota: 2017-07-13
Eduardas Jasas, UAB „SDG“ vadovas
Eduardas Jasas, UAB „SDG“ vadovas

15-os metų sukaktį šįmet švenčianti konsultacijų bendrovė „SDG“ šiandien pelnytai vadinama Lietuvos įmonių saugaus darbo partnere ir yra vienintelė lietuviška konsultacijų kompanija, išplėtusi veiklą už mūsų šalies ribų.

Įmonių vadovus konsultuojanti ir jų darbuotojus saugiai dirbti mokanti „SDG“ užaugo į neabejotiną šio verslo lyderę, turinčią beveik šimtą licencijuotų mokymo programų, veikiančią 12 Lietuvos miestų, Latvijoje ir Estijoje. Įmonių grupę sudaro 8 įvairių verslo sričių įmonės su SDG vardu, kurių naujausią – UAB „SDG statyba“ – įkvėpė siekis patiems pasistatyti nuosavą biurą Kaune. Visgi pagrindinė SDG veikla išlieka konsultacijos – nuo šių įmonė ir pradėjo 2002 m., per porą metų aplenkė konkurentus ir septynmyliais žingsniais nužygiavo į priekį.

Ilgametis „SDG“ generalinis direktorius Eduardas Jasas, kartu su žmona Rūta Jasiene valdantis įmonių grupę, neslepia, kad „SDG“ gal ir nėra pelningiausia savo konkurentų tarpe, tačiau sėkmės vien pinigais jis niekuomet nematavo. Šeimos verslo pagrindu valdomos „SDG“ stiprybė – socialinė atsakomybė, prasidedanti įmonės viduje ir išsiplečianti gerokai už jos ribų.

Įžvelgė verslo nišą

„Saugaus darbo garantas“ – tokie žodžiai užkoduoti trijų raidžių trumpinyje – atsirado p. Jaso iniciatyva, nors jis pats įmonės veikloje pradėjo dalyvauti kiek vėliau, dar daugiau laiko praėjo, kol „SDG“ tapo Jasų šeimos verslu. Eduardas Jasas į šį verslą atėjo jau su solidžiu patirties bagažu, kuriame, šalia kitų – ir generalinio direktoriaus, ir pardavimo vadovo pareigos. Ir viena, ir kita veikla jam sekėsi. Tačiau pamatęs, kad tuometis jo vadovas nelabai patenkintas tuo, kad p. Jasas vienas parduoda daugiau nei visi jo skyriaus darbuotojai kartu sudėjus, suprato, kad toliau jiedviem nepakeliui.

„Dirbau darbo saugos sferoje ir labai aiškiai mačiau situaciją Lietuvos įmonėse – jose verkiant trūko šios srities specialistų. Pasikeitus santvarkai, visi darbo bei civilinės saugos specialistai iš įmonių buvo išvaryti, o 1996 m. priėmus pirmąjį Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymą verslininkai atsidūrė aklavietėje – patys žinių, supratimo, išmanymo apie tai neturėjo, o specialistų, kurie galėtų pagelbėti, įmonėse nebuvo. Akivaizdžiai mačiau atsivėrusią plačią ir labai perspektyvią verslo nišą, todėl be didelių dvejonių ėmiausi verslo kūrimo darbų“, – apie tai, kodėl profesinį gyvenimą susiejo su darbo sauga pasakoja p. Jasas.

Jis surado tris partnerius, kurie sutiko investuoti į kuriamą kompaniją, ketvirtąja akcininke tapo žmona Rūta ir gimė konsultacijų bendrovė „SDG“. Neilgai trukus prie įmonių konsultavimo darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais prisijungė ir dar viena kryptis – įvairių sričių, kurių specialistai privalo būti akredituoti ir turėti atitinkamą kvalifikaciją, mokymai. Tiesa, skirtingai nei konsultacijų versle, mokymus organizuojančių konkurentų „SDG“ turėjo daug, tačiau dauguma jų dirbo inertiškai, nedėdami jokių pastangų pritraukti klientų.

„O aš, priešingai, pradėjau nuo pardavimo skyriaus kūrimo, – verslo sėkmės priežastį atskleidžia p. Jasas, – Labai sėkmingai startavome ir netrukus tapome mokymų lydere Lietuvoje.“ Vos per porą metų „SDG“ pelnytai užsitarnavo Lietuvos įmonių saugaus darbo partnerės vardą, profesionaliai padėdama nuo verslo pečių nuimti milžinišką daugybės teisės aktų išmanymo ir gebėjimo juos taikyti kasdienėje veikloje naštą.

Šiandien „SDG“ vien licencijuotų mokymų programų – gaisrinės saugos, aplinkosaugos, energetikos, statybos techninės priežiūros ir kitų sričių – turi 77, konsultuoja įmones ir vykdo jose darbuotojų saugos ir sveikatos specialisto funkcijas. 2011 m. bendrovė išaugo į įmonių grupę, kurioje dirba per 300 žmonių. „SDG“ – pirmoji lietuviška konsultacinė bendrovė, įsteigusi įmones užsienio šalyje: nuo 2012 m. konsultacinė įmonė OÜ „Ohutu Töö Garant“ veikia Estijoje, o Latvijos SIA „Droša darba garants“ skaičiuoja trečius veiklos metus.

Bendrovė = bendruomenė

Sparčios įmonės plėtros postūmiu tapo pokyčiai jos valdymo grandyje: 2010 m. Jasų šeima tapo vieninteliais įmonės akcininkais. Tuomet jų dėka ir susiformavo išgrynintas bendrovės DNR – verslas, veikiantis socialinės atsakomybės pagrindu. Įmonė šalyje garsi savo išskirtine darbo kultūra ir įvairiomis socialinėmis akcijomis – jos inicijuotų socialinių projektų, iniciatyvų sąrašas įspūdingas, bendrovė yra įvairiausių verslo organizacijų narė, aktyvi skaidraus verslo propaguotoja, o už savo bendruomenišką veiklą daug kartų įvertinta apdovanojimais ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

„SDG“ vadovai įsitikinę, kad socialiai atsakingas verslas ne tik prisideda prie geresnio gyvenimo šalyje – pirmiausia tai įmonės kolektyvą vienijanti, stiprinanti ir tikrą bendruomenę kurianti veikla. „Kad galėtum daryti šviesius dalykus visuomenei, šaliai, turi užaugti pats ir suformuoti tvirtą vertybinį stuburą. Taigi pirmasis uždavinys yra suburti tvirtą kolektyvą, kurio nariai jaučiasi esantys šeimos dalimi. Hierarchinė struktūra būtina, tačiau svarbiausia – pripažinti, kad visi iki vieno žmonės – nuo valytojos iki generalinio direktoriaus – atlieka reikšmingą darbą ir prisideda prie bendro tikslo. Tik tuomet bendrovė virs tikrai tvirtu dariniu – bendruomene“, – savo verslo filosofija dalinasi p. Jasas.

Nuo dalyvavimo maratonuose, savanoriavimo, įvairių saugos akcijų iki aktyvios kovos prieš šešėlinę ekonomiką ir glaudaus bendradarbiavimo su Kauno aukštosiomis mokyklomis – į bet kurią socialinę veiklą aktyviai įsitraukia visi „SDG“ darbuotojai. Ne skųstis, o pradėti nuo savęs – tokį receptą siūlo p. Jasas tiems, kurie aimanuoja, kad šiais laikais verslui trūksta darbo rankų. „SDG“ darbuotojų kaita – minimali, nors įmonė anaiptol nesiūlo didžiausio rinkoje atlygio.

„Svarbiausia – ne pajamų dydis, o kuo teisingesnis jų paskirstymas. Darbuotojams sakau – jei uždirbome šimtą eurų, padalinti dviejų šimtų aš jums negaliu. Bet visada stengsiuosi, kad nė vienas nesijaustų neįvertintas, kad turėtų patogiausias darbo sąlygas ir priemones, pagarbą ir visą reikiamą pagalbą siekti bendrų tikslų. Dirbti vien dėl pinigų yra kelias į niekur – kiek beturėtum, jų niekada neužteks. Žmogų motyvuoja kiti dalykai, lygiai taip pat verslininkas turi matyti toliau ir plačiau, nei vien paskutinę finansinės ataskaitos eilutę“, – sako p. Jasas.

Skeptikams jis gali papasakoti daugybę sėkmės istorijų iš „SDG“ gyvenimo, kuriose lemiamą vaidmenį suvaidino kolektyvinis susitelkimas. Viena jų – apie tai, kaip krizės metu daug stiprybės ir kompromisų pareikalavęs sprendimas išlaikyti visą komandą, vėliau, jau sunkmečiui pasibaigus, tapo didžiuliu konkurenciniu pranašumu: kai atsigavusiai ekonomikai pradėjus augti ėmė trūkti darbuotojų, „SDG“ galėjo išsyk imtis naujų darbų neieškodami naujų darbuotojų ir negaišdami laiko jų mokymui. „O sprendimas buvo paprastas – absoliučiai visiems krizės metu sumažinome atlyginimus. Pirmasis pareiškimą parašiau aš, o darbuotojams pasakėme: arba trečdalį turime atleisti, arba visiems trečdaliu sumažinti atlyginimą. Aritmetika – paprasta ir žemiška, tačiau ji atsiperka tik galvojant apie ilgalaikę perspektyvą“, – sako p. Jasas.

Jis neslepia, kad valstybės mokesčių politika nėra itin palanki socialiai atsakingam verslui, o įmonei tokia strategija reiškia nemenkas finansines išlaidas. Jų grąža – sunkiai pamatuojama, bet anot p. Jaso, akivaizdi: „Jei skaičiuoji tik trumpalaikę naudą, tikrai neapsimokės nei saugoti aplinkos, nei organizuoti renginius vietos bendruomenėms, padėti vaikams, nei skaityti paskaitas universitetuose ar prisidėti prie korupcijos netoleravimo akcijų. Bet jeigu nori, kad verslas būtų tvarus ir ilgalaikis, negali ignoruoti fakto, jog jis veikia visuomenėje ir kuo labiau prisidėsi prie jos gerovės, tuo didesnė galimybė, kad kažkada tai grįš su kaupu. Stiprūs socialiniai pamatai – milžiniškas pliusas ir konkurencinėse varžybose.“

Naujas istorijos etapas

„SDG“ auga ir toliau: 15-ąjį gimtadienį bendrovė visai neseniai atšventė naujame biure, nes senajame smarkiai išsiplėtus paslaugų spektrui tiesiog nebesutilpo. Vos prieš keletą mėnesių į dažais kvepiančias erdves atsikraustė 120 „SDG“ darbuotojų. 3,5 milijono eurų kainavęs pastatas pritaikytas ir darbuotojų patogumui, ir pagrindinei įmonės veiklai – mokymams bei konferencijoms, kartu atidarytas ir pirmasis Lietuvoje „SDG“ energetikų mokymo centras, kuriame bus vykdomi praktiniai mokymai.

Per 2500 kv. m. plotą užimančios naujos patalpos – dukart didesnės nei anksčiau nuomotos. Originalaus dizaino pastatas įrengtas naudojant naujausias technologijas ir ekologiškas medžiagas, įkurtos poilsio ir laisvalaikio erdvės darbuotojams ir netgi užveistas nuosavas sodas.

„Statėme ne bedvasį statinį – kūrėme namus sau, klausydamiesi darbuotojų norų ir poreikių. Į jį investavome visus įmonės pinigus – galbūt verslo prasme tai pasirodys keistas žingsnis, tačiau jis vėlgi atspindi „SDG“ šeimos filosofiją: tuo, ką uždirbame, turime džiaugtis visi, o ne vos keletas ant aukščiausio hierarchijos laiptelio stovinčių žmonių,“, – pabrėžia Eduardas Jasas.

Įmonės vadovas neabejoja, kad „SDG“ paslaugos bus reikalingos tol, kol egzistuos verslas, kuris dabar itin ieško efektyvumo kelių ir vis daugiau su tiesiogine veikla nesusijusių sričių perduoda išorės specialistams. Bendrovė akylai seka rinkos naujienas, keičiasi kartu su ja ir plečia savo veiklos lauką, o jos itin kompetentingi darbuotojai, kaip sako p. Jasas, pažįsta ne tik įstatymo raidę, bet ir jos prigimtį – tiek aprėpti vienam žmogui įmonėje, juo labiau jos vadovui, yra tiesiog nerealu.

Eduardas Jasas apie ateitį kalba tik optimistiškai: „Manau, kad praėjus dar 15 metų „SDG“ veiks dešimtyje valstybių. Grėsmių nematau, tik dideles perspektyvas. Konkurencija didėja, tačiau ji – geras ženklas: vadinasi, egzistuoja ir realus šių paslaugų poreikis. Štai tuomet, kai iškyla klausimas, kuo esi pranašesnis už kitus, ilgas įdirbis socialinės atsakomybės srityje ir tampa slaptuoju įmonės ginklu. Stiprybe, užkeliančia ant tikro, o ne deklaratyvaus lyderio, pakylos.“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Pastatę hidroelektrinę užtvindė dolomito karjerą 2

Kai kinai Baltarusijos Vitebsko rajone pastatė didžiausią šalyje hidroelektrinę, buvo užtvindytas netoliese...

Pramonė
08:59
Kas Lietuvos ir pasaulio laukia 2018-aisiais?

Baltijos šalys minės valstybingumo šimtmetį, jas aplankys popiežius, Lietuva taps EBPO nare, bus sprendžiama...

Prezidentė sveikina Lietuvos gyventojus 4

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino šalies žmones Naujųjų metų proga.

Utopinė ateitis, kurioje nereikia sukti galvos dėl pinigų  Premium 6

Ar universaliųjų bazinių pajamų eksperimentai taps alternatyva dabartinei socialinės apsaugos sistemai?

Verslo klasė
2017.12.31
Paskelbta, kiek pinigų rinkimams sukaupė siekiantys Rusijos prezidento posto 3

Kol kas priešrinkiminėje kovoje dėl Rusijos prezidento posto didžiausią fondą yra sukaupusi Ksenija Sobčiak,...

Verslo aplinka
2017.12.31
„Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už sprogdinimą Sankt Peterburgo parduotuvėje 2

„Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už sprogdinimą Sankt Peterburgo prekybos centre ir šaudymą Kairo koptų...

Verslo aplinka
2017.12.30
Metų žmogaus rinkimų naujokas ir laureatas – Liudas Mažylis

Devintus metus iš eilės gyventojai Metų žmogumi išrinko Prezidentę Dalią Grybauskaitę (22,2%), antrąją vietą...

Verslo aplinka
2017.12.30
2018 m. tendencijos: virš Lietuvos – saulė, nedidelis debesuotumas  Premium 1

Lietuvos ekonomikai kitąmet viskas klosis gerai. Nors yra rizika įkliūti į per greitai augančių atlyginimų ir...

Verslo klasė
2017.12.29
Keičiasi pranešimo apie įmonių koncentraciją tvarka

Nuo sausio 1 d. keičiasi pranešimo apie įmonių įsigijimus bei susijungimus Konkurencijos tarybai (KT)...

Verslo aplinka
2017.12.29
Svarbiausi 2017 m. Lietuvos ir pasaulio įvykiai „Verslo žinių“ akimis 3

Peteikiame, mūsų nuomone, svarbiausius  Lietuvos ir pasaulio 2017-ųjų įvykius.

Verslo aplinka
2017.12.29
Rusija iš Latvijos „airBaltic“ reikalauja 20 mln. Eur 3

Rusija Latvijai pateikė teisinės pagalbos prašymą išieškant iš valstybės valdomos oro bendrovės „airBaltic“...

Transportas
2017.12.29
2018-ųjų pagalys euro zonai į ratus – Italijoje Premium

Italijos prezidentas Sergio Mattarella nutiesė kelią į nacionalinius rinkimus, tikėtina, kovo pradžioje.

Verslo aplinka
2017.12.29
Tyrimas: šešėlyje slypi ketvirtadalis alkoholio ir cigarečių rinkos 10

Trejus metus nuosekliai mažėjęs šešėlis stipriųjų gėrimų rinkoje vėl ėmė didėti, šiemet jis sudarė 24%, tai 2...

Finansinių rezultatų nerodo daugiau nei pusė juridinių asmenų 5

Registrų centrui metines finansines ataskaitas už 2016 m. šiuo metu yra pateikę 79.804 juridiniai asmenys...

Finansai
2017.12.29
Ant Naujųjų slenksčio – žvilgsnis į 2017-uosius 1

Į istorijos puslapius grimztantys 2017-ieji pasižymėjo gana reikšmingų įvykių gausa ir pasaulyje, ir...

Verslo aplinka
2017.12.29
GCAC vadovo interviu: apie kanapes, „blockchain“ ir duomenų centrą Lietuvoje Premium

Kitų metų pradžioje Vilniuje duris atversiančiame „blockchain“ technologijų centre kuriasi pirmoji įmonė –...

Technologijos
2017.12.29
„Brexit“: naktinis vaistų gamintojų košmaras virsta tikrove Premium 4

Jungtinės Karalystės (JK) farmacijos sektorius – vienas garsiausiai raginančių susitarti dėl kuo palankesnių...

Verslo aplinka
2017.12.29
Nuo Naujųjų Baltarusijoje be vizos bus galima pabūti ilgiau

Nuo 2018 m. sausio 1 d. Baltarusija iki 10 dienų ilgina terminą, kiek užsienio piliečiai be vizos gali...

Išdalyti apdovanojimai pasaulio lietuviams

Ketvirtadienį apdovanoti pasaulio lietuviai, kurie į šalį pritraukė investicijas, patirtį bei garsino jos...

Verslo aplinka
2017.12.28
Ministerija užtikrino: įdiegus GPAIS pereinamasis laikotarpis bus

Aplinkos ministerija oficialiai patvirtino, kad iki 2018 m. birželio 30 d. bus taikomas pereinamasis...

Verslo aplinka
2017.12.28

Verslo žinių pasiūlymai

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau