Tarsi nupūtė Kalnėnus slėpusią dūmų uždangą

Publikuota: 2017-05-31

Tuo metu, kai daugybė Vilniaus senbuvių ir naujai į sostinę atvykstančių gyventojų, savo namams ieškodami jaukaus gamtos prieglobsčio, su nuosavu kiemu, gėlėmis ir kepsnine, kraustėsi į dešimtimis kilometrų nuo centro nutolusius dar neapgyventus priemiesčius, Kalnėnai, būdami visai šalia istorinio centro, ramiai sau pūpsojo ir juokėsi.

Tūkstančiai gyvenimui mieste, kaip sodyboje tinkamų arų kažkodėl praslydo pro naujakurių bei verslininkų akis ir liko neapgyventi, nors sąlygos čia tokios, apie kokias, kaip rodo tyrimai, svajoja vos ne kiekvienas. Miesto bendrajame plane numatyta mažaaukštė statyba – iki 3 aukštų, užstatymo intensyvumas mažas.

Aštunti metai Kalnėnuose gyvenantis žinomas krepšinio komentatorius Linas Kunigėlis, nors ir nėra verslininkas, irgi nesupranta, kaip tokia vieta iki šiol liko nepaliesta: „Man tai visiška mistika, kaip čia, kur iš senamiesčio gali atvažiuoti per 5 min., iki šiol plytėjo tušti laukai. Tiesa, kai važiavau pirmą kartą, psichologiškai ir man atrodė toli, nors iš tiesų vos keli kilometrai nuo Aušros vartų. Gal žmonės vengė oro uosto kaimynystės, jo tariamai keliamo triukšmo? Prisipažinsiu, mes irgi baiminomės, kad teks išmokti lėktuvų tvarkaraščius. Nieko panašaus nėra. Didžioji dalis atskrenda iš kitos pusės, triukšmo aš negirdžiu, nebent per pilotų pratybas, kai suka ratus virš oro uosto. Bet tai būna labai retai”.

Išmušė Kalnėnų valanda

Užtat tiems, kurie šiuo metu dairosi sklypo nuosavam namui, pasisekė gal net labiau, nei aklai vištai, radusiai grūdą. Plėtotojai ant nekilnojamojo turto rinkos stalo pažėrė gerą saują Kalnėnų perliukų. Šiuo metu yra baigiamas rengti „Sklypai Kalnėnuose”, 22 ha dydžio teritorijos infrastruktūros projektas. Formuojamas tvarkingas 168 sklypų kvartalas, ju plotas – nuo 5 iki 12 arų. Būsimų gatvių vieta punktyru jau pažymėta sostinės žemėlapyje – Bulgarų, Rumunų, Slovėnų.... Iki vidurvasario planuojama pradėti ir per metus užbaigti infrastruktūros objektų statybą. Bus tiesiamos gatvės, šaligatviai, įrengiamos komunikacijos – vandentiekis, nuotėkos, dujos. Kad negadintų kraštovaizdžio, virš teritorijos einanti elektros linija bus perkelta ir nutiesta po žeme. Į „Kalnėnų sklypų” inžinerinių tinklų atvedimą, kelių įrengimą ketinama investuoti apie 3,5 mln. eurų.

„Žemės sklypą gyvenamajai statybai toli gražu nepakanka paruošti tik juridiškai, nors tokia praktika Lietuvoje buvo ir tebėra paplitusi, – sakė investicijų ir nekilnojamo turto plėtros bendrovės „RE World” direktorius Karolis Matulevičius. – Jei žmogus perka sklypą namo statybai, jis ir turi būti tam realiai pritaikytas. Toks yra normalus, civilizuotas NT plėtros verslas, kai parduoti ne pusiau skustą, pusiau luptą pusfabrikatį, bet gerą, vartojimui paruoštą produktą. Įsigijus sklypą, o ypač mieste, nebeturėtų rūpėti, kaip pasikloti kelią, šaligatvį, kaip juos apšviesti, iš kur prisijungti vandenį, nuotėkas, dujas ir kitas komunikacijas. Jau nekalbu apie kaštus, kurie statybose, jei darbai vykdomi nesilaikant protingo eiliškumo, gali išaugti keleriopai. Darni miesto plėtra ir prasideda nuo to, kad parduodame ne pavienius sklypus, kurie kažkaip bus tvarkomi, bet sukuriame kvartalus, kur aiškus gatvių ir kelių tinklas, susietas su jau esamu, apgalvotas landšaftas, bendri želdiniai ir visa, kas sudaro vidinę, juntamą gyvenvietės atmosferą”.

„Sklypai Kalnėnuose” aro kaina su prie sklypo privesta infrsatruktūra – nuo 5900 eurų. Statybų specialistai yra apskaičiavę, kad savarankiškai įsirengti komunikacijas kainuoja mažiausiai po 1000 eurų arui. Vien tik vandens gręžiniui ir nuotėkoms vidutiniškai tektų skirti apie 10 tūkst. eurų. Namo su daline apdaila statybos kaina svyruoja apie 600 eurų/ kv.m.

Už vidutinio, nedidelio buto kainą senamiestyje bus galima turėti nuosavą namą gamtoje, kelios minutės nuo istorinio sostinės centro.

Kuriasi aktyvi bendruomenė

„Aš nesu tas, kuriam maniakiškai reikia senamiesčio, nors taip sutapo, kad toli nuo jo nenutolstu. Atsikėliau čia iš Šv.Stepono g. Ko man reikia? To ką turiu dabar: ramybę, žalumą ir gerą susisiekimą, – toliau kalbėjomės su L.Kunigėliu. – Per patį piką ties Liepkalnio sankryža ilgiausiai esu stovėjęs 10 min. Bet kuris miesto rajonas šalia esančiais aplinkkeliais pasiekiamas lengvai ir greitai. O kai pastatė prekybos slėnį „Nordica”, nei maisto, nei kitų pirkinių į miestą net nebereikia važiuoti”.

Garsiausias Kalnėnų kaimynas – Liepkalnis, su savo kalnų slidinėjimo trasomis žiemą. Vasarą veikia netoliese neseniai atsidaręs vandenlenčių centras „WakeWay”. Pasak L.Kunigėlio, rajonas kažkaip natūraliai traukia jaunus, aktyvius žmones, kurie noriai bendrauja tarpusavyje. Vien per vaikus vyksta labai daug įvairiausių veiklų, bendruomenės švenčių, susitikimų, žaidimų...

Arčiau nei atrodo

Vilniaus miesto bendrąjį planą rengusios SĮ „Vilniaus planas” architektė Sima Balčiūtė pasakojo, jog plėtra Kalnėnuose seniai buvo numatyta kaip prioritetinė. Tokia ir išliks naujajame plane, kuris dabar ruošiamas. „Atlikę miesto plėtros monitoringą patys nustebome, kad Kalnėnai liko nepaliesti. Tik sodų bendrijos virto individualiais gyvenamaisiais namais. Matyt investuotojai ir pavieniai žmonės individualių namų kvartalus statėsi arčiau jau atvestų komunikacijų, kurios driekėsi Ukmergės, Sudervės, Nemenčinės, Molėtų link”, – svarstė S.Balčiūtė.

Miesto plane yra numatyta viso Kalnėnų mikrorajono, kurio bendras plotas – 133 ha, plėtra. Be naujų kelių ir infrastruktūros objektų numatomos žaliosios zonos. Viena jų – 3 ha parkas atsiras visai šalia „Kalnėnų sklypų”. Miestas, bendradarbiaudamas su investuotojais, greta planuoja vaikų ugdymo įstaigas. Šiuo metu svartoma idėja įkurdinti teniso akademiją.

Susisiekimas su su bet kuria miesto dalimi taps dar patogesnis, kadangi kitais metais planuojama pradėti svarbiausio transporto mazgo – Liepkalnio sankryžos rekonstrukciją į dviejų lygių kelių sankryžą.

Vilniuje nėra kito tokio rajono individualiems namams, kuris būtų taip arti. „Sklypai Kalnėnuose” yra dvigubai arčiau Vilniaus Rotušės, nei Balsiai. Atstumas iki jų trečdaliu mažesnis nei iki Tarandės ir keliais kilometrais – nei iki Riešės. Jei lygintume su senaisiais miesto rajonais, tai Kalnėnai yra maždaug taip pat nutolę nuo Rotušės, kaip Žirmūnų galas. Tačiau įvertinus transporto srautus, kurie šioje dalyje yra daug mažesni, kvartalas pasiekiamas vos ne ranka.

FOTOGALERIJA Tarsi nupūtė Kalnėnus slėpusią dūmų uždangą (4 nuotr.)

Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas „Facebook“ puslapyje „VŽ Nekilnojamasis turtas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Balstogės universitetas Vilniaus Senamiestyje planuoja statybas 6

Lenkijos Balstogės universiteto padalinys Vilniuje planuoja pasistatyti naują pastatą.

Baigtas 3 universitetų reorganizavimas 1

2019 m. sausio 1 d. pasibaigė Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ir Aleksandro Stulginskio universiteto...

Teismas: „Misionierių namams“ statybos leidimas išduotas teisėtai 17

Vilniaus miesto apylinkės teismas atmetė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI)...

Baigtas YIT įmonių Lietuvoje susijungimas, pasirinktas naujas pavadinimas 1

Tarptautinei YIT įmonių grupei Lietuvoje priklausančios nekilnojamojo turto (NT) plėtros ir statybos...

LB apklausa: dėl didmiesčių NT plėtros – skirtingi lūkesčiai

Nekilnojamojo turto (NT) rinkos ekspertai mano, kad kitąmet nauji butai Vilniaus gyvenamuosiuose rajonuose...

2018.12.31
Monako kapitalo įmonė planuoja kurti tyrimų bazę Lietuvoje Premium

Gegužę įsteigta Monako kapitalo įmonė UAB GRH LT Lietuvoje numato įkurti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės...

Pramonė
2018.12.31
Rusijos daugiabutyje nugriaudėjo sprogimas 5

Pirmadienio paryčiais Rusijos Magnitogorskio mieste Uralo regione daugiabutyje nugriaudėjo sprogimas.

Verslo aplinka
2018.12.31
Panevėžyje rengiamasi rekonstruoti poeto J. Čerkeso-Besparnio namą

Panevėžyje rengiamasi rekonstruoti poeto, Lietuvos kariuomenės savanorio Juozo Čerkeso-Berparnio sodybą,...

Statyba ir NT
2018.12.30
Druskininkų mero R. Malinausko sodybos byloje bus atliekama ekspertizė 2

Bylą dėl Druskininkų mero Ričardo Malinausko sodybos ant Ratnyčios upės kranto nagrinėjantis teismas...

Statyba ir NT
2018.12.30
NT: šiemet pinigai degino kišenę ir spyrė pirkti greitai Premium

2018 m. komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinkoje pažymėti visų laikų rekordu. Milijonai investuotojams...

Verslo klasė
2018.12.30
„Swedbank“ parduoda 13 pastatų 10

Vienas didžiausių šalyje komercinių bankų „Swedbank“ už 2,7 mln. Eur parduoda trylika pastatų. 

Statyba ir NT
2018.12.28
Architektai išteisino „Lords LB“ verslo centrą, bet supeikė teismų būstinę 19

Vilniaus Regioninė architektų taryba (RAT) įvertino du Vilniuje planuojamus projektus, kuriuos parengė...

Statyba ir NT
2018.12.28
Atsistatydina Vilniaus Regioninės architektų tarybos pirmininkas

Tomas Grunskis, prie Lietuvos architektų rūmų veikiančios Vilniaus Regioninės architektūros tarybos  (RAT)...

Statyba ir NT
2018.12.28
Statybų sąnaudos per metus brango 2,7%

Per metus (2018 m. lapkričio mėn., palyginti su 2017 m. lapkričio mėn.) statybos sąnaudų elementų kainos...

Statyba ir NT
2018.12.28
„Prosperus“ fondas įsigijo „Maxima“ parduotuvę Palangos autobusų stotyje 2

Verslininko Gedimino Baltakio netiesiogiai valdoma investicijų bendrovė „Prosperus Real Estate Fund III“...

Statyba ir NT
2018.12.28
NT plėtotojų lūkesčiai 2019-iesiems: svarbiausia suvaldyti kainų augimą 12

2019-aisiais vienas didžiausių iššūkių nekilnojamojo turto (NT) rinkoje bus suvaldyti medžiagų ir darbo jėgos...

Statyba ir NT
2018.12.28
Kelių plėtrai ir priežiūrai 2019 m. skiriama 477,5 mln. Eur 11

2019 m. Lietuvos kelių tinklo plėtrai, priežiūrai ir eismo saugai gerinti iš valstybės biudžeto skiriama...

Transportas
2018.12.28
G. Marcinkevičiaus „Inlieta“ įsigijo pastatą Vilniaus centre

Buvusio „VP grupės“ akcininko bei verslininko Gintaro Marcinkevičiaus valdoma bendrovė „Inlieta“ iš...

Statyba ir NT
2018.12.27
Tarp Baltijos šalių daugiausiai būstui planuoja skolintis Lietuvoje 3

Lietuviai palankiausiai iš Baltijos šalių gyventojų žiūri į skolinimąsi ir planuoja daugiausiai skolintis...

Finansai
2018.12.27
Kiek kainuoja įsirengti biurą: Vilnius regione – prie brangesnių 3

Įsirengti žemos specifikacijos 1.000 kv. m ploto biurą įmonei Vilniuje gali atsieiti 488.000 Eur –...

Statyba ir NT
2018.12.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau