Tarsi nupūtė Kalnėnus slėpusią dūmų uždangą

Publikuota: 2017-05-31

Tuo metu, kai daugybė Vilniaus senbuvių ir naujai į sostinę atvykstančių gyventojų, savo namams ieškodami jaukaus gamtos prieglobsčio, su nuosavu kiemu, gėlėmis ir kepsnine, kraustėsi į dešimtimis kilometrų nuo centro nutolusius dar neapgyventus priemiesčius, Kalnėnai, būdami visai šalia istorinio centro, ramiai sau pūpsojo ir juokėsi.

Tūkstančiai gyvenimui mieste, kaip sodyboje tinkamų arų kažkodėl praslydo pro naujakurių bei verslininkų akis ir liko neapgyventi, nors sąlygos čia tokios, apie kokias, kaip rodo tyrimai, svajoja vos ne kiekvienas. Miesto bendrajame plane numatyta mažaaukštė statyba – iki 3 aukštų, užstatymo intensyvumas mažas.

Aštunti metai Kalnėnuose gyvenantis žinomas krepšinio komentatorius Linas Kunigėlis, nors ir nėra verslininkas, irgi nesupranta, kaip tokia vieta iki šiol liko nepaliesta: „Man tai visiška mistika, kaip čia, kur iš senamiesčio gali atvažiuoti per 5 min., iki šiol plytėjo tušti laukai. Tiesa, kai važiavau pirmą kartą, psichologiškai ir man atrodė toli, nors iš tiesų vos keli kilometrai nuo Aušros vartų. Gal žmonės vengė oro uosto kaimynystės, jo tariamai keliamo triukšmo? Prisipažinsiu, mes irgi baiminomės, kad teks išmokti lėktuvų tvarkaraščius. Nieko panašaus nėra. Didžioji dalis atskrenda iš kitos pusės, triukšmo aš negirdžiu, nebent per pilotų pratybas, kai suka ratus virš oro uosto. Bet tai būna labai retai”.

Išmušė Kalnėnų valanda

Užtat tiems, kurie šiuo metu dairosi sklypo nuosavam namui, pasisekė gal net labiau, nei aklai vištai, radusiai grūdą. Plėtotojai ant nekilnojamojo turto rinkos stalo pažėrė gerą saują Kalnėnų perliukų. Šiuo metu yra baigiamas rengti „Sklypai Kalnėnuose”, 22 ha dydžio teritorijos infrastruktūros projektas. Formuojamas tvarkingas 168 sklypų kvartalas, ju plotas – nuo 5 iki 12 arų. Būsimų gatvių vieta punktyru jau pažymėta sostinės žemėlapyje – Bulgarų, Rumunų, Slovėnų.... Iki vidurvasario planuojama pradėti ir per metus užbaigti infrastruktūros objektų statybą. Bus tiesiamos gatvės, šaligatviai, įrengiamos komunikacijos – vandentiekis, nuotėkos, dujos. Kad negadintų kraštovaizdžio, virš teritorijos einanti elektros linija bus perkelta ir nutiesta po žeme. Į „Kalnėnų sklypų” inžinerinių tinklų atvedimą, kelių įrengimą ketinama investuoti apie 3,5 mln. eurų.

„Žemės sklypą gyvenamajai statybai toli gražu nepakanka paruošti tik juridiškai, nors tokia praktika Lietuvoje buvo ir tebėra paplitusi, – sakė investicijų ir nekilnojamo turto plėtros bendrovės „RE World” direktorius Karolis Matulevičius. – Jei žmogus perka sklypą namo statybai, jis ir turi būti tam realiai pritaikytas. Toks yra normalus, civilizuotas NT plėtros verslas, kai parduoti ne pusiau skustą, pusiau luptą pusfabrikatį, bet gerą, vartojimui paruoštą produktą. Įsigijus sklypą, o ypač mieste, nebeturėtų rūpėti, kaip pasikloti kelią, šaligatvį, kaip juos apšviesti, iš kur prisijungti vandenį, nuotėkas, dujas ir kitas komunikacijas. Jau nekalbu apie kaštus, kurie statybose, jei darbai vykdomi nesilaikant protingo eiliškumo, gali išaugti keleriopai. Darni miesto plėtra ir prasideda nuo to, kad parduodame ne pavienius sklypus, kurie kažkaip bus tvarkomi, bet sukuriame kvartalus, kur aiškus gatvių ir kelių tinklas, susietas su jau esamu, apgalvotas landšaftas, bendri želdiniai ir visa, kas sudaro vidinę, juntamą gyvenvietės atmosferą”.

„Sklypai Kalnėnuose” aro kaina su prie sklypo privesta infrsatruktūra – nuo 5900 eurų. Statybų specialistai yra apskaičiavę, kad savarankiškai įsirengti komunikacijas kainuoja mažiausiai po 1000 eurų arui. Vien tik vandens gręžiniui ir nuotėkoms vidutiniškai tektų skirti apie 10 tūkst. eurų. Namo su daline apdaila statybos kaina svyruoja apie 600 eurų/ kv.m.

Už vidutinio, nedidelio buto kainą senamiestyje bus galima turėti nuosavą namą gamtoje, kelios minutės nuo istorinio sostinės centro.

Kuriasi aktyvi bendruomenė

„Aš nesu tas, kuriam maniakiškai reikia senamiesčio, nors taip sutapo, kad toli nuo jo nenutolstu. Atsikėliau čia iš Šv.Stepono g. Ko man reikia? To ką turiu dabar: ramybę, žalumą ir gerą susisiekimą, – toliau kalbėjomės su L.Kunigėliu. – Per patį piką ties Liepkalnio sankryža ilgiausiai esu stovėjęs 10 min. Bet kuris miesto rajonas šalia esančiais aplinkkeliais pasiekiamas lengvai ir greitai. O kai pastatė prekybos slėnį „Nordica”, nei maisto, nei kitų pirkinių į miestą net nebereikia važiuoti”.

Garsiausias Kalnėnų kaimynas – Liepkalnis, su savo kalnų slidinėjimo trasomis žiemą. Vasarą veikia netoliese neseniai atsidaręs vandenlenčių centras „WakeWay”. Pasak L.Kunigėlio, rajonas kažkaip natūraliai traukia jaunus, aktyvius žmones, kurie noriai bendrauja tarpusavyje. Vien per vaikus vyksta labai daug įvairiausių veiklų, bendruomenės švenčių, susitikimų, žaidimų...

Arčiau nei atrodo

Vilniaus miesto bendrąjį planą rengusios SĮ „Vilniaus planas” architektė Sima Balčiūtė pasakojo, jog plėtra Kalnėnuose seniai buvo numatyta kaip prioritetinė. Tokia ir išliks naujajame plane, kuris dabar ruošiamas. „Atlikę miesto plėtros monitoringą patys nustebome, kad Kalnėnai liko nepaliesti. Tik sodų bendrijos virto individualiais gyvenamaisiais namais. Matyt investuotojai ir pavieniai žmonės individualių namų kvartalus statėsi arčiau jau atvestų komunikacijų, kurios driekėsi Ukmergės, Sudervės, Nemenčinės, Molėtų link”, – svarstė S.Balčiūtė.

Miesto plane yra numatyta viso Kalnėnų mikrorajono, kurio bendras plotas – 133 ha, plėtra. Be naujų kelių ir infrastruktūros objektų numatomos žaliosios zonos. Viena jų – 3 ha parkas atsiras visai šalia „Kalnėnų sklypų”. Miestas, bendradarbiaudamas su investuotojais, greta planuoja vaikų ugdymo įstaigas. Šiuo metu svartoma idėja įkurdinti teniso akademiją.

Susisiekimas su su bet kuria miesto dalimi taps dar patogesnis, kadangi kitais metais planuojama pradėti svarbiausio transporto mazgo – Liepkalnio sankryžos rekonstrukciją į dviejų lygių kelių sankryžą.

Vilniuje nėra kito tokio rajono individualiems namams, kuris būtų taip arti. „Sklypai Kalnėnuose” yra dvigubai arčiau Vilniaus Rotušės, nei Balsiai. Atstumas iki jų trečdaliu mažesnis nei iki Tarandės ir keliais kilometrais – nei iki Riešės. Jei lygintume su senaisiais miesto rajonais, tai Kalnėnai yra maždaug taip pat nutolę nuo Rotušės, kaip Žirmūnų galas. Tačiau įvertinus transporto srautus, kurie šioje dalyje yra daug mažesni, kvartalas pasiekiamas vos ne ranka.

FOTOGALERIJA Tarsi nupūtė Kalnėnus slėpusią dūmų uždangą (4 nuotr.)

Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas „Facebook“ puslapyje „VŽ Nekilnojamasis turtas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
TOP 3 gyvenamojo NT projektai Kaune 32

Vis labiau ir labiau į praeitį nugrimzta ironiškas vilniečių pastebėjimas apie tai, kad vienas iš gerų dalykų...

Statyba ir NT
2018.09.30
Paaiškės, ar Palangoje bus statomas „Marriott“ viešbutis 2

Sprendimus dėl viešbučio „Marriott“ Palangoje  statybų pradžios investuotojai  paskelbs netrukus, sako...

Statyba ir NT
2018.09.30
JK paskirtas apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus architektūrai

Karališkojo britų architektų instituto (RIBA) auksinis medalis už viso gyvenimo profesinius nuopelnus...

Statyba ir NT
2018.09.29
Architektai Reformatų skvero rekonstrukcijai rekomenduoja skelbti konkursą 4

Paruoštas Vilniaus Reformatų skvero rekonstrukcijos projektas neatitinka architektūrinės kokybės reikalavimų...

Statyba ir NT
2018.09.28
„INVL Baltic Real Estate“ parduoda 20,6 ha sklypų Latvijoje

Investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovė „INVL Baltic Real Estate“ rado pirkėją 20,6 ha ploto žemės...

Statyba ir NT
2018.09.28
Savo įstaigai baseiną perdavusiai Vilniaus savivaldybei – Konkurencijos tarybos dėmesys 1

Konkurencijos taryba aiškinsis, ar Vilniaus savivaldybės sprendimas perduoti patikėjimo teise Fabijoniškėse...

„Newsec“: Vilniuje aktyviau imamasi B klasės verslo centrų plėtros 2

Sostinėje padidėjus B klasės verslo centrų užimtumui, nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai pradeda atkreipti...

Statyba ir NT
2018.09.28
Į mikro biurus Vilniaus centre investavo 0,5 mln. Eur 1

UAB „Baltic Asset Management“ į 1.260 kv. m. bendro ploto mikro biurus sostinės Goštauto g. 8 investavo 0,5...

Statyba ir NT
2018.09.27
„Kesko Senukai“ toliau plečia parduotuvių profesionalams tinklą Rėmėjo turinys 1

„Kesko Senukai“ toliau plečia „Proficentrų“ – specialių prekybos erdvių įmonėms, profesionaliems meistrams ir...

Statyba ir NT
2018.09.27
Statybos sąnaudų elementų kainos augo 2,4%

Šių metų rugpjūtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo 2,4%.

Statyba ir NT
2018.09.27
Švedijos NT rinka jau siunčia pozityvesnių signalų investuotojams Premium

Švedijos NT rinka, dar neseniai vadinta viena pagrindinių grėsmių Lietuvos rinkai, pradėjo siųsti teigiamus...

Rinkos
2018.09.27
Dėl sklypų stygiaus praradome 13 gamyklų , 110 mln. Eur investicijų Premium 6

Dėl nepakankamos nekilnojamojo turto pasiūlos, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ skaičiavimu, per penkerius metus...

Pramonė
2018.09.27
„Hanner“ verslo centras nuskynė laurus Latvijoje

Latvijoje organizuojamame kasmetiniame „Tvariausio pastato ir projekto 2018" NT konkurse geriausiu komercinės...

Statyba ir NT
2018.09.26
Teismas nesutiko atnaujinti „Vijūnėlės dvaro“ bylos proceso 1

Vilniaus apygardos teismas atmetė Druskininkų savivaldybės prašymą atnaujinti vadinamojo Vijūnėlės dvaro...

Statyba ir NT
2018.09.26
Vyriausybė palaimino LEU rūmų perdavimą Vilniaus kolegijai

Vyriausybė trečiadienį pasitarime pritarė centrinių Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rūmų perdavimui...

Statyba ir NT
2018.09.26
Valstybės valdomo administracinio NT laukia pertvarka 1

Dauguma valstybinių įstaigų administracinės paskirties patalpas valdys ne panaudos tvarka, bet pradės už ją...

Statyba ir NT
2018.09.26
Naujos „Cat“ taisyklės ekskavatorių pasaulyje Rėmėjo turinys

45, 25 ir 15 proc. Tai yra trys skaitmenys, kuriems neliko abejingi verslininkai, dalyvavę naujos kartos...

Statyba ir NT
2018.09.26
Pajamų mokesčio lengvatos: kaip susigrąžinti mokestį nuo automobilio ir NT remonto išlaidų 3

Nuo 2019 m. keičiasi pajamų mokesčio lengvatos: kai kurios siaurėja, kai kurios išsiplečia. Atsiranda...

Finansai
2018.09.26
Išskirtinis projektas Vilniuje: virš degalinės – 4 aukštai biurų Premium 28

Sostinėje, šalia „Ozo“ prekybos centro, suplanuotas nedidelis biurų pastatas, iškilsiantis virš ten šiuo metu...

Statyba ir NT
2018.09.26
Parse Error line 0, character 0
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau