Moksleivis parodė klaidą – gavo apmokamą praktiką Silicio slėnyje

Publikuota: 2017-08-01
Arminas Tomaševičius. Asmeninio archyvo nuotr.
Arminas Tomaševičius. Asmeninio archyvo nuotr.

11-ą klasę šį pavasarį baigęs Arminas Tomaševičius patraukė Silicio slėnio startuolio „Lucid VR“ dėmesį. Moksleivis vadovui parodė jo kuriamo produkto problemas ir gavo bilietą į JAV bei mokamą 3 mėnesių praktiką.

„Lucid VR“ plėtoja paprastiems vartotojams skirtą 3D 180 laipsnių kampu filmuojančią vaizdo kamerą. Ja galima kurti „Full HD“ kokybės virtualiosios realybės vaizdo klipus. 2015 m. per minios finansavimo platformą „Indiegogo“ bendrovė pritraukė daugiau nei 110.000 USD savo produktui vystyti ir pirmiesiems užsakymams įgyvendinti. Dabar „Lucid VR“ yra pritraukusi apie 2,5 mln. USD rizikos kapitalo investicijų.

Dėl praktikos – problemų ataskaita

Ponas Tomaševičius VŽ pasakoja, kad iš pradžių savanoriškos praktikos ieškojo stambiausiose JAV technologijų bendrovėse. Tačiau jos Kauno technologijos universiteto gimnazijos moksleivio negalėjo priimti, nes ten pokalbiai dėl praktikos prasideda gana anksti ir jis susigriebė per vėlai. Tada jaunuolis per startuoliams, specialistams ir investuotojams skirtą platformą „Angellist“ atsitiktinai rado Hiną Jiną, „Lucid VR“ vykdomąjį direktorių.

Kelių kalbų programavimo pagrindus turintis p. Tomaševičius pasidomėjo bendrovės kuriamu produktu, parsisiuntė jos programėlę ir ją išanalizavo. Tada susisiekė su vadovu ir pateikė jam ataskaitą, kas programėlėje neveikia arba yra tobulintina.

„Radau vietas, kur yra blogai, sužymėjau dokumentus ir surašiau ataskaitą. Vadovas man atrašė po kokios valandos, kad perduos tai savo techniniams specialistams, su kuriais paskui susipažinau. Jie patys pasakė, kad praleido ar nepastebėjo kai kurių punktų, dalį jų įgyvendinti buvo suplanuota ateityje“, – aiškina p. Tomaševičius.

Greitai pokalbiai išsiplėtojo iki galimybių atlikti praktiką. Bendrovė vienuoliktokui nupirko bilietus, vadovas jį apgyvendino savo namuose ir mokėjo 600 USD per mėnesį.

Moksleivis kalba, kad tokie pinigai Silicio slėnyje yra itin maži, tačiau buvo verta keliauti vien dėl galimybės būti technologijų kompanijų mekoje ir nupirktų bilietų. Be to, tai yra labai tankiai apgyventa vietovė, kur būsto nuoma itin brangi. Paprasčiausio 1 kambario buto nuoma mėnesiui čia prasideda nuo maždaug 2.500 USD.

„Vadovo, su kuriuo gyvenau, tempas milžiniškas. Keldavausi 7 val., jis jau būdavo pabudęs ir nuėjęs į sporto salę, darbe daug susitikimų, tada kelionės į Kiniją. Apskritai kai kurie žmonės ten tikrai gyvena ties riba“, – apie darbo kultūrą ir produktyvumą kalba pašnekovas.

Virtualiosios realybės kūrimas

Technologijų vadovas jaunuoliui parašė, kokius dalykus bendrovė planuoja atlikti virtualiosios realybės srityje. Jis daugiausia programuoja „C#“ programavimo kalba, todėl atlikdamas praktiką ėmė dirbti su „Unity“ platforma, kuri paprastai naudojama kompiuteriniams žaidimams kurti.

„Pasidariau virtualiosios realybės demonstracinę versiją, kad turėčiau ką parodyti, kai nuvažiuosiu. Ten pradėjau kurti virtualiosios realybės platformą, kuri padėtų atvaizduoti įvairius daiktus. Man buvo nustatyti terminai, kurių neviršijau. Tada dar pradėjau važinėti su įkūrėju į pristatymus, buvau „Alibabos“ (Kinijos e. komercijos milžinės – VŽ) pristatyme“, – prisimena p. Tomaševičius.

Planuose – Stanfordas

Pašnekovas aiškina, kad noras programuoti atėjo iš tėčio, kuris yra IT inžinierius, be to, programuoti paskatino mokytojas Kęstutis Simonavičius.  Taip moksleivis išmoko dirbti su „C++“ kalba, vėliau pradėjo mokytis „Java“ progamavimo kalbos, atliko praktiką IT bendrovėje „NFQ Technologies“.

„Prieš važiuojant į JAV buvo daug optimizmo dėl studijų, kad ten ir mokysiuosi. Daug laiko praleidau Stanfordo universitetiniame miestelyje. Dabar esu tikras, kad tai yra mano svajonių universitetas ir vieta, kurioje noriu būti. Bet galbūt dar ne kitais metais, galbūt ne bakalauro, o magistro, bet tikrai ten būsiu“, – kalba 11 klasių baigęs moksleivis.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių technologijų bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Bitė Lietuva, UAB150.60611.005584
Blue Bridge, UAB21.8841.18689
Tele2, UAB177.58847.322112
Lietuvos radijo ir televizijos centras, AB19.120584349
Telia Lietuva, AB204.06538.6721.806
Atea, UAB53.151908358
Adform Lithuania, UAB20.0171.337497
Varle, UAB27.43051163
Huawei Technologies (Vilnius), UAB56.42042626
Western Union Processing Lithuania, UAB49.3744.4891.622
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
4 UAB „Visma Lietuva“ 1792,2% Vilniaus
18 UAB „DevBridge LT“ 950,1% Kauno
37 UAB „NFQ Technologies“ 658,9% Kauno
69 UAB „Oviosoft“ 500,1% Vilniaus
126 UAB „Autepra“ 357,8% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau