„Nordea“ iš Švedijos iškrausto savo būstinę

Publikuota: 2017-09-06
Intso Kalninio („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Intso Kalninio („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.

Švediško kapitalo bankas „Nordea“ nusprendė iškelti savo pagrindinę įmonę iš Švedijos į Suomiją, Helsinkį. Pagrindinė priežastis – noras būti šalyje, kuri priklauso euro zonos bankų sąjungai.

Didžiausias bankas Skandinavijoje jau pusę metų kalbėjo apie galimybę būstinę perkelti arba į Helsinkį, arba į Kopenhagą. „Nordea“ kurį laiką buvo įsivėlusi į ginčus su Švedijos centro-kairės vyriausybe, kuri norėjo griežtinti reguliacinę aplinką bei didinti mokesčius, skelbia „Financial Times“.

Tuo metu persikraustymas į prie bankų sąjungos prisijungusią Suomiją suteiks „Nordea“ galimybę būti reguliuojamam Europos centrinio banko (ECB), o ne konkrečios šalies rinkos prievaizdų.

Bankų sąjungos narės yra visos euro zonos šalys ir tos ES valstybės narės, kurios nusprendė dalyvauti. Visiems skolintojams, veikiantiems tose šalyse, galioja vieningos taisyklės.

„Šį strategiškai svarbų žingsnį vertiname kaip galimybę atsistoti šalia kolegų Europoje, – komentuoja Bjornas Wahlroosas, „Nordea“ valdybos pirmininkas. – Tikime, kad vienodos sąlygos ir nuspėjama bankų sąjungos siūloma reguliavimo aplinka atitinka klientų, akcininkų ir darbuotojų interesus.“

Bankas skaičiuoja, kad kraustynės leis sutaupyti 1 mlrd. Eur, nes nebereikės mokėti įmokų į bankų pertvarkymo fondą bei indėlių garantijų. Dėl pokyčių veikla kitose rinkose nesutriks ir neisikeis, o Helsinkyje dirbs tik nedidelė dalis darbuotojų.

„Nordea“ verslas Baltijos šalyse šiuo metu jungiamas su DNB. Naujas bankas vadinsis „Luminor“. Pastaruoju metu susijungimas vis nukeliamas – nors buvo planuota jį įgyvendinti trečiąjį šių metų ketvirtį, dabar procesas nukeliamas į ketvirtąjį. 

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau