„Amazon“ darbuotojus seka ir atleidžia automatas

JAV el. prekybos milžinės Amazon sandėliuose įdiegta automatinė sistema seka darbuotojų produktyvumą ir pagal šį rodiklį sprendžia, kuriuos darbuotojus reiktų atleisti.
Amazon sandėlio darbuotojams yra numatytos griežtos kvotos, kiek dėžių jie turi supakuoti per valandą. Priklausomai nuo sezono, kvotų skaičius kinta. Švenčių įkarštyje jis gali pasiekti ir 400 dėžių per valandą.
Tinklalapio The Verge gautas dokumentas rodo, kad darbuotojams, kurie kvotų neįvykdo, gresia atleidimo lapeliai. Viename sandėlyje per metus dėl kvotų nesilaikymo buvo atleista 10% darbuotojų.
Darbuotojų produktyvumą ir darbo kokybę seka automatinė sistema. Jeigu darbuotojas kvotos neįvykdo, sistema siunčia įspėjimus ar pranešimus apie atleidimą, teigia Amazon atstovaujantis advokatas minėtame dokumente.
Šį pasiaiškinimą advokatas turėjo pateikti dėl to, kad buvęs Amazon darbuotojas kreipėsi į vietinę darbo santykių priežiūros tarnybą. Darbuotojas teigė, kad jis buvo atleistas neteisėtai.
Amazon pažymi, kad automatinei darbuotojų atleidimo sistemai gali paprieštarauti darbuotojų prižiūrėtojai.
Apie itin nelengvas darbo sąlygas Amazon sandėliuose girdima ne pirmą kartą. Minėtos produktyvumo kvotos kelia tokį spaudimą darbuotojams, kad 74% jų net vengia naudotis tualetais, rodo darbuotojų teisių platformos Organise apklausa. Esą nuėjimas iki tualeto atima per daug darbo laiko ir sumažina galimybes įgyvendinti kvotas.
80% apklaustųjų taip pat teigė, kad jie niekada nebenorėtų dirbti Amazon, o 55% sakė, kad po darbo Amazon jiems prasidėjo depresija.
Pernai rudenį Amazon bandė sušvelninti jai kaip darbdavei krentančią kritiką ir pranešė, kad padidins darbuotojų minimalią algą iki 15 USD per valandą. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad tuo pačiu metu Amazon sandėlių darbuotojams pašalino mėnesines premijas bei galimybes įsigyti bendrovės akcijų. Tad kai kurių darbuotojų pajamos ne išaugo, o sumažėjo.
Amazon pernai taip pat išgąsdino savo darbuotojus užpatentuodama apyrankę, sekančią sandėlio darbuotojo rankos judesius. Pagal idėją, apyrankė būtų susieta su sandėliuojamų daiktų vietomis. Tad jeigu darbininkas ištiestų ranką imti ne tą daiktą, kurio jam reikia, apyrankė suvibruotų. Amazon teigimu, ši apyrankė padėtų sutaupyti darbuotojų laiko.
Amazon yra viena iš vertingiausių pasaulio įmonių. Jos rinkos vertė siekia daugiau nei 950 mlrd. USD.
Pernai Amazon padvigubino savo pelną ir uždirbo 11,2 mlrd. USD. Nuo šio pelno Amazon pernai nereikėjo mokėti 21% siekiančio mokesčio. Netgi priešingai. Ji iš valstybės atgavo 129 mln. USD dėl įvairių mokestinių paskatų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti