Užimtumo sistemos pertvarka pareikalaus bent kelių mėnesių

Užimtumo tarnyba praneša, kad nuo liepos 1-osios keičiant užimtumo sistemą prireiks maždaug trijų mėnesių darbo neturinčių žmonių problemoms identifikuoti.
Trys mėnesiai yra tas laikotarpis, per kurį galėtume identifikuoti, kiek, kur, kokių problemų žmonės turi, o tuomet prasidės kitas etapas kiek yra partnerių, kokios jų galimybės. (...) Į šiuos klausimus turbūt pradėsime gauti atsakymus šiais metais, teigė Gytis Darulis, tarnybos direktoriaus pavaduotojas.
Darbo neturintiems žmonėms nuo liepos bedarbio statusas bus suteikiamas kitaip nei iki šiol bedarbio statusas bus suteikiamas tik tiems, kurie yra pasirengę įsidarbinti ar dirbti savarankiškai.
Monikos Navickienės, Socialinės apsaugos ir darbo ministrės, teigimu, dirbant su savivaldybėmis ir socialiniais partneriais bus šalinamos pamatinės žmonių nedarbo priežastys. Tikimasi, jog ši reforma leis įtraukti daugiau asmenų į darbo rinką.
Pagrindinis tikslas yra, kad kuo daugiau žmonių dirbtų ir užsidirbtų, teigė ministrė.
Pasak M. Navickienės, Užimtumo tarnyba tiesiogiai bendradarbiaudama su darbdaviais sieks kuo greičiau pateikti darbo pasiūlymą tiems, kurie pasirengę dirbti.
Ministrė VŽ anksčiau yra sakiusi, kad dabartinėmis geopolitinėmis aplinkybėmis darbo rinkos situacija yra pakankamai neapibrėžta.
Pirminės projekcijos ir tendencijos buvo, kad nedarbo rodikliai ir toliau turėtų mažėti. Tačiau gali būti, kad šis laikotarpis sukels šiokį tokį teigiamos tendencijos šioje srityje sumažėjimą, VŽ podkaste sakė M. Navickienė.
Dabar dalis tarnybos klientų vengia dirbti, nes turi skolų, priklausomybių, rūpinasi vaikais ar tėvais, neturi kaip atvykti į darbo vietą ar dirba nelegaliai, kiti neturi motyvacijos ar socialinių įgūdžių.
Pagal naują Seimo patvirtintą tvarką pirmus devynis mėnesius, kol bedarbis turi teisę gauti nedarbo išmoką, jam bus siūlomas jo kvalifikaciją, kompetenciją atitinkantis darbas. Siūlomas darbo užmokestis pirmus tris mėnesius turėtų siekti bent 80% buvusio atlyginimo, o ketvirtą-devintą mėnesiais 60%.
Darbo užmokestis taip pat negalės būti mažesnis už tuo metu gaunamą nedarbo išmoką. Nuo dešimto mėnesio tinkamas darbas būtų toks, kuris nebūtinai atitinka žmogaus kvalifikaciją, kompetenciją, darbo patirtį, bet atitinka sveikatos būklę ir kelionės iki darbo vietos ir atgal trukmę bei išlaidas.
Bedarbio statuso žmogus netektų, jeigu be svarbių priežasčių du kartus per 12 mėnesių atsisakytų siūlomo tinkamo darbo. Užimtumo tarnyba šį statusą iš karto panaikintų ir tuo atveju, jeigu gautų informacijos apie bedarbio nelegalias pajamas ir nelegalų darbą.
Siekiant, kad kuo daugiau ilgalaikių bedarbių rastų darbą, jiems bus kompensuojamos kelionės išlaidos ne tik vykstant į darbą, bet ir į darbo pokalbį ar konsultaciją Užimtumo tarnyboje.
Taip pat skaitykite:
- Griežtėja laikinojo įdarbinimo įmonių veikla
- Planuose ženklus minimalios algos padidinimas
- Užimtumo tarnyba: registruotas nedarbas mažiausias nuo 2020-ųjų vasario
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Vadyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti