Smurtautojams ir priekabiautojams darbe – Seimo apynasris

Seimas uždraudė bet kokį smurtą ir priekabiavimą darbe. Toks elgesys bus draudžiamas ir bendraujant darbo reikalais, įskaitant elektroniniu būdu, taip pat pertraukas, su darbu susijusias išvykas, renginius, darbdavio suteiktame būste bei pakeliui į darbą ar iš jo.
Seimas priėmė tokias Darbo kodekso pataisas: už balsavo 88 Seimo nariai, prieš buvo 23, o susilaikė 11.
Mindaugė Lingės, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko, teigimu, tai padės kovoti su mobingu, psichologiniu smurtu ir priekabiavimu, kaip numato Europos Sąjungos konvencija.
Agnė Širinskienė, Lietuvos regionų frakcijos narė, piktinosi, kad Seimas nustatė per mažai vietų, kur negalimas smurtavimas ir priekabiavimas.
Uždrausta žmonėms smurtauti tualetuose, o ne prie darbovietės. O jeigu darbuotojas bus savo būste ir pas jį atvyks darbdavys. Galės jis smurtauti ir priekabiauti? Nes tos vietos baigtiniame draudimų sąraše nėra, kalbėjo ji.
Seimas, be kita ko, įpareigojo darbdavius nustatyti pranešimų apie smurtą ir priekabiavimą tvarką. Darbdaviai turės organizuoti darbuotojams mokymus apie pavojus, prevenciją, jų teises ir pareigas.
Specialus įpareigojimas nustatytas įmonėms, kur dirba daugiau kaip 50 žmonių darbdaviai privalės patvirtinti smurto ir priekabiavimo prevencijos politiką ir ją paskelbti.
Taip pat skaitykite:
- Tyrimas: seksualinį priekabiavimą darbe patyrė penktadalis moterų, o vyrų triskart mažiau
- Psichologinis smurtas darbe: ką pakeis mobingo sąvokos įteisinimas Darbo kodekse?
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Vadyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti