Patarimai „bijantiems“ atostogauti: grįžimas po atostogų bus tiek sklandus, kiek buvo išėjimas atostogauti

Ernesta Galinienė, ACME Grupės žmonių ir kultūros skyriaus vadovė, pataria atostogoms ruoštis iš anksto ne paskutinę akimirką.
Prieš 12 savaites kolegas informuoti, kada planuojate atostogauti, ir paprašyti jų susisiekti, kad išspręstumėte pačius svarbiausius klausimus. Paskutinę atostogų dieną nereikėtų bandyti užbaigti labiausiai degančių darbų, nes tada nebelieka laiko darbų perdavimui ar delegavimui. Tądien geriausia būtų laiką skirti darbams perduoti, kolegoms informuoti apie projektų eigą ir kada planuojate prie jų grįžti po atostogų, pataria ji.
Grįžus po atostogų, pirmąją savaitės dalį reikėtų skirti darbų organizavimui, prioritetų susidėliojimui, o realiai prie projektų grįžti praėjus 23 dienoms nuo atostogų pabaigos. Nepatartina pirmosiomis dienomis aktyviai dalyvauti susirinkimuose, nes taip užduočių srautas tik didės, dar nespėjus peržiūrėti ir susipažinti su užduotimis, kurių sulaukta atostogų metu. Tokiu būdu darbuotojas galės sklandžiai grįžti prie įprastos dienotvarkės ir projektų.
Ji išskiria ir elektroninių laiškų suvaldymą grįžus po atostogų. Vadovė rekomenduoja nepulti iš karto jų visų skaityti ir atsakinėti geriausia pirmiausia laiškus susidėlioti perskaitant tik jų antraštes.
Vieni laiškai tipiškai būna informacinio pobūdžio, kuriuos siunčia organizacijos vidinės komunikacijos specialistai, į juos dažnai nereikia sureaguoti; kiti būna susiję su tam tikrais projektais ar klausimais.
Kai laiškai yra sukategorizuojami, reikėtų pradėti juos skaityti ir atrašyti pagal kategorijas. Pradėti nuo informacinio pobūdžio ir tik juos visus perskaičius, pereiti prie kitos kategorijos laiškų. Svarbu nusiteikti pozityviai ir, skaitant laiškus, susidėlioti svarbiausių darbų sąrašą, ką planuosite atlikti artimiausiu metu, o kam prireiks daugiau laiko įsigilinti, sako ACME Grupės žmonių ir kultūros skyriaus vadovė.
Taip pat pašnekovė primena, kad apie šiuos sudėliotus prioritetus patartina informuoti vadovą, komandos narius ir kitus kolegas, su kuriais dirbate prie tų projektų. Žinojimas, kad susipažinote su laiške pateikta informacija, sekate situaciją ir kada planuojate įsitraukti į projektus, kitiems leis jaustis ramiau ir nebūsite atakuojami pirmosiomis atostogų dienomis prašant sprendimų.
Daugiau patarimų rasite šiuose straipsniuose:
- Kaip greičiau įsivažiuoti į darbus
- Elektroniniai laiškai per atostogas ar atsakyti?
- Dar aktualiau vasarą: darbuotojų motyvacijai pasitelkia ir pasitikėjimo dienas
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Vadyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti