Kiek organizacijos kalbų turi mokėti vadovas?

Reklama publikuota: 2022-01-12
Doc. dr. O. Štangej.
svg svg
Doc. dr. O. Štangej.

Viena svarbiausių vadovo atsakomybių – sprendimų priėmimas. Ši pozicija organizacijos lyderį įpareigoja darbuotojams padėti surasti reikalingus atsakymus ir tai daryti veikiant daugybėje skirtingų sričių – nuo finansų, strategijos, lyderystės iki personalo valdymo, rinkodaros ar organizacijos procesų bei jų skaitmenizavimo. Aukščiausiu lygiu išmanyti visus įmonės procesus itin sudėtinga užduotis, tačiau jų nesuprantančiam vadovui savo pareigą atlikti tampa labai sunku, o ilgalaikėje perspektyvoje sukelia ir itin didelių problemų pačioje organizacijoje.

 „Natūralu, kad vadovas pirmiausia yra tam tikros srities ekspertas, tačiau vadovavimas yra susijęs su vertės kūrimu, rezultato siekimu ne asmeniškai, o drauge su kitais, juos įgalinant. Taigi, vadovo vaidmuo įpareigoja ir ieškoti žinių, padedančių giliau ir naujai suprasti įmonėje vykstančius procesus. Tam tikra prasme, jis turi gebėti kalbėti skirtingomis organizacijos kalbomis – finansų, rinkodaros, personalo....Šių kalbų būtina mokytis siekiant suprasti problemas ir uždavinius, ieškant geriausio jų sprendimo būdo ir norint būti patikimu lyderiu“, - sako doc. dr. Olga Štangej, ISM Executive School Vadovų magistrantūros programos vadovė.

Gebėjimas išmanyti įvairias sritis reikalingas ir vadovams, kurie dalyvauja arba ketina atsidurti prie strateginių sprendimų priėmimo ar valdybos stalo. Kaip sako ISM Executive School atstovė, dažnas karjeros laiptais pakilęs ir strateginių diskusijų epicentre atsidūręs vadovas supranta, jog lygiaverčiam bendravimui, problemų įvertinimui ir gebėjimui rasti teisingus atsakymus visos organizacijos mastu jam reikalingas platesnis matymo ir mąstymo laukas.

„Prie strateginių sprendimų stalo atsidūręs lyderis pajunta poreikį kalbėti aukščiausiosios grandies vadovų kalba ir supranta, kad tam reikia suprasti daugiau nei vieną kalbą ir plėsti temų lauką“, - sako doc. dr. O. Štangej.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Nors ir nėra vieno žinių paketo, leidžiančio išmanyti visas organizacijos sritis, investuodamas į savo augimą vadovas sprendimus gali priimti užtikrinčiau. Tad tobulėti siekiančiam lyderiui ISM Executive School pavasario semestre siūlo rinktis net iš šešių studijų modulių, kurių suteikiamos žinios aktualios kiekvieno vadovo darbe. 

Skaitmeninė transformacija ir verslas

Viena iš sričių, kurią sėkmės siekiantys vadovai turi suprasti ir savo žinias gilinti jau dabar, – skaitmenizacija. Pandemija akceleravo skaitmenizacijos procesus, technologijos vystosi itin sparčiai, verslo ekosistema, klientų, darbuotojų ir partnerių poreikiai dėl vykstančių pokyčių keičiasi. Skaitmenizacija apima visas organizacijos sritis ir net jei vadovui atrodo, kad technologiniai pokyčiai jo veiklos šiuo metu tiesiogiai neliečia, skaitmenizacijos procesai organizaciją ir tiesioginę vadovo kuruojamą sritį palies netolimoje ateityje.

Tad skaitmenizacijos procesus suprasti ir savo žinias šioje srityje gilinti siekiantys vadovai tai padaryti gali pasirinkę ISM Executive School modulį Skaitmeninė transformacija ir verslas.  Programos dalyviai modulio metu susipažins su skaitmeninių technologijų ir jų pritaikymo galimybėmis, sužinos, kaip jas sėkmingai įdiegti organizacijoje. 

„Modulio metu siekiama perprasti skaitmeninę transformaciją nuo paprasčiausių ir greičiausiai pritaikomų metodų, įrankių, sprendinių versle, siekiant efektyvesnės veiklos, iki naujų galimybių verslo plėtrai bei augimui siekti. Šį modulį baigę vadovai po studijų gebės identifikuoti skaitmenizavimo poreikius ir galimybes savo organizacijoje, gebės formuoti skaitmenizavimo strategiją, galės koordinuoti skaitmenizavimo projektus ir numatyti finansavimo galimybes tokiems projektams teikti“, - sako doc. dr. O. Štangej.

Strateginė rinkodara

Organizacijos dėmesys rinkodarai neretai reiškia sėkmingą kompanijos augimą, pelno didinimą ir naujų klientų pritraukimą. Čia priimami sprendimai susiję ne tik su teisingu žinutės, prekės, paslaugos iškomunikavimu, tačiau su vertės kūrimu. Tad į rinkodaros skyriuje priimamus sprendimus neretai turi įsitraukti ir pats organizacijos vadovas, nes žinių trūkumas gali sąlygoti netikslius bei abejotinus sprendimus.

Apie sėkmę akceleruojančius rinkodaros įrankius daugiau sužinoti galima atnaujintame ISM modulyje Strateginė rinkodara. Programos metu vadovai susipažins su naujausiomis rinkodaros teorijomis, taikys modernias technikas praktinėse situacijose, analizuos realius atvejus. Programos dalyviai fokusuosis į strateginės rinkodaros elementus – vartotojų perspektyvą, prekių ženklus, naujų produktų kūrimą, rinkodaros kompleksą bei rinkodaros ir pardavimų sąsajas.

Lyderystės modulis

Lyderio vaidmuo svarbus visada – vadovas brėžia tikslą, sutelkia komandą, tampa pavyzdžiu, užtikrina, kad būtų pasiektas rezultatas. ISM Executive School Lyderystės modulio metu vadovai pažins skirtingus lyderystės tipus, jų privalumus ir trūkumus; įgis kompetencijas, leisiančias suformuoti lyderio–sekėjo santykį, gebės kurti viziją, prasmę darbuotojams ir kt.

„Į šio modulio kelionę leidęsi vadovai išmoksta įsiklausyti į save ir kitus, perpranta, įgunda rinktis bei pasitelkti skirtingus lyderystės būdus. Programą baigę vadovai neretai įvardija supratę autentiškos lyderystės svarbą ir akcentuoja modulio metu įvykusią vidinę transformaciją, kuri tuo pačiu keičia ir bendravimą su žmonėmis“, - sako doc. dr. O. Štangej.

Verslo procesų valdymo modulis

Šį pavasarį vadovai kviečiami studijuoti ir itin lauktame modulyje Verslo procesų valdymas.  Analizė per procesus yra vienas iš efektyviausių būdų siekiant pakeisti chaotiškus, istoriškai susiklosčiusius procesus. Didesnis našumas, augantys pardavimai, laimingi darbuotojai ir klientai – įprasti procesų tobulinimo rezultatai.

„Augant konkurencijai, išlieka tik efektyviausiai veikiančios bendrovės, tad verslo procesų valdymas sparčiai vystosi ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Verslo procesų valdymo modulis vadovams suteikia galimybę pasižiūrėti į savo organizaciją iš šalies, peržiūrėti vadovo vaidmenį, rasti atsakymus, kaip į procesų tobulinimą įtraukti žmones, automatizuoti ir pritaikyti procesus robotams. Modulis vadovams padeda suprasti, ar jų organizacijos rutinos yra palankios projektams, strategijai įgyvendinti“, - sako doc. dr. O. Štangej.

Finansai valdymo sprendimuose: vertės kūrimas

Įvairaus lygmens ir sričių vadovai, savo karjerą pradėję nuo konkrečios srities specialisto (pardavimų, teisės, rinkodaros, plėtros, gamybos, technologijų) pareigų, augant atsakomybėms neretai ima stokoti finansinių žinių sprendimams priimti. ISM Executive School modulis Finansai valdymo sprendimuose: vertės kūrimas atliepia šių vadovų poreikį gauti esmines finansų valdymo žinias, kartu gilinant kaštų analizės įgūdžius, vėliau juos integruojant į investicinių projektų vertinimo ir verslo vertės didinimo sprendimus.

Šio modulio dalyviai įgauna konkrečius įrankius, išmoksta užduoti teisingus klausimus ir gauti atsakymus apie produktų savikainą, pelningumą, įmonės pinigų srautus, investicijų poreikį, atsiperkamumą, priimtų sprendimų poveikį verslo vertei. Visa tai vadovams leidžia operatyviau įvertinti pokyčių įtaką įmonės finansiniams rezultatams, užtikrinant įmonės gyvybingumą ir verslo vertės kūrimą net ir sudėtingu neapibrėžtumo laikotarpiu.

Strateginis valdymas

Verslo strategija nubrėžia kompanijos kryptį, tikslus ir užtikrina, kad visa organizacija tikslingai judėtų jų įgyvendinimo link. Kompanijos, kurios sąmoningai neformuoja strategijos, rizikuoja patirtį nesėkmę, mat tokioje įmonėje dažniausiai trūksta vieningo požiūrio į misiją, viziją ir tikslus, organizacijos resursai naudojami neefektyviai, ne visuomet aiški organizacijos struktūra, stringa vidinė komunikacija. 

Vadovus, siekiančius gebėti kurti, vystyti ir įgyvendinti ilgalaikes verslo strategijas bei išskirtiniais rezultatais pasižyminčią organizaciją, ISM kviečia į Strateginio valdymo modulį.

„Modulio dalyviai analizuos visas pagrindines strateginio valdymo dalyko turinį sudarančias lauko sritis: nuo strateginio mąstymo bei strategijos kūrimo iki jos įgyvendinimo. Atsižvelgiant į esamą situaciją, modulis vadovams tampa ypač gera galimybe apgalvoti, apsvarstyti, peržiūrėti ilgalaikę strategiją neapibrėžtumo sąlygomis“, - sako dr. O. Štangej.

ISM Executive School vienija vieną didžiausių vadovų bendruomenių Lietuvoje. Studijos pritaikytos vadovo dienotvarkei: paskaitos vyksta savaitgaliais, du kartus per mėnesį, tarp modulių galima daryti pertrauką.

Priėmimas į ISM Executive School jau vyksta. Daugiau ČIA.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Vadyba“
Rašyti komentarą 0
A. Palekas: pigūs vadovai kainuoja brangiai Premium 3

Artūras Palekas, AB „Viamatika“ vadovas, neseniai prisijungė ir prie dar vienos VĮ – Žemės ūkio informacijos...

Vadyba
2022.01.13
Didžiausi 2021 m. biurų sandoriai: rekordai, startuolių plėtra ir bandymas sugrąžinti žmones į darbą Premium

Nors pirmoji praėjusių metų pusė biurų segmente nebuvo dosni susitarimų dėl nuomos, liepą sukirtus rankomis...

Statyba ir NT
2022.01.13
Kodėl investuotojai į startuolį, kuris priklauso vienam įkūrėjui, žiūri įtariai Premium

Kad ir kokią puikią verslo idėją sugalvojote, verčiau jos imtis ne vienam, o su partneriu, dar geriau – su...

Gazelė
2022.01.13
M. Jundulas. Strateginis kompasas darbdaviams: ko susirinksime į biurą

Šiandien galime sakyti, kad visuomenės ir verslo nerimas dėl pandemijos sumažėjo, o dabartinė situacija tapo...

Nuomonės
2022.01.12
HR ekspertė: kai kurie pandemijos atnešti pokyčiai išliks visam laikui Premium

Božena Petikonis-Šabanienė, personalo atrankos, įdarbinimo paslaugų UAB „Manpower Lit“ direktorė, VŽ podkaste...

Vadyba
2022.01.12
Kiek organizacijos kalbų turi mokėti vadovas? Verslo tribūna

Viena svarbiausių vadovo atsakomybių – sprendimų priėmimas. Ši pozicija organizacijos lyderį įpareigoja...

Vadyba
2022.01.12
FIFA pasaulio salės futbolo čempionato 2021 sukurta ekonominė vertė Lietuvai – virš 15 mln. eurų Verslo tribūna

Rudenį Lietuvoje įvykęs didžiausias salės futbolo renginys pasaulyje – FIFA pasaulio salės futbolo...

Verslo aplinka
2022.01.11
IKEA nesiskiepijusiems darbuotojams JK nebemokės kompensacijų 1

Švedijos baldų gamybos ir prekybos milžinė IKEA Jungtinėje Karalystėje (JK) nesiskiepijusiems darbuotojams...

Prekyba
2022.01.10
Euro zonoje toliau mažėjo nedarbas

Euro zonoje nedarbo lygis lapkritį toliau mažėjo, parodė pirmadienį paskelbti oficialūs duomenys, o dalyje...

Vadyba
2022.01.10
„Vilniaus prekybos“ požiūris į tikslus: juos nusistato patys darbuotojai Premium 20

Didžiausios mažmeninės prekybos grupės Lietuvoje „Vilniaus prekybos“ (VP) įmonėse, turinčiose 46.000...

Prekyba
2022.01.10
Verslo pradžiai nereikia didelių pinigų – jam pradėti užtenka ir kelių šimtų eurų Premium 2

Kuo daugiau lėšų skiriama verslo pradžiai, tuo greičiau jis pastatomas ant kojų. Tačiau kai kurių įmonių...

Gazelė
2022.01.10
A. Žemaitienė: nebūtinai kitur žolė žalesnė Premium

Aušra Žemaitienė, paruoštą ėdalą naminiams gyvūnėliams Gargžduose gaminančios bendrovės „Mars Lietuva“...

Vadyba
2022.01.09
Vadovavimo stilius pagal regionus Premium

Tai, kad vadovo sprendimų priėmimo procesas ir bendravimo, vadovavimo stilius skiriasi skirtinguose...

Vadyba
2022.01.08
Vadovų perdegimas: buvo ir anksčiau, bet ieškoti sprendimų pradėta tik per pandemiją Premium 1

Šiuolaikiniame paknopstomis lekiančiame pasaulyje apie perdegimą kalbama gerokai daugiau nei prieš gerą...

Vadyba
2022.01.07
Paskirtas naujas „Devbridge“ Kauno padalinio vadovas

Šią savaitę JAV programavimo paslaugų įmonėje „Devbridge“ Kauno padalinio direktoriaus pareigas pradėjo eiti...

Vadyba
2022.01.07
D. Čiuplys palieka Lietuvos oro uostus

Dainius Čiuplys, VĮ Lietuvos oro uostai Infrastruktūros departamento direktorius, nuo sausio 14 dienos...

Vadyba
2022.01.06
M. Rindinas tapo penktuoju „SPC legal“ partneriu 4

2020-aisiais su savo komanda prie „SPC legal“ prisijungęs advokatas Marius Rindinas šiemet tapo penktuoju...

Vadyba
2022.01.06
Minimalios algos augimas įsuka karuselę kelti algas visiems Premium

Nuo 2022-ųjų minimaliai algai (MMA) kylant 88 Eur – iki 534 Eur į rankas, savo darbo užmokesčio (DU) fondus...

Prekyba
2022.01.06
VIMS – International Meridian School – kviečia į atvirų durų dienas Verslo tribūna

Sostinėje veikianti unikali tarptautinė mokykla VIMS - International Meridian School - kviečia susipažinti...

Vadyba
2022.01.06
Komandoje tinkamai įdarbinus antagonistą, įmanoma užkurti patį galingiausią variklį Premium

„Inovuok arba mirk“ – nors ir teisinga, bet jau kiek pabodusi frazė. Ir nors atrodytų, kad inovacijoms reikia...

Vadyba
2022.01.05

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku