Kiek organizacijos kalbų turi mokėti vadovas?

Reklama publikuota: 2022-01-12
Doc. dr. O. Štangej.
svg svg
Doc. dr. O. Štangej.

Viena svarbiausių vadovo atsakomybių – sprendimų priėmimas. Ši pozicija organizacijos lyderį įpareigoja darbuotojams padėti surasti reikalingus atsakymus ir tai daryti veikiant daugybėje skirtingų sričių – nuo finansų, strategijos, lyderystės iki personalo valdymo, rinkodaros ar organizacijos procesų bei jų skaitmenizavimo. Aukščiausiu lygiu išmanyti visus įmonės procesus itin sudėtinga užduotis, tačiau jų nesuprantančiam vadovui savo pareigą atlikti tampa labai sunku, o ilgalaikėje perspektyvoje sukelia ir itin didelių problemų pačioje organizacijoje.

 „Natūralu, kad vadovas pirmiausia yra tam tikros srities ekspertas, tačiau vadovavimas yra susijęs su vertės kūrimu, rezultato siekimu ne asmeniškai, o drauge su kitais, juos įgalinant. Taigi, vadovo vaidmuo įpareigoja ir ieškoti žinių, padedančių giliau ir naujai suprasti įmonėje vykstančius procesus. Tam tikra prasme, jis turi gebėti kalbėti skirtingomis organizacijos kalbomis – finansų, rinkodaros, personalo....Šių kalbų būtina mokytis siekiant suprasti problemas ir uždavinius, ieškant geriausio jų sprendimo būdo ir norint būti patikimu lyderiu“, - sako doc. dr. Olga Štangej, ISM Executive School Vadovų magistrantūros programos vadovė.

Gebėjimas išmanyti įvairias sritis reikalingas ir vadovams, kurie dalyvauja arba ketina atsidurti prie strateginių sprendimų priėmimo ar valdybos stalo. Kaip sako ISM Executive School atstovė, dažnas karjeros laiptais pakilęs ir strateginių diskusijų epicentre atsidūręs vadovas supranta, jog lygiaverčiam bendravimui, problemų įvertinimui ir gebėjimui rasti teisingus atsakymus visos organizacijos mastu jam reikalingas platesnis matymo ir mąstymo laukas.

„Prie strateginių sprendimų stalo atsidūręs lyderis pajunta poreikį kalbėti aukščiausiosios grandies vadovų kalba ir supranta, kad tam reikia suprasti daugiau nei vieną kalbą ir plėsti temų lauką“, - sako doc. dr. O. Štangej.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Nors ir nėra vieno žinių paketo, leidžiančio išmanyti visas organizacijos sritis, investuodamas į savo augimą vadovas sprendimus gali priimti užtikrinčiau. Tad tobulėti siekiančiam lyderiui ISM Executive School pavasario semestre siūlo rinktis net iš šešių studijų modulių, kurių suteikiamos žinios aktualios kiekvieno vadovo darbe. 

Skaitmeninė transformacija ir verslas

Viena iš sričių, kurią sėkmės siekiantys vadovai turi suprasti ir savo žinias gilinti jau dabar, – skaitmenizacija. Pandemija akceleravo skaitmenizacijos procesus, technologijos vystosi itin sparčiai, verslo ekosistema, klientų, darbuotojų ir partnerių poreikiai dėl vykstančių pokyčių keičiasi. Skaitmenizacija apima visas organizacijos sritis ir net jei vadovui atrodo, kad technologiniai pokyčiai jo veiklos šiuo metu tiesiogiai neliečia, skaitmenizacijos procesai organizaciją ir tiesioginę vadovo kuruojamą sritį palies netolimoje ateityje.

Tad skaitmenizacijos procesus suprasti ir savo žinias šioje srityje gilinti siekiantys vadovai tai padaryti gali pasirinkę ISM Executive School modulį Skaitmeninė transformacija ir verslas.  Programos dalyviai modulio metu susipažins su skaitmeninių technologijų ir jų pritaikymo galimybėmis, sužinos, kaip jas sėkmingai įdiegti organizacijoje. 

„Modulio metu siekiama perprasti skaitmeninę transformaciją nuo paprasčiausių ir greičiausiai pritaikomų metodų, įrankių, sprendinių versle, siekiant efektyvesnės veiklos, iki naujų galimybių verslo plėtrai bei augimui siekti. Šį modulį baigę vadovai po studijų gebės identifikuoti skaitmenizavimo poreikius ir galimybes savo organizacijoje, gebės formuoti skaitmenizavimo strategiją, galės koordinuoti skaitmenizavimo projektus ir numatyti finansavimo galimybes tokiems projektams teikti“, - sako doc. dr. O. Štangej.

Strateginė rinkodara

Organizacijos dėmesys rinkodarai neretai reiškia sėkmingą kompanijos augimą, pelno didinimą ir naujų klientų pritraukimą. Čia priimami sprendimai susiję ne tik su teisingu žinutės, prekės, paslaugos iškomunikavimu, tačiau su vertės kūrimu. Tad į rinkodaros skyriuje priimamus sprendimus neretai turi įsitraukti ir pats organizacijos vadovas, nes žinių trūkumas gali sąlygoti netikslius bei abejotinus sprendimus.

Apie sėkmę akceleruojančius rinkodaros įrankius daugiau sužinoti galima atnaujintame ISM modulyje Strateginė rinkodara. Programos metu vadovai susipažins su naujausiomis rinkodaros teorijomis, taikys modernias technikas praktinėse situacijose, analizuos realius atvejus. Programos dalyviai fokusuosis į strateginės rinkodaros elementus – vartotojų perspektyvą, prekių ženklus, naujų produktų kūrimą, rinkodaros kompleksą bei rinkodaros ir pardavimų sąsajas.

Lyderystės modulis

Lyderio vaidmuo svarbus visada – vadovas brėžia tikslą, sutelkia komandą, tampa pavyzdžiu, užtikrina, kad būtų pasiektas rezultatas. ISM Executive School Lyderystės modulio metu vadovai pažins skirtingus lyderystės tipus, jų privalumus ir trūkumus; įgis kompetencijas, leisiančias suformuoti lyderio–sekėjo santykį, gebės kurti viziją, prasmę darbuotojams ir kt.

„Į šio modulio kelionę leidęsi vadovai išmoksta įsiklausyti į save ir kitus, perpranta, įgunda rinktis bei pasitelkti skirtingus lyderystės būdus. Programą baigę vadovai neretai įvardija supratę autentiškos lyderystės svarbą ir akcentuoja modulio metu įvykusią vidinę transformaciją, kuri tuo pačiu keičia ir bendravimą su žmonėmis“, - sako doc. dr. O. Štangej.

Verslo procesų valdymo modulis

Šį pavasarį vadovai kviečiami studijuoti ir itin lauktame modulyje Verslo procesų valdymas.  Analizė per procesus yra vienas iš efektyviausių būdų siekiant pakeisti chaotiškus, istoriškai susiklosčiusius procesus. Didesnis našumas, augantys pardavimai, laimingi darbuotojai ir klientai – įprasti procesų tobulinimo rezultatai.

„Augant konkurencijai, išlieka tik efektyviausiai veikiančios bendrovės, tad verslo procesų valdymas sparčiai vystosi ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Verslo procesų valdymo modulis vadovams suteikia galimybę pasižiūrėti į savo organizaciją iš šalies, peržiūrėti vadovo vaidmenį, rasti atsakymus, kaip į procesų tobulinimą įtraukti žmones, automatizuoti ir pritaikyti procesus robotams. Modulis vadovams padeda suprasti, ar jų organizacijos rutinos yra palankios projektams, strategijai įgyvendinti“, - sako doc. dr. O. Štangej.

Finansai valdymo sprendimuose: vertės kūrimas

Įvairaus lygmens ir sričių vadovai, savo karjerą pradėję nuo konkrečios srities specialisto (pardavimų, teisės, rinkodaros, plėtros, gamybos, technologijų) pareigų, augant atsakomybėms neretai ima stokoti finansinių žinių sprendimams priimti. ISM Executive School modulis Finansai valdymo sprendimuose: vertės kūrimas atliepia šių vadovų poreikį gauti esmines finansų valdymo žinias, kartu gilinant kaštų analizės įgūdžius, vėliau juos integruojant į investicinių projektų vertinimo ir verslo vertės didinimo sprendimus.

Šio modulio dalyviai įgauna konkrečius įrankius, išmoksta užduoti teisingus klausimus ir gauti atsakymus apie produktų savikainą, pelningumą, įmonės pinigų srautus, investicijų poreikį, atsiperkamumą, priimtų sprendimų poveikį verslo vertei. Visa tai vadovams leidžia operatyviau įvertinti pokyčių įtaką įmonės finansiniams rezultatams, užtikrinant įmonės gyvybingumą ir verslo vertės kūrimą net ir sudėtingu neapibrėžtumo laikotarpiu.

Strateginis valdymas

Verslo strategija nubrėžia kompanijos kryptį, tikslus ir užtikrina, kad visa organizacija tikslingai judėtų jų įgyvendinimo link. Kompanijos, kurios sąmoningai neformuoja strategijos, rizikuoja patirtį nesėkmę, mat tokioje įmonėje dažniausiai trūksta vieningo požiūrio į misiją, viziją ir tikslus, organizacijos resursai naudojami neefektyviai, ne visuomet aiški organizacijos struktūra, stringa vidinė komunikacija. 

Vadovus, siekiančius gebėti kurti, vystyti ir įgyvendinti ilgalaikes verslo strategijas bei išskirtiniais rezultatais pasižyminčią organizaciją, ISM kviečia į Strateginio valdymo modulį.

„Modulio dalyviai analizuos visas pagrindines strateginio valdymo dalyko turinį sudarančias lauko sritis: nuo strateginio mąstymo bei strategijos kūrimo iki jos įgyvendinimo. Atsižvelgiant į esamą situaciją, modulis vadovams tampa ypač gera galimybe apgalvoti, apsvarstyti, peržiūrėti ilgalaikę strategiją neapibrėžtumo sąlygomis“, - sako dr. O. Štangej.

ISM Executive School vienija vieną didžiausių vadovų bendruomenių Lietuvoje. Studijos pritaikytos vadovo dienotvarkei: paskaitos vyksta savaitgaliais, du kartus per mėnesį, tarp modulių galima daryti pertrauką.

Priėmimas į ISM Executive School jau vyksta. Daugiau ČIA.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Vadyba“
Rašyti komentarą 0
Emociškai išsekęs vadovas – kiek tai kainuoja įmonėms Premium

Vadovaujančios grandies specialistų tyrimas, atliktas lyderiaujančios personalo technologinių sprendimų...

Vadyba
2022.07.01
M. Keizeris paskirtas naujuoju „Epso-G“ vadovu 6

Energijos perdavimo ir mainų įmonių grupės „Epso-G“ valdyba naujuoju vadovu paskyrė Mindaugą Keizerį, kuris...

Vadyba
2022.07.01
VŽ klausomiausi podkastai birželį

Pateikiame daugiausia „Verslo žinių“ prenumeratorių dėmesio sulaukusių podkastų TOP 10.

Laisvalaikis
2022.07.01
„Eurovaistinė internete“ darbo užkulisiai: griežtos kontrolės ir intuityvaus aptarnavimo balansas Verslo tribūna

Nors e. vaistinių sektoriaus specifika paremta griežtu reguliavimu ir kontrole, jai galioja bendri e.

Prekyba
2022.07.01
Privatūs lėktuvai: godumo simbolis ar nauda verslui Premium

Ekspertai teigia, kad privatūs lėktuvai leidžia greitai įvertinti konkretaus asmens vidinius instinktus...

Vadyba
2022.06.30
„Vakarų laivų remontas“ locmanui neišmokėjo 35.600 Eur už viršvalandžius

Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, kad „Vakarų laivų remontas“ darbuotojui neišmokėjo 35.600 Eur už...

Vadyba
2022.06.30
Migrantai galės įsidarbinti vos atšaukus jų judėjimo ribojimus 2

Seimas leido migrantams, įskaitant ir nelegaliai į Lietuvą patekusius ir prieglobsčio prašančius žmones,...

Vadyba
2022.06.30
„Vilniaus energijos“ ir „Litesko“ naujasis vadovas – R. Čepaitis

Nuo liepos 1 d. naujuoju „Vilniaus energijos“ ir „Litesko“ vadovu paskirtas Robertas Čepaitis, pastaruoju...

Vadyba
2022.06.30
Nedarbas Lietuvoje gegužę buvo mažesnis už ES vidurkį

Nedarbas gegužę Lietuvoje buvo mažesnis nei vidutiniškai Europos Sąjungos (ES) šalyse, skelbia Eurostatas.

Vadyba
2022.06.30
„Elektrum Lietuvos“ valdymo struktūros pokyčiai: atsiranda trijų narių valdyba

Latvijos grupei „Latvenergo“ priklausanti viena didžiausių Lietuvoje privačių energetikos bendrovių „Elektrum...

Vadyba
2022.06.30
Vasarą darbas kitoks: „Spiečiai“ kviečia pakeisti aplinką darbostogoms

Vasarą 13 savivaldybių įsikūrę bendradarbystės centrai „Spiečiai“ atveria erdves planuojantiems darbostogas...

Gazelė
2022.06.30
„AmerisourceBergen“ paslaugų centro Lietuvoje vadovu paskirtas L. Jankauskas

Pasaulinės sveikatos paslaugų įmonės „AmerisourceBergen“ verslo paslaugų centro Lietuvoje vadovu paskirtas...

Vadyba
2022.06.30
Naudos gavėjų duomenų teikimas: trys aktualūs klausimai ir atsakymai Verslo tribūna

Verslas ir organizacijos vis aktyviau teikia duomenis apie savo naudos gavėjus į naująją Registrų centro...

Lietuvos vežėjai: Vakarų kompanijoms konkuruoti su verslais iš Europos periferijos lengva nebus Premium 4

Palaipsniui įsigaliojančios Europos Sąjungos (ES) Mobilumo paketo nuostatos keičia visos Europos transporto...

Logistika
2022.06.30
„Teltonika Telematics“ vadovas: ne kiekviena klaida yra nusižengimas Premium

Trečias geidžiamiausias darbdavys Lietuvoje „Teltonika Telamatics“ dalijasi sėkmės istorija, kaip į...

Vadyba
2022.06.30
Du su valstybe siejamų bendrovių vadovai sukaupė milijoninį turtą

Du bendrovių, kurių akcininkė yra savivaldybė ar valstybė, vadovai yra milijonieriai, rodo vieši Valstybinės...

Vadyba
2022.06.29
Turtingiausių strateginių įmonių vadovų TOP 10 – M. Armonaitis, M. Rudnickis, A. Latakas

Tarp strateginių Lietuvos įmonių vadovų pagal deklaruoto 2021 m. turto ir lėšų vertę išsiskyrė Klaipėdos...

Vadyba
2022.06.29
Pilkos biuro juokelių, komplimentų ir replikų zonos: gali padėti vienas puslapis Premium

Savaime suprantamų taisyklių, kaip bendrauti komandoje, nėra – taip sutartinai sako organizacijų, kurios turi...

Vadyba
2022.06.29
Dirbantieji nelegaliai praras bedarbio statusą

Nuo liepos 1 d., nustačius nelegalų darbą arba nedeklaruotą savarankišką veiklą, bus naikinamas bedarbio...

Vadyba
2022.06.29
M. Navickienė: ruduo – geriausias metas priimti sprendimą dėl MMA

Monika Navickienė, socialinės apsaugos ir darbo ministrė, sako, kad rudenį būtų tinkamiausias metas priimti...

Vadyba
2022.06.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku