VIMS – International Meridian School – kviečia į atvirų durų dienas

Reklama publikuota: 2022-01-06
svg svg

Sostinėje veikianti unikali tarptautinė mokykla VIMS - International Meridian School - kviečia susipažinti artimiau. Sausio 11-12 d. čia vyks atvirų durų dienos, skirtos tėvams bei vaikams, ieškantiems savo svajonių mokyklos.

Netoli Aušros vartų, ant kalno su įspūdingu vaizdu į Vilniaus senamiestį įsikūrusi mokykla veikia jau 15 metų. 2006 m. mokslo metus joje pradėjo vos šeši pradinukai bei kone trigubai daugiau ugdytojų, o 2020 m. čia jau mokėsi virš 200 mokinių ir dirbo 55 specialistai. Gimnazijos statusą turinti VIMS siūlo ne tik pilną ugdymą nuo pirmos iki dvyliktos klasės – veikia ir priešmokyklinė klasė, o į ikimokyklinę klasę priimami vaikai nuo 3,5 metų.

„Nepaisant mokinių amžiaus, svarbiausią vietą mokyklos ugdymo(-si) procese užima patyriminis, integruotas mokymas, leidžiantis teoriją paversti praktika čia ir dabar. Amerikiečių rašytojas E. Green Hubbardas yra pasakęs: mokykla neturi būti pasirengimas gyvenimui, mokykla turi būti gyvenimas. Vadovaujamės šia mintimi organizuodami ugdymą“, – kalba VIMS direktorius Saim Sayin.

Norintiems – papildomos Tarptautinės Kembridžo mokymo programos pamokos

VIMS garsėja kaip mokykla, auginanti savo tautinio identiteto nepamirštančias, tačiau globaliai lyderystei pasirengusias asmenybes. Ji unikali tuo, kad mokymasis lietuvių kalba pagal bendrąsias programas čia derinamas su tarptautine Kembridžo mokymo programa, vykstančia anglų kalba. Nuo 2012 m. veikianti programa skirta 5-12 klasių moksleiviams, kurie gali pasirinkti norimas pamokas: anglų kalbą, matematiką, biologiją, fiziką ar chemiją. Jų metu lavinama anglų kalba, išmokstama geriau taikyti įgytas žinias bei ugdomi nuolatinio tobulinimosi įpročiai.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Didžiuojamės būdami pirmąja mokykla Lietuvoje, kuri išdrįso į ugdymo procesą įtraukti šią tarptautinę naujovę. Tarptautinė Kembridžo mokymo programa tikrai pasiteisino, ją renkasi didžioji dauguma mūsų moksleivių – net 90 procentų. Tarptautinės Kembridžo mokymo programos egzaminų rezultatai pripažįstami daugiau nei 160 pasaulio šalių įvairiuose universitetuose, mokslo įstaigose ir darbuotojų ieškančiose kompanijose. Tad mokiniai, gavę Kembridžo mokymo neformalaus švietimo pasirinktos programos baigimo sertifikatą ir gerus įvertinimus, turi tvirtą galimybę įstoti į prestižinius anglakalbių šalių universitetus“, – tikina Jūratė Martinaitienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui.

VIMS pasižymi ir ugdymo inovatyvumu: pamokose taikomi pažangiausi ugdymo metodai, diegiamas interaktyvus mokymas, pasitelkiamos šiuolaikinės IT galimybės ir integruotos pamokos. Čia dirba aukštos kvalifikacijos pedagogai iš Lietuvos ir užsienio, kuriuos mokyklos bendruomenė giria už profesionalumą, gebėjimą sudominti mokinius ir nuoširdų atsidavimą.

Orientacija į akademinius laimėjimus mokykloje labai ryški: VIMS ugdytiniai yra aktyvūs ir stiprūs įvairių miesto, nacionalinių bei tarptautinių konkursų ir olimpiadų dalyviai, kasmet laimintys net po 100 įvairių mokslo sričių medalių! Nestebina ir faktas, kad VIMS išsiskiria mokinių pasiekimais tiek matematikos, skaitymo ar rašymo srityse, tiek ir bendruose šalies mokyklų reitinguose.

Visapusiškas ugdymas

Mokyklos steigėjai pabrėžia, kad būtina ugdyti ne tik vaiko protą, bet ir kūną bei sielą, suteikti jam pasitikėjimo ir skatinti pažinti save, atrasti vietą pasaulyje. VIMS yra visos dienos mokykla, tad mokiniai čia gali praleisti visą dieną iki pat 18 val., ne tik paruošti namų darbus, bet ir dalyvauti turiningoje popamokinėje veikloje.  Veikia daugybė būrelių bei neformaliojo ugdymo programų, nuo tradicinių sporto, menų ar kalbų iki žurnalistikos, strateginių žaidimų, komandos formavimo, kino mėgėjų klubo, galima įsilieti į įvairių programų ar projektų veiklas.

Mokykloje vykdoma tarptautinė „DofE“ programa, padedanti surasti paslėptus savo talentus ir kryptingai juos ugdyti, VIMS savęs pažinimo ir tobulinimo programa. Vyresnių klasių mokiniai gali naudotis tarptautine karjeros planavimo platforma „Cidentify“ bei klausimynu „The MAPP“, teikiančiu karjeros rekomendacijas.

Itin puoselėjama skaitymo kultūra, nuolat vykdomi ir STEAM bei socialiniai pilietiniai projektai. Daug dėmesio skiriama labdaringai ir savanoriškai veiklai: vykstama į senelių namus, aplankomi vaikai Vilniaus kūdikių namuose, akcijų metu renkami daiktai gyvūnų prieglaudoms. Kasmet vis gausesnis būrys mokyklos mokinių prisijungia prie paramos ir labdaros fondo ,,Maisto bankas.“ Neatsitiktinai pagrindinė mokyklos vertybinė nuostata, kuria vadovaujamasi visoje veikloje, yra „Atjaučiančios širdys, ambicingi protai.“

„Mes siekiame suteikti jauniems žmonėms visas galimybes užaugti smalsiais, nuolat besimokančiais lyderiais. Skatiname juos klausti, mąstyti kritiškai, gebėti pagrįsti savo nuomonę, raiškiai komunikuoti, priimti sprendimus ir turėti tvirtus bendradarbiavimo pagrindus. Neabejojame, kad visapusiškai asmenybei svarbu ne tik matematika ar kalbos, bet ir tolerancija, atjauta, savarankiškumas, mandagumas. Mūsų tikslas yra atrasti ir išpildyti kiekvieno mokinio pažinimo norą. Būtent todėl siūlome įvairiausias popamokines veiklas, į kurias įtraukiame ir savanorystės bei socialinių iniciatyvų praktiką. Tikime, kad pasaulio pažinimui yra būtinas visų spalvų ir visų emocijų pažinimas“, – sako Jolanta Riaukienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui.

Mokykla, kurioje gera

Be abejo, svarbiausia mokykloje yra mokslas. Tačiau apie VIMS dažnai galima išgirsti atsiliepiant kaip apie vietą, kurioje vaikams tiesiog gera būti. Klasėse mokosi ne daugiau kaip 18 mokinių, jiems įrengta žaidimų aikštelė lauke bei įvairios užimtumo erdvės viduje, kuriose galima žaisti šachmatais, tenisą, stalo futbolą ar įvairius stalo žaidimus, leisti laiką jaukioje bibliotekoje, kartais virstančioje į... nakties mokykloje buveinę.

Atskiro paminėjimo verti ir dalykiniai mokyklos kabinetai, įrengti, kad mokytis būtų įdomu ir patogu. Pavyzdžiui, geografijos klasėje galima virtualiai persikelti į norimą pasaulio vietą, dailės kabinete stovi naujausias 3D spausdintuvas, o neseniai atnaujintos chemijos, biologijos ir fizikos laboratorijos aprūpintos specialia įranga, skirta saugiai atlikti ir demonstruoti įvairius eksperimentus.

Mokykloje stengiamasi kurti saugią ir jaukią aplinką, kurioje kiekvienas jaustųsi gerai. Įrengtos vaizdo kameros, į teritoriją patenkama su magnetinėmis kortelėmis. Akcentuojama pozityvi vidinė atmosfera, atsakingai žiūrima į konfliktinių situacijų sprendimą. Iškalbingas ir faktas, kad į mokyklą nepriimami elgesio problemų turintys vaikai.

„Renkantis mokyklą mūsų šeimai svarbiausi buvo du kriterijai – pakankamai aukšti mokyklos akademiniai standartai, vaiko žingeidumą ir sveikas ambicijas skatinanti aplinka bei kuo šiltesnė, jaukesnė, vienas kitą palaikanti mokyklos bendruomenė. Matome, kad VIMS mokykla eina šiuo keliu“, – taip apie dukros mokyklą kalba vienos iš mokinių, Gustės mama Jurga. 

Visus, norinčius susipažinti su mokyklos aplinka ir išgirsti atsakymus į rūpimus klausimus, VIMS kviečia atvykti į „Atvirų durų dienas.“ Jos vyks jau sausio 11-12 d. 17 val.

Prieš atvykstant būtina registracija.

Sausio 11 d. bus skirta ikimokyklinei, priešmokyklinei ir pradinėms klasėms. Sausio 12 d. - norintiems įstoti į 5 - 12 klases.

„Atvirų durų dienos“ vyks ir vasario bei kovo mėn. Detalesnę informaciją kviečiame sekti mokyklos puslapyje https://www.vims.lt/.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Vadyba“
Rašyti komentarą 0
M. Keizeris paskirtas naujuoju „Epso-G“ vadovu 1

Energijos perdavimo ir mainų įmonių grupės „Epso-G“ valdyba naujuoju vadovu paskyrė Mindaugą Keizerį, kuris...

Vadyba
14:23
VŽ klausomiausi podkastai birželį

Pateikiame daugiausia „Verslo žinių“ prenumeratorių dėmesio sulaukusių podkastų TOP 10.

Laisvalaikis
09:52
„Eurovaistinė internete“ darbo užkulisiai: griežtos kontrolės ir intuityvaus aptarnavimo balansas Verslo tribūna

Nors e. vaistinių sektoriaus specifika paremta griežtu reguliavimu ir kontrole, jai galioja bendri e.

Prekyba
05:30
Privatūs lėktuvai: godumo simbolis ar nauda verslui Premium

Ekspertai teigia, kad privatūs lėktuvai leidžia greitai įvertinti konkretaus asmens vidinius instinktus...

Vadyba
2022.06.30
„Vakarų laivų remontas“ locmanui neišmokėjo 35.600 Eur už viršvalandžius

Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, kad „Vakarų laivų remontas“ darbuotojui neišmokėjo 35.600 Eur už...

Vadyba
2022.06.30
Migrantai galės įsidarbinti vos atšaukus jų judėjimo ribojimus 2

Seimas leido migrantams, įskaitant ir nelegaliai į Lietuvą patekusius ir prieglobsčio prašančius žmones,...

Vadyba
2022.06.30
„Vilniaus energijos“ ir „Litesko“ naujasis vadovas – R. Čepaitis

Nuo liepos 1 d. naujuoju „Vilniaus energijos“ ir „Litesko“ vadovu paskirtas Robertas Čepaitis, pastaruoju...

Vadyba
2022.06.30
Nedarbas Lietuvoje gegužę buvo mažesnis už ES vidurkį

Nedarbas gegužę Lietuvoje buvo mažesnis nei vidutiniškai Europos Sąjungos (ES) šalyse, skelbia Eurostatas.

Vadyba
2022.06.30
„Elektrum Lietuvos“ valdymo struktūros pokyčiai: atsiranda trijų narių valdyba

Latvijos grupei „Latvenergo“ priklausanti viena didžiausių Lietuvoje privačių energetikos bendrovių „Elektrum...

Vadyba
2022.06.30
Vasarą darbas kitoks: „Spiečiai“ kviečia pakeisti aplinką darbostogoms

Vasarą 13 savivaldybių įsikūrę bendradarbystės centrai „Spiečiai“ atveria erdves planuojantiems darbostogas...

Gazelė
2022.06.30
„AmerisourceBergen“ paslaugų centro Lietuvoje vadovu paskirtas L. Jankauskas

Pasaulinės sveikatos paslaugų įmonės „AmerisourceBergen“ verslo paslaugų centro Lietuvoje vadovu paskirtas...

Vadyba
2022.06.30
Naudos gavėjų duomenų teikimas: trys aktualūs klausimai ir atsakymai Verslo tribūna

Verslas ir organizacijos vis aktyviau teikia duomenis apie savo naudos gavėjus į naująją Registrų centro...

Lietuvos vežėjai: Vakarų kompanijoms konkuruoti su verslais iš Europos periferijos lengva nebus Premium 4

Palaipsniui įsigaliojančios Europos Sąjungos (ES) Mobilumo paketo nuostatos keičia visos Europos transporto...

Logistika
2022.06.30
„Teltonika Telematics“ vadovas: ne kiekviena klaida yra nusižengimas Premium

Trečias geidžiamiausias darbdavys Lietuvoje „Teltonika Telamatics“ dalijasi sėkmės istorija, kaip į...

Vadyba
2022.06.30
Du su valstybe siejamų bendrovių vadovai sukaupė milijoninį turtą

Du bendrovių, kurių akcininkė yra savivaldybė ar valstybė, vadovai yra milijonieriai, rodo vieši Valstybinės...

Vadyba
2022.06.29
Turtingiausių strateginių įmonių vadovų TOP 10 – M. Armonaitis, M. Rudnickis, A. Latakas

Tarp strateginių Lietuvos įmonių vadovų pagal deklaruoto 2021 m. turto ir lėšų vertę išsiskyrė Klaipėdos...

Vadyba
2022.06.29
Pilkos biuro juokelių, komplimentų ir replikų zonos: gali padėti vienas puslapis Premium

Savaime suprantamų taisyklių, kaip bendrauti komandoje, nėra – taip sutartinai sako organizacijų, kurios turi...

Vadyba
2022.06.29
Dirbantieji nelegaliai praras bedarbio statusą

Nuo liepos 1 d., nustačius nelegalų darbą arba nedeklaruotą savarankišką veiklą, bus naikinamas bedarbio...

Vadyba
2022.06.29
M. Navickienė: ruduo – geriausias metas priimti sprendimą dėl MMA

Monika Navickienė, socialinės apsaugos ir darbo ministrė, sako, kad rudenį būtų tinkamiausias metas priimti...

Vadyba
2022.06.29
Užimtumo sistemos pertvarka pareikalaus bent kelių mėnesių

Užimtumo tarnyba praneša, kad nuo liepos 1-osios keičiant užimtumo sistemą prireiks maždaug trijų mėnesių...

Vadyba
2022.06.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku