Net trečdalis darbuotojų JAV keitė darbą dėl geresnių naudų: kokia situacija Lietuvoje?

Reklama publikuota: 2021-09-29
svg svg

Tik dabar pradeda ryškėti vaizdas, kokią iš tikrųjų įtaką pandemija turėjo darbuotojams bei jų sprendimams. Kaip parodė JAV atlikta „Randstad“ apklausa, net 30 proc. darbuotojų pakeitė savo darbovietę dėl geresnių papildomų naudų. Vien tam, kad išlaikytų savo geriausius darbuotojus, 41 proc. apklaustų JAV bendrovių pasiūlė naujas sveikatinimosi naudas. Panašios tendencijos, pasak ekspertų, stebimos ir Lietuvoje: šiandien iš darbdavio tikimasi individualizuoto požiūrio į darbuotoją, siūlant ne iš anksto nustatytą, bet laisvai pasirenkamą naudų paketą. Kita vertus, šiuo metu jau yra ir šiuolaikinių įrankių, kurie siūlo patogų papildomų naudų sprendimą tiek darbdaviui, tiek darbuotojui.

Estijos startuolio „Stebby“ sukurtas įrankis – individualizuotas sveikatingumo paslaugų darbuotojams planas iš vienų rankų. Su šiuo įrankiu net daug darbuotojų turinčios bendrovės gali  pasiūlyti jiems platų sveikatingumo paslaugų pasirinkimą. Ekspertai išskiria, kad labiau individualizuotas požiūris į darbuotoją įmonei atsiperka ir darbdavio įvaizdžio dividendais.

Individualiai pasirenkamos motyvacijos priemonės – nauja  kryptis įmonėms

„Geras darbdavio įvaizdis – tema, kuri šiandien raudonuoja daugelio vadovų darbotvarkėse“, – pastebi vidinės komunikacijos specialistė Giedrė Simanauskaitė. Pasak jos, pastaruoju metu darbuotojų pritraukimas, lojalumas ir išlaikymas tapo svarbus ir įmonėms, kurios net 20 metų dėl to neturėjo jokių rūpesčių. Ekspertė pastebi, kad papildomas sveikatos draudimas, kaip motyvacijos priemonė, Lietuvoje atsirado jau daugiau kaip prieš dešimt metų. Anksčiau jis buvo skirtas daugiau administracijos ir aukštesniojo lygmens darbuotojams, o dabar tai tampa prieinama vis platesniam darbuotojų ratui.

„Kaip motyvavimo priemonė, papildomas sveikatos draudimas vis dar veikia, bet gero darbdavio įvaizdžio lenktynėse nugalės tos įmonės, kurios savo darbuotojams sugebės pasiūlyti individualų motyvacijos sprendimą ir autentišką patirtį. Tokioje mažoje šalyje kaip Lietuva, įmonės turi galvoti, kaip kurti artimą abipusį ryšį su darbuotojais. Būtent todėl, kuriant gero ir patrauklaus darbdavio strategiją, būtina investuoti į naujas priemones ir įrankius“, – sako G. Simanauskaitė.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Vidinės komunikacijos specialistei pritaria ir darbuotojų sveikatinimo startuolio „Stebby“ vadovas Kęstutis Mackelis. Pasak jo, šiandien populiarumo vis dažniau sulaukia tokie sprendimai bei įrankiai, kurie gali lengvai išspręsti papildomų naudų darbuotojams galvosūkį.

nuotrauka::1 right

„Mūsų naujos kartos sprendimas sudaro galimybę pasiūlyti individualizuotą sveikatingumo paslaugų planą darbuotojams ir be didelių pastangų kompensuoti jų patiriamas išlaidas už įvairias sveikatinimo paslaugas. Įmonei pradėjus naudotis „Stebby“ platforma, darbuotojai kviečiami parsisiųsti į savo išmaniuosius telefonus mūsų programėlę. Joje darbuotojai gali rinktis iš daugiau kaip 300 skirtingų paslaugų – įvairių sporto salių, jogos, masažo, sporto renginių, sveikatos priežiūros, odontologijos ir t. t. Apsilankius tokių paslaugų teikimo vietoje darbuotojai gali susimokėti tiesiog naudodamiesi programėle, o tuo metu darbdaviui labai nesudėtinga tokias paslaugas kompensuoti – galima numatyti konkrečią sumą, pervedamą kas mėnesį, arba, esant poreikiui, tiesiog papildyti darbuotojo sąskaitą „Stebby“ platformoje“, – išskiria K. Mackelis. 

Kaip teigia K. Mackelis, 2019 m. Lietuvoje aktyviai pradėjęs veikti Estijos startuolis „Stebby“ tiesiog laiku pristatė pažangų technologinį įrankį, skirtą didinti darbuotojų pritraukimą, motyvaciją ir įsitraukimą. Be to, „Stebby“ pasiūlytas sprendimas – itin paprastas ir greitai įgyvendinamas. Pirmiausiai įmonė konsultuojasi su „Stebby“ komanda, tada sukuriama atskira jos paskyra ir paruošiama programa darbuotojams bei nusprendžiama, koks biudžetas bus skiriamas. 

Šiandien Baltijos šalyse sparčiai augančio startuolio paslaugomis jau naudojasi daugiau kaip 130 tūkst. narių bendruomenė. Lankstų ir individualizuotą „Stebby“ sprendimą savo darbuotojams pasiūlė jau daugiau nei 1300 darbdavių, tarp kurių ir Lietuvoje žinomos įmonės kaip „Nanoavionics“, „Strongpoint“, „Exacaster“, „YIT Lietuva“.

nuotrauka::2 left

Kaip keičiasi papildomų naudų suvokimas?

Apie tai, kad žymiai pasikeitė papildomų naudų darbuotojams suvokimas, kalba ir vadybos konsultacijų įmonės „Primum Esse“ vadovė ir psichologė Solveiga Grudienė. Pasak jos, papildomų naudų aktualumas darbuotojams ir toliau augs.

„Nors papildomos motyvacinės priemonės ir nėra pagrindinis kriterijus, lemiantis žmogaus pasirinkimą dirbti organizacijoje, tačiau jos yra privalomos bendrame atlygio ar naudų pakete. Ypatingai aukštesnio lygmens specialistams, kurie turi daugiau patirties skirtingose įmonėse, papildomų motyvacijos priemonių nebuvimas gali tapti priežastimi nesirinkti konkretaus darbdavio. Taip pat šiuo metu ryški ir kita tendencija. Praėję pandeminiai metai daugeliui darbuotojų suteikė progą išbandyti naujų dalykų, pavyzdžiui, darbą iš namų, lankstesnį darbo grafiką, prisiimti daugiau ar kitokių atsakomybių. Darbuotojams tai tapo galimybe pasiekti naują darbo ir laisvalaikio balansą, tad pastaruoju metu jie labai dažnai sporto klubą ar sveikatingumo paslaugas nurodo kaip papildomą vertę, kurią norėtų gauti iš darbdavio“, – dalinasi S. Grudienė.

Kaip pastebi K. Mackelis, nors papildomų naudų populiarumas ir auga, didžiausia problema šiandien tampa būtent individualizuoto sprendimo trūkumas. Būtent todėl tai ir tampa „Stebby“ išskirtinumu rinkoje.

„Mūsų sprendimo populiarumą lemia tai, kad jis iš karto palengvina įmonės gyvenimą – labai lengva pasiūlyti kiekvienam darbuotojui platų sveikatingumo paslaugų spektrą. Pavyzdžiui, šiandien dažnas darbdavys vis dar pasirašo sutartį su sporto klubu, nors ne visi darbuotojai nori būtent jame lankytis. Todėl mūsų sprendimas suteikia laisvę rinktis, ar darbuotojai nori eiti į SPA, lankyti šokius ar pan. Taip pat šio sprendimo administravimas leidžia papildomoms darbuotojų naudoms skirtas lėšas išnaudoti efektyviai: už paslaugas mokama tik tada, kai darbuotojai jomis pasinaudoja“, – išskiria K. Mackelis. 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
„Fintech“ bendrovių Lietuvoje pernai padaugėjo 13%, pritrauktos rekordinės investicijos

Lietuvos „fintech“ sektorius praėjusiais metais pritraukė rekordinį investicijų skaičių, bendrovių per 2021...

Inovacijos
11:08
Paskelbtas svarbiausias 5G dažnių aukcionas

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) paskelbė 3,5 GHz juostos dažnių, numatytų komercinio 5G mobiliojo ryšio...

Inovacijos
10:42
Specialistų trūksta, alga ne per didžiausia: stringa Kibernetinio saugumo centro vadovo paieška Premium 1

Krašto apsaugos ministerijai (KAM) kol kas sunkiai sekasi surasti naująjį Nacionalinio kibernetinio saugumo...

Inovacijos
05:45
JAV nusitaikė į Rusijos technologijų įmones, sankcionavo didžiausią lustų gamintoją 1

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį paskelbė sankcijas kelioms Rusijos technologijų įmonėms, įskaitant...

Inovacijos
2022.03.31
Pasaulis gręžiasi nuo Rusijos IT bendrovių, jų įrangą vis dar naudoja Lietuvos įstaigos Premium 2

Iš Rusijos kilusios IT bendrovės, kaip „Kaspersky“ ar „Yandex“, pastarąjį mėnesį atsidūrė po Vakarų...

Inovacijos
2022.03.31
Lietuvos žaidimų industrija: iškart galėtume įdarbinti 100 darbuotojų

Žaidimų industrija Lietuvoje šiuo metu yra pajėgi plėstis dar ketvirtadaliu, tačiau susiduriama su talentų...

Inovacijos
2022.03.31
„Inbalance“ gavo 1,5 mln. Eur finansavimą, įrengs 640 elektromobilių įkrovimo stotelių

Investicijų bendrovės „I asset management“ fondas „NuCapital“‚ suteikė 1,5 mln. Eur paskolą, kurią per...

Automobiliai
2022.03.31
Po rekordinių metų startuoliams – investicijų štilis, bet laukiama kelių stambių sandorių Premium

Per pirmąjį metų ketvirtį penki Lietuvos startuoliai, remiantis viešai skelbtais duomenimis, pritraukė apie...

Inovacijos
2022.03.31
Po kibernetinės atakos „Rosaviacija“ bando surasti 65 TB ištrintų duomenų 4

Pasak pranešimų, strateginė Rusijos aviacijos agentūra prarado visus savo serveriuose laikytus duomenis,...

Logistika
2022.03.30
R. Rainys – apie kibernetinį saugumą, sąsajas tarp kriptovaliutų ir „ransomware“ bei „Yandex. Taxi“ Lietuvoje Premium 3

Rytis Rainys, kadenciją baigiantis Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) vadovas, sako, jog nuo...

Inovacijos
2022.03.30
Estijoje ketinama uždrausti „Yandex“

Estijos verslumo ir informacinių technologijų ministerija pranešė teiksianti vyriausybei siūlymą uždrausti...

Inovacijos
2022.03.30
VLK kibernetinį atsparumą stiprina bendradarbiaudama su „NRD Cyber Security“ Verslo tribūna

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) užtikrina sveikatos priežiūrą,...

2022.03.30
Ekspertai perspėja apie augantį kibernetinių atakų pavojų

Greta Rusijos vykdomos invazijos į Ukrainą, vyksta ir plataus masto informacinis karas, teigia tarptautinė...

Inovacijos
2022.03.29
„Fintech“ bendrovė „Woolsocks“ plečiasi Vilniuje

Nyderlandų kapitalo finansinių technologijų inovatorė „Woolsocks“ ketina plėsti Vilniaus komandą. Sukūrusi...

Inovacijos
2022.03.29
JK priveria kriptokioską: rizikos zonoje atsidūrė net „Revolut“ Premium 2

Jungtinėje Karalystėje, kaip ir didžiojoje dalyje pasaulio, kriptopaslaugos yra mažai arba visiškai...

Inovacijos
2022.03.29
JAV įtraukė „Kaspersky“ į grėsmių sąrašą

JAV reguliuotoja Rusijos kibernetinio saugumo programinės įrangos gamintoją „Kaspersky“ pripažino grėsme...

Inovacijos
2022.03.29
Startuolio savo noru nepaliko nė vienas darbuotojas: ką galima būtų pritaikyti ir kitoms organizacijoms Premium 3

Lietuviškas transporto užsakymų valdymo startuolis „GoRamp“ per pastaruosius kelerius metus užaugino komandą...

Vadyba
2022.03.28
RRT: elektroninių ryšių rinka per ketvirtį augo iki 195 mln. Eur

Lietuvos elektroninių ryšių rinka 2021 metų ketvirtąjį ketvirtį siekė 195 mln. Eur ir palyginti su trečiuoju,...

Inovacijos
2022.03.28
„Huawei“ skelbia pernai pasiekusi rekordinį pelną

Kinijos telekomunikacijų milžinė „Huawei“ pirmadienį pranešė apie rekordinį 2021 m. grynąjį pelną, pasiektą...

Inovacijos
2022.03.28
IT specialistų iš Baltarusijos ir Ukrainos viliones žada tik patvirtinus saugiklių sąrašą 2

Informacinių technologijų (IT) specialistų ir įmonių iš Rusijos ir Baltarusijos priėmimas Lietuvoje prasidės...

Inovacijos
2022.03.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku