Inovatyvūs sprendimai padeda dirbti saugiai ir kovoti su priklausomybėmis

Reklama publikuota: 2021-06-11
svg svg

Kasdien į Lietuvos įmones ateina apie 10 tūkst. neblaivių darbuotojų. Tokia šokiruojančia statistika dalinasi inovatyvius blaivumo patikros sprendimus kuriančios įmonės „Dirbkblaivus.lt“ pardavimų direktorė Jolanta Didžgalvienė.

Kad ir kaip būtų apmaudu, tačiau dalis neblaivių darbuotojų atvyksta dirbti į transporto sektorių, keldami grėsmę visuomenės saugumui. Nors čia privalomas kasdienis blaivumo tikrinimas, darbuotojai vis dar randa galimybių, kaip to išvengti. Siekdama užkirsti tam kelią „Dirbkblaivus.lt“ komanda sukūrė išmanųjį alkotesterį, užtikrinantį pilnavertę apsaugą, taupantį įmonės kaštus ir leidžianti paprastai, centralizuotai administruoti patikros procesą.

„Blaivumo patikra vairuotojams yra gyvybiškai svarbi. Visiškai nesvarbu, ar tai įmonė, turinti lengvųjų automobilių parką, tolimųjų reisų kompanija, sunkiasvorių automobilių vairuotojai, autobusų, bokštelių, traukinių ar kitų priemonių valdytojai – kiekvienas jų privalo būti absoliučiai blaivus savo darbo vietoje. Lygiai taip pat įmonei būtina rasti patogiausią, saugų bei kaštus taupantį sprendimą. Toks yra mūsų siūlomas išmanusis alkotesteris“,– pasakoja J. Didžgalvienė.

Neįmanoma apgauti

Išmanusis alkotesteris paremtas biometrinių duomenų principais. Pašnekovė pasakoja, jog naudojantis šiuo prietaisu užtikinama visapusiška testo atlikimo kokybė.

nuotrauka::1 right

„Mes panaikiname apgavystės ir susitarimo galimybes. Mūsų sukurtas produktas taiko biometrinį veido atpažinimo principą, todėl galime būti tikri, jog patikrą atlieka būtent tas vairuotojas, kuriam priskirtas automobilis. Tai ypač aktualu įmonėms, kurių darbuotojai tikrinasi blaivumą ne darbo vietoje, bet išvykę su įmonės transportu“, – pastebi J. Didžgalvienė.

Įrenginiai yra metrologiškai tikrinami bei kalibruojami, todėl užtikrinama aukščiausia atliekamų testų kokybė. Jautrūs darbuotojų duomenys užkoduojami – laikomasi visų asmens duomenų apsaugos reikalavimų. Negana to, įrenginius lengva rotuoti: „Atsiradus poreikiui įrenginį lengva perkelti į kitą automobilį, jo nereikia vežti į autoservisą“ – sako pardavimų direktorė.

Paprasta, greita ir rezultatyvu

Paklausta, kas svarbiausia identifikavus neblaivų darbuotoją, J. Didžgalvienė nedvejoja – ypač svarbu, kad patikra darbuotojams nekeltų keblumų, o vadovai operatyviai gautų informaciją ir galėtų operatyviai reaguoti.

„Darbuotojui testavimas turi būti aiškiai suprantamas. Svarbu, kad alkotesteriu būtų galima pasitikrinti atliekant kuo mažiau paspaudimų ir užtrunkant kiek įmanoma trumpiau. Turi būti užtikrinama sklandi sistema, kuri neerzintų vairuotojo. Tuo tarpu iš vadovo perspektyvos svarbiausia – savalaikis informacijos gavimas. Išmaniojo alkotesterio privalumai atliepia būtent šiuos poreikius. Darbuotojams sistema nekelia keblumų, alkoholio kiekis iškvėptame ore parodomas itin tiksliai, o visi duomenys atkeliauja einamuoju momentu į vadovų telefonus“, – teigia pašnekovė.

J. Didžgalvienė įsitikinusi, jog sprendimai turi būti priimami nedelsiant. Jeigu darbuotojo iškvėptame ore aptikta alkoholio, jis praleido testavimą ar kitaip pažeidė taisykles, vadovybė privalo aptarti ir išspręsti klausimus iš karto.

„Kuomet kūrėme išmanųjį alkotesterį, siekėme, kad viskas vyktų sklandžiai, kokybiškai ir patogiai. Situacijose, kuriose kalbame apie alkoholio vartojimą vairuotojų tarpe, kiekvienas delsimas gali tapti lemtingu. Einamuoju momentu iš išmaniojo alkotesterio gaunami duomenys leidžia priimti svarbus sprendimus – nušalinti, sukeisti vairuotojus, sekti kasdienę statistiką savo įmonėje, laiku įžvelgti kylančias problemas“,- pasakoja pašnekovė.

Išmanusis alkotesteris labiausiai tinka tiems, kurie nori modernaus, tačiau paprastai valdomo ir prie bendros informacinės sistemos nesunkiai prijungiamo įrenginio. Tai leidžia matyti visą blaivumo patikrų statistiką realiu laiku iš bet kurios pasaulio vietos. Pašnekovė patikina, jog tai itin pravartu vadovams, kurie daug keliauja, bet nori nuolat stebėti situaciją savo įmonėje.

J. Didžgalvienė pastebi, kad blaivumo patikros nauda išryškėja labai greitai. Anot jos, pirmosiomis testavimo dienomis į darbą ateina vidutiniškai tris kartus daugiau neblaivių darbuotojų??????. Praėjus trims testavimo mėnesiams, bandančių prasmukti į darbo vietą neblaivių asmenų sumažėja dukart. Savo įmonės statistiką su „Dirbkblaivus.lt“ sprendimais sekti ir analizuoti itin paprasta – visi duomenys kaupiami centralizuotoje sistemoje, gaunamos kasdienės ataskaitos, tad pakilimai ir nuosmukiai gali būti stebimi nuolat.

Sprendimą ras kiekvienas

Pasakodama apie įmonės kuriamus produktus J. Didžgalvienė pabrėžia, jog dirbama su įvairių sektorių kompanijomis. Ypač daug dėmesio skiriama rizikingiausiems sektoriams – statybai, gamybai, transportui. Platus klientų veiklos laukas suteikia galimybes matyti problemą kompleksiškiau ir rasti tinkamiausius sprendimus kiekvienam.

„Visai nesvarbu, ar būtų reikalingas stacionarus, mobilus, ar transporto priemonei pritaikytas įrenginys – visi sprendimai integruoti į bendrą „Dirbkblaivus.lt“ sistemą“, – lanksčias galimybes atskleidžia pašnekovė.

Anot jos, nemaža dalis kompanijų susiduria ir su transporto priemonės blokavimo poreikiu, jeigu už vairo atsisėda neblaivus vairuotojas. Visgi, alkoblokų diegimas brangus ir keblus, tad tampa problematišku.

„Paprastai alkobloko integracija ne tik brangi, bet ir sukelia įvairių rūpesčių pradedant transporto priemonės garantinio aptarnavimo praradimu, baigiant sudėtingu aptarnavimu bei trukdžiais, jei sistema nesuveikia. Taip pat patiriamos didelės sąnaudos, nes kiekvienam automobiliui reikia atskiro alkobloko bei integracijos. Pakeitus transporto priemonę, vėl reikia investuoti“, – aiškina pašnekovė, patikindama, jog būtent tai kompanijas atbaido nuo sprendimų priėmimo.

J. Didžgalvienė nuramina – išeitis yra kur kas paprastesnė ir pigesnė nei atrodo. Patyrę „Dirbkblaivus.lt“ specialistai sprendimą gali surasti bet kokioje situacijoje.

„Pritaikius naujausias technologijas, pasirodė, kad sudėtingas integravimas nėra būtinas, ir vietoje alkobloko galima naudoti išmanųjį automobilinį alkotesterį. Mūsų išmanusis alkotesteris iš esmės sprendžia tas pačias problemas, bet paprasčiau – tiesiog įjungi įrenginį prie automobilio maitinimo ir jis veikia! Prietaisas pats pajaučia, kada priemonė juda, vizualiniai duomenys apie asmenį, kuris tuo metu tikrinosi blaivumą, irgi įrašomi į įrenginį, o visa medžiaga siunčiama į centralizuotą sistemą“, – teigia pašnekovė.

Mokslo ir verslo sąveika

Paklausta, kaip kilo idėja kurti išmanius blaivumo patikros sprendimus, J. Didžgalvienė patikina, jog laiku ir vietoje susibūrė bendraminčių komanda, vedina noro taikyti naujausias technologijas ir didinti visuomenės gerbūvį. Identifikavus aktualiausias skirtingų sektorių problemas ir pastebėjus naudojant pasenusias technologijas, noras imtis veiklos tik didėjo.

„Į pagalbą pakvietėme mokslo atstovus – Vilniaus Gedimino Technikos universiteto kolegas.Taip gimė pirmas prototipas, vėliau intensyviai vystėme paslaugą ne tik blaivumo patikros, bet ir darbo saugos srityje. Komandą motyvuoja, kad galime kurti ir nuolat tobulinti moderniausią rinkoje sprendimą, su technologijomis esame visada priešakyje kitų, skatindami juos sekti iš paskos“, – teigia J. Didžgalvienė.

Nuolatinis produktų tobulinimas yra vienas iš kompanijos privalumų. Išmaniojo alkotesterio funkcionalumas taip pat nuolat gerinamas, stebimos vartotojų įžvalgos, siekiama aukščiausios kokybės. Pašnekovė pabrėžia, jog „Dirbkblaivus.lt“ visada užtikrina klientų įrangos atnaujinimą be papildomų mokesčių.

„Dėl šiuolaikiškos modernios daiktų interneto bei debesijos platformos atnaujinti funkcionalumai klientus pasiekia nuolat, be jokių pastangų. Nuosekliai tobulinami dirbtinio intelekto algoritmai padeda įmonėms rasti efektyviausius patikros metodus. Tuo tarpu mes didžiuojamės, kad vis daugiau įmonių yra socialiai atsakingos ir suvokia, jog integruodamos blaivumo patikros sprendimus ne tik kuria saugesnes darbo vietas, bet ir prisideda prie priklausomybę turinčių žmonių įpročių kaitos“, – sistemos privalumais dalinasi pardavimų direktorė.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Tema „Vadyba“

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Naujausios darbuotojų gerovės tendencijos: nuo kompiuterinių žaidimų iki 5 laisvadienių Premium

„The Guardian“ neseniai rašė, kad internetinis bankas „Monzo“ savo darbuotojoms (ir antrajai pusei) po...

Vadyba
2021.06.11
Inovatyvūs sprendimai padeda dirbti saugiai ir kovoti su priklausomybėmis Verslo tribūna

Kasdien į Lietuvos įmones ateina apie 10 tūkst. neblaivių darbuotojų. Tokia šokiruojančia statistika dalinasi...

Vadyba
2021.06.11
„Philip Morris International“ vadovas – apie gamyklų transformaciją, auksinę galimybę ir Lietuvai   Premium

Jacekas Olczakas, naujasis „Philip Morris International“ vadovas, prie tarptautinės korporacijos vairo sėdo...

Pramonė
2021.06.11
Dešimtmečio antirekordas: bedarbių daugybė, o dirbti nėra kam Premium 69

Remiantis Užimtumo tarnybos duomenimis, pandemijos išbalansuotoje darbo rinkoje išryškėjo nauja tendencija –...

Vadyba
2021.06.11
KTU rektorius E. Valatka išrinktas į NORDTEK konsorciumą

NORDTEK tinklo konferencijoje, pirmą kartą į konsorciumo tarybos nario vietą vienbvalsiai išrinktas Kauno...

Vadyba
2021.06.10
Lietuvių startuoliui „Cargo stream“ vadovaus L. van der Laanas 

„Cargo stream“ praneša, jog Leon van der Laanas taps naujuoju bendrovės direktoriumi. Šiuo metu Jungtinėje...

Vadyba
2021.06.10
Išrinkti geidžiamiausi Lietuvos darbdaviai 1

Šiemet geidžiamiausiu darbdaviu paskelbta tarptautinė farmacinių tyrimų bendrovė UAB „Berlin Chemie Menarini...

Vadyba
2021.06.10
„Unify Square“ auga: tapusi IT milžinės „Unisys“ dalimi stiprins komandą Lietuvoje Verslo tribūna

Viena lyderiaujančių bendradarbiavimo programinės įrangos kūrėjų ir diegėjų „Unify Square“ – globalios IT...

Vadyba
2021.06.10
SAM pradeda dirbti ketvirtoji viceministrė A. Bilotienė-Motiejūnienė

Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) pradėjo dirbti ketvirtoji viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė.

Vadyba
2021.06.09
Vilniaus universitetas pakilo į 400-ąją vietą pasaulio reitinge  7

Kasmet sudaromame pasaulio universitetų reitinge „QS World University Rankings 2021“ Vilniaus universitetas...

Verslo aplinka
2021.06.09
Teatras darbe: visi užsiėmę Premium

„Dabar populiaru būti užsiėmus“, – VŽ podkaste sako Jevgenija Ešvovičiūtė, UAB „Office System“ personalo ir...

Podkastai
2021.06.09
Per metus darbo valandos sąnaudos padidėjo 12%

Vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse, pašalinus darbo dienų...

Vadyba
2021.06.08
A. Bogdanovičius pradeda vadovauti „Scorify“

Nuo birželio 7 d. Andrius Bogdanovičius pradėjo eiti duomenų analitikos bendrovės „Scorify“ direktoriaus...

Vadyba
2021.06.08
Paskirti nauji „Revolut“ globalios bankininkystės bei įmonių Lietuvoje vadovai

Finansinių technologijų įmonės „Revolut“ globalios bankininkystės generalinio direktoriaus pareigas nuo...

Vadyba
2021.06.08
BTA draudimas išbando hibridinį darbo modelį

Draudimo bendrovės BTA darbas nuo birželio iki rugpjūčio pabaigos bus organizuojamas pagal mišraus tipo...

Vadyba
2021.06.08
LAT: kredito sutartis turi būti vykdoma pagal raidę, net kai pelno palūkanos tampa neigiamos Verslo tribūna

Pastaruoju metu Lietuvos teismuose kyla ginčų dėl kredito sutartyse esančių sutarčių sąlygų, kurios apibrėžia...

Vadyba
2021.06.08
„Susisiekimo paslaugos“ skelbia vadovo atranką – Vilnius įgyvendins ambicingą judumo strategiją Verslo tribūna

Vilnius skelbia konkursą savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ direktoriaus/-ės pareigoms užimti. Įmonė...

Vadyba
2021.06.07
Startuoliai, kurie neieško investuotojų: ką jie laimi? Premium 1

Išorinės investicijos augančiam verslui padeda greičiau ištobulinti produktą ar paslaugą ir pritraukti...

Gazelė
2021.06.07
5 meilės kalbos versle Premium

„Verslo žinių“ organizuotoje nuotolinėje konferencijoje „Panevėžio verslo forume“ Jūratė Jurginytė, „Grand...

Vadyba
2021.06.06
LVK kviečia dalyvauti socialiai atsakingo verslo konkurse

Verslas iki liepos pabaigos gali teikti paraiškas dalyvauti „Mažuosiuose socialiai atsakingo...

Gazelė
2021.06.06

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku