CVO Recruitment & Simplika organizuoja pirmą Lietuvoje HR hakatoną

Reklama publikuota: 2021-05-11
Akvilė Kazlienė, personalo atrankų įmonių grupės „CVO Recruitment I Simplika“ direktorė.
svg svg
Akvilė Kazlienė, personalo atrankų įmonių grupės „CVO Recruitment I Simplika“ direktorė.

Birželio pradžioje Lietuvoje pirmą kartą istorijoje vyks HR hakatonas, kuriame bus sprendžiami verslui aktualūs žmogiškųjų išteklių valdymo klausimai. Pasak šios neeilinės iniciatyvos organizatorių, toks inovatyvus sprendimų paieškos būdas sukurs vertės visiems: ir iššūkius metusioms bendrovėms, ir juos sprendžiantiems dalyviams, ir renginį stebintiems verslo atstovams.

Žmogiškųjų išteklių arba personalo skyriaus (HR) vaidmuo organizacijose pastebimai keičiasi. Šiandien šie specialistai retai siejami su vien tik įdarbinimo, atleidimo ir kitų formalių procesų administravimu, priešingai – vis dažniau HR atstovą galima pamatyti drauge su kitais vadovais diskutuojant, kaip geriausia įgyvendinti bendrus kompanijos tikslus.

HR specialistų evoliuciją dar labiau paskatino jau antrus metus besitęsianti pandemija. Į namus „perkelti“ biurai, fizinio ryšio nebeturinčios komandos ir gyvą bendravimą pakeitę virtualūs įrankiai atnešė naujų iššūkių, kuriuos suvaldyti kritiškai būtina norint išlaikyti organizacijos gyvybingumą. Svarbiausias vaidmuo išsaugant produktyvumą, užtikrinant sklandžią vidinę komunikaciją ir padedant įveikti nenuspėjamos situacijos keliamą nerimą tenka ne kam kitam, o HR specialistams. Jų poreikis rinkoje šiandien – milžiniškas.

„Tiesioginis vadovų bendravimas su savo darbuotojais yra labai svarbus. Tačiau be stipraus personalo skyriaus didesnės įmonės vadovas greičiausiai nebus pajėgus ir sėkmingai valdyti bendrovę, ir ieškoti efektyvių būdų vidinei komunikacijai palaikyti. Todėl HR specialistų vaidmuo įmonėse neabejotinai tik augs, ir vis daugiau dėmesio bus skiriama darbuotojų emocinei sveikatai“, – prognozuoja Akvilė Kazlienė,  personalo atrankų įmonių grupės „CVO Recruitment I Simplika“ direktorė.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Ilgametę patirtį HR srityje turinčios ekspertės teigimu, jei į strateginius sprendimus įtraukiamas personalo skyrius, bendriems įmonės rezultatams tai turi neabejotinai teigiamos įtakos. Visgi tenka pripažinti, kad HR specialistų vaidmuo organizacijose keičiasi gana lėtai. Ieškodama efektyvių būdų šiam procesui paspartinti, o kartu siekdama parodyti HR balso (angl. HR voice), kaip vienos esminių organizacijos grandžių, svarbą,  „CVO Recruitment I Simplika“ organizuoja pirmąjį šalyje HR hakatoną.

Du pusdienius truksiantis nuotolinis renginys atskleis realią HR ir verslo partnerystės naudą: bus sprendžiami konkretūs įmonėms kylantys iššūkiai, o sugeneruotas idėjas savo organizacijose pritaikyti galės visi hakatono dalyviai.

Ne tik didiesiems, ne tik personalo specialistams

Kodėl pasirinktas hakatonas – sprendimų paieškos forma, tradiciškai siejama su IT sritimi? Pasaulinė praktika rodo, kad dabar šis formatas pasitelkiamas ir sprendžiant HR klausimus. Pasak A. Kazlienės, pasaulyje vykstančių pokyčių dinamika, sparti technologijų plėtra verčia ieškoti kūrybiškų ir inovatyvių sprendimų, o hakatonas – vienas iš jų: „Jis leidžia naujomis akimis pažvelgti ir kūrybiškai spręsti verslui kylančius žmogiškųjų išteklių iššūkius, o kartu ir padeda stiprinti HR bei verslo ryšį, suprasti abi šalis ir bendrai ieškoti įmonei naudingų sprendimų.“

Pirmasis HR hakatonas vyks birželio 2-3 dienomis. Dalyviai spręs realias didžiųjų šalies įmonių žmogiškųjų išteklių problemas. Jas šių metų renginiui teikia bendrovės  „Vinted“, „Oxylabs“, „Baltic Amadeus“. Su kiekvienu iššūkiu dirbs trys skirtingos komandos, jos analizuos ir vertins susiklosčiusią situaciją, o vėliau generuos naujas idėjas ir suformuluos aiškius jos sprendimus. Laimėtoją iš trijų unikalių iššūkio sprendinių išrinks komisija, kurios gretose – ne tik organizatoriai ir iššūkius metusių įmonių vadovai, bet ir „HR Savaitė Lietuva 2021“, Personalo valdymo profesionalų asociacijos (PVPA), „OVC Consulting“, „Vilnius Coding School“, „Lietuvos Marketingo Asociacijos (LiMA)“ atstovai. Hakatoną moderuos dizaino mąstysenos praktikas Gediminas Buivydas, vedęs daugiau nei 10 hakatonų ir dirbęs su daugiau nei 100 įvairių komandų, vystančių savo idėjas.

Personalo atrankų įmonių grupės direktorė pabrėžia, kad hakatonas bus naudingas ne tik didžiosioms, bet ir mažesnėms įmonėms. Pastarosios dėl finansinių ar žmogiškųjų išteklių stokos dažnai neturi galimybės sukurti stiprios ir visapusiškos strategijos. Spręsdamos didžiausių šalies įmonių HR iššūkius ar stebėdamos renginį iš šalies, jo metu gimusias idėjas jos galės pritaikyti ir savo praktikoje, nes tikėtina, kad susiduria su panašiais sunkumais.

nuotrauka::1

„Spręsti HR iššūkius kviečiame ne tik HR ekspertus, vadovus, bet ir finansų, informacinių technologijų, komunikacijos, medicinos, gamybos ir kitus specialistus. Sieksime dalyvių įvairovės, nes tikime, jog tai veda prie unikalesnių, kūrybiškesnių idėjų. Visais hakatono metu gimusiais sprendimais, mintimis, veiksmų planais galės pasinaudoti ir komandų nariai, ir tie, kurie hakatoną tik stebės“, – teigia „CVO Recruitment I Simplika“ vadovė.

Vertingi prizai

Hakatono finale pagrindinius apdovanojimus atsiims trys komandos – trijų iššūkių geriausieji. Jiems prizus steigia iššūkių autoriai – bendrovės „Vinted“, „Oxylabs“ ir „Baltic Amadeus“. Vienai iš laimėjusių komandų bus įteikti bilietai į konferenciją „HR Savaitė Lietuva 2021“. Papildomus prizus kitoms komandoms taip pat skirs renginio partneriai „Vilnius Coding School“ ir „LiMA“, o „OVC Consulting“ laimėjusias komandas pakvies į tęstinį renginį mokytis parduoti bei pristatyti savo idėjas. Bendra prizinio fondo vertė visoms laimėjusioms komandoms – 13 000 Eur.

„Šiomis dienomis HR susiduria su begale pandemijos sukeltų iššūkių, tačiau tikrieji pokyčiai dar laukia ateityje. Vienas tokių – hibridinis darbo modelis, dėl kurio organizacijos bus priverstos peržiūrėti visas HR funkcijas ir prisitaikyti prie naujos realybės. O tai reiškia tiek kitokį supratimą apie darbą, tiek jėgų paskirstymą tarp darbdavio ir darbuotojo bei begalę kitų dalykų“, – sako verslo psichologas, organizacijų vadybos ekspertas ir „HR Savaitė Lietuva 2021“ organizatorius D. Baltrušaitis.

Neabejojama, kad Covid-19 pasekmės organizacijų veikloje bus juntamos dar ilgai, jos atneš naujų iššūkių ir pasikeitimų įvairiose srityse. Todėl „CVO Recruitment I Simplika“ planuoja hakatoną paversti tradiciniu renginiu ir kasmet suburti savo sričių specialistus padėti vienas kitam spręsti problemas, su kuriomis susiduria dauguma verslų.

Registracija į pirmąjį Lietuvoje HR hakatoną jau prasidėjo!

Apie HR hakatono organizatorius

Daugiau nei 20 metų patirtį turinti tarptautinė personalo paieškos ir atrankos grupė, veikianti Baltijos šalyse, kurią sudaro dvi įmonės: „CVO Recruitment“ ir „Simplika“. Platus paslaugų spektras – nuo jaunesniųjų specialistų iki vadovų paieškos ir atrankos, kvalifikuotų darbuotojų laikinasis įdarbinimas bei HR konsultacijos sukuria aukščiausios kokybės personalo sprendimus verslui.

FOTOGALERIJA HR hakatono komisijos nariai: (10 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

UVS vadovas: išorinės atakos požymių nėra

Kasos aparatus parduotuvėms tiekiančios ir aptarnaujančios įmonės „Universalios valdymo sistemos“ (UVS)...

Prekyba
2023.01.02
Po techninių gedimų „Maximos“ parduotuvės atnaujino veiklą Premium 3

Prekybos tinklas „Maxima“ pranešė, jog išsprendus pirmadienio rytą kilusius techninius kasos aparatų sistemos...

Prekyba
2023.01.02
Mobiliojo ryšio tiekėją jau galima keisti nuotoliniu būdu

Vartotojai, kurių įrenginiai palaiko eSIM technologiją, nuo sausio 1 d. gali mobiliojo ryšio paslaugas...

Inovacijos
2023.01.02
Pokalbis su „Telia Lietuvos“ technologijų vadovu: už ką atsakingas „Division X“ Premium

Praėję metai ryšio operatorei „Telia Lietuva“ buvo pažymėti ne tik ilgai lauktu komerciniu 5G technologijos...

Inovacijos
2023.01.02
Grafikos procesorių pardavimai – mažiausi nuo 2005 m. 3

Per pandemiją rekordines aukštumas pasiekę grafikos plokščių pardavimai 2022 m. III ketv. buvo mažiausi nuo...

Inovacijos
2023.01.01
Didžiausi 2022-ųjų interneto skandalistai – nuo E. Musko iki „Lapsus$“ Premium

Neabejotinai didžiausias 2022-ųjų sukrėtimas buvo Rusijos invazija į Ukrainą, su kuria ką nors kita sunku...

Laisvalaikis
2023.01.01
Lustų gamyba Pietų Korėjoje krito labiausiai nuo 2009 m. 2

Lustų gamyba Pietų Korėjoje lapkritį krito labiausiai nuo pasaulinės finansų krizės laikų. Puslaidininkių...

Inovacijos
2023.01.01
Žvilgsnis į „Revolut“ klientų Lietuvoje įpročius: 2022 m. išlaidų apžvalga Premium

Pasaulinės finansų platformos „Revolut“ klientų duomenys Lietuvoje rodo, kad atsiskaitydami šio finansinių...

Prekyba
2023.01.01
„Apple“ pereiti prie vieningo įkrovimo standarto – dveji metai

JAV technologijų milžinė „Apple“ „lightning“ įkrovimo jungties savo išmaniuosiuose telefonuose turės...

Inovacijos
2022.12.31
„Huawei“ sako išbridusi iš „krizinio režimo“

Kinijos technologijų milžinė „Huawei“ teigia išbridusi iš „krizinio režimo“ po kelerius metus trukusių JAV...

Inovacijos
2022.12.30
10 populiariausių technologijų ir inovacijų rubrikos straipsnių 2022-aisiais

Pristatome 10 populiariausių technologijų ir inovacijų rubrikos „Premium“ straipsnių 2022 metais.

Inovacijos
2022.12.30
„InoStarto“ kvietimas: jaunam Lietuvos Vidurio ir vakarų regiono verslui – iki 200.000 Eur parama MTEP

Paskelbtas „InoStarto“ kvietimas jaunam ar mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) patirties...

Gazelė
2022.12.30
„Blockchain centre“ vadovas: kaip NFT technologija taikoma versle Premium

Nekeičiamųjų žetonų (NFT) kainos nuo piko prieš metus nukrito daugiau nei 90%, vis dėlto technologija...

Inovacijos
2022.12.30
2022-ieji: metai, kai Silicio slėnis nusileido ant žemės Premium

Penkių didžiausių JAV technologijų kompanijų – „Apple“, „Microsoft“, „Alphabet“, „Amazon“ ir „Meta“ – pelnai...

Inovacijos
2022.12.30
VŽ vadovų apklausa: apie recesijos nuojautą, išmoktas pamokas ir būsimų metų prognozes Premium

VŽ baigiantis metams apklausė metų CEO apie šiųmečius išbandymus, verslo aplinką ir prognozes 2023-iesiems.

Verslo aplinka
2022.12.29
TSMC pradeda itin pažangių 3 nm lustų gamybą

Taivano technologijų milžinė „Taiwan Semiconductor Manufacturing Company“ (TSMC) ketvirtadienį pranešė...

Inovacijos
2022.12.29
Kinijos reguliuotojai leido šalyje išleisti 45 importuotus kompiuterinius žaidimus

Kinijos kompiuterinių žaidimų reguliuotojas suteikė licencijas šalyje išleisti 45 importuotus žaidimus, taip...

Rinkos
2022.12.29
Medicinos inovacijų kūrėja „Vilimed“ pritraukė 300.000 Eur investiciją 1

Rizikos kapitalo fondas „Coinvest Capital“ kartu su Lietuvos verslo angelų tinklo LitBAN nariais investavo...

Rinkos
2022.12.29
Buvo sutrikusi „Twitter“ veikla

Socialinis tinklas „Twitter“ trečiadienį pirmą kartą nuo to, kai kompaniją įsigijo ir maždaug pusę jos...

Inovacijos
2022.12.29
Statistikos departamentas tampa Valstybės duomenų agentūra. Keičiasi duomenų teikimo tvarka Verslo tribūna

Lietuvos statistikos departamentas nuo 2023 m. sausio 1 d. tampa Valstybės duomenų agentūra. Vykstantys...

Vadyba
2022.12.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku