Tarptautinis bakalaureatas Karalienės Mortos mokykloje – daugiau galimybių vaikui, mokytojui, šeimai

Reklama publikuota: 2021-04-21
Karalienės Mortos mokyklos  direktorė Jurga Busilienė.
svg svg
Karalienės Mortos mokyklos direktorė Jurga Busilienė.

Netrukus mokyklas baigsiantys abiturientai rinksis aukštąsias mokyklas. Tai atsakingas momentas, kai už nugaros lieka mokyklos metai, o priešaky – pilni lūkesčių tėvų, draugų, artimųjų ir mokytojų veidai. Specialistai pastebi, kad prasidedantis naujas gyvenimo etapas neretai lydimas jaunuolių abejonių, kurį karjeros kelią rinktis. Šiandien pastarąjį vis dar neretai parenka tėvai ar mokytojai, o jaunas žmogus tik vėliau gyvenime, įgijęs daugiau gyvenimiškos patirties, supranta tikrąjį savo pašaukimą. Tam, kad taip nenutiktų, svarbu dar mokykloje sugebėti sau užduoti tinkamus klausimus bei itin gerai pažinti save kaip asmenybę.

Šią užduotį abiturientams padeda spręsti Tarptautinis bakalaureatas (angl. International Baccalaureate), kuris ne tik suteikia gilių akademinių žinių, bet ir ugdo asmenybę bei ruošia vaiką gyvenimui baigus mokyklą. Šiemet Tarptautinio bakalaureato akreditaciją gavo Karalienės Mortos mokykla, kurios direktorė Jurga Busilienė pažymi, jog šis reikšmingas įvykis pratęsia jau darželyje „Vaikystės sodas“ diegiamą visapusį asmenybės ugdymą, akademinius pasiekimus, o gimnazijoje padeda susidėlioti karjerą ir atveria norimų universitetų duris.

Mokome vaiką, o ne dalykų

J. Busilienės teigimu, Karalienės Mortos mokyklos filosofija paremta idėja, jog vaikas mokykloje turi ne tik įgyti žinių, bet ir augti kaip asmenybė, visapusiškai lavinti savo kompetencijas ir įgūdžius. Dėl šios priežasties pradinis ir pagrindinis ugdymas mokykloje praturtintas akredituota Kembridžo programa, kuri orientuota į mokėjimą mokytis, kritinį mąstymą, kompetencijas ir papildo nacionalinę ugdymo programą.

Anot pašnekovės, Kembridžo ugdymo programa pakloja tvirtą pagrindą visapusiam vaiko auklėjimui, o savo ruožtu Tarptautinis bakalaureatas yra sklandi to tąsa vyresnėse klasėse. Todėl „International Baccalaureate“ akreditacijos gavimas Karalienės Mortos mokyklai yra vieno reikšmingo etapo pabaiga ir dar daugiau žadančio naujo kelio pradžia.

nuotrauka::1 left

„Mokymosi rezultatai neretai suprantami kaip tai, ką vaikas jau išmoko ir įsisavino. Savo ruožtu mes kaip mokslus suprantame ir tai, kokias ateities perspektyvas jie atveria jaunam žmogui, kokia asmenybė išauga, kokių kompetencijų įgyja. Tiesą sakant, jau mūsų darželį „Vaikystės sodas“ lankantiems vaikams skiriamas prioritetas visapusiam jų lavinimui. Esame įsitikinę, kad būtent įvairiapusis lavinimas atveria daugiau galimybių ir jaunuolį paruošia suaugusiojo gyvenimui. Todėl įsitraukimas į Tarptautinio bakalaureato programą buvo logiškas, mūsų filosofiją atitinkantis veiksmas“, - pasakoja Karalienės Mortos mokyklos direktorė J. Busilienė.

Nelaikys valstybinių brandos egzaminų

Anot J. Busilienės, Tarptautinio bakalaureato programa skirta auginti mokinio pasitikėjimą savimi, jo savarankiškumą, motyvaciją siekti tikslo, domėjimąsi, atkaklumą bei kritiškumą. „Visgi ugdant šias savybes mokiniui tikrai reikės pasistengti, nes programa nėra lengva. Tačiau susitelkimas į tikslą, kliūčių įveikimas galų gale atsiperka. Šiuo atveju moksleiviai, besimokantys pagal šią programą, visus dalykus, išskyrus lietuvių kalbą, mokysis angliškai. Todėl stojant į universitetą užsienyje nebereikės papildomų anglų kalbos žinių įrodymų ar testų“, - sako J. Busilienė.

Tiesa, ji priduria, kad nors Tarptautinio bakalaureato diplomas yra itin pravartus užsienyje žinias gilinti ketinantiems moksleiviams, tokie mokslai bus naudingi ir Lietuvoje ketinantiems studijuoti jaunuoliams. „Mūsų mokykloje 11 ir 12 klasių vaikai mokysis pagal Tarptautinio bakalaureato diplomo programą - ji sėkmingiau nei kitos programos lavina mokinių gebėjimą kritiškai mąstyti, gerina tyrinėjimo įgūdžius, moko reflektuoti, efektyviai ir prasmingai komunikuoti, spręsti sudėtingas problemas, įveikti kylančius iššūkius. Visa tai yra itin naudinga neatsižvelgiant į tai, kur norima studijuoti. Juk gyvenimiškų įgūdžių prireiks ne tik užsienyje - lygiai taip pat jie bus naudingi ir čia, Lietuvoje“, - įsitikinusi Karalienės Mortos mokyklos direktorė.

Vadovės teigimu, moksleiviai galės patys individualizuoti programą – pagal savo pomėgius, ambicijas bei planus jie rinksis mokytis 6 dalykus. Nepriklausomai nuo pasirinkimų, bus ir 3 privalomi papildantys komponentai: pažinimo teorija, išplėstinis rašinys ir projektinė CAS (kūryba, sportas, socialinis darbas) veikla.

„12 klasėje abiturientai laikys ne valstybinius, o Tarptautinio bakalaureato baigiamuosius egzaminus – jų rezultatai pripažįstami ir vertinami pasaulyje kaip išsilavinimo kokybės standartas. Patys darbai bus vertinami ne Lietuvoje. Lietuvoje toks diplomas prilyginamas brandos atestatui, o baigiamieji Tarptautinio bakalaureato egzaminai – brandos egzaminams. Yra patvirtintos ir taisyklės, pagal kurias šių egzaminų pažymiai konvertuojami į Lietuvoje galiojančią šimtabalę sistemą“, – detalizuoja Karalienės Mortos mokyklos vadovė.

J. Busilienė pastebi, kad prieš egzaminus mokytojai, įvertinę mokinio pasiekimus ir gabumus, rašo numanomą jo įvertinimą ir dalis universitetų pagal šį rodiklį patys iš anksto ieško būsimų studentų.

Paraiškos – į 3300 aukštojo mokslo įstaigų

Tarptautinio bakalaureato diplomus pripažįsta ir vertina daugybė aukštųjų mokyklų visame pasaulyje. Negana to, organizacijos „International Baccalaureate“ duomenimis, kasmet jų programą baigę abiturientai savo paraiškas siunčia į maždaug 3300 aukštojo mokslo įstaigų 90 valstybių. Dar svarbiau, jog ši programa kryptingai bei sistemingai integruoja į mokslą karjeros pasirinkimą, specialistai padeda jaunam žmogui įsivertinti savo gebėjimus, polinkius, įgūdžius bei prigimtis, pasirinkti atitinkamas mokymo įstaigas.

„Ši unikali programa vadovaujasi holistiniu požiūriu į švietimą: mokykla turi ne tik lavinti mokinių akademinius gebėjimus, skatinti siekti teorinių ir praktinių žinių, bet ir auginti mokinį kaip savimi pasitikinčią įvairialypę asmenybę, pasižyminčią geromis tarpžmogiškomis kompetencijomis ir gebėjimu išlaikyti pusiausvyrą. Tarptautinio bakalaureato diplomą rankankose laikantys mokiniai yra stiprūs akademiškai, pasižymi analitiniu mąstymu, yra atkaklūs, turi puikius mokymosi įgūdžius bei stiprų socialinės atsakomybės jausmą“, – sako J. Busilienė.

nuotrauka::2 right

Pašnekovė atskleidžia, kad prireikė pusantrų metų – nuo paraiškos pateikimo iki galutinio patvirtinimo – jog Karalienės Mortos mokykla taptų pasaulinio Tarptautinio bakalaureato mokyklų tinklo dalimi.

„Procesas buvo ilgas, tačiau sklandus. Pokyčius vertinome ne kaip taikymąsi prie naujų reikalavimų, o kaip mūsų veiklos tobulinimosi dalį. Tad mus svarbus ne tik gautas patvirtinimas, bet ir tas kelias, kurį nuėjome link jo stiprindami mūsų mokyklą“, - pasakoja J. Busilienė.

Tarptautinis bakalaureatas yra numatęs beveik 80 standartų, kuriuos turi atitikti kiekviena programoje dalyvauti norinti mokykla. Vertinami ne tik mokyklos resursai, ugdymo filosofija, vertinimo sistema, administracijos siekiai, bet ir pedagogų pasirengimas, tėvų, mokinių – visos mokyklos bendruomenės motyvacija bei norai.

Tarptautinio bakalaureato organizaciją (IBO) 1968 m. Ženevoje įkūrė grupė progresyvių ir talentingų švietimo entuziastų, kurie siekė įtvirtinti kitokį, labiau į tarptautinę bendruomenę orientuotą požiūrį į švietimą. Nuo to laiko pagal standartizuotas Tarptautinio bakalaureato programas mokoma keliuose tūkstančiuose griežtą autorizacijos procesą įveikusių pasaulio mokyklų.

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Ar darbinantis vis dar reikalingas CV? Premium 3

CV yra vienas iš pagrindinių atrankų specialistų darbo įrankių. Toks formatas informaciją apie kandidatus...

Vadyba
2021.04.22
„PST investicijos“ valdybos pirmininku paskirtas E. Urbonas

AB Panevėžio statybos tresto (PST) įmonių grupei priklausanti bendrovė „PST investicijos“, kuri užsiima...

Vadyba
2021.04.22
„Ant Group“ ieško galimybių, kaip J. Ma galėtų atsisakyti savo akcijų Premium

„Ant Group“ ieško galimybių, kaip Kinijos valdžios nemalonės susilaukęs milijardierius Jackas Ma galėtų...

Vadyba
2021.04.22
Kaip nesusipykti ir neišsidraskyti kuriant verslą su šeima ar draugais Premium

Su artimu žmogumi verslą kurti drąsiau ir lengviau, tačiau ilgainiui tai, kas iš pradžių buvo pranašumas,...

Gazelė
2021.04.22
Nesutarimai Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmuose kyla į viešumą Premium

Rimantas Varkulevičius, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas, skelbiama, prarado Vilniaus...

Prekyba
2021.04.21
Kelios komandos – vienas lyderis. Kaip tai gali padėti organizacijai? Verslo tribūna

Plokščia organizacijos struktūra – nauja kryptis, kurią vis dažniau išbando ne tik startuoliai, bet ir gilias...

Svajonių komanda
2021.04.21
„Kelių priežiūra“ skelbia neįprastą konkursą Verslo tribūna 5

AB „Kelių priežiūra“, siekianti efektyvinti Lietuvos kelių priežiūrą, ketina įsigyti dinaminio maršrutų...

Vadyba
2021.04.21
„Maximos LT“ darbuotojų atlyginimas padidėjo dešimtadaliu 3

„Maximos LT“ darbuotojų vidutinis darbo užmokestis kovą buvo dešimtadaliu didesnis nei vasarį ir prieš...

Vadyba
2021.04.20
Prie „Achemos“ – algomis nepatenkintų darbuotojų protesto akcija 2

Balandžio 20 d. prie AB „Achema“ administracinio pastato, vykstant akcininkų susirinkimui, protestavo...

Pramonė
2021.04.20
3 „Teltonikos“ strategijos, kaip patraukti studentų susidomėjimą technologijų mokslais Premium 1

Technologijų mokslų krypties specialistų trūkumas rinkoje ne tik tapo pastebimas, bet ir virto dideliu galvos...

Vadyba
2021.04.20
Vadyba
2021.04.19
4 dienų darbo savaitė: 20% padidėjęs darbo našumas ir 57% sumažėjęs streso lygis Premium 12

Keturių dienų darbo modelis populiarumo piką išgyveno dar 2019 m. Tuomet tokios kompanijos kaip „Microsoft...

Vadyba
2021.04.19
„Danske Bank“ vadovas palieka savo pareigas: pradėtas tyrimas dėl įtarimų pinigų plovimu 1

„Danske Bank A/S“ generalinis direktorius Chrisas Vogelzangas atsistatydina po to, kai pakliuvo į olandų...

Vadyba
2021.04.19
20 eurų darbuotojų ateičiai: ar misija įmanoma? Verslo tribūna 2

Darbuotojų skatinimas papildomu pensijos kaupimu nebūtinai turi būti brangus – ir mažos įmokos kuria vertę.

Vadyba
2021.04.19
Pirmoji įmonė bankrutavo, antroji klesti: jauni verslininkai pasimokė iš savo klaidų Premium 1

Vien noro kurti verslą ir geros idėjos neužtenka – reikia žinoti, kaip tai daryti. O nežinojimas kainuoja...

Gazelė
2021.04.19
5 strategijos, kaip kalbėtis su perdegusiu darbuotoju Premium

Dėl pandemijos aplinkybių pakitusios darbo sąlygos tiek darbdavius, tiek darbuotojus privertė peržiūrėti...

Vadyba
2021.04.19
Kaip pasivaikščiojimas gali išgelbėti jūsų komandą Premium

Kol riba tarp darbo ir namų vis dar išlieka miglota, kai kurios įmonės imasi ryžtingų veiksmų. Visa tai...

Vadyba
2021.04.18
VSD atstovė spaudai traukiasi iš pareigų 2

Valstybės saugumo departamento (VSD) komunikacijos vadovės pareigas palieka Eglė Samoškaitė. Penktadienis yra...

Rinkodara
2021.04.16

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku