Vadovai gesina gaisrus: krizė juos sukėlė ar išryškino?

Publikuota: 2021-01-25
Dr. Olga Štangej, ISM Vadovų magistrantūros vadovė.
svg svg
Dr. Olga Štangej, ISM Vadovų magistrantūros vadovė.

Šiandien – pandemijos, karantino, visuotinės sveikatos ir verslo krizės sąlygomis veikiančių vadovų kasdienybė tikrai nepavydėtina. Stabilią aplinką ir įprastą rutiną pakeitė nepastovumas, neapibrėžtumas ir daugybės gaisrų gesinimas vienu metu. Bene per akimirką transformavosi verslo aplinka, atsirado nauji higienos reikalavimai, pervargo darbuotojai, ne vieną komandą pradėjo skaldyti įtampa.

Daugelis šių situacijų – naujos ne vienam lyderiui. Tad nežinomybė atsirado ne tik socialinėje, ekonominėje ir verslo aplinkoje, tačiau ir sprendimų priėmime. Ne vienas vadovas kelia klausimą, kaip šiandien priimti teisingą sprendimą? Kaip veikti naujomis sąlygomis? Kaip stiprinti organizaciją? Ką daryti su įmonės strategija, finansais, darbuotojais ir kitais iššūkiais?

Ieškant atsakymų, organizacijų lyderiai vis aktyviau atsigręžia į būtent vadovams skirtas studijas, į kurias jie ateina semtis žinių, patirties ir įkvėpimo. Sprendimą studijuoti per krizę priėmę vadovai laiko itin pasiteisinusiu, mat sunkiu metu nežinomybę sumažinti ir didesnį užtikrintumą suteikti gali atsakymų paieškos drauge su kvalifikuota komanda: universitete konsultuojantis su čia dėstančiais verslo strategais, ekonomikos ekspertais bei kartu studijuojančiais vadovais.  

nuotrauka::1right

„Aš turėjau spragų verslo valdymo, vadovavimo srityse, kurias norėjau užsipildyti. Kol kas universitetas tai daro puikiai. Ypač – finansų valdymo klausimuose. Mokslai ISM man tarsi atrišo rankas įvairiai veiklai. Pavyzdžiui, modulis Finansų valdymo sprendimai: vertės kūrimas, suteikia žinias, kurias galima iš karto pritaikyti. Kiti besimokantys studentai – taip pat patyrę vadovai, verslininkai, kurie dalijasi savo praktika realiais pavyzdžiais. Visa tai labai praturtina. Čia nepatiriu jausmo, kurį esu turėjusi ankstesniuose moksluose, kai besibaigiant paskaitai kažkas pakelia ranką ir tu pyksti ant jo. Dabar – priešingai: jei kas kelia ranką, žinai, kad bus įdomi diskusija, kuriai laiko tikrai negaila“, – savo patirtimi dalijasi Milda Mitkutė, milijardinio verslo „Vinted“ įkūrėja,  ISM Vadovų magistrantūros absolventė, kuri po septynių modulių ISM Vadovų magistrantūroje toliau tobulinasi ISM Vadovų MBA.

Nuotolinės studijos suteikia lankstumo

Nors pandemija atnešė daug iššūkių, tikri lyderiai žino, kaip vertę sukurti net ir sudėtingiausioje situacijoje. Dr. Olga Štangej, ISM Vadovų magistrantūros vadovė sako, kad karantino metu studijuoti nusprendę lyderiai teigia atradę nemažai studijų krizės metu privalumų. Studijuojant galima tuo pačiu metu ir mokytis, ir gautas žinias iš karto pritaikyti sprendžiant dabartinius verslo iššūkius.  

„Kad studijos ir toliau galėtų vykti ir per pandemiją, mat mokytis norinčių tikrai daug, pritaikėme mokymosi procesą – studijos organizuojamos derinant gyvas ir nuotolines paskaitas. Turime erdvias patalpas, tad galime užtikrinti saugumą ir suteikti galimybę dalinai universitete studijuoti gyvai. Žinoma, visi laukiame, kada galėsime grįžti į savo įprastą rutiną, tačiau ne vienas vadovas šiandien sako atradęs ir karantino teikiamus privalumus, ypač kalbant apie mokymosi procesą. Pasak studijuojančių, mokantis pavyksta trumpam atsitraukti nuo darbų ir savo fokusą nukreipti kitur, sutaupoma laiko vykstant į paskaitas, ypač gyvenant kituose miestuose“, – nuotolinių studijų privalumus vardija dr. O. Štangej.

Vadovai studijas rekomenduoja ir vertina

ISM Vadovų magistrantūros studijos ypatingos savo lankstumu, mat kiekvienas vadovas gali individualiai susidėlioti studijų programą – pasirinkti jam aktualius modulius bei juos studijuoti sau patogiu tempu – vieną po kito arba su pertraukomis. Norint įgyti magistro laipsnį reikia baigti tris modulius ir parengti magistro baigiamąjį darbą.

Šį pavasarį universitetas atnaujino siūlomus modulius ir šalia populiariausių modulių pristatė naujovę – į aktualijas bei nuolat vykstančius pokyčius orientuotą Organizacijų atsparumo modulį. Šiemet taip pat antrą kartą vyks vadovų itin teigiamai įvertintas, vienintelis Lietuvoje Harvardo turiniu paremtas modulis Rinkų ir verslo konkurencingumas.

nuotrauka::2 left

Organizacijų atsparumas

Tai visiškai naujas modulis, kuriame vadovas atras metodus, kaip veikti, kad ne jis būtų valdomas situacijos ir blaškytis nuolat į ją reaguodamas, tačiau kaip sustiprinti save ir organizaciją, fokusuojantis į ilgalaikę perspektyvą. Kaip nuolat būti žingsniu priekyje ir taip išvengti nuolatinių gaisrų. Savo žiniomis su vadovais dalinsis ISM universiteto rektorius dr. Dalius Misiūnas, garsi Lietuvos neuromokslininkė dr. Urtė Neniškytė ir kiti.

Rinkų ir verslo konkurencingumas

Šis modulis paremtas Harvardo verslo mokyklos institute parengta medžiaga. ISM – pirmasis ir kol kas vienintelis universitetas Lietuvoje, kuriam suteikta teisė integruoti šią medžiagą į savo dėstomas disciplinas. Modulyje atsakymus ras tie, kurie šiandien klausia: kaip kurti vertę organizacijai ir visuomenei? Kaip išlaikyti konkurencingą verslą pandemijos metu? Šio modulio dalyviai turės unikalią galimybę šiandien aktualiomis verslo ir ekonomikos temomis kalbėtis su garsiais Lietuvos ekspertais, kaip vyr. „Luminor“ ekonomistas dr. Žygimantas Mauricas ar „Swedbank“ Baltijos šalių makroekonomikos tyrimų vadovas ir visos banko grupės vyriausiojo ekonomisto pavaduotojas dr. Nerijus Mačiulis.

Strateginė rinkodara ir vertės inovacijos

Per krizę konkurencija ne tik, kad nemažėja, tačiau suintensyvėja, nes neeilinių situacijų metu dažnai priimami nestandartiniai ir įmonę į kitą lygmenį perkelti galintys sprendimai. Juos atrasti dažnai padeda rinkodaros metodai. Šio modulio dalyviai sužinos, kaip konkuruoti tarp drąsių, agresyvių, inovatyvių verslų ir kurti vertę, pavyzdžiui per inovacijas, naujus produktus ar verslo modelio elementus. Modulyje dėstys visame pasaulyje ir garsiausiuose žinių centruose, kaip Harvardo verslo mokykla ar Stanfordo universitetas, pranešimus skaitanti Kristina Maikštėnienė, dr. Guido Bortoluzzi, profesorius iš Italijos, kurio straipsniai publikuojami pasaulinės reputacijos žurnaluose, kaip „Harvard Business Review“.

nuotrauka::3 right

Finansai valdymo sprendimuose: vertės kūrimas

Finansinė informacija leidžia laiku pamatyti potencialias problemas, įžvelgti galimus ateities scenarijus ir laiku imtis veiksmų. Tai ypač aktualu šiandien, kuomet skaičiai gali atskleisti realią organizacijos situaciją ir reikšti jai reikalingus sprendimus. Šio modulio dalyviai įgis finansinio valdymo žinių, kurios padės padidinti verslo vertę ar sunkmečiu rasti jam taip reikalingus sprendimus.

Strateginis valdymas

Tai vienas populiariausių modulių, kuriame jau dabar liko vos kelios laisvos vietos. Jį pasirinkę vadovai, kuriems svarbu lavinti gebėjimą mąstyti ir priimti tvarius sprendimus, išmoks kurti ir įgyvendinti ilgalaikes, visą organizaciją apimančias strategijas. Atsižvelgiant į esamą situaciją, modulio metu papildomas dėmesys bus skiriamas ilgalaikei strategijai neapibrėžtumo sąlygomis.

Lyderystė

Neapibrėžtumo laikotarpiu vadovo vaidmuo tampa kritinis. Studijuojantys šiame modulyje vadovai gaus žinių apie svarbiausius lyderystės dėmenis: įkvepiantį tikslą, būdus, kaip sukurti ir parodyti prasmę žmonėms, darbuotojų sutelkimą ir motyvavimą, balansą tarp orientacijos į rezultatą ir žmogų, savęs pažinimą – kaip išlikti stipriu ir būti pavyzdžiu kitiems.

ISM Vadovų studijų pradžia – kovo mėnesį.  Dalyvių skaičius grupėse ribotas. Daugiau informacijos apie studijas rasite ČIA.

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
A. Bogdanovičius tapo „Scorify“ akcininku ir valdybos pirmininku

Investuotojas Andrius Bogdanovičius įsigijo 15% duomenų analitikos bendrovės „Scorify“ akcijų ir tapo naujai...

Vadyba
09:50
Vadovai gesina gaisrus: krizė juos sukėlė ar išryškino? Verslo tribūna

Šiandien – pandemijos, karantino, visuotinės sveikatos ir verslo krizės sąlygomis veikiančių vadovų...

Vadyba
2021.01.25
Didžiausios gruodžio algų medianos Premium

„Sodros“ skelbiami duomenys rodo, kokios šalies bendrovės pernai gruodį mokėjo didžiausias atlyginimų...

Vadyba
2021.01.25
Bėdos dėl grožio: kada išvaizda kiša koją ieškant darbo Premium

Iki šiol daugelio tyrimų rezultatai rodė, kad gyvenime geriau sekasi fiziškai patraukliems žmonėms: jie...

Vadyba
2021.01.24
Kur pradingsta laikas dirbant iš namų Premium 8

Kai kurie vadovai džiaugiasi, kad, darbuotojams pradėjus dirbti ir namų, rezultatai nenukentėjo. Tačiau...

Gazelė
2021.01.24
Krizė parodo tikrąjį įmonės veidą, darbuotojai to nepamiršta Premium

Chrestomatinę rekomendaciją, kad su kitais elgtis reikia taip, kaip norėtum, jog su tavimi būtų elgiamasi,...

Vadyba
2021.01.23
Reputacijos kaina: kaip teisingai pasirinkti ir nesiaiškinti, kad „esate ne prie ko“ Premium

Reputacijos už pinigus nenusipirksi, o praradęs budrumą, ilgai puoselėtą įvaizdį gali greitai prarasti.

Vadyba
2021.01.22
Darbuotojų motyvacijai reikia ne tik atlygio, bet ir sveikos atmosferos darbe Verslo tribūna 2

Mažmeninės prekybos bendrovės „Norfos mažmena“ darbuotojų atlyginimai, palyginti su kitų didžiųjų parduotuvių...

I. Žilienė paskirta energetikos viceministre 1

Inga Žilienė papildys  energetikos ministro Dainiaus Kreivio politinę komandą. Ji eis viceministrės pareigas.

Vadyba
2021.01.22
KLM atleis darbuotojų ir įspėja apie ilgųjų skrydžių galimą stabdymą

Nyderlandų oro linijos KLM praneša 2021 m. atleisiančios dar apie 1.000 darbuotojų. Su 5.000 darbuotojų dėl...

Vadyba
2021.01.22
„Parler“ neįtikino teismo, kad „Amazon“ socialinį tinklą išjungė neteisėtai 1

Federalinė teisėja ketvirtadienį atmetė konservatyvios pakraipos socialinio tinklo „Parler“ reikalavimą...

Vadyba
2021.01.22
Kaip diegti pokyčius, kad darbuotojai norėtų dalyvauti: „Telios“ kompetencijų centro patirtis Premium

Pokyčiai tarsi įmonės kraujotaka, kuri užtikrina nuolatinį atsinaujinimą, spartų prisitaikymą prie kintančių...

Vadyba
2021.01.20
Premjerės komandą papildė dar vienas patarėjas

Premjerės Ingridos Šimonytės komandoje patarėju užsienio politikos ir Europos Sąjungos klausimais pradėjo...

Vadyba
2021.01.20
E. Pašilį siūloma skirti Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų teisėju

Prezidentas Gitanas Nausėda kreipėsi į Teisėjų tarybą patarimo dėl kadenciją baigusio generalinio prokuroro...

Verslo aplinka
2021.01.20
Pasikeitė „Evernord“ vadovė 2

Finansų maklerio įmonei UAB „Evernord“ vadovaus Vismantė Šepetienė. Šiose pareigose ji keičia įmonės įkūrėją...

Vadyba
2021.01.20
Liko keli mėnesiai: kaip elgtis abiturientams? Premium

Pandemija, nuotolinis mokymas, nerimas dėl egzaminų rezultatų ir „Brexit“ įtaka studijoms užsienyje. Kaip...

Vadyba
2021.01.20
Valstybinių miškų urėdijos patirtis: jauki atmosfera įmanoma ir didžiuliame kolektyve Verslo tribūna 2

Kaip įmonėje, kurioje dirba apie 3000 darbuotojų, suvaldyti personalo sričiai tenkančius iššūkius? Izolda...

Paskirta SEB Baltijos šalių atitikties vadovė

Simona Balčiūnaitė, šiuo metu vadovaujanti SEB banko Atitikties departamentui Lietuvoje, paskirta SEB...

Vadyba
2021.01.19
AT&T atleidžia dešimtadalį darbuotojų Slovakijoje

Dėl pandemijos netekusi dalies klientų, JAV telekomunikacijų bendrovė AT&T Slovakijoje atsisako 10%...

Vadyba
2021.01.18
Tyrimas: darbuotojų ir vadovų vertybės Lietuvoje sutampa Premium

Tony Hsieh, buvęs „Zappos“ CEO, yra sakęs, kad taip, kaip žmogaus vertybės atskleidžia jo asmenybę, įmonės...

Vadyba
2021.01.18

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus