Vyresnio amžiaus darbuotojai su diskriminacija kovoja teismuose

Diskriminuoti amžiaus pagrindu nėra legalu, tačiau dažnai vienintelė vieta, kurioje su šiuo reiškiniu kovoti pavyksta efektyviai, yra teismo salė. 36% vyresnių kaip 40 metų amerikiečių teigia, kad amžius jiems yra sukliudęs gauti trokštamą darbą ir vis daugiau vyresnio amžiaus specialistų netolerantiškus darbdavius kviečia pasiaiškinti teisme.
Pavyzdžiui, per 17 metų, nuyo praėjusiojo amžiaus pabaigos, ieškinių dėl diskriminacijos amžiaus pagrindu JAV padaugėjo dvigubai. Vyresnio amžiaus specialistai teigia diskriminaciją patiriantys visose darbo santykių stadijose nuo įdarbinimo proceso, kuomet jau pirmųjų interviu metu tenka bendrauti su už save kur kas jaunesniais samdos specialistais, iki momento kai vyresnio amžiaus žmonės spaudžiami išeiti į pensiją, nors didžioji jų dlis dar jaučiasi galintys dirbti.
2019 m. pabaigoje teisme pergalę pasiekė Oksfordo universiteto fizikas Paulas Ewartas. Sulaukęs 67-erių metų amžiaus, kuomet universiteto darbuotojai išleidžiami į pensiją (šiuo metu pensinis amžius 68 metai), jis nenorėjo trauktis iš pareigų, nes ketino tęsti pradėtus darbus, todėl parašė prašymą likti universitete dar dvejiems metams. Mokslo įstaiga norą patenkino, tačiau tokio paties prašymo sulaukusi po dvejų metų, jį atmetė. Mokslininkas padavė universitetą į teismą dėl diskriminacijos amžiaus pagrindu ir 2019 m. pabaigoje ieškinį laimėjo.
Jungtinės Karalystės darbo teismo neįtikino Oksfordo argumentai, kad pensinio amžiaus sulaukę profesoriai, kurie nesitraukia iš pareigų, elgiasi nesąžiningai jaunesnių akademikų atžvilgiu, atima iš jų galimybę ir netgi patys elgiasi prieš įvairumo darbovietėje principus. Senieji profesoriai dažniausiai būna baltaodžiai vyrai, o jauni jų kolegos skirtingų lyčių ir tautybių asmenys. Anot teisėjų, naujų darbo vietų galima sukurti ir neatleidžiant vyresniųjų darbuotojų ir taip jų nediskriminuojant.
Vargu ar yra žiauresnių diskriminacijos formų už šią kai asmuo diskriminuojamas dėl vienos jam būdingos savybės, sakoma teismo išvadoje.
Nors universitetas turi teisę paduoti apeliaciją, profesorius tikisi, kad jam pavyks sklandžiai sugrįžti prie darbų.
Tą dariau ne dėl pinigų, o dėl to, kad žmonės galėtų oriai tęsti darbus, kurie jiems yra svarbiausi. Galbūt dėl mano laimėjimo kitiems kolegoms niekas nelieps apleisti darbo vietų nebaigus svarbių tyrimų, kuriems jie pašventė visą savo gyvenimą, BBC sakė P. Ewartas.
Kaip rašo Financial Times, šiais laikais 65-erių sulaukę asmenys, kurie visą gyvenimą dirbo biure, sveikai maitinasi ir sportuoja yra kur kas sveikesni negu tokio amžiaus sulaukę jų tėvai.
Daugelio bendrovių žmogiškųjų išteklių skyriai naudoja teisiškai patikrintas priemones parodyti, kad vyresnio amžiaus darbuotojai joms nebereikalingi. Tačiau daugelis tų darbuotojų dar mielai liktų dirbti. Kai darbdaviai pradeda kalbėti apie užtarnautą poilsį, specialistai dar dažnai jaučia, kad jiems liko daugiau kaip dvidešimt metų, rašo leidinys.
Daugiau apie tai, kaip verslas nesugeba išnaudoti vyresnių darbuotojų sukauptos patirties, skaitykite čia.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Vadyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti