„Bentley Systems Europe B. V.“ padalinio Lietuvoje darbuotojai panoro gauti įmokas į pensijų fondus – darbdavys išgirdo

Reklama publikuota: 2019-12-16
Oksana Balsienė, „Bentley Systems Europe B. V.“ Lietuvos filialo personalo vadovė Lietuvai ir Rusijai.
svg svg
Oksana Balsienė, „Bentley Systems Europe B. V.“ Lietuvos filialo personalo vadovė Lietuvai ir Rusijai.

Darbdavio įmokos į trečios pakopos pensijų fondus, – tokia naujovė šiemet papildė „Bentley Systems Europe B. V.“, pasaulinės architektūrinių ir inžinerinių programinės įrangos sprendimų bendrovės, Lietuvos filialo darbuotojų motyvacinį paketą. Vertinama, kad ši darbuotojų iniciatyva atsiradusi motyvacinė priemonė prisideda prie jų ilgalaikio lojalumo skatinimo ne tik įmonei, bet ir šaliai.

Kaupimą pensijai pasiūlė darbuotojų iniciatyva

„Bentley Systems Europe B. V.“ Lietuvos filialo personalo vadovė Lietuvai ir Rusijai Oksana Balsienė pasakoja, kad bendrovė siūlo plačią darbuotojų motyvacijos sistemą – nuo finansinio skatinimo iki galimybių įsitraukti į organizacinės kultūros tobulinimą. O šiemet pasiūlytas kaupimas pensijai gaunant darbdavio įmoką į darbuotojo pasirinktą „INVL Asset Management“ valdomą trečios pakopos pensijų fondą turi išskirtinių privalumų. Šios bendrovės fondus darbuotojų pensijai kaupti įmonė pasirinko įvertinusi „INVL Asset Management“ sukauptą patirtį.

„Įmokos į darbuotojų trečios pakopos pensijų fondus yra viena iš ilgalaikiškiausių priemonių, lyginant su kitais įprastais darbuotojų motyvacijos sistemos finansiniais ir nefinansiniais komponentais. Be to, tai yra ir vienas didžiausių mūsų motyvacinio paketo išskirtinumų, nes vis dar nedaug įmonių Lietuvoje siūlo tokią priemonę savo darbuotojams. Svarbu ir tai, kad idėja įdiegti šią papildomą naudą atėjo iš pačių darbuotojų“, — pabrėžė O. Balsienė.

Pasak jos, kolegos džiaugiasi, kad įmonė prisideda prie jų sprendimo sąmoningai papildomai taupyti pensijai – šią motyvacijos priemonę pasirinko daugiau nei trečdalis darbuotojų. „Bentley Systems Europe B. V.“ Lietuvos filiale kaupimas pensijai neatsiejamas nuo kitos įprastos motyvacijos priemonės – darbuotojai gali pasirinkti, kaip išnaudoti darbo užmokesčiui didinti skirtas lėšas. Tad jie, įsivertinę savo poreikius ir planus, ir priėmė sprendimą, ar rinktis darbo užmokesčio padidinimą, ar dalį šiam tikslui skirtų lėšų skirti kaupti trečioje pakopoje.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Metų pabaiga – proga peržiūrėti motyvavimo įrankius

„INVL Asset Management“ pensijų fondų ir mažmeninių pardavimų padalinio vadovė dr. Dalia Kolmatsui atkreipia dėmesį, kad metų pabaiga ir su ja susiję darbuotojų metiniai pokalbiai bei darbo užmokesčio peržiūra – tinkamas laikas ir darbuotojams, ir darbdaviams pamąstyti apie papildomą kaupimą pensijai.

nuotrauka::1 left

„Šių metų pradžioje atlikta darbuotojų nuomonės apklausa atskleidė, kad per 60 proc. šalies gyventojų motyvuotų darbdavio sprendimas prisidėti prie jo pensijos kaupimo trečioje pakopoje. Tačiau, kaip rodo „Spinter tyrimų“ apklausa, šį pavasarį įmokas darbuotojų pensijų kaupimui mokėjo vos 12 proc. motyvacinius paketus turinčių įmonių. Taigi, „Bentley Systems Europe B. V.“ Lietuvos filialo sprendimas pasiūlyti tokią priemonę yra puikus pavyzdys, kai darbuotojai išsako savo lūkesčius darbdaviui, o pastarasis į juos atsižvelgia“, — sakė D. Kolmatsui.

Kaupimas pensijai yra ir finansiškai naudingas abiems pusėms. Štai, jei darbdavys svarsto du skatinimo būdus – skirti premiją ar įmoką į pensijų fondą, pastaruoju atveju gaunama suma į pensijų fondą būtų net 68 proc. didesnė nei darbuotojui pervedama premijos suma, o darbo vietos kaštai abiem atvejais išliktų tokie patys.

Toks efektas gaunamas dėl to, kad tuo atveju, jei įmokas į pensijų fondus perveda darbdavys, ir jos neviršija 25 proc. darbuotojui apskaičiuotų metinių su darbo santykiais susijusių pajamų, įmokai į pensijų fondą netaikomi mokesčiai, kurie yra taikomi išmokant priedą prie atlyginimo. Žinoma, svarbu suprasti, kad šios įmokos yra skiriamos darbuotojų pensijai kaupti bei jų ilgalaikei motyvacijai didinti.

Kaupimas pensijai skatina ilgiau dirbti įmonėje ar net pasilikti savo šalyje

Tai, kad kaupimas pensijai ne tik padeda motyvuoti, bet ir išlaikyti darbuotojus įmonėje ar net šalyje  ilgiau, sutinka ir „Bentley Systems Europe B. V.“ Lietuvos filialo personalo vadovė Lietuvai ir Rusijai O. Balsienė.

„Mes, kaip įmonė, skatiname darbuotojų atsakomybę, ilgalaikį strateginį planavimą, taip pat ir  įsipareigojimą gyventi bei dirbti Lietuvoje iki pat pensijos. Kadangi kaupti pensijai darbuotojai nusprendžia patys, manytina, kad jie supranta ir mato ilgalaikę šios priemonės naudą – potencialiai planuoja ilgiau dirbti mūsų įmonėje ir savo šalyje. Šią skatinimo priemonę minime interviu su kandidatais metu, taip pat įtraukiame į darbo pasiūlymus kaip vieną iš konkurencinių pranašumų. Ateitį Lietuvoje planuojantiems specialistams ji turėtų atrodyti patraukli”, — sakė O. Balsienė.

VMI išaiškinimas sklaido abejones dėl kaupimo pensijai

D. Kolmatsui atkreipia dėmesį, jog iki šiol dalį darbdavių, svarstančių galimybę prisidėti prie darbuotojų pensijos kaupiant trečios pakopos pensijų fonduose, stabdydavo ne iki galo aiškus mokestinis reguliavimas. Situaciją pakeitė spalį paskelbtas Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) išaiškinimas.

Jame apibrėžta, kokių priemonių turi imtis darbuotojus kaupimu pensijai norintis skatinti darbdavys. Pabrėžiama, kad lėšos į pensijų fondus negali būti nukreipiamos sumažinto darbo užmokesčio sąskaita, taip pat tam negali būti skiriama dalis jau paskirto darbo užmokesčio. Svarbu ir tai, kad šios įmokos neturėtų būti mokamos vietoj atlyginimo už atliekamą darbą ar būti darbo užmokesčio sudedamąja dalimi.

Išaiškinime pateikiami pavyzdžiai, kuomet į pensijų fondus papildomai pervedamas nustatytas procentas nuo darbo užmokesčio ar fiksuota įmoka, taip pat į pensijų fondus gali būti nukreipiamos darbo užmokesčiui padidinti (dėl kurio nėra susitarta) skirtos lėšos. Jeigu šios lėšos kaupiamos ir neišimamos iki pensinio amžiaus – mokestinių pasekmių nebūtų.

Taip pat apibrėžtas pavyzdinis sąrašas priemonių, kurių turėtų imtis darbdavys, norėdamas būti tikras, kad jam nesukels neigiamų pasekmių atvejai, jei darbuotojas išsiima dalį gautų pensijų įmokų nesulaukęs pensinio amžiaus.

Aktuali informacija

  • Vidutinė „Sodros“ senatvės pensija 2019 m. spalį turint būtinąjį stažą siekė 364,98 euro. Tuo tarpu pensijoje rekomenduojama turėti bent 80 proc. ligtolinių pajamų – į jas pretenduoti leidžia kaupimas antros ir trečios pakopos pensijų fonduose.
  • Rekomenduojama, kad žmogui iki 30 metų reikia taupymui pensijai atidėti 10 proc. pajamų, nuo 30 metų – apie 15 proc. pajamų, o pradėjus kaupti pensijai sulaukus 40 metų gali tekti atidėti ir penktadalį atlyginimo tam, kad pavyktų užsitikrinti orią pensiją.
  • Darbdavio mokama įmoka į pensijų fondą gali tapti papildomu indėliu siekiant sukaupti pakankamą sumą pensijai.
  • Darbdavio įmokos į pensijų fondus yra ilgalaikio kaupimo priemonė, kuria siekiama sukaupti lėšų senatvei. Jeigu iš trečios pakopos fondo pinigai yra išsiimami anksčiau nei praėjus 5 metams nuo kaupimo pradžios ir nesulaukus nustatyto amžiaus, taikomas gyventojų pajamų mokestis.

Plačiau apie „INVL Asset Management“ siūlomas galimybes kaupti darbuotojų pensijai skaitykite čia: invl.com/verslui. Plačiau apie VMI išaiškinimą dėl darbdavių kaupimo trečios pakopos pensijų fonduose – šiame komentare.

Tai yra reklaminio pobūdžio informacija. Investicijos į pensijų fondus yra susijusios su investicine rizika. Investicijų vertė gali ir kilti, ir kristi, Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis. Jūs esate atsakingi už savo investavimo sprendimus dėl pensijos kaupimo. Prieš priimdami sprendimą investuoti, turite patys ar padedami investicijų konsultantų įvertinti visas su investavimu susijusias rizikas. Valdymo įmonė negarantuoja investicijų pelningumo. Prieš priimdami sprendimą investuoti, turite susipažinti su taikomais atskaitymais (mokesčiais), fondo taisyklėmis ir kitais dokumentais, kuriuos galite rasti čia

Asmenims, dalyvaujantiems II pakopos pensijų kaupimo sistemoje, valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija už laikotarpį iki 2018 m. gruodžio 31 d. yra proporcingai mažinama įstatymų nustatyta tvarka. Sudaryta II pakopos pensijų kaupimo sutartis negalės būti nutraukta, išskyrus pirmą kartą sudarytą II pakopos pensijų kaupimo sutartį, kurią dalyvis turi teisę vienašališkai nutraukti per 30 kalendorinių dienų nuo šios sutarties sudarymo, apie tai raštu pranešęs pensijų kaupimo bendrovei. Šiame tekste pateikiami skaičiavimai yra pagrįsti teoriniais modeliais, ir tokios prognozės nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Vadyba“
VŽ klausomiausi podkastai kovą

Pateikiame daugiausia „Verslo žinių“ prenumeratorių dėmesio sulaukusių podkastų TOP 10.

Verslo aplinka
2022.04.01
Prognozuojama, kad darbuotojų kaita šiemet augs pusantro karto: kaip reikia keistis vadovams Premium 4

Daugelis, prasidėjus karui, manė, kad darbuotojų migracija bus kur kas mažesnė ar sustos. Visgi, anot...

Vadyba
2022.04.01
„Compensa“ valdybai vadovauja T. Milašius

Tomas Milašius perima vadovavimą Baltijos šalyse paslaugas teikiančiai gyvybės draudimo bendrovei „Compensa...

Vadyba
2022.04.01
„Sodra“: ligos išmoką už dvi pirmas nedarbingumo dienas gaus visi darbuotojai 1

Darbuotojui susirgus, nuo balandžio 1 d. kiekvienas darbdavys mokės jam ligos išmoką už dvi pirmąsias...

Vadyba
2022.04.01
Psichologas J. Burokas: ukrainiečiai kur kas tvirtesni už mus Premium

„Pasitraukusieji nuo karo išgyveno įvairiausių patirčių ir, mano galva, nėra tokie trapūs, kaip mums kartais...

Laisvalaikis
2022.04.01
Specialistų trūksta, alga ne per didžiausia: stringa Kibernetinio saugumo centro vadovo paieška Premium 1

Krašto apsaugos ministerijai (KAM) kol kas sunkiai sekasi surasti naująjį Nacionalinio kibernetinio saugumo...

Inovacijos
2022.04.01
Euro zonoje nedarbas vasarį siekė 6,8%, Lietuvoje – 7%

Vasarį euro zonoje darbo neturėjo 6,8% darbo ieškančių asmenų – 0,1 proc. punkto mažiau nei sausio mėnesį.

Vadyba
2022.03.31
Tarp TOP 20 įtakingiausiųjų – nauji vardai

Šių metų potencialios įtakos indekso TOP 20 kone pusė pernai čia nebuvusių vardų. Tarp naujai patekusių yra...

Rinkodara
2022.03.31
Viliasi, kad naujas bandymas perkrauti valstybės tarnybą nemeluos Premium 5

Ingridos Šimonytės Vyriausybė puoselėja planus padėti viešojo administravimo sistemos pertvarkos pagrindus,...

Verslo aplinka
2022.03.31
„Tūkstantmečio mokyklų“ programoje dalyvaus 54 iš 60 savivaldybių 1

„Tūkstantmečio mokyklų“ programoje dalyvaus 54 iš 60 savivaldybių, sako Jurgita Šiugždinienė, Švietimo,...

Vadyba
2022.03.30
Tadas Dovbyšas: stipri organizacijos kultūra – geriausia instrukcija visiems gyvenimo atvejams Verslo tribūna

Nepaisant rimtus išbandymus atnešusio pandeminio laikotarpio, draudimo bendrovė ERGO stiprino tiek komandos...

PowerUP
2022.03.30
Iš „Inter Rao Lietuva“ stebėtojų tarybos pasitraukė J. Garbaravičius ir R. Davidovičius 2

Verslininkas Jonas Garbaravičius pasitraukė iš Rusijos energetikos milžinės „Inter RAO“ netiesiogiai...

Pramonė
2022.03.29
Geidžiamiausių darbdavių vasario atlygio medianos Premium

Naujausi „Sodros“ duomenys rodo, kokias algų medianas šių metų antrąjį mėnesį darbuotojams mokėjo...

Vadyba
2022.03.29
V. Vasiliauskas: geras, kompetentingas biurokratas yra vertybė Premium 16

Vyriausybė tikisi pradėti viešojo administravimo reformos įgyvendinimą. Pasak premjerės patarėjo Vito...

Verslo aplinka
2022.03.29
Atidaromas didžiausias dienos SPA centras Vilniaus mieste Verslo tribūna 1

Vilniaus senamiestyje, verslo ir laisvalaikio komplekse „Bokšto skveras“, vilniečiams ir miesto svečiams...

Verslo aplinka
2022.03.29
Startuolio savo noru nepaliko nė vienas darbuotojas: ką galima būtų pritaikyti ir kitoms organizacijoms Premium 3

Lietuviškas transporto užsakymų valdymo startuolis „GoRamp“ per pastaruosius kelerius metus užaugino komandą...

Vadyba
2022.03.28
Kokias algų medianas vasarį mokėjo didžiausi šalies darbdaviai Premium

„Sodros“ duomenys rodo, kad šių metų vasarį ant aukščiausiojo atlyginimų medianų laiptelio ir toliau laikosi...

Vadyba
2022.03.28
Ukrainiečių įdarbinimas: procesas palengvintas, tačiau dar yra likę daug nežinomųjų Premium

Kalbinti verslų atstovai, nors ir giria pagreitėjusį procesą, kartu pripažįsta, kad dar yra daug tobulintinų...

Vadyba
2022.03.28
Rusiją palaikantys darbuotojai – kaip elgtis vadovui? 2

Šiuo metu vadovams iškyla daug nestandartinių klausimų. Vienas iš jų – kaip elgtis su Rusijos karinius...

Vadyba
2022.03.26
Patarimai startuoliams: kaip suburti sėkmingą komandą

60% naujų įmonių susidūrė su problemomis įkūrėjų komandoje, primena „TechHub“ preakceleratorius. Tinkamai...

Gazelė
2022.03.26

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku