„Bentley Systems Europe B. V.“ padalinio Lietuvoje darbuotojai panoro gauti įmokas į pensijų fondus – darbdavys išgirdo

Publikuota: 2019-12-16
Oksana Balsienė, „Bentley Systems Europe B. V.“ Lietuvos filialo personalo vadovė Lietuvai ir Rusijai.
Oksana Balsienė, „Bentley Systems Europe B. V.“ Lietuvos filialo personalo vadovė Lietuvai ir Rusijai.

Darbdavio įmokos į trečios pakopos pensijų fondus, – tokia naujovė šiemet papildė „Bentley Systems Europe B. V.“, pasaulinės architektūrinių ir inžinerinių programinės įrangos sprendimų bendrovės, Lietuvos filialo darbuotojų motyvacinį paketą. Vertinama, kad ši darbuotojų iniciatyva atsiradusi motyvacinė priemonė prisideda prie jų ilgalaikio lojalumo skatinimo ne tik įmonei, bet ir šaliai.

Kaupimą pensijai pasiūlė darbuotojų iniciatyva

„Bentley Systems Europe B. V.“ Lietuvos filialo personalo vadovė Lietuvai ir Rusijai Oksana Balsienė pasakoja, kad bendrovė siūlo plačią darbuotojų motyvacijos sistemą – nuo finansinio skatinimo iki galimybių įsitraukti į organizacinės kultūros tobulinimą. O šiemet pasiūlytas kaupimas pensijai gaunant darbdavio įmoką į darbuotojo pasirinktą „INVL Asset Management“ valdomą trečios pakopos pensijų fondą turi išskirtinių privalumų. Šios bendrovės fondus darbuotojų pensijai kaupti įmonė pasirinko įvertinusi „INVL Asset Management“ sukauptą patirtį.

„Įmokos į darbuotojų trečios pakopos pensijų fondus yra viena iš ilgalaikiškiausių priemonių, lyginant su kitais įprastais darbuotojų motyvacijos sistemos finansiniais ir nefinansiniais komponentais. Be to, tai yra ir vienas didžiausių mūsų motyvacinio paketo išskirtinumų, nes vis dar nedaug įmonių Lietuvoje siūlo tokią priemonę savo darbuotojams. Svarbu ir tai, kad idėja įdiegti šią papildomą naudą atėjo iš pačių darbuotojų“, — pabrėžė O. Balsienė.

Pasak jos, kolegos džiaugiasi, kad įmonė prisideda prie jų sprendimo sąmoningai papildomai taupyti pensijai – šią motyvacijos priemonę pasirinko daugiau nei trečdalis darbuotojų. „Bentley Systems Europe B. V.“ Lietuvos filiale kaupimas pensijai neatsiejamas nuo kitos įprastos motyvacijos priemonės – darbuotojai gali pasirinkti, kaip išnaudoti darbo užmokesčiui didinti skirtas lėšas. Tad jie, įsivertinę savo poreikius ir planus, ir priėmė sprendimą, ar rinktis darbo užmokesčio padidinimą, ar dalį šiam tikslui skirtų lėšų skirti kaupti trečioje pakopoje.

Metų pabaiga – proga peržiūrėti motyvavimo įrankius

„INVL Asset Management“ pensijų fondų ir mažmeninių pardavimų padalinio vadovė dr. Dalia Kolmatsui atkreipia dėmesį, kad metų pabaiga ir su ja susiję darbuotojų metiniai pokalbiai bei darbo užmokesčio peržiūra – tinkamas laikas ir darbuotojams, ir darbdaviams pamąstyti apie papildomą kaupimą pensijai.

nuotrauka::1 left

„Šių metų pradžioje atlikta darbuotojų nuomonės apklausa atskleidė, kad per 60 proc. šalies gyventojų motyvuotų darbdavio sprendimas prisidėti prie jo pensijos kaupimo trečioje pakopoje. Tačiau, kaip rodo „Spinter tyrimų“ apklausa, šį pavasarį įmokas darbuotojų pensijų kaupimui mokėjo vos 12 proc. motyvacinius paketus turinčių įmonių. Taigi, „Bentley Systems Europe B. V.“ Lietuvos filialo sprendimas pasiūlyti tokią priemonę yra puikus pavyzdys, kai darbuotojai išsako savo lūkesčius darbdaviui, o pastarasis į juos atsižvelgia“, — sakė D. Kolmatsui.

Kaupimas pensijai yra ir finansiškai naudingas abiems pusėms. Štai, jei darbdavys svarsto du skatinimo būdus – skirti premiją ar įmoką į pensijų fondą, pastaruoju atveju gaunama suma į pensijų fondą būtų net 68 proc. didesnė nei darbuotojui pervedama premijos suma, o darbo vietos kaštai abiem atvejais išliktų tokie patys.

Toks efektas gaunamas dėl to, kad tuo atveju, jei įmokas į pensijų fondus perveda darbdavys, ir jos neviršija 25 proc. darbuotojui apskaičiuotų metinių su darbo santykiais susijusių pajamų, įmokai į pensijų fondą netaikomi mokesčiai, kurie yra taikomi išmokant priedą prie atlyginimo. Žinoma, svarbu suprasti, kad šios įmokos yra skiriamos darbuotojų pensijai kaupti bei jų ilgalaikei motyvacijai didinti.

Kaupimas pensijai skatina ilgiau dirbti įmonėje ar net pasilikti savo šalyje

Tai, kad kaupimas pensijai ne tik padeda motyvuoti, bet ir išlaikyti darbuotojus įmonėje ar net šalyje  ilgiau, sutinka ir „Bentley Systems Europe B. V.“ Lietuvos filialo personalo vadovė Lietuvai ir Rusijai O. Balsienė.

„Mes, kaip įmonė, skatiname darbuotojų atsakomybę, ilgalaikį strateginį planavimą, taip pat ir  įsipareigojimą gyventi bei dirbti Lietuvoje iki pat pensijos. Kadangi kaupti pensijai darbuotojai nusprendžia patys, manytina, kad jie supranta ir mato ilgalaikę šios priemonės naudą – potencialiai planuoja ilgiau dirbti mūsų įmonėje ir savo šalyje. Šią skatinimo priemonę minime interviu su kandidatais metu, taip pat įtraukiame į darbo pasiūlymus kaip vieną iš konkurencinių pranašumų. Ateitį Lietuvoje planuojantiems specialistams ji turėtų atrodyti patraukli”, — sakė O. Balsienė.

VMI išaiškinimas sklaido abejones dėl kaupimo pensijai

D. Kolmatsui atkreipia dėmesį, jog iki šiol dalį darbdavių, svarstančių galimybę prisidėti prie darbuotojų pensijos kaupiant trečios pakopos pensijų fonduose, stabdydavo ne iki galo aiškus mokestinis reguliavimas. Situaciją pakeitė spalį paskelbtas Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) išaiškinimas.

Jame apibrėžta, kokių priemonių turi imtis darbuotojus kaupimu pensijai norintis skatinti darbdavys. Pabrėžiama, kad lėšos į pensijų fondus negali būti nukreipiamos sumažinto darbo užmokesčio sąskaita, taip pat tam negali būti skiriama dalis jau paskirto darbo užmokesčio. Svarbu ir tai, kad šios įmokos neturėtų būti mokamos vietoj atlyginimo už atliekamą darbą ar būti darbo užmokesčio sudedamąja dalimi.

Išaiškinime pateikiami pavyzdžiai, kuomet į pensijų fondus papildomai pervedamas nustatytas procentas nuo darbo užmokesčio ar fiksuota įmoka, taip pat į pensijų fondus gali būti nukreipiamos darbo užmokesčiui padidinti (dėl kurio nėra susitarta) skirtos lėšos. Jeigu šios lėšos kaupiamos ir neišimamos iki pensinio amžiaus – mokestinių pasekmių nebūtų.

Taip pat apibrėžtas pavyzdinis sąrašas priemonių, kurių turėtų imtis darbdavys, norėdamas būti tikras, kad jam nesukels neigiamų pasekmių atvejai, jei darbuotojas išsiima dalį gautų pensijų įmokų nesulaukęs pensinio amžiaus.

Aktuali informacija

  • Vidutinė „Sodros“ senatvės pensija 2019 m. spalį turint būtinąjį stažą siekė 364,98 euro. Tuo tarpu pensijoje rekomenduojama turėti bent 80 proc. ligtolinių pajamų – į jas pretenduoti leidžia kaupimas antros ir trečios pakopos pensijų fonduose.
  • Rekomenduojama, kad žmogui iki 30 metų reikia taupymui pensijai atidėti 10 proc. pajamų, nuo 30 metų – apie 15 proc. pajamų, o pradėjus kaupti pensijai sulaukus 40 metų gali tekti atidėti ir penktadalį atlyginimo tam, kad pavyktų užsitikrinti orią pensiją.
  • Darbdavio mokama įmoka į pensijų fondą gali tapti papildomu indėliu siekiant sukaupti pakankamą sumą pensijai.
  • Darbdavio įmokos į pensijų fondus yra ilgalaikio kaupimo priemonė, kuria siekiama sukaupti lėšų senatvei. Jeigu iš trečios pakopos fondo pinigai yra išsiimami anksčiau nei praėjus 5 metams nuo kaupimo pradžios ir nesulaukus nustatyto amžiaus, taikomas gyventojų pajamų mokestis.

Plačiau apie „INVL Asset Management“ siūlomas galimybes kaupti darbuotojų pensijai skaitykite čia: invl.com/verslui. Plačiau apie VMI išaiškinimą dėl darbdavių kaupimo trečios pakopos pensijų fonduose – šiame komentare.

Tai yra reklaminio pobūdžio informacija. Investicijos į pensijų fondus yra susijusios su investicine rizika. Investicijų vertė gali ir kilti, ir kristi, Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis. Jūs esate atsakingi už savo investavimo sprendimus dėl pensijos kaupimo. Prieš priimdami sprendimą investuoti, turite patys ar padedami investicijų konsultantų įvertinti visas su investavimu susijusias rizikas. Valdymo įmonė negarantuoja investicijų pelningumo. Prieš priimdami sprendimą investuoti, turite susipažinti su taikomais atskaitymais (mokesčiais), fondo taisyklėmis ir kitais dokumentais, kuriuos galite rasti čia

Asmenims, dalyvaujantiems II pakopos pensijų kaupimo sistemoje, valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija už laikotarpį iki 2018 m. gruodžio 31 d. yra proporcingai mažinama įstatymų nustatyta tvarka. Sudaryta II pakopos pensijų kaupimo sutartis negalės būti nutraukta, išskyrus pirmą kartą sudarytą II pakopos pensijų kaupimo sutartį, kurią dalyvis turi teisę vienašališkai nutraukti per 30 kalendorinių dienų nuo šios sutarties sudarymo, apie tai raštu pranešęs pensijų kaupimo bendrovei. Šiame tekste pateikiami skaičiavimai yra pagrįsti teoriniais modeliais, ir tokios prognozės nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Testamentų misija – dūlėti stalčiuose, šeimos fondų – užtikrinti verslo tęstinumą

Ką daryti, kad verslas, užaugintas per visą jo įkūrėjo gyvenimą, dešimtmečius ir šimtmečius veiktų pagal...

Verslo aplinka
2019.12.31
Lietuvos paštui ieškomi nepriklausomi valdybos nariai 1

Susisiekimo ministerija praneša su atsirinktos personalo atrankos agentūros pagalba pradedanti kandidatūrų į...

Geidžiamiausių darbdavių mokamos algų medianos lapkričio mėnesį 1

Naujausi „Sodros“ duomenys rodo, kokias algų medianas lapkritį mokėjo geidžiamiausi šalies darbdaviai.

Vadyba
2019.12.31
Kaip žaidžiant „Lego“ tapti geresniu lyderiu Premium

Malonu pranešti, kad praėjusią savaitę žengiau keletą reikšmingų žingsnių klimato krizės sprendimo link. Ne...

Vadyba
2019.12.30
Darbo santykių reglamentavimas: svarbiausi pasikeitimai 2019 metais ir kas laukia 2020-aisiais Verslo tribūna

Ir praėjusiais 2019 metais, ir prasidedančiais 2020-aisiais gausu darbo teisinių santykių reglamentavimo...

Vadyba
2019.12.30
Kokias algų medianas lapkritį mokėjo didžiausi šalies darbdaviai

Naujausi „Sodros“ skelbiami duomenys rodo, kokias algų medianas lapkričio mėnesį mokėjo daugiausia darbuotojų...

Vadyba
2019.12.30
15 nevykusio vadovo bruožų (II dalis)

Darbo santykius vertinantys psichologai surikiavo penkiolika nepakenčiamo vadovo bruožų, kurie patvirtina...

Vadyba
2019.12.29
15 nevykusio vadovo bruožų (I dalis)

Visi esame girdėję istorijų apie prastus, nevaldomo charakterio, pernelyg daug sau leidžiančius ar visai į...

Vadyba
2019.12.28
Sėkmingas verslas nuo bankroto patirties nepriklauso

Bankrotas vieniems palieka nuoskaudų, kitiems – pamokų, kaip nereikia daryti, treti apskritai nei nori...

Gazelė
2019.12.27
Didžiausios algų medianos šį lapkritį

„Sodra“ pateikė duomenis, kuriose Lietuvos įmonėse lapkričio mėnesį buvo didžiausios atlyginimų medianos.

Vadyba
2019.12.27
Verslo pradžiai ir šeimos santaupas atiduoda, ir įkeičia butus Premium

Jokio verslo nepradėsi be pradinio kapitalo, nesvarbu, kad ir kaip tikėtum jo idėja. Verslininkai dalijasi...

Gazelė
2019.12.27
Futurologų žvilgnis į ateitį: ką reikia žinoti verslui 1

Besibaigiant metams, žurnalas „CEO Today“ pažangių verslininkų, mokslininkų ir futurologų pasiteiravo, kokios...

Vadyba
2019.12.26
Vadovybės pokyčiai prekybos įmonėse 2019 m. Premium

Didžiųjų prekybos bendrovių vadovų gretose šiais metais buvo ne vienas reikšmingas pasikeitimas. 

Prekyba
2019.12.26
10 skaitomiausių VŽ straipsnių apie verslo valdymą ir gerąsias personalo praktikas

„Vadybos“ rubrikoje visus metus nagrinėjome gerąsias valdysenos bei personalo valdymo praktikas, apie...

Vadyba
2019.12.26
Ekspertams neužtenka sumokėti – reikia dar ir klausyti

Konsultantų ar skirtingų sričių profesionalų patarimai gali būti itin vertingi, ypač tada, kai gaunami...

Gazelė
2019.12.25
Darbuotojų metinis vertinimas: kokios vadovų frazės erzina labiausiai 2

Baigiantis metams, biuruose sklinda mandarinų aromatas, o prie kavos aparatų kalbamasi apie šventinius...

Vadyba
2019.12.25
Svarbiausi įmonių vadovų pasikeitimai šiemet

„Verslo žinios“ visus metus stebėjo šalies verslo įvykius ir fiksavo įvairius pasikeitimus bendrovėse.

Vadyba
2019.12.24
Projektas Australijoje: savo laisvadienius dovanoja sergantiems kolegoms

Australijoje įkurta viena didžiausių pasaulyje kelionių agentūrų grupių „Flight Centre Travel Group“ startavo...

Vadyba
2019.12.24
Kaip išvengti 3 dažniausių darbo pokalbių klaidų 1

Darbo pokalbis net ir labiausiai užtikrintiems kandidatams sukelia nerimą, o kartais ir stresą. Specialistai...

Vadyba
2019.12.22
Vadyba: svarbiausi teisiniai pokyčiai 2019 m. Premium

„Verslo žinios“ kartu su UAB „Lexnet“ teisininkais apžvelgia esminius šių metų teisinius pokyčius ir primena,...

Vadyba
2019.12.22

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau