„Microsoft“ vadovas: geriausi lyderiai turi šias tris savybes

Satya Nadella, Microsoft vadovas, ne kartą yra pabrėžęs, kad kiekvienas Microsoft darbuotojas turi stengtis būti lyderiu. Tačiau tapęs bendrovės CEO jis iškart susidūrė su problema: kompanijoje lyderystei buvo priskiriama bent šimtas skirtingų savybių ir požymių, priklausomai nuo to, kokią poziciją bendrovėje darbuotojas užima. Todėl vadovas subūrė komandą, kuri lyderystės sąvoką supaprastino.
Lankydamasis Čikagos universiteto Booth verslo mokykloje, S. Nadella įvardijo, kokias savybes privalo turėti lyderiai, norintys prisijungti prie didžiausios pasaulyje programinės įrangos gamybos korporacijos vadovų komandos.
Gebėjimas atrasti aiškumą ten, kur jo nėra.
Kai viskas vyksta lengvai, pagal taisykles, lyderio niekam nereikia. Užtenka žmogaus, gebančio judėti pagal gerai parašytą planą. Lyderystė svarbi netikrumo sąlygomis, kai visa reikiama informacija nėra lengvai prieinama, kalba S. Nadella.
Anot jo, svarbiausia puikaus lyderio savybė gebėjimas komunikuoti būnant chaose.
Negali laikyti savęs geru vadovu, jeigu papuolęs į neaiškią situaciją sukuri dar daugiau neaiškumo. Neįkainojami yra tokie specialistai, kurie neria gilyn, nors aplinkui tvyro panikos nuojauta, ir kurie sugeba į tokias situacijas įnešti aiškumo, teigia vadovas.
Gebėjimas įžiebti energiją.
Anot S. Nadellos, svarbu ne tik aiškiai mąstyti, bet ir mokėti uždegti aplinkinius entuziazmu ir ištikimybe bendrovei.
Vadovai dažnai atsiduria tokiose situacijose, kai į kabinetą įeina pavaldinys ir pasiguodžia: Žinai, man sekasi puikiai, mano komanda yra sustyguota, bet viskas aplinkui yra baisu. Toks žmogus tikrai nespinduliuoja ir nekuria teigiamos energijos, akcentuoja S. Nadella.
Vadovas ne kartą yra pabrėžęs, kad geras lyderis geba energija uždegti savo komandą, tačiau tuo neapsiriboja; jis moka išspinduliuoti tą energiją visai bendrovei.
Privalai būti puikiu mokytoju, burti aplinkui save sekėjus. Ir tikrai nepakanka visą dėmesį telkti vien į savo komandą. Lyderiai privalo įkvėpti optimizmo, kūrybiškumo, motyvuoti žmones taip, kad jie augtų, būtų pasišventę ir tada, kai įmonei sekasi, ir tada, kai nesiseka.
Gebėjimas pasiekti tikslą, nepaisant kliuvinių.
Microsoft vadovas sako netikintis tobulomis sąlygomis verslui. Anot jo, lyderiai niekada negali kontroliuoti visų aplinkybių, tačiau tai nėra priežastis atsisakyti užsibrėžtų tikslų.
Jeigu visiems aiškini: palauksiu, kol prasisklaidys debesys ar tinkamai išsidėstys žvaigždės, o tada jau būsiu nepakartojamas, tu nesi lyderis. Taip, yra vadovų, kurie sako: aš negaliu arba neturiu pakankamai gebėjimų, kad pasiekčiau šį tikslą, man trukdo išoriniai veiksniai, kurie nuo manęs nepriklauso. Žinote ką? Visi veiksniai yra išoriniai, yra sakęs S. Nadella. Gyvenimas susideda iš tokių išorinių kliuvinių. Negalima laukti, kol jie išnyks, ir tikėtis, kad tada viskas bus tobula. Sėkmės sulaukia tie, kas ją įsikinko.
S. Nadella teigia, kad pats taip pat nėra tobulai išsiugdęs šių trijų savybių.
Aš pripažįstu, kad nesu tobulas, bet nepaliauju stumti save į priekį. Tikrieji lyderiai yra tie, kurie šiuos tris dalykus daro gerai ir neplekšnoja dėl to sau per petį, apibendrina Microsoft vadovas.
[infogram id="3f299999-ddb6-449d-8ab9-dff5058a6483" prefix="aqS" format="interactive" title="Verslo valdymas:: Svarbiausios lyderio savybės"]
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Vadyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti