Švietimo platformos „BitDegree“ bendra-įkūrėjas Danielius Stasiulis Vienoje atsiėmė prestižinį apdovanojimą

Publikuota: 2019-08-30 11:01
Danielis Stasiulis.
Danielis Stasiulis.

Rugpjūčio 29-osios vakarą Vienos ekonomikos ir verslo universitete lietuviui Danieliui Stasiuliui įteiktas „FERD‘s list“ apdovanojimas. Jis buvo vienas iš 11 šį apdovanojimą gavusių verslininkų, nevyriausybinių organizacijų aktyvistų bei žurnalistų iš viso pasaulio. Šis apdovanojimas įteikiamas jauniems antrepreneriams, kurie savo verslumo kelią pradėjo dar mokyklos suole, „Junior Achievement“ verslumo programose, o vėliau pasiekė ne tik verslo aukštumų bet ir padarė socialinį pokytį ekonomikai, visuomenei. Taip siekiama pasidžiaugti aktyviais pasaulį keičiančiais lyderiais ir atskleisti ankstyvo verslumo ugdymo poveikį būsimai karjerai.  

Profesiją pasirinko po ekonominio modeliavimo žaidimo

„FERD‘s list“ apdovanojimas teikiamas jau trečius metus ir antrą kartą iš eilės nominantų sąraše puikuojasi lietuviška pavardė. Praėjusiais metais šį apdovanojimą pelnė aktyvi 3D modelių startuolio „CG Trader“ įkūrėja Dalia Lašaitė. Šį apdovanojimą įsteigė ir kasmet įteikia norvegų milijardierius, verslo grupės „FERD“ savininkas ir vadovas, Johanas H. Andresenas. „FERD“ – tai turtingos norvegų šeimos verslas. Anksčiau bendrovė investavo į pramonines, finansines bendroves, tačiau, sukaupusi pakankamą kapitalą, pradėjo remti socialinius verslus bei teikti paskolas ir investuoti į startuolius.
Anksčiau 6 „FERD‘s list“ nominantai buvo atrenkami iš Europos, tačiau šiemet, organizacijai „Junior Achievement“ švenčiant 100 metų sukaktį, apdovanojami verslininkai iš viso pasaulio – nuo JAV iki Kinijos, Ganos, Jungtinių Arabų Emyratų.

D.Stasiulis yra Centrinėje ir Rytų Europoje lyderiaujančios verslo konsultacijų bendrovės „Civitta“ partneris, atsakingas už startuolių ir inovacijų sritis. Konsultuodamas įvairius startuolius ir kurdamas jiems akceleravimo programas jis kartu su „Civitta“ puoselėjo startuolių ekosistemą ir šiam tikslui pasiekti sukūrė „Startup Division“ – visos Europos mastu veikiančią startuolių skatinimo organizaciją. Aktyvus verslininkas per savo karjerą įkūrė ir kelis savo startuolius, žymiausias iš kurių yra inovatyvi internetinio mokymosi platforma – „BitDegree“.

 31-erių antrepreneris prisimena, kaip dar vidurinės mokyklos suole susidomėjo ekonomika ir finansais.

„Dar būdamas moksleiviu Pabradės „Ryto“ vidurinėje mokykloje, dalyvavau keliose „Lietuvos Junior Achievement“ programose, kurias vedė mokytoja Rita Jedik. Labiausiai mane sužavėjo ekonominių modeliavimų konkursai, kurie leido pajausti konkuravimo džiaugsmą ne tik Lietuvos, bet ir pasauliniu lygiu (modeliuojamas verslas, moksleiviams kas kelias savaites pateikiamos konkurencinėje aplinkoje veikiančio įsivaizduojamo verslo pelno, nuostolio, parduotų ir užsilikusių prekių ataskaitos – red. past.). Būtent ši patirtis ir nulėmė mano pasirinkimą studijuoti ekonomiką ir verslo valdymą Stokholmo Aukštojoje Ekonomijos Mokykloje Rygoje,“ – prisiminė D.Stasiulis.

Sukūrė visiems startuoliams padedančią organizaciją

Šiandien, Danielius Stasiulis gali pasigirti 10-ies metų patirtimi ir rizikingais profesiniais pasirinkimais, kurie, jo nuomone, ir nulėmė prestižinį apdovanojimą. Jo neviliojo užtikrintos pareigos kokioje nors stambioje tarptautinėje bendrovėje.

„Visada norėjau dirbti su naujomis idėjomis, su tuo, kas dar neišbandyta, kartais gal net ir nesuprasta visuomenėje (o tokie ir buvo startuoliai Lietuvoje prieš 10 metų), stengiausi nekreipti dėmesio į visuomenės spaudimą rinktis saugią karjerą,“ – pasakojo antrepreneris.

2010-ais Danielius Stasiulis prisijungė prie neseniai įkurtos verslo konsultacijų bendrovės „Civitta“ ir augo kartu su bendrove iki jai tampant regiono lydere. Šiuo metu „Civitta“ turi biurus 13-oje šalių ir apie 300 verslo konsultantų. Būsimas antrepreneris tuo metu šioje įmonėje kuravo startuolių ir inovacijų skatinimo paslaugų sritį.

„Per savo karjerą konsultavau daugiau nei 300-us startuolių, sukūriau ar įgyvendinau daugiau nei 10 startuolių akceleravimo programų, įskaitant ir vykusią Silicio slėnyje, U. C. Berkeley „SkyDeck“ startuolių inkubatoriuje. Taip pat kartu su draugais įkūriau 4 nuosavus startuolius“, – sako D.Stasiulis.

Sukūrė platformą, kur už mokymąsi dar mokamos stipendijos

Vienas iš įdomiausių jo kartu su draugais įkurtų startuolių – požiūrį į mokymąsi keičiantis „BitDegree“. Šiai platformai dar tėra dveji metai.

„Siekėme rasti būdų, kaip internetinis mokymasis galėtų išspręsti tradicinės švietimo sistemos problemas ir leistų žmonėms visame pasaulyje įgauti įgūdžių, reikiamų pradėti karjerą skaitmeninėje srityje arba naujų įgūdžių jau dirbant šioje srityje. Platforma siūlo kursus ir mokymosi kelius, kurie veda link konkrečių karjeros galimybių. Mokytis motyvuoja žaidybiniai elementai bei „blockchain“ technologija paremtos darbdavių ir rėmėjų stipendijos, kurios yra susietos su „blockchain“ pasiekimų sertifikatais. Neseniai startavome didelio susidomėjimo sulaukusį projektą, kuris leidžia vartotojams visame pasaulyje paprašyti stipendijų susietų su mokymosi pasiekimais, o individualūs rėmėjai gali tiesiogiai, be tarpininkų, jas finansuoti“, – paaiškino D.Stasiulis.

„BitDegree“ turi 30-ies lietuvių kolektyvą, o besimokančiųjų skaičius jau pasiekė pusę milijono. Verslininko sukurtais kursais ir sistema naudojasi vartotojai iš viso pasaulio.

„Studentai gali rinktis iš 700 kursų, 350 praktinių gidų ir beveik 4000 programavimo pavyzdžių. Startuolis „BitDegree“ yra laimėjęs apdovanojimus kaip vienas iš geriausių švietimo technologijų (EdTech) startuolių Europoje“, – sakė D.Stasiulis.

Šiuo metu D. Stasiulis yra laikomas vienu iš Baltijos šalių bei Europos startuolių ekosistemos lyderių, taip pat švietimo technologijų ir ateities mokymosi ekspertų. Negana to, Danielius skiria laiko ir fiziniams iššūkiams – verslininkas mėgsta kopti į kalnus bei bėgti bekelės ultra-maratonus miškais ir gamtos takais, 2016-aisiais kartu su Lietuvos komanda dalyvavo Pasaulio bėgimo bekele čempionate Portugalijoje.

Žvelgiant į ateitį, Danielius tiki, kad nesustos kurti naujų verslų ir iniciatyvų, tiki, kad eksperimentuojant pavyks pasiekti vis geresnių rezultatų ir sukurti daugiau vertės visuomenei.

„Iš pradžių labai dvejojau savo pasirinkimu tapti antrepreneriu ir dirbti su startuoliais, bet metams bėgant ir po tokių reikšmingų įvertinimų kaip „FERD‘s list“  apdovanojimas, jaučiuosi užtikrintas, kad noriu tęsti šį kelią iki pat senatvės,“ – baigdamas pokalbį sakė Danielius Stasiulis.

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Švietimo platformos „BitDegree“ bendra-įkūrėjas Danielius Stasiulis Vienoje atsiėmė prestižinį apdovanojimą Verslo tribūna

Rugpjūčio 29-osios vakarą Vienos ekonomikos ir verslo universitete lietuviui Danieliui Stasiuliui įteiktas...

Vadyba
11:01
Moterų algos auga sparčiau nei vyrų, bet pajamų atotrūkis dar ženklus 6

Vidutinės gyventojų mėnesio draudžiamosios pajamos, nuo kurių sumokėtos socialinio draudimo įmokos, antrąjį...

Vadyba
2019.08.29
Pradėti kaupti pensijų fonduose „Tia Technology“ paskatino ir darbuotojų lūkesčiai Verslo tribūna 2

Programinę įrangą draudimo įmonėms kurianti Danijos kapitalo įmonė „Tia Technology“ šiemet darbuotojų...

Vadyba
2019.08.29
Geidžiamiausių darbdavių algų medianos liepą  4

Naujausi „Sodros“ duomenys parodė, kokia algų mediana liepą buvo tarp geidžiamiausių šalies darbdavių.

Vadyba
2019.08.29
Kurti verslą patiems yra pigiau, tačiau išbandžiusieji alternatyvą nesigaili Premium

Perkant įmonę ar prekės ženklą tenka vienu ypu sumokėti didesnius pinigus, nei viską palaipsniui kurti...

Gazelė
2019.08.29
„Vadybos karuselė“: nuo strategijos formavimo iki asmeninio efektyvumo 

„Verslo žinių“ organizuojamoje konferencijoje „Vadybos karuselė“ vidurinės grandies vadovai ieško atsakymų į...

Vadyba
2019.08.28
Kokios garantijos suteikiamos darbuotojų atstovavimą įgyvendinantiems asmenims Verslo tribūna

Darbdavio lygmeniu veikiančių profesinių sąjungų valdymo organų, darbo tarybų nariai, taip pat darbuotojų...

Vadyba
2019.08.27
Mirė F. Piechas, žmogus, formavęs „Volkswagen“ gigantą  4

Automobilių pramonė atsisveikina su Ferdinandu Piechu, ilgalaikiu „Voklswagen“ koncerno vadovu, Ferdinando...

Išsekusių darbuotojų ignoruoti nebegalima: skaudžios patirtys verčia ieškoti išeičių Premium 15

Gabe’as MacConaillis dirbo prie rimtos bylos. 42 metų tarptautinės advokatų kontoros „Sidley Austin“...

Vadyba
2019.08.26
„Iki“ valdančios „Palink“ direktorius palieka pareigas 2

Gerardas Rogas, prekybos tinklą „Iki“ valdančios bendrovės „Palink“ generalinis direktorius, palieka...

Vadyba
2019.08.26
Skelbiamos didžiausių liepos algų medianos 11

Paskelbti naujausi „Sodros“ duomenys rodo, kuriose šalies įmonėse liepos mėnesį buvo mokamos didžiausios...

Vadyba
2019.08.26
„Lidl“ sprendimas suteikti darbuotojams papildomą sveikatos draudimą pasiteisino – per pusmetį pasinaudota 3500 paslaugų Verslo tribūna

Prekybos tinklo „Lidl“ sprendimas nuo šių metų pradžios visus savo darbuotojus iškart po bandomojo...

Vadyba
2019.08.26
Kiek darbuotojams leisti šeimininkauti, kuriant įmonės strategiją Premium 7

Įtraukti darbuotojus į valdymą įmanoma ir didelėse, ir smulkesnėse bendrovėse, tačiau ar bus pasiektas...

Vadyba
2019.08.26
N. Jasinavičius: tarp „Achemos grupės“ valdybos ir vadovo nebuvo pasitikėjimo Premium 4

Nerius Jasinavičius, nepriklausomas UAB koncerno „Achemos grupė“ valdybos narys, patvirtina balsavęs už...

Pramonė
2019.08.26
3 didžiausios CEO klaidos Premium

Neklysta tik nieko nedarantys žmonės. Tačiau vadovų klaidos ne tik matomos labiau, tačiau ir turi svaresnį...

Vadyba
2019.08.24
Buvęs LB Bankininkystės tarnybos vadovas prisijungė prie investavimo startuolio 4

Mindaugas Vaičiulis, anksčiau vadovavęs Lietuvos banko Bankininkystės tarnybai, tapo australiškų šaknų...

Rinkos
2019.08.23
Šalyje yra 18.700 laisvų darbo vietų 27

Antrojo metų ketvirčio pabaigoje šalyje buvo 18.700 laisvų darbo vietų samdomiesiems darbuotojams, arba 500...

Vadyba
2019.08.23
70% įmonėse diegiamų pokyčių žlunga: kaip to išvengti Premium 8

Nors pokyčiai yra neatsiejama verslo dalis, tačiau dažnam darbuotojui jie kelia stresą ir pasipriešinimą.

Vadyba
2019.08.22
A.Škarnulis palieka Lietuvos banką, dirbs Pasaulio banke 9

Andrius Škarnulis, Lietuvos banko Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vadovas, palieka Lietuvos banką.

Rinkos
2019.08.22
„Dev­bridge Group“ amerikietišką darbo kultūrą diegia Lietuvoje Premium 7

Kai specialistas nėra tik užsakymų vykdytojas, o jam suteikta visiška atsakomybė už kuriamą produktą, įmonė...

Vadyba
2019.08.21

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau