Švietimo platformos „BitDegree“ bendra-įkūrėjas Danielius Stasiulis Vienoje atsiėmė prestižinį apdovanojimą

Publikuota: 2019-08-30
Danielis Stasiulis.
Danielis Stasiulis.

Rugpjūčio 29-osios vakarą Vienos ekonomikos ir verslo universitete lietuviui Danieliui Stasiuliui įteiktas „FERD‘s list“ apdovanojimas. Jis buvo vienas iš 11 šį apdovanojimą gavusių verslininkų, nevyriausybinių organizacijų aktyvistų bei žurnalistų iš viso pasaulio. Šis apdovanojimas įteikiamas jauniems antrepreneriams, kurie savo verslumo kelią pradėjo dar mokyklos suole, „Junior Achievement“ verslumo programose, o vėliau pasiekė ne tik verslo aukštumų bet ir padarė socialinį pokytį ekonomikai, visuomenei. Taip siekiama pasidžiaugti aktyviais pasaulį keičiančiais lyderiais ir atskleisti ankstyvo verslumo ugdymo poveikį būsimai karjerai.  

Profesiją pasirinko po ekonominio modeliavimo žaidimo

„FERD‘s list“ apdovanojimas teikiamas jau trečius metus ir antrą kartą iš eilės nominantų sąraše puikuojasi lietuviška pavardė. Praėjusiais metais šį apdovanojimą pelnė aktyvi 3D modelių startuolio „CG Trader“ įkūrėja Dalia Lašaitė. Šį apdovanojimą įsteigė ir kasmet įteikia norvegų milijardierius, verslo grupės „FERD“ savininkas ir vadovas, Johanas H. Andresenas. „FERD“ – tai turtingos norvegų šeimos verslas. Anksčiau bendrovė investavo į pramonines, finansines bendroves, tačiau, sukaupusi pakankamą kapitalą, pradėjo remti socialinius verslus bei teikti paskolas ir investuoti į startuolius.
Anksčiau 6 „FERD‘s list“ nominantai buvo atrenkami iš Europos, tačiau šiemet, organizacijai „Junior Achievement“ švenčiant 100 metų sukaktį, apdovanojami verslininkai iš viso pasaulio – nuo JAV iki Kinijos, Ganos, Jungtinių Arabų Emyratų.

D.Stasiulis yra Centrinėje ir Rytų Europoje lyderiaujančios verslo konsultacijų bendrovės „Civitta“ partneris, atsakingas už startuolių ir inovacijų sritis. Konsultuodamas įvairius startuolius ir kurdamas jiems akceleravimo programas jis kartu su „Civitta“ puoselėjo startuolių ekosistemą ir šiam tikslui pasiekti sukūrė „Startup Division“ – visos Europos mastu veikiančią startuolių skatinimo organizaciją. Aktyvus verslininkas per savo karjerą įkūrė ir kelis savo startuolius, žymiausias iš kurių yra inovatyvi internetinio mokymosi platforma – „BitDegree“.

 31-erių antrepreneris prisimena, kaip dar vidurinės mokyklos suole susidomėjo ekonomika ir finansais.

„Dar būdamas moksleiviu Pabradės „Ryto“ vidurinėje mokykloje, dalyvavau keliose „Lietuvos Junior Achievement“ programose, kurias vedė mokytoja Rita Jedik. Labiausiai mane sužavėjo ekonominių modeliavimų konkursai, kurie leido pajausti konkuravimo džiaugsmą ne tik Lietuvos, bet ir pasauliniu lygiu (modeliuojamas verslas, moksleiviams kas kelias savaites pateikiamos konkurencinėje aplinkoje veikiančio įsivaizduojamo verslo pelno, nuostolio, parduotų ir užsilikusių prekių ataskaitos – red. past.). Būtent ši patirtis ir nulėmė mano pasirinkimą studijuoti ekonomiką ir verslo valdymą Stokholmo Aukštojoje Ekonomijos Mokykloje Rygoje,“ – prisiminė D.Stasiulis.

Sukūrė visiems startuoliams padedančią organizaciją

Šiandien, Danielius Stasiulis gali pasigirti 10-ies metų patirtimi ir rizikingais profesiniais pasirinkimais, kurie, jo nuomone, ir nulėmė prestižinį apdovanojimą. Jo neviliojo užtikrintos pareigos kokioje nors stambioje tarptautinėje bendrovėje.

„Visada norėjau dirbti su naujomis idėjomis, su tuo, kas dar neišbandyta, kartais gal net ir nesuprasta visuomenėje (o tokie ir buvo startuoliai Lietuvoje prieš 10 metų), stengiausi nekreipti dėmesio į visuomenės spaudimą rinktis saugią karjerą,“ – pasakojo antrepreneris.

2010-ais Danielius Stasiulis prisijungė prie neseniai įkurtos verslo konsultacijų bendrovės „Civitta“ ir augo kartu su bendrove iki jai tampant regiono lydere. Šiuo metu „Civitta“ turi biurus 13-oje šalių ir apie 300 verslo konsultantų. Būsimas antrepreneris tuo metu šioje įmonėje kuravo startuolių ir inovacijų skatinimo paslaugų sritį.

„Per savo karjerą konsultavau daugiau nei 300-us startuolių, sukūriau ar įgyvendinau daugiau nei 10 startuolių akceleravimo programų, įskaitant ir vykusią Silicio slėnyje, U. C. Berkeley „SkyDeck“ startuolių inkubatoriuje. Taip pat kartu su draugais įkūriau 4 nuosavus startuolius“, – sako D.Stasiulis.

Sukūrė platformą, kur už mokymąsi dar mokamos stipendijos

Vienas iš įdomiausių jo kartu su draugais įkurtų startuolių – požiūrį į mokymąsi keičiantis „BitDegree“. Šiai platformai dar tėra dveji metai.

„Siekėme rasti būdų, kaip internetinis mokymasis galėtų išspręsti tradicinės švietimo sistemos problemas ir leistų žmonėms visame pasaulyje įgauti įgūdžių, reikiamų pradėti karjerą skaitmeninėje srityje arba naujų įgūdžių jau dirbant šioje srityje. Platforma siūlo kursus ir mokymosi kelius, kurie veda link konkrečių karjeros galimybių. Mokytis motyvuoja žaidybiniai elementai bei „blockchain“ technologija paremtos darbdavių ir rėmėjų stipendijos, kurios yra susietos su „blockchain“ pasiekimų sertifikatais. Neseniai startavome didelio susidomėjimo sulaukusį projektą, kuris leidžia vartotojams visame pasaulyje paprašyti stipendijų susietų su mokymosi pasiekimais, o individualūs rėmėjai gali tiesiogiai, be tarpininkų, jas finansuoti“, – paaiškino D.Stasiulis.

„BitDegree“ turi 30-ies lietuvių kolektyvą, o besimokančiųjų skaičius jau pasiekė pusę milijono. Verslininko sukurtais kursais ir sistema naudojasi vartotojai iš viso pasaulio.

„Studentai gali rinktis iš 700 kursų, 350 praktinių gidų ir beveik 4000 programavimo pavyzdžių. Startuolis „BitDegree“ yra laimėjęs apdovanojimus kaip vienas iš geriausių švietimo technologijų (EdTech) startuolių Europoje“, – sakė D.Stasiulis.

Šiuo metu D. Stasiulis yra laikomas vienu iš Baltijos šalių bei Europos startuolių ekosistemos lyderių, taip pat švietimo technologijų ir ateities mokymosi ekspertų. Negana to, Danielius skiria laiko ir fiziniams iššūkiams – verslininkas mėgsta kopti į kalnus bei bėgti bekelės ultra-maratonus miškais ir gamtos takais, 2016-aisiais kartu su Lietuvos komanda dalyvavo Pasaulio bėgimo bekele čempionate Portugalijoje.

Žvelgiant į ateitį, Danielius tiki, kad nesustos kurti naujų verslų ir iniciatyvų, tiki, kad eksperimentuojant pavyks pasiekti vis geresnių rezultatų ir sukurti daugiau vertės visuomenei.

„Iš pradžių labai dvejojau savo pasirinkimu tapti antrepreneriu ir dirbti su startuoliais, bet metams bėgant ir po tokių reikšmingų įvertinimų kaip „FERD‘s list“  apdovanojimas, jaučiuosi užtikrintas, kad noriu tęsti šį kelią iki pat senatvės,“ – baigdamas pokalbį sakė Danielius Stasiulis.

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Darbuotojų motyvacija ekstremaliomis sąlygomis Verslo tribūna

Akivaizdu, kiekvienas darbdavys nori matyti savo įmonėje motyvuotus darbuotojus. Tačiau tokius buriant, tenka...

Vadyba
06:00
Verslo lyderių apdovanojimai: išrinktas „Metų CEO“ 1

„Verslo žinios“ kartu su „UniCredit Leasing“ devintą kartą išrinko Metų CEO – lyderį, sukūrusį daugiausia...

Vadyba
2019.10.23
Dažnai keičiantys darbą nebepatenka į juoduosius sąrašus

Kai talentingi darbuotojai graibstomi kaip karštos bandelės, o specialistai atvirai deklaruoja savo...

Vadyba
2019.10.22
4 didžiausios CEO klaidos 1

Richardas Bransonas yra sakęs, kad versle gali būti tikras tik dėl vieno: klysta visi, įskaitant tave patį.

Vadyba
2019.10.21
Kaip prognozuoti, kokių talentų trūksta komandai, ir kur jų ieškoti Premium

Darbdavys už darbuotoją neužsimanys tobulėti ir neįgis naujų kompetencijų, tačiau jis gali sukurti atmosferą,...

Vadyba
2019.10.21
VDU šuolis dar vienuose tarptautiniuose reitinguose Verslo tribūna

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir toliau kyla tarptautiniuose reitinguose. Šį kartą universitetas...

Vadyba
2019.10.21
VMI: bendrovė įmokas į III pakopos fondus gali mokėti ir iš algų fondo Premium 1

Įmonė gali dalį planuojamo darbo užmokesčio skirti įmokoms į III pakopos pensijų fondus darbuotojų naudai,...

Finansai
2019.10.21
 Metų CEO TOP 5: lyderystės receptai

„Verslo žinios“ kartu su „UniCredit Leasing“ devintą kartą renka Metų CEO – lyderį, sukūrusį daugiausia...

Vadyba
2019.10.20
„Alibaba“ įkūrėjas atsitraukimui nuo verslo ruošėsi dešimtmetį 2

Jackas Ma, Kinijos elektroninės prekybos gigantės „Alibaba“ įkūrėjas, rugsėjį pasitraukė iš vadovo posto. Jis...

Vadyba
2019.10.19
Kad įkurtų savo verslą, imasi sunkiausių darbų

Prastas tas kareivis, kuris nenori tapti generolu. Arba darbuotojas, nežadantis kilti karjeros laiptais.

Gazelė
2019.10.19
Darbuotojai robotais pasitiki labiau, negu vadovais Premium 1

2020-ųjų prognozės sako, kad vienas svarbiausių iššūkių darbuotojams bus gebėjimas dirbti kartu su dirbtiniu...

Vadyba
2019.10.18
Metų CEO rinkimai. 60 sekundžių su „Lidl Lietuvos“ vadovu 3

„Verslo žinios“ kartu su „UniCredit Leasing“ devintą kartą renka Metų CEO – lyderį, sukūrusį daugiausia...

Vadyba
2019.10.18
Lyderio klaidos kaina: verslas gali žlugti, o vadovo alga – ūgtelėti Premium

Vadovo klaida gali nugramzdinti įmonę, bet stipraus lyderio karjerą sugriauna retai. Verslo istorija rodo,...

Vadyba
2019.10.18
Vilniaus meras turi naują atstovę spaudai 2

Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus atstove spaudai tapo Ieva Dirmaitė, buvusi vidaus reikalų ministro...

Vadyba
2019.10.18
„Verslo žinių“ skaitytojai renka Metų CEO: finalinė dvikova

„Verslo žinių“ skaitytojai toliau balsuodami renka savo metų CEO. Paskutiniame rinkimų etape varžosi 2...

Vadyba
2019.10.18
Apdovanotos Panevėžio regiono „Gazelės“

Ketvirtadienį Panevėžyje vykstančioje „Gazelės“ konferencijoje paaiškėjo, kokios įmonės sparčiausiai augo...

Gazelė
2019.10.17
Metų CEO rinkimai. 60 sekundžių su „Fredos“ vadovu

„Verslo žinios“ kartu su „UniCredit Leasing“ devintą kartą renka Metų CEO – lyderį, sukūrusį daugiausia...

Vadyba
2019.10.17
Duomenų analitika: nuo ko pradėti ir kaip sau padėti personalo sprendimuose

Pasaulis fragmentiškėja, todėl tenka segmentuoti informaciją ir sprendimus vis mažesnėms auditorijoms, kad...

Vadyba
2019.10.17
Metų CEO rinkimai. 60 sekundžių su „Girteka Logistics“ vadovu 8

„Verslo žinios“ kartu su „UniCredit Leasing“ devintą kartą renka Metų CEO – lyderį, sukūrusį daugiausia...

Vadyba
2019.10.16
TILS tyrimas: verslo antikorupcinis imunitetas stiprėja Premium 1

Trečią kartą „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atliktas didžiausių šalies įmonių skaidrumo...

Vadyba
2019.10.16

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau