Pradėti kaupti pensijų fonduose „Tia Technology“ paskatino ir darbuotojų lūkesčiai

Publikuota: 2019-08-29
Dominykas Čeledinas, „Tia Technology“ vadovas Lietuvai.
Dominykas Čeledinas, „Tia Technology“ vadovas Lietuvai.

Programinę įrangą draudimo įmonėms kurianti Danijos kapitalo įmonė „Tia Technology“ šiemet darbuotojų motyvacijos sistemos krepšelį papildė galimybe rinktis darbdavio įmokas į trečios pakopos fondus. Bendrovės vadovas pabrėžia, kad tai – ilgalaikė taupymo priemonė bei investicija į darbuotojų ateities finansinį saugumą. Ją vertina ir įmonės darbuotojai, šių metų pensijų sistemos reformos įkarštyje patys išreiškę tokios motyvacinės priemonės poreikį.

Darbuotojai pageidavo galimybės rinktis įmokas pensijai

Bendrovė „Tia Technology“ šiuo metu Lietuvoje turi beveik 100 darbuotojų, o kartu su padaliniais visame pasaulyje – daugiau kaip 220. Bendrovės paslaugomis naudojasi daugiau kaip 60 draudimo įmonių visame pasaulyje.

IT sektoriaus specialistų konkurencija ir poreikis rinkoje yra didelis, tad „Tia Technology“ darbuotojams siekia užtikrinti ne tik įdomų darbą, lanksčias darbo sąlygas, bet ir augimo, karjeros galimybes bei motyvacijos priemones, paremtas darbuotojų poreikiais.

„Šiemet, įvertinę darbuotojų pageidavimus, motyvacinę sistemą papildėme nauja galimybe pasirinkti, ar gauti darbdavio įmokas į gyvybės draudimo fondus, ar į trečios pakopos pensijų fondus. Šiuo metu įmokas į pensijų fondus kaip motyvacinę priemonę yra pasirinkę apie 30 proc. darbuotojų“, — sakė Dominykas Čeledinas, „Tia Technology“ vadovas Lietuvai.

Trečios pakopos pensijų fondų valdytoją „Tia Technology“ darbuotojai gali rinktis patys. Dauguma jų nusprendė būsimai pensijai kaupti turto valdymo bendrovės „INVL Asset Management“ valdomuose trečios pakopos pensijų fonduose.

Pensijų reforma paskatino susimąstyti ir jaunimą

Nors įmonės darbuotojų amžiaus vidurkis yra 31 metai, ir neretai tokio amžiaus žmonės linkę manyti, kad iki pensijos dar toli, tad ja pasirūpinti suspės vėliau, „Tia Technology“ vadovas pabrėžia, kad šiuo atveju buvo priešingai.

„Šiemet įvykusi pensijų sistemos reforma paskatino susimąstyti ir pradėti diskutuoti pensijos tema. Apie būsimą pensiją ir kaupimą jai su savo darbuotojais ne kartą kalbėjomės per tradicinius penktadienio pusryčius, kai visi susirenkame pasidalinti mintimis, idėjomis, aptarti rūpimas temas neformalioje aplinkoje. Mums svarbu, kad mes kaip socialiai atsakinga įmonė prisidedame prie darbuotojų finansinio stabilumo ateityje. Kartu skatiname juos žengti žingsnį į priekį bei galvoti toliau, didindami jų finansinį raštingumą“, — pasakojo D. Čeledinas.

Pasak vadovo, įkvėpimo semiamasi ir iš motininės bendrovės  – „Tia Technology“ yra daniško kapitalo įmonė, o darbdavių indėlis į darbuotojų pensijų kaupimą yra paplitęs bei skatinamas įvairiose Skandinavijos šalyse.

„Tokie sprendimai prisideda ir prie įmonės įvaizdžio gerinimo, nes įrodo, kad rūpinamės darbuotojais ne tik kalbomis, bet ir realiais darbais. Jie jaučia ir vertina tai“, — sakė D. Čeledinas.

Atsakingo darbdavio įmokos prisideda prie ateities finansinio stabilumo

„INVL Asset Management“ pensijų fondų ir mažmeninių pardavimų padalinio vadovė dr. Dalia Kolmatsui pabrėžia, jog toks darbdavio ir darbuotojų bendradarbiavimas kaupiant pensijai leidžia žmogui lengviau įgyvendinti ateities finansinius tikslus.

nuotrauka::1 left

„Darbdavio įmokos į trečios pakopos pensijų fondus gali svariai prisidėti siekiant užsitikrinti ekspertų rekomenduojamą 80 proc. ligtolinį pajamų lygį pensijoje kartu ir patiems kaupiant antros bei trečios pakopos pensijų fonduose. Beje, kaupimas trečios pakopos pensijų fonduose yra itin lankstus – pavyzdžiui, galima kaupti keliuose fonduose, pasirinkti patogų įmokų mokėjimo periodiškumą“, — patarė D. Kolmatsui.

Darbdavio kaupimas pensijai – investicija į darbuotojo ateitį

Pasak „Tia Technology“ vadovo, nauja motyvacinė priemonė – darbdavio įmokos į trečios pakopos pensijų fondus – buvo priimta itin teigiamai, nes tai buvo ir pačių darbuotojų lūkestis bei poreikis. Vis dėlto svarbu, kad darbuotojai suvoktų šios priemonės specifiką.

„Didžioji dalis motyvacinių priemonių, pavyzdžiui, sveikatos draudimas, sporto klubai ir kitos, yra trumpalaikės arba jų nauda įprastai gaunama per einamuosius metus. Tuo tarpu įmokos  į darbuotojų pensijų fondo sąskaitas yra ilgalaikė investicija į jų ateities finansinį saugumą. Šį aspektą tikslingai komunikuojame. Labai svarbu, kad darbuotojai suprastų – įmonės įmoka į jų pensijų fondo sąskaitas turi būti laikoma ilgalaike taupymo priemone, ir ji nėra susijusi su darbo užmokesčiu. Tai – investicija į mūsų darbuotojų ateitį“, – pebrėžė D. Čeledinas.

Tai, kad papildomas kaupimas pensijai darbuotojams Lietuvoje yra itin svarbus, patvirtina ir apklausos. „INVL Asset Management“ užsakymu šių metų pradžioje „Spinter tyrimų“ atliktas reprezentatyvus Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas atskleidė, kad net 61 proc. gyventojų motyvuotų darbdavio sprendimas mokėti įmokas į jų trečios pakopos pensijų fondą.

Aktuali informacija

  • Šalies trečios pakopos pensijų fonduose kaupti gali visi šalies gyventojai, nepriklausomai nuo to, ar jie kaupia antroje pakopoje, ar turi draudžiamųjų pajamų. Nei šios pakopos fondų, nei bendrovių, kuriose galima kaupti, skaičius neribojamas, o sprendimus dėl įmokų dydžio, dažnumo, periodiškumo, pasirinktų fondų skaičiaus priima pats žmogus. Kaupti pervesdami įmokas į trečios pakopos pensijų fondus gali ne tik pats žmogus, bet ir jo artimieji bei darbdaviai.
  • Vidutinė „Sodros“ senatvės pensija 2019 m. liepą turint būtinąjį stažą siekė 364,97 eurus. Tuo tarpu pensijoje rekomenduojama turėti bent 80 proc. ligtolinių pajamų – į jas pretenduoti leidžia kaupimas antros ir trečios pakopos pensijų fonduose.
  • Rekomenduojama, kad žmogui iki 30 metų reikia taupymui pensijai atidėti 10 proc. pajamų, nuo 30 metų – apie 15 proc. pajamų, o pradėjus kaupti pensijai sulaukus 40 metų gali tekti atidėti ir penktadalį atlyginimo tam, kad pavyktų užsitikrinti orią pensiją.
  • Darbdavio mokama įmoka į trečios pakopos pensijų fondą gali tapti papildomu indėliu siekiant sukaupti pakankamą sumą pensijai.
  • Darbdavio įmokos į trečios pakopos pensijų fondus yra ilgalaikio kaupimo priemonė, kuria siekiama sukaupti lėšų senatvei. Jeigu iš trečios pakopos fondo pinigai yra išsiimami anksčiau nei praėjus 5 metams nuo kaupimo pradžios ir nesulaukus nustatyto amžiaus, taikomas gyventojų pajamų mokestis.
  • „INVL Asset Management“ suteikia galimybę kaupti penkiuose trečios pakopos pensijų fonduose. Juos rekomenduojama rinktis pagal amžių ir toleruojamą riziką – sulaukus vyresnio amžiaus, mažinti riziką, taip pat įvertinti pensijų fondų rezultatus, taikomus mokesčius. 
    Plačiau apie „INVL Asset Management“ siūlomas galimybes kaupti darbuotojų pensijai skaitykite čia: invl.com/verslui.

Tai yra reklaminio-rinkodarinio pobūdžio informacija. Investicijos į pensijų fondus yra susijusios su investicine rizika. Investicijų vertė gali ir kilti, ir kristi, Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis. Jūs esate atsakingi už savo investavimo sprendimus dėl pensijos kaupimo. Prieš priimdami sprendimą investuoti, turite patys ar padedami investicijų konsultantų įvertinti visas su investavimu susijusias rizikas. Valdymo įmonė negarantuoja investicijų pelningumo. Kaupiant pensijų fonduose yra taikomi mokesčiai. Prieš priimdami sprendimą investuoti, turite susipažinti su taikomais atskaitymais (mokesčiais), fondo taisyklėmis ir kitais dokumentais, kuriuos galite rasti čia

Asmenims, dalyvaujantiems II pakopos pensijų kaupimo sistemoje, valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija už laikotarpį iki 2018 m. gruodžio 31 d. yra proporcingai mažinama įstatymų nustatyta tvarka. Sudaryta II pakopos pensijų kaupimo sutartis negalės būti nutraukta, išskyrus pirmą kartą sudarytą II pakopos pensijų kaupimo sutartį, kurią dalyvis turi teisę vienašališkai nutraukti per 30 kalendorinių dienų nuo šios sutarties sudarymo, apie tai raštu pranešęs pensijų kaupimo bendrovei. Šiame tekste pateikiami skaičiavimai yra pagrįsti teoriniais modeliais, ir tokios prognozės nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo lyderių apdovanojimai: išrinktas „Metų CEO“

„Verslo žinios“ kartu su „UniCredit Leasing“ devintą kartą renka Metų CEO – lyderį, sukūrusį daugiausia...

Vadyba
11:20
Dažnai keičiantys darbą nebepatenka į juoduosius sąrašus

Kai talentingi darbuotojai graibstomi kaip karštos bandelės, o specialistai atvirai deklaruoja savo...

Vadyba
2019.10.22
4 didžiausios CEO klaidos 1

Richardas Bransonas yra sakęs, kad versle gali būti tikras tik dėl vieno: klysta visi, įskaitant tave patį.

Vadyba
2019.10.21
Kaip prognozuoti, kokių talentų trūksta komandai, ir kur jų ieškoti Premium

Darbdavys už darbuotoją neužsimanys tobulėti ir neįgis naujų kompetencijų, tačiau jis gali sukurti atmosferą,...

Vadyba
2019.10.21
VDU šuolis dar vienuose tarptautiniuose reitinguose Verslo tribūna

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir toliau kyla tarptautiniuose reitinguose. Šį kartą universitetas...

Vadyba
2019.10.21
VMI: bendrovė įmokas į III pakopos fondus gali mokėti ir iš algų fondo Premium 1

Įmonė gali dalį planuojamo darbo užmokesčio skirti įmokoms į III pakopos pensijų fondus darbuotojų naudai,...

Finansai
2019.10.21
 Metų CEO TOP 5: lyderystės receptai

„Verslo žinios“ kartu su „UniCredit Leasing“ devintą kartą renka Metų CEO – lyderį, sukūrusį daugiausia...

Vadyba
2019.10.20
„Alibaba“ įkūrėjas atsitraukimui nuo verslo ruošėsi dešimtmetį 2

Jackas Ma, Kinijos elektroninės prekybos gigantės „Alibaba“ įkūrėjas, rugsėjį pasitraukė iš vadovo posto. Jis...

Vadyba
2019.10.19
Kad įkurtų savo verslą, imasi sunkiausių darbų

Prastas tas kareivis, kuris nenori tapti generolu. Arba darbuotojas, nežadantis kilti karjeros laiptais.

Gazelė
2019.10.19
Darbuotojai robotais pasitiki labiau, negu vadovais Premium 1

2020-ųjų prognozės sako, kad vienas svarbiausių iššūkių darbuotojams bus gebėjimas dirbti kartu su dirbtiniu...

Vadyba
2019.10.18
Metų CEO rinkimai. 60 sekundžių su „Lidl Lietuvos“ vadovu 3

„Verslo žinios“ kartu su „UniCredit Leasing“ devintą kartą renka Metų CEO – lyderį, sukūrusį daugiausia...

Vadyba
2019.10.18
Lyderio klaidos kaina: verslas gali žlugti, o vadovo alga – ūgtelėti Premium

Vadovo klaida gali nugramzdinti įmonę, bet stipraus lyderio karjerą sugriauna retai. Verslo istorija rodo,...

Vadyba
2019.10.18
Vilniaus meras turi naują atstovę spaudai 2

Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus atstove spaudai tapo Ieva Dirmaitė, buvusi vidaus reikalų ministro...

Vadyba
2019.10.18
„Verslo žinių“ skaitytojai renka Metų CEO: finalinė dvikova

„Verslo žinių“ skaitytojai toliau balsuodami renka savo metų CEO. Paskutiniame rinkimų etape varžosi 2...

Vadyba
2019.10.18
Apdovanotos Panevėžio regiono „Gazelės“

Ketvirtadienį Panevėžyje vykstančioje „Gazelės“ konferencijoje paaiškėjo, kokios įmonės sparčiausiai augo...

Gazelė
2019.10.17
Metų CEO rinkimai. 60 sekundžių su „Fredos“ vadovu

„Verslo žinios“ kartu su „UniCredit Leasing“ devintą kartą renka Metų CEO – lyderį, sukūrusį daugiausia...

Vadyba
2019.10.17
Duomenų analitika: nuo ko pradėti ir kaip sau padėti personalo sprendimuose

Pasaulis fragmentiškėja, todėl tenka segmentuoti informaciją ir sprendimus vis mažesnėms auditorijoms, kad...

Vadyba
2019.10.17
Metų CEO rinkimai. 60 sekundžių su „Girteka Logistics“ vadovu 8

„Verslo žinios“ kartu su „UniCredit Leasing“ devintą kartą renka Metų CEO – lyderį, sukūrusį daugiausia...

Vadyba
2019.10.16
TILS tyrimas: verslo antikorupcinis imunitetas stiprėja Premium 1

Trečią kartą „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atliktas didžiausių šalies įmonių skaidrumo...

Vadyba
2019.10.16
Kaip keičiasi statistinis įmonės vadovo portretas Lietuvoje Premium

Nors akcentuojama, kad geras bosas nebūtinai yra geras lyderis, kasmet spalio 16-ąją vis dar švenčiama ne...

Vadyba
2019.10.16

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau