„Bitė“ papildomai darbuotojų pensijai kasmet skirs ketvirtį milijono eurų

Publikuota: 2019-07-10 06:00
„Bitė Lietuva“ vykdomasis direktorius Pranas Kuisys.
„Bitė Lietuva“ vykdomasis direktorius Pranas Kuisys.

Skirdama vis daugiau dėmesio savo darbuotojams, „Bitė Lietuva“ kasmet papildomai perves daugiau nei po 250 tūkst. eurų. Šios lėšos bus skirtos kaupimui trečios pakopos pensijų fonduose. Darbuotojų motyvacijos sistemą išplėtusi „Bitė Lietuva“ bendradarbiauti pensijų kaupimo srityje nusprendė su turto valdymo bendrove „INVL Asset Management“.

Pasak „INVL Asset Management“ pensijų fondų ir mažmeninių pardavimų padalinio vadovės dr. Dalios Kolmatsui, toks „Bitė Lietuvos“ sprendimas – apčiuopiamas įnašas į darbuotojų, o kartu ir bendrą šalies gyventojų finansinį saugumą būsimoje pensijoje.

„Bitė“ – viena iš pažangiausių šalies bendrovių, todėl jos sprendimai ne tik kuria tendencijas telekomunikacijų srityje, bet ir daro įtaką šalies darbo rinkai. Šių metų tyrimas rodo, kad Lietuvoje kaupimą pensijai darbuotojams motyvuoti renkasi kas aštunta skatinimo priemones siūlanti įmonė. Tad šis „Bitės“ žingsnis gali tapti postūmiu ir kitiems darbdaviams pasitelkti šį kitose šalyse aktyviai taikomą motyvavimo būdą“, – sakė D. Kolmatsui.

nuotrauka::1 left

Trejus metus iš eilės – TOP darbdavys

Bendrovė „Bitė Lietuva“ jau trejus metus iš eilės pelno portalo „CV Online“ TOP darbdavio apdovanojimą. Kaip teigia bendrovės vadovas, toks įvertinimas yra ilgamečio dėmesio darbuotojams rezultatas.

„Bendrovėje nuolat labai daug dėmesio skiriame darbuotojų gaunamoms papildomoms naudoms. Tam kasmet atliekame ir darbuotojų įsitraukimo tyrimą, kurio metu patys darbuotojai gali išreikšti nuomonę apie tai, kas svarbiausia jiems. Taip jau spėjo susiformuoti net kelių pakopų naudų piramidė. Pradėjome nuo pirmosios pakopos – smagios ir sveikos darbo aplinkos. Ji apima galimybę darbe pusryčiauti, mankštintis, atsivesti vaikus ar augintinį. Taip pat daug dėmesio skiriame galimybėms mokytis, kuriame vidines tradicijas ir švenčiame savo pergales. Toliau  sekė kita pakopa – patogus laisvalaikis. Siekiame, kad darbuotojai gerai jaustųsi ne tik darbe, bet ir už jo ribų, todėl turime papildomų laisvadienių, nuolaidų bendrovės paslaugoms, esame apdrausti sveikatos, kelionių ir nelaimingų atsitikimų draudimais. O dabar pradėjome formuoti ir trečią lygmenį – finansinio saugumo užtikrinimą“, – papildomos motyvavimo priemonės svarbą darbuotojams, klientams ir bendrovei įvardino „Bitė Lietuva“ vykdomasis direktorius Pranas Kuisys.

Pasak P. Kuisio, jau liepos mėnesį bendrovė į bent vienerius metus „Bitėje“ dirbančių darbuotojų vardu atidarytas pensijų fondo sąskaitas perves pirmąsias įmokas už birželį. Tai bus papildomas finansinis indėlis prie kas mėnesį gaunamo atlyginimo, todėl ši motyvavimo priemonė nemažins darbuotojo gaunamo atlygio dydžio.

Naudą gaus darbuotojai ne tik sostinėje, bet ir mažesniuose miestuose

Finansų ekspertės D. Kolmatsui nuomone, svarbu tai, kad šios motyvavimo priemonės naudą gaus „Bitės“ darbuotojai ne tik sostinėje, bet ir daugelyje šalies miestų, kur yra įsikūrę bendrovės klientų aptarnavimo salonai, taip pat Ukmergėje, Kaune ir Šiauliuose, kur veikia skambučių centrai.

„Didžiuosiuose miestuose yra daugiau tarptautinių bendrovių, kurioms papildomas kaupimas darbuotojų pensijai yra įprasta verslo kultūros dalis. Tuo tarpu mažesnių šalies miestų gyventojai turi mažiau galimybių rinktis darbdavį, įvertindami jo socialinę atsakomybę ir rūpestį darbuotojais. Dėl to „Bitė“, nuspręsdama kaupti savo darbuotojų oresnei senatvei, prisideda prie didesnio žmonių finansinio stabilumo ne tik sostinėje, bet ir regionuose“, – pastebi D. Kolmatsui.

Pensijų kaupimas – ateities darbdavio bruožas

„Bitės“ vadovo teigimu, sprendimą išplėsti motyvavimo priemonių krepšelį finansinio saugumo srityje lėmė ir tolesni bendrovės planai.

„Esame nusiteikę ir toliau išlikti TOP darbdaviu, todėl norime vis labiau rūpintis savo darbuotojais bei lengvinti jų ateitį. Dirbant komandoje, kurioje kiekvienas darbuotojas jaučiasi saugus ir kurioje skatinamas rūpestis ne vien klientais, bet ir vieni kitais, viskas einasi lengviau. Todėl tokia darbuotojų motyvavimo priemonė ir finansinio saugumo užtikrinimas yra kiekvieno didelio, vertinančio savo darbuotojus ir augančio darbdavio ateities bruožas“, – pabrėžė P. Kuisys.

Tai, kad papildomas kaupimas pensijai darbuotojams Lietuvoje yra svarbus, patvirtina ir apklausos. „INVL Asset Management“ užsakymu šių metų vasarį „Spinter tyrimų“ atliktas reprezentatyvus Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas atskleidė, kad net 61 proc. respondentų motyvuotų darbdavio sprendimas mokėti įmokas į jų trečios pakopos pensijų fondą.

Trečios pakopos pensijų fonduose galima kaupti neribotai 

Šalies trečios pakopos pensijų fonduose kaupti gali visi šalies gyventojai, nepriklausomai nuo to, ar jie kaupia antroje pakopoje, ar turi draudžiamųjų pajamų. Nei šios pakopos fondų, nei bendrovių, kuriose galima kaupti, skaičius neribojamas, o sprendimus dėl įmokų dydžio, dažnumo, periodiškumo, pasirinktų fondų skaičiaus priima pats žmogus.

Kaupti pervesdami įmokas į trečios pakopos pensijų fondus gali ne tik pats žmogus, bet ir jo artimieji bei darbdaviai. Kaupimas trečios pakopos fonduose rekomenduojamas norint pensijoje priartėti prie 80 proc. ligtolinių pajamų, kaupiant ir antrojoje pensijų pakopoje. Darbdavio mokama įmoka į trečios pakopos pensijų fondą gali tapti papildomu indėliu siekiant sukaupti pakankamą sumą pensijai.

Aktuali informacija

  • Vidutinė „Sodros“ senatvės pensija 2019 m. gegužę turint būtinąjį stažą siekė 363,8 eurus. Tuo tarpu pensijoje rekomenduojama turėti bent 80 proc. ligtolinių pajamų – į jas pretenduoti leidžia kaupimas antros ir trečios pakopos pensijų fonduose.
  • Rekomenduojama, kad žmogui iki 30 metų reikia taupymui pensijai atidėti 10 proc. pajamų, nuo 30 metų – apie 15 proc. pajamų, o pradėjus kaupti pensijai sulaukus 40 metų gali tekti atidėti ir penktadalį atlyginimo tam, kad pavyktų užsitikrinti orią pensiją.
  • Darbdavio įmokos į trečios pakopos pensijų fondus yra ilgalaikio kaupimo priemonė, kuria siekiama sukaupti lėšų senatvei. Jeigu iš trečios pakopos fondo pinigai yra išsiimami anksčiau nei praėjus 5 metams nuo kaupimo pradžios ir nesulaukus nustatyto amžiaus, taikomas gyventojų pajamų mokestis.
  • „INVL Asset Management“ suteikia galimybę kaupti penkiuose trečios pakopos pensijų fonduose. Juos rekomenduojama rinktis pagal amžių ir toleruojamą riziką – sulaukus vyresnio amžiaus, mažinti riziką, taip pat įvertinti pensijų fondų rezultatus, taikomus mokesčius. 

Plačiau apie „INVL Asset Management“ siūlomas galimybes kaupti darbuotojų pensijai skaitykite čia: invl.com/verslui.

Tai yra reklaminio pobūdžio informacija. Investicijos į pensijų fondus yra susijusios su investicine rizika. Investicijų vertė gali ir kilti, ir kristi, Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis. Jūs esate atsakingi už savo investavimo sprendimus dėl pensijos kaupimo. Prieš priimdami sprendimą investuoti, turite patys ar padedami investicijų konsultantų įvertinti visas su investavimu susijusias rizikas. Valdymo įmonė negarantuoja investicijų pelningumo. Kaupiant pensijų fonduose yra taikomi mokesčiai. Prieš priimdami sprendimą investuoti, turite susipažinti su taikomais atskaitymais (mokesčiais), fondo taisyklėmis ir kitais dokumentais, kuriuos galite rasti čia

Asmenims, dalyvaujantiems II pakopos pensijų kaupime, valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija už laikotarpį iki 2018 m. gruodžio 31 d. yra proporcingai mažinama įstatymų nustatyta tvarka. Sudaryta II pakopos pensijų kaupimo sutartis negalės būti nutraukta, išskyrus pirmą kartą sudarytą II pakopos pensijų kaupimo sutartį, kurią dalyvis turi teisę vienašališkai nutraukti per 30 kalendorinių dienų nuo šios sutarties sudarymo, apie tai raštu pranešęs pensijų kaupimo bendrovei. Tekste pateikiami skaičiavimai yra pagrįsti teoriniais modeliais, ir tokios prognozės nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Kaip atsirado „Amazon“ pavadinimas ir ką jis reiškia

Prieš 25-erius metus Jeffas Bezosas įkūrė bendrovę, kuri visame pasaulyje yra žinoma „Amazon“ vardu. Ar kada...

Vadyba
19:02
„Bitė“ papildomai darbuotojų pensijai kasmet skirs ketvirtį milijono eurų Verslo tribūna 2

Skirdama vis daugiau dėmesio savo darbuotojams, „Bitė Lietuva“ kasmet papildomai perves daugiau nei po 250...

Vadyba
06:00
8 būdai, kaip atsikratyti savo geriausiais darbuotojais  Premium 2

Paprasčiausia iš darbo išeiti yra jūsų geriausiems darbuotojams. Ypač kai šiuo metu rinkoje vyrauja gerų...

Vadyba
2019.07.08
Atlyginimo nebegana: akcijomis darbuotojus motyvuojančios įmonės dalinasi patirtimi Premium 15

Darbuotojų skatinimas akcijomis – vis labiau Lietuvoje populiarėjanti praktika, kuri darbuotojui duoda...

Rinkos
2019.07.08
„Vilniaus planas“ turi naują vadovą 5

Savivaldybės įmonės (SĮ) „Vilniaus planas“ vadovo konkursą laimėjo Marius Vaivada. Įmonei vadovauti jis...

Vadyba
2019.07.08
Ateities šeima – neišnaudota aukso gysla Premium 6

„Šeimos bilietu gali pasinaudoti viena šeima – abu tėvai, atvykę kartu su vienu arba keliais savo vaikais iki...

Verslo klasė
2019.07.07
4 rodikliai, kuriuos turi matuoti Personalo vadovas 6

Augant konkurencinei verslo aplinkai, vis daugiau dėmesio organizacijos skiria naujos strategijos formavimui,...

Vadyba
2019.07.06
Kaip prastas aptarnavimas įkvėpė sukurti milijoninį verslą 1

Grubus aptarnavimas gali ne tik išmušti iš vėžių, tačiau ir mestelėti idėją, kuri taps pelną nešančiu verslu.

Vadyba
2019.07.06
Nuotoliniu būdu dirbantieji pluša daugiau, bet paaukštinimo sulaukia rečiau 3

Nuotoliniu būdu dirbantiems darbuotojams tenka labiau pasistengti ir daugiau dirbti, kad būtų įvertinti nei...

Vadyba
2019.07.06
Kaip sėkmingai įvesti naujoką į įmonės kultūrą Premium 1

Sėkmingas naujoko įvedimas į darbovietę ne tik padidina jo produktyvumą, bet ir sumažina tikimybę, kad jis...

Vadyba
2019.07.05
„Tele2“ nutraukė bendradarbiavimą su „vipcommunications“, „Swedbank“ nepratęsė sutarties 15

Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ nutraukė bendradarbiavimą su komunikacijos agentūra „vipcommunications“, o...

Vadyba
2019.07.05
Kartelio įmonės vadovas 3 metus negalės eiti vadovaujančių pareigų

Buvusiam UAB „Žagarės inžinerija“ vadovui apribota teisė trejus metus užimti vadovaujančias pareigas...

Vadyba
2019.07.04
Vasaros šventes darbuotojams keičia festivaliai Premium

Vasaros šventė gali būti puikus būdas pakurstyti pasididžiavimą įmone ir terpė darbuotojams geriau pažinti...

Vadyba
2019.07.03
Nedarbo lygis ES toliau gerina rekordus 4

Europos Sąjungoje (ES) nedarbo lygis gegužę siekė 6,3% – tai žemiausias rodiklis nuo 2000-ųjų sausio, kai...

Vadyba
2019.07.03
„Telia Lietuva“ privačių klientų vadovą pritraukė iš „Philip Morris“   1

Telekomunikacijų AB „Telia Lietuva“ naujuoju privačių klientų vadovu paskyrė Nortautą Luopą, kuris prie...

Vadyba
2019.07.02
Dveji metai su nauju Darbo kodeksu skaičiais 9

Lygiai prieš dvejus metus įsigaliojo naujas Darbo kodeksas (DK), turėjęs įvesti į darbo rinką daugiau...

Vadyba
2019.07.01
„Deutsche Bank“ svarsto panaikinti 20.000 darbo vietų

Vokietijos bankas „Deutsche Bank“ svarsto sumažinti savo darbo jėgą daugiau nei penktadaliu, arba 20.000,...

Vadyba
2019.07.01
Nepabūgę „prarijo“ konkurentus ir klientų skaičių išaugino dvigubai Premium

Pirkti vos vegetuojantį verslą yra gana rizikinga, tačiau jei pritaikoma teisinga vadyba, jį kur kas lengviau...

Gazelė
2019.07.01
Kodėl svarbu darbe turėti draugų 3

Santykiai su bendradarbiais yra pagrindinė darbuotojų gerovės dedamoji dalis, rodo tarptautinis tyrimas.

Vadyba
2019.06.30
Geidžiamiausių darbdavių algų medianos: nuo 1.540 iki 4.766 Eur 9

Naujausi „Sodros“ duomenys atskleidžia, kokie atlyginimai vyravo gegužės mėnesį tarp geidžiamiausių šalies...

Vadyba
2019.06.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau