ISM EMBA rekomenduoja: 3 svarbios sąlygos skaitmeninės transformacijos sėkmei

Publikuota: 2019-06-13
Miuncheno Fresenius verslo mokyklos profesorius Thomas Osburgas.
Miuncheno Fresenius verslo mokyklos profesorius Thomas Osburgas.

Aukščiausiojo lygmens vadovai yra aktyvūs pokyčių iniciatoriai ir dalyviai. Miuncheno Fresenius verslo mokyklos profesorius Thomas Osburgas teigia, kad prisitaikyti prie dinamiškos aplinkos, tinkamai valdyti ir išnaudoti pokyčius – vienas sudėtingiausių ir svarbiausių iššūkių organizacijose.

Vykstant skaitmeninei transformacijai pokyčių apstu, todėl ISM universiteto Vadovų MBA studijas pasirinkusiems verslo lyderiams profesorius iš Vokietijos siūlo aiškiai apsibrėžti dabartinę įmonės situaciją ir numatyti kryptį, kur organizacija gali atsidurti ateityje.

Prof. Th. Osburgas sutiko pasidalyti įžvalgomis apie tris sėkmę lemiančias sąlygas.

1. Dinamika

„Kiek jūsų įmonės veiklos procesai yra inertiški ir kaip greitai jie gali būti patobulinti, pakeisti?“, – Vadovų MBA studijų dalyvių klausia prof. Th. Osburgas. Dažnai įmonės metų metais laikosi pasenusių veiklos modelių ir procesų, nes kažkada jie buvo itin efektyvūs.

Profesorius akcentuoja, kad skaitmeninė transformacija – ne tik pažangių technologijų antplūdis, bet ir nauji procesų valdymo metodai, funkcijų ir vaidmenų perskirstymas organizacijoje, naujas santykis su klientais, partneriais, konkurentais.

„Rinka ir konsultantai gali pasiūlyti gausybę skaitmenizacijai skirtų sprendimų, todėl net ir gebėjimas pasirinkti tinkamą įrankį ar platformą jau yra išbandymas jūsų ir jūsų komandos kompetencijai, verslo strategijai. Tad turite aiškiai žinoti, kur šiuo metu esate, ko jums iš tiesų reikia, kad pasiektumėte kitą transformacijos etapą ir su savo ištekliais nepasielgtumėte kaip vaikas saldainių parduotuvėje. Išsikerojusi informacinių ir komunikacijos technologijų aplinka yra pilna viliojančių pasiūlymų, bet toli gražu ne viskas tinka jūsų verslui“, – aiškina profesorius.

Anot Vadovų MBA studijų lektoriaus, remiantis atitinkamais kriterijais svarbu ne tik  įvertinti dabartinę organizacijos padėtį, bet ir konkurentų ėjimus, platesnę situaciją rinkoje, sektoriuje, taip pat pamatuoti savo augimo ir plėtros greitį, lyginant su visa rinka, didžiausiais konkurentais ir ką tik į žaidimą įsitraukusiais startuoliais. Mat vienam verslui dinamika suteikia papildomą impulsą, o kitą, priešingai, sustabdo ir sugniuždo.

2. Įsitraukimas

„Kas ir kiek naudos turės iš jūsų inicijuotų ir palaikomų pokyčių?“, – dar vieną klausimą aukščiausiojo lygmens vadovams užduoda prof. dr. Th. Osburgas per diskusiją Vadovų MBA studijų metu.

Ne vieną dešimtmetį tarptautinėse verslo kompanijose dirbęs ekspertas šiandien konsultuoja tiek viešąjį, tiek privatų sektorių, todėl savo paskaitose pateikia pavyzdžių, kaip per dialogą su gyventojais kuriami išmanūs miestai, o automobilių pramonė savo gaminius ima nuomoti, o ne pardavinėti. Abiem atvejais pokyčiai prasideda ne nuo įspūdingų vizijų, o nuo vartotojų poreikių tyrimų.

„Transformacija paveikia ištisas sistemas – vertybes, visuomenes, valstybes, industrijas, kompanijas ir, galiausiai, atskirų individų gyvenimo būdą. Pasikeičia ne vien, ką, kur ir kada veikiame. Pokyčiai paveikia mūsų tapatybę – keičiasi tai, kas mes esame“, – konstatuoja profesorius iš Vokietijos ir iškart pastebi, kad ne visi visuomenės ir organizacijų nariai yra atviri pokyčiams, o dalis žmonių netgi tam priešinasi.

Anot prof. dr. Th. Osburgo, inovacijoms ir pokyčiams žmonės linkę priešintis dėl įvairiausių priežasčių. Norėdami sėkmingai suvaldyti ir įgyvendinti pokyčius, vadovai turi išsiaiškinti pagrindines kliūtis ir priežastis, slypinčias žmonių galvose. „Šiuolaikiniams verslo lyderiams tenka atlikti daug komunikacijos užduočių. Jiems būtini vadinamieji minkštieji įgūdžiai, visų pirma, įtraukiant ir įtikinant kitus, jog transformacija turi labai aiškų tikslą, kurį gali suprasti ir palaikyti kiekvienas“, – pabrėžia prof. dr. Th. Osburgas.

Profesoriaus manymu, entuziastingi ir kompetentingi komandos bei visos organizacijos nariai yra svarbesni negu pažangiausi technologijų sprendimai. Todėl savo pranešimuose ir per konsultacijas ekspertas nuolat akcentuoja, kad būtina daugiau kalbėti apie žmones, jų gebėjimą priimti inovacijas ir prisitaikyti prie naujų sąlygų. Pasak prof. dr. Th. Osburgo, net ir patys geriausi pasiūlymai žlunga, jeigu žmonės jais nesinaudoja arba naudojasi per mažai.

3. Pasitikėjimas ir atsakomybė

Vietoj naujo automobilio – mobilumo paslaugų paketas, vietoj kelionės į banką – keli spustelėjimai pirštu mobiliojoje programėlėje. Tai – tik pora pavyzdžių, kaip skaitmeninė transformacija gali pakeisti paslaugas, produktus ir verslo modelius. Paslaugų tiekimas – tai nuolatinis bendravimas su klientais, dėmesys jų poreikiams, ryšio palaikymas, vartotojo patirtis ir pasitikėjimas.

Ekspertas pastebi, kad norėdamas kuo geriau patenkinti klientų poreikius verslas technologijas plėtoja greičiau negu vyksta inovacijų reglamentavimas ir reguliavimas politiniu bei teisiniu lygmeniu. Todėl verslui tenka svarbus vaidmuo siekiant įrodyti, kad sprendimai yra patikimi ir saugūs. „Pasitikėjimo ir geros reputacijos per dieną ar savaitę nepelnysite – tai ilgalaikės veiklos rezultatas“, – teigia Vadovų MBA studijų lektorius.

Prof. dr. Th. Osburgas atkreipia dėmesį, kad geriausiai sekasi tiems lyderiams, kurie inovatyvius sprendimus sugeba pagrįsti atsakomybe – bendra vertybe, strategiškai įtvirtinta konkrečiomis priemonėmis ir praktikomis.

„Turime mąstyti ne vien apie žmones, kurie naudosis mūsų paslaugomis ir džiaugsis, bet ir apie tuos, kurie pateks į skaitmeninę atskirtį ir dėl savo padėties ims kaltinti skaitmeninę transformaciją“, – pataria profesorius iš Vokietijos, taip pat pridurdamas verslui aktualius duomenų apsaugos, kibernetinio saugumo ir panašius klausimus, kurių sprendimai atskleidžia verslo atsakomybę ir pastangas pelnyti, išlaikyti pasitikėjimą.

Skamba paradoksaliai, tačiau, pasak prof. dr. Th. Osburgo, pažangaus verslo lyderiai tampa atsakingi dėl mažiau technologiškai išprususių žmonių likimo – edukacijos ir komunikacijos užduotys aukščiausiojo lygmens vadovams yra tokios pat svarbios kaip ir gebėjimas matyti įvairių procesų sąsajas ir visumą. „Vadovai įsipareigoja įrodyti, kad naujos technologijos visuomenei suteikia išmatuojamos vertės ir daro gyvenimą geresnį“, – teigia Vadovų MBA studijų lektorius. Rengdamas studijų dalyvių diskusijas jis skatina aukščiausiojo lygmens vadovus suvokti įsipareigojimų esmę, ugdyti organizacijų kultūrą ir atvirumą inovacijoms.

***Priėmimas į ISM Vadovų MBA studijas jau vyksta. Studijų pradžia – 2019 m. rugsėjo 25 d.

Daugiau informacijos apie Vadovų MBA studijas čia.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

„Facebook“ pasisamdė bankų lobistą, ruošiasi kriptovaliutos paleidimui

Socialinis tinklas „Facebook“ pasisamdė britų bankų lobistą. Taip bendrovė Europoje ruošiasi politiniams ir...

Vadyba
13:49
„Pigu“ ir „Kesko Senukai Digital“ – vadovybių pasikeitimai Premium 15

Dviejų konkuruojančių elektroninės komercijos bendrovių pagrindinių vadovų gretose pastaruoju metu vyksta...

Prekyba
05:45
Kiek užtrunka sumedžioti gerą vadovą Premium 6

Nors Lietuvoje vadovą bendrovės dažniausiai pasamdo greičiau nei didesnėse rinkose, pastarųjų metų...

Vadyba
05:45
3 svarbiausi CEO prioritetai

Augimas išlieka svarbiausiu strateginiu vadovų prioritetu, rodo „Gartner“ atlikta aukščiausiojo lygio vadovų...

Vadyba
2019.06.13
„Geidžiamiausias darbdavys 2019“: pilnas 1.200 įmonių reitingas

Praėjusią savaitę paaiškėjus rinkimų „Geidžiamiausias darbdavys 2019“ nugalėtojams, „Verslo žinios“...

Vadyba
2019.06.13
ISM EMBA rekomenduoja: 3 svarbios sąlygos skaitmeninės transformacijos sėkmei Verslo tribūna 1

Aukščiausiojo lygmens vadovai yra aktyvūs pokyčių iniciatoriai ir dalyviai. Miuncheno Fresenius verslo...

Vadyba
2019.06.13
IT įmonė kaupia darbuotojų pensijai: tai atkreipia ir potencialių kandidatų iš užsienio dėmesį Verslo tribūna 1

Tarptautiniu mastu veikiančios įmonės darbuotojams skatinti pasitelkia ir ilgalaikės motyvacijos priemones –...

Vadyba
2019.06.13
„HBH“ restoranų Vilniuje ir Druskininkuose savininkė: „Vadovauju kitaip nei mama“ Premium 16

„Kažkada mamą pati įtikinėjau, kad jai būtina atidaryti restoraną Vilniuje. Ji manęs paklausė. Bet atėjo...

Gazelė
2019.06.13
Naujas NFQ biuras Vilniuje: nuo erdvės didžėjams iki ypatingo oro klimato 19

Technologijų UAB „NFQ Technologies“ komandos Vilniuje naujame biure didžiausias dėmesys skirtas darbuotojams...

Vadyba
2019.06.12
Naujieji geidžiamiausi darbdaviai: kurių reputacija geriausia  Premium 1

Iš geidžiamiausių darbdavių finalinio dvidešimtuko geriausia reputacija žiniasklaidoje pernai pasižymėjo...

Vadyba
2019.06.12
Ką dirbsime 2029-aisiais: 21 ateities profesija Premium 1

Tendencijos rodo, kad robotizacija neišvengiamai eliminuos kai kuriuos darbus, tačiau panikuoti nereikėtų,...

Vadyba
2019.06.11
„Global BOD Group“ keičia vadovą 9

Aukštųjų technologijų grupės „Global BOD Group“ valdybos narys Nerijus Pačėsa paskirtas įmonių grupės...

Vadyba
2019.06.11
GREEN FEEL'S: lietuviško prekės ženklo dialogas su vartotoju Verslo tribūna

Atvirai ir vartotojui suprantama kalba šnekėti apie produkto sudedamąsias dalis – toks lietuviškos kosmetikos...

Vadyba
2019.06.11
Būsimų darbuotojų ieško gimnazijose

Klaipėdos miesto vystymo agentūra „Klaipėda ID“ organizuoja profesinio orientavimo projektą „Ateities...

Gazelė
2019.06.11
Iš NMA atleistas E. Bėrontas vadovaus „Agrochemai“ 9

Trąšų prekybos ir agroverslo grupės „Agrochema“, valdančios UAB „Agrochema“, AB „Agrochema plius“ bei kitas...

Vadyba
2019.06.10
S&P500 vadovų algų mediana išaugo 800.000 USD

Didžiausių JAV biržose kotiruojamų įmonių vadovų metinių algų mediana pernai paaugo 7% arba 800.000 USD.

Vadyba
2019.06.10
„Litgrid“ spurtas link pažangiausių Europos operatorių Verslo tribūna 16

„Komandos bendradarbiavimas, atvirumas idėjoms, siekis tobulėti dar niekada nebuvo taip stipriai išreikštas,...

Darbuotojus galima paversti sau naudingais influenceriais Premium 1

Daug įmonių Lietuvoje nori, tačiau nieko nedaro, kad jų darbuotojai skleistų pozityvią žinią apie savo...

Vadyba
2019.06.10
Požiūris į verslo valdymą: nuo paranojos iki anarchijos Premium

Nūdienos pasaulį vis labiau persmelkia antrepreneriškumo dvasia. Kasdien daugėja norinčių būti verslininkais...

Verslo klasė
2019.06.09
Geriausias pasaulio darbdavys – ne „Google“, „Apple“ ar „Facebook“,  Premium

Nors daug skalambijama apie tai, kaip puiku dirbti „Google“, „Apple“ ar „Facebook“, geriausio pasaulio...

Vadyba
2019.06.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau