5 priežastys, kodėl verta rinktis ISM Vadovų MBA studijas

Publikuota: 2019-05-30
ISM universiteto Vadovų MBA studijų direktorė dr. Audronė Nakrošienė
ISM universiteto Vadovų MBA studijų direktorė dr. Audronė Nakrošienė

Intensyvūs, praturtinantys ir pokyčius skatinantys metai – 12 mėnesių trunkančios Vadovų MBA studijos ISM Vadybos ir ekonomikos universitete yra pirmoji Lietuvoje akredituota Verslo administravimo magistrantūros (MBA) (angl. Executive Master of Business Administration) programa vadovams. Šiemet studijas baigia jau antroji aukščiausiojo lygmens vadovų laida.

Į studijas įsitraukę skirtingų sektorių lyderiai dalijasi patirtimi ir sprendžia realius verslo iššūkius, modeliuoja ir analizuoja skirtingus ateities scenarijus. Vadovų MBA studijų direktorė dr. Audronė Nakrošienė teigia, kad dažnai geriausi sprendimai pasiekiami būtent per asmeninius pokyčius.

Dalyvaudama priėmimo į studijas pokalbiuose A. Nakrošienė pastebi penkias priežastis, kodėl šiuolaikiniai verslo lyderiai renkasi ambicingą iššūkį – Vadovų MBA studijas.

Noras keisti ir keistis

Verslo aplinkoje daugėja pokyčių ir transformacija vyksta vis sparčiau. „Vadovai pripažįsta norą prisitaikyti prie pokyčių dinamikos, kurti inovacijoms palankią aplinką, atskleisti savo komandos ir visos organizacijos potencialą“, – teigia ISM Vadovų MBA studijų direktorė A. Nakrošienė.

Anot A. Nakrošienės, studijos nėra tik įrankių rinkinys, skirtas verslui tobulinti. Daug dėmesio skiriama asmeniniams pokyčiams, lyderystės stiliams nagrinėti. Studentai į save pažvelgia tarsi iš naujo, kai bendrauja su kitais aukščiausiojo lygmens vadovais, aktyviai įsitraukia į paskaitas ir užsiėmimus su garsiais lektoriais iš užsienio verslo mokyklų, taip pat didelę naudą suteikia koučingo sesijos ir naujos praktikos.

Tačiau vienu didžiausių išbandymų studijų dalyviai vadina konsultacinį projektą Pietų Afrikos Respublikoje, kai per gana trumpą laiką svečiai iš Lietuvos turi pasiūlyti ir įgyvendinti konkrečius pokyčius užsienio šalies organizacijose, tokiose kaip „Adidas“ ar „Revlon“.

A. Nakrošienė įsitikinusi, kad kiekvienas iššūkis studijose yra galimybė geriau pažinti save ir patobulėti, o brandūs vadovai greičiau orientuojasi skirtingose situacijose, nes žino, koks lyderystės stilius labiausiai tinka pagal aplinkybes.

Lektoriai iš pirmaujančių užsienio universitetų

Aukščiausiojo lygmens vadovams skirtos studijos anglų kalba parengtos remiantis ISM universiteto tarptautine patirtimi, sukaupta vadybos mokymo srityje Lietuvoje, atlikta išsamia verslo industrijų rinkos analize ir geriausia pasauline MBA studijų praktika. Į programą įsitraukia lektoriai iš LBS Londono verslo mokyklos, DTU Danijos technikos universiteto, WU Vienos ekonomikos ir verslo universiteto, USB Stelenbošo universiteto verslo mokyklos ir kitur.

Atsižvelgdami į studentus lektoriai formuoja savo paskaitų ir seminarų medžiagą, nes nori turėti kuo daugiau sąlyčio taškų – organizacijų patirtį Lietuvoje jie mėgsta lyginti su tarptautine praktika, tyrinėja regiono specifiką, pateikia originalių įžvalgų bei klausimų.

Studijos grindžiamos šiuolaikiniais verslo ir vadybos mokymo metodais ir organizuojamos artimai bendradarbiaujant su strateginiais partneriais, atstovaujančiais akademinei bendruomenei ir konkrečioms pramonės sritims. Pasak A. Nakrošienės, iš užsienio atvykstantys lektoriai, dirbdami su verslu, yra sukaupę ne tik akademinę, bet ir praktinę, konsultacinę patirtį, tad per užsiėmimus ISM padeda vadovams atverti organizacijų Lietuvoje problemas ir į jas pažvelgti kitaip.

Pažangūs mokymosi metodai

Vadovų MBA studijos yra pagrįstos andragogikos ir suaugusiųjų raidos principais, nes suaugę žmonės, o ypač – brandūs vadovai, mokosi kitaip. Vadovų MBA studijos yra itin koncentruotos, bet tvarkaraštis sudarytas lanksčiai ir patogiai – iš viso 43 dienos yra skirtos paskaitoms, praktiniams seminarams, išvažiuojamiesiems vizitams Lietuvoje ir projektui Pietų Afrikos Respublikoje. Studentai daug laiko skiria ir savarankiškam skaitymui bei darbui komandose ne paskaitų metu.

„Didelis dėmesys studijų metu yra skiriamas kiekvienam studentui ir jo vadovaujamai organizacijai. Strateginio valdymo, lyderystės, inovacijų moduliai yra parengti siekiant, kad studentas iš karto taikytų gautas žinias praktiškai, įgyvendintų pokyčius jau studijų metu ir gautų grįžtamąjį ryšį iš dėstytojų bei kolegų“, – sako A. Nakrošienė.

Pažangi metodika ir lektoriai iš Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Prancūzijos užtikrina aukštą studijų kokybės standartą. Studijuojantys vadovai įgyja naujausiais mokslo tyrimais pagrįstų žinių, padedančių suvokti verslo pasaulio subtilybes ir tendencijas, taip pat jie lavina strateginio mąstymo įgūdžius, kurie reikalingi siekiant sėkmingo organizacijos valdymo ar pranašumo darbo rinkoje.

Ryšys su kitais vadovais

Studijų laikotarpis ISM yra pilnas galimybių susipažinti su kitų sričių lyderiais – plėsti draugų ratą, labiau įsitraukti į verslo bendruomenės gyvenimą. Dalis užduočių yra komandinės, todėl studentai natūraliai susipažįsta vieni su kitais, atranda bendrų interesų, dalijasi patirtimi.

„Vadovų MBA studijas renkasi veiklūs, aktyvūs ir ambicingi žmonės, kurie nebijo pripažinti, kad kažko nežino ar nemoka. Aiškiai matydami savo tobulėjimo kelią, per 12 mėnesių jie labai smarkiai paauga kaip lyderiai ir kaip vadovai. Dalį impulsų tobulėti jie gauna būtent iš kolegų – bendramokslių“, – teigia A. Nakrošienė.

Vadovų MBA studijas baigusi Raminta Rimkienė, komunikacijos paslaugų agentūros „Fabula Hill+Knowlton Strategies“ vykdomoji direktorė, sako, kad kiekvieno bendramokslio patirtis – tarsi didelės mozaikos dalis, tad įvairios užduotys, atvejų analizė ir pokyčių projektai padeda dar geriau pažinti Lietuvos verslo iššūkius ir palyginti juos su pasaulinės praktikos pavyzdžiais, kurių pateikia kiekvienas lektorius.

Žingsnis iš komforto zonos

Vieni vadovai dalyvauja maratonuose, antri nuolat išbando jėgas buriavimo regatose, treti – kopia į viršukalnes. A. Nakrošienė pastebi, kad vadovus dažnai vienija ne tik ambicijos versle, bet ir panašūs laisvalaikio pomėgiai – „Greičiau, aukščiau, tvirčiau!” – kai kaskart siekiama vis geresnių rezultatų, įrodymų, kad šiandien esi geresnis negu buvai vakar.

Dauguma Vadovų MBA studijų alumnų tokiu įrodymu vadina konsultacinį projektą Pietų Afrikos Respublikoje. Konsultacinis projektas yra baigiamasis studijų programos modulis, rengiamas vietoje baigiamojo magistro darbo.

Studijas baigusi R. Rimkienė prisimena, kai sužinojo, kad projekto metu Keiptaune teks dirbti su pasaulyje gerai žinomu „Elizabeth Arden“ prekės ženklu: „Teko atlikti labai daug namų darbų, įsigilinti į prestižinės kosmetikos rinką, kliento veiklos specifiką ir kultūrą, kuri puoselėjama daugiau nei šimtą metų“.

Anot komunikacijos paslaugų agentūros vadovės, per trumpą laiką teko apdoroti milžinišką kiekį informacijos, sudaryti nuoseklų veiksmų planą, išgryninti svarbiausias problemas ir klausimus. „Jaučiau didžiulę atsakomybę – kliento lūkesčiai kūrė malonų spaudimą, tačiau bendravome sklandžiai ir konstruktyviai. Įsitikinau, kad konsultacinis projektas Keiptaune yra stipresnė ir kokybiškesnė simuliacija to, su kuo vadovams, lyderiams tenka susidurti kiekvieną dieną šiame pokyčių vadybos amžiuje“, – dėsto R. Rimkienė ir pripažįsta, kad žingsnis iš komforto zonos į kitą kontekstą, kitą kultūrą ir kitą darbo aplinką pareikalavo visapusiško įsitraukimo, jėgų ir bemiegių naktų.

ISM Vadovų MBA studijų direktorė A. Nakrošienė teigia, kad sėkmingai nuo Lietuvos iki Pietų Afrikos Respublikos įveikta distancija vadovams suteikia ne tik daugiau pasitikėjimo savimi, kompetencijų ir tarpusavio ryšių, bet ir padeda atverti daugiau karjeros galimybių.

***Priėmimas į ISM Vadovų MBA studijas jau vyksta. Studijų pradžia – 2019 m. rugsėjo 25 d.

Daugiau informacijos apie Vadovų MBA studijas čia: https://bit.ly/2Wcd773

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Nepabūgę „prarijo“ konkurentus ir klientų skaičių išaugino dvigubai Premium

Pirkti vos vegetuojantį verslą yra gana rizikinga, tačiau jei pritaikoma teisinga vadyba, jį kur kas lengviau...

Gazelė
05:45
Kodėl svarbu darbe turėti draugų

Santykiai su bendradarbiais yra pagrindinė darbuotojų gerovės dedamoji dalis, rodo tarptautinis tyrimas.

Vadyba
2019.06.30
Geidžiamiausių darbdavių algų medianos: nuo 1.540 iki 4.766 Eur 8

Naujausi „Sodros“ duomenys atskleidžia, kokie atlyginimai vyravo gegužės mėnesį tarp geidžiamiausių šalies...

Vadyba
2019.06.29
Atsistatydina aplinkos viceministrė R. Brandišauskienė 7

Aplinkos viceministrė Rėda Brandišauskienė nusprendė atsistatydinti iš pareigų.

Vadyba
2019.06.28
„Ford“ Europoje naikina 12.000 darbo vietų 11

Automobilių gamintoja „Ford“ iki kitų metų galo ketina Europoje panaikinti 12.000 darbo vietų.

Vadyba
2019.06.28
TOP20 didžiausių darbdavių algų medianos gegužę 3

Naujausi „Sodros“ duomenys leidžia pažiūrėti, kokie atlyginimai gegužę vyravo tarp daugiausia darbuotojų...

Vadyba
2019.06.28
Išbandymas darbuotojams – kasdienė darbo stalo medžioklė Premium 2

Įmonės suka galvas, kaip padidinti darbuotojų efektyvumą. Vienas būdų – „hot desking“, kai kasdien dirbama...

Vadyba
2019.06.28
Gyventojų pritraukia mokėdami už jų darbą iš namų 1

Miestai, regionai, o kartais ir valstijos, spręsdamos demografines problemas, daro įtaką ir darbo rinkai.

Vadyba
2019.06.27
„Orion Asset Management” turi naują vadovą 5

Investicijų valdymo UAB „Orion Asset Management“ generaliniu direktoriumi paskirtas Martynas Nenėnas, ėjęs...

Vadyba
2019.06.27
ISM EMBA rekomenduoja: pavojaus signalas vadovui – 5 priežastys, kodėl organizacijose žlunga pokyčiai Verslo tribūna

Tinkamai valdomi ir įgyvendinami pokyčiai sukuria kompanijų sėkmės istorijas. Tačiau šiuolaikiniai verslo...

Vadyba
2019.06.27
Nieko asmeniško, tik verslas: ką išgelbėjo vaikų pastangos Premium

Šeimos versle asmeniškumų būti negali, tikina tie, kurie atrado formulę, kaip ne tik suderinti šeiminius...

Gazelė
2019.06.27
Ar darbdavys gali išsiųsti darbuotoją atostogauti privalomai?  Verslo tribūna 3

Ar darbdavys gali išsiųsti darbuotoją atostogauti privalomai? Ar gali darbuotojas atsisakyti eiti...

Vadyba
2019.06.27
Britiškas švietimas atkeliauja į Vilnių Verslo tribūna 5

Britų švietimo sistema daugelį metų – lyg kelrodė žvaigždė, į kurią lygiuojasi įvairios šalys. Prestižinė,...

Vadyba
2019.06.27
Kad jaunoji karta verslo neiššvaistytų, geriau vadovais jų iškart neskirti Premium 4

Kai prie šeimos verslo prisijungia vaikai – tėvams džiaugsmas. Tačiau su jaunosios kartos atėjimu kyla...

Gazelė
2019.06.26
Abonementai į „Žalgirio“ rungtynes – nuolatinėms emocijoms ir verslui stiprinti Verslo tribūna

Pasibaigusiame sezone Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas užfiksavo rekordinį lankomumą – Eurolygos...

Paslaugos
2019.06.26
Pradėti verslą – efektyviausia dieta Premium 1

Kuo daugiau darai, tuo para, atrodo, tampa ilgesnė. Tuo įsitikinę verslininkai – jiems pasakymas „trūksta...

Gazelė
2019.06.25
Kokio pripažinimo už gerą darbą trokšta darbuotojai 4

Pripažinimas, kad darbuotojas gerai atliko savo darbą, — vienas geriausių ir pigiausių kolektyvą...

Vadyba
2019.06.25
Didžiausių algų TOP 20-uke – du geidžiamiausi darbdaviai 11

Naujausi „Sodros“ duomenys rodo, kur gegužės mėnesį Lietuvoje vyravo didžiausios atlyginimų medianos.

Vadyba
2019.06.25
„Mars Lietuvos“ CEO: nejaučiu, kad dirbu mažoje įmonėlėje Premium

Nors korporacijos diegia unifikuotą valdymo sistemą, ir nedidelio padalinio vadovas gali puoselėti autentišką...

Vadyba
2019.06.25
Tyrimas: gerai psichologinei savijautai pakanka 1 darbo dienos per savaitę

Ilgalaikį nedarbą mokslininkai sieja su prastesne psichologine savijauta. Tačiau naujas tyrimas rodo, kad...

Vadyba
2019.06.24
ERROR: Script GetRssFeed.vbs is missing!
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau