5 priežastys, kodėl verta rinktis ISM Vadovų MBA studijas

Publikuota: 2019-05-30
ISM universiteto Vadovų MBA studijų direktorė dr. Audronė Nakrošienė
ISM universiteto Vadovų MBA studijų direktorė dr. Audronė Nakrošienė

Intensyvūs, praturtinantys ir pokyčius skatinantys metai – 12 mėnesių trunkančios Vadovų MBA studijos ISM Vadybos ir ekonomikos universitete yra pirmoji Lietuvoje akredituota Verslo administravimo magistrantūros (MBA) (angl. Executive Master of Business Administration) programa vadovams. Šiemet studijas baigia jau antroji aukščiausiojo lygmens vadovų laida.

Į studijas įsitraukę skirtingų sektorių lyderiai dalijasi patirtimi ir sprendžia realius verslo iššūkius, modeliuoja ir analizuoja skirtingus ateities scenarijus. Vadovų MBA studijų direktorė dr. Audronė Nakrošienė teigia, kad dažnai geriausi sprendimai pasiekiami būtent per asmeninius pokyčius.

Dalyvaudama priėmimo į studijas pokalbiuose A. Nakrošienė pastebi penkias priežastis, kodėl šiuolaikiniai verslo lyderiai renkasi ambicingą iššūkį – Vadovų MBA studijas.

Noras keisti ir keistis

Verslo aplinkoje daugėja pokyčių ir transformacija vyksta vis sparčiau. „Vadovai pripažįsta norą prisitaikyti prie pokyčių dinamikos, kurti inovacijoms palankią aplinką, atskleisti savo komandos ir visos organizacijos potencialą“, – teigia ISM Vadovų MBA studijų direktorė A. Nakrošienė.

Anot A. Nakrošienės, studijos nėra tik įrankių rinkinys, skirtas verslui tobulinti. Daug dėmesio skiriama asmeniniams pokyčiams, lyderystės stiliams nagrinėti. Studentai į save pažvelgia tarsi iš naujo, kai bendrauja su kitais aukščiausiojo lygmens vadovais, aktyviai įsitraukia į paskaitas ir užsiėmimus su garsiais lektoriais iš užsienio verslo mokyklų, taip pat didelę naudą suteikia koučingo sesijos ir naujos praktikos.

Tačiau vienu didžiausių išbandymų studijų dalyviai vadina konsultacinį projektą Pietų Afrikos Respublikoje, kai per gana trumpą laiką svečiai iš Lietuvos turi pasiūlyti ir įgyvendinti konkrečius pokyčius užsienio šalies organizacijose, tokiose kaip „Adidas“ ar „Revlon“.

A. Nakrošienė įsitikinusi, kad kiekvienas iššūkis studijose yra galimybė geriau pažinti save ir patobulėti, o brandūs vadovai greičiau orientuojasi skirtingose situacijose, nes žino, koks lyderystės stilius labiausiai tinka pagal aplinkybes.

Lektoriai iš pirmaujančių užsienio universitetų

Aukščiausiojo lygmens vadovams skirtos studijos anglų kalba parengtos remiantis ISM universiteto tarptautine patirtimi, sukaupta vadybos mokymo srityje Lietuvoje, atlikta išsamia verslo industrijų rinkos analize ir geriausia pasauline MBA studijų praktika. Į programą įsitraukia lektoriai iš LBS Londono verslo mokyklos, DTU Danijos technikos universiteto, WU Vienos ekonomikos ir verslo universiteto, USB Stelenbošo universiteto verslo mokyklos ir kitur.

Atsižvelgdami į studentus lektoriai formuoja savo paskaitų ir seminarų medžiagą, nes nori turėti kuo daugiau sąlyčio taškų – organizacijų patirtį Lietuvoje jie mėgsta lyginti su tarptautine praktika, tyrinėja regiono specifiką, pateikia originalių įžvalgų bei klausimų.

Studijos grindžiamos šiuolaikiniais verslo ir vadybos mokymo metodais ir organizuojamos artimai bendradarbiaujant su strateginiais partneriais, atstovaujančiais akademinei bendruomenei ir konkrečioms pramonės sritims. Pasak A. Nakrošienės, iš užsienio atvykstantys lektoriai, dirbdami su verslu, yra sukaupę ne tik akademinę, bet ir praktinę, konsultacinę patirtį, tad per užsiėmimus ISM padeda vadovams atverti organizacijų Lietuvoje problemas ir į jas pažvelgti kitaip.

Pažangūs mokymosi metodai

Vadovų MBA studijos yra pagrįstos andragogikos ir suaugusiųjų raidos principais, nes suaugę žmonės, o ypač – brandūs vadovai, mokosi kitaip. Vadovų MBA studijos yra itin koncentruotos, bet tvarkaraštis sudarytas lanksčiai ir patogiai – iš viso 43 dienos yra skirtos paskaitoms, praktiniams seminarams, išvažiuojamiesiems vizitams Lietuvoje ir projektui Pietų Afrikos Respublikoje. Studentai daug laiko skiria ir savarankiškam skaitymui bei darbui komandose ne paskaitų metu.

„Didelis dėmesys studijų metu yra skiriamas kiekvienam studentui ir jo vadovaujamai organizacijai. Strateginio valdymo, lyderystės, inovacijų moduliai yra parengti siekiant, kad studentas iš karto taikytų gautas žinias praktiškai, įgyvendintų pokyčius jau studijų metu ir gautų grįžtamąjį ryšį iš dėstytojų bei kolegų“, – sako A. Nakrošienė.

Pažangi metodika ir lektoriai iš Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Prancūzijos užtikrina aukštą studijų kokybės standartą. Studijuojantys vadovai įgyja naujausiais mokslo tyrimais pagrįstų žinių, padedančių suvokti verslo pasaulio subtilybes ir tendencijas, taip pat jie lavina strateginio mąstymo įgūdžius, kurie reikalingi siekiant sėkmingo organizacijos valdymo ar pranašumo darbo rinkoje.

Ryšys su kitais vadovais

Studijų laikotarpis ISM yra pilnas galimybių susipažinti su kitų sričių lyderiais – plėsti draugų ratą, labiau įsitraukti į verslo bendruomenės gyvenimą. Dalis užduočių yra komandinės, todėl studentai natūraliai susipažįsta vieni su kitais, atranda bendrų interesų, dalijasi patirtimi.

„Vadovų MBA studijas renkasi veiklūs, aktyvūs ir ambicingi žmonės, kurie nebijo pripažinti, kad kažko nežino ar nemoka. Aiškiai matydami savo tobulėjimo kelią, per 12 mėnesių jie labai smarkiai paauga kaip lyderiai ir kaip vadovai. Dalį impulsų tobulėti jie gauna būtent iš kolegų – bendramokslių“, – teigia A. Nakrošienė.

Vadovų MBA studijas baigusi Raminta Rimkienė, komunikacijos paslaugų agentūros „Fabula Hill+Knowlton Strategies“ vykdomoji direktorė, sako, kad kiekvieno bendramokslio patirtis – tarsi didelės mozaikos dalis, tad įvairios užduotys, atvejų analizė ir pokyčių projektai padeda dar geriau pažinti Lietuvos verslo iššūkius ir palyginti juos su pasaulinės praktikos pavyzdžiais, kurių pateikia kiekvienas lektorius.

Žingsnis iš komforto zonos

Vieni vadovai dalyvauja maratonuose, antri nuolat išbando jėgas buriavimo regatose, treti – kopia į viršukalnes. A. Nakrošienė pastebi, kad vadovus dažnai vienija ne tik ambicijos versle, bet ir panašūs laisvalaikio pomėgiai – „Greičiau, aukščiau, tvirčiau!” – kai kaskart siekiama vis geresnių rezultatų, įrodymų, kad šiandien esi geresnis negu buvai vakar.

Dauguma Vadovų MBA studijų alumnų tokiu įrodymu vadina konsultacinį projektą Pietų Afrikos Respublikoje. Konsultacinis projektas yra baigiamasis studijų programos modulis, rengiamas vietoje baigiamojo magistro darbo.

Studijas baigusi R. Rimkienė prisimena, kai sužinojo, kad projekto metu Keiptaune teks dirbti su pasaulyje gerai žinomu „Elizabeth Arden“ prekės ženklu: „Teko atlikti labai daug namų darbų, įsigilinti į prestižinės kosmetikos rinką, kliento veiklos specifiką ir kultūrą, kuri puoselėjama daugiau nei šimtą metų“.

Anot komunikacijos paslaugų agentūros vadovės, per trumpą laiką teko apdoroti milžinišką kiekį informacijos, sudaryti nuoseklų veiksmų planą, išgryninti svarbiausias problemas ir klausimus. „Jaučiau didžiulę atsakomybę – kliento lūkesčiai kūrė malonų spaudimą, tačiau bendravome sklandžiai ir konstruktyviai. Įsitikinau, kad konsultacinis projektas Keiptaune yra stipresnė ir kokybiškesnė simuliacija to, su kuo vadovams, lyderiams tenka susidurti kiekvieną dieną šiame pokyčių vadybos amžiuje“, – dėsto R. Rimkienė ir pripažįsta, kad žingsnis iš komforto zonos į kitą kontekstą, kitą kultūrą ir kitą darbo aplinką pareikalavo visapusiško įsitraukimo, jėgų ir bemiegių naktų.

ISM Vadovų MBA studijų direktorė A. Nakrošienė teigia, kad sėkmingai nuo Lietuvos iki Pietų Afrikos Respublikos įveikta distancija vadovams suteikia ne tik daugiau pasitikėjimo savimi, kompetencijų ir tarpusavio ryšių, bet ir padeda atverti daugiau karjeros galimybių.

***Priėmimas į ISM Vadovų MBA studijas jau vyksta. Studijų pradžia – 2019 m. rugsėjo 25 d.

Daugiau informacijos apie Vadovų MBA studijas čia: https://bit.ly/2Wcd773

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Testamentų misija – dūlėti stalčiuose, šeimos fondų – užtikrinti verslo tęstinumą

Ką daryti, kad verslas, užaugintas per visą jo įkūrėjo gyvenimą, dešimtmečius ir šimtmečius veiktų pagal...

Verslo aplinka
2019.12.31
Lietuvos paštui ieškomi nepriklausomi valdybos nariai 1

Susisiekimo ministerija praneša su atsirinktos personalo atrankos agentūros pagalba pradedanti kandidatūrų į...

Geidžiamiausių darbdavių mokamos algų medianos lapkričio mėnesį 1

Naujausi „Sodros“ duomenys rodo, kokias algų medianas lapkritį mokėjo geidžiamiausi šalies darbdaviai.

Vadyba
2019.12.31
Kaip žaidžiant „Lego“ tapti geresniu lyderiu Premium

Malonu pranešti, kad praėjusią savaitę žengiau keletą reikšmingų žingsnių klimato krizės sprendimo link. Ne...

Vadyba
2019.12.30
Darbo santykių reglamentavimas: svarbiausi pasikeitimai 2019 metais ir kas laukia 2020-aisiais Verslo tribūna

Ir praėjusiais 2019 metais, ir prasidedančiais 2020-aisiais gausu darbo teisinių santykių reglamentavimo...

Vadyba
2019.12.30
Kokias algų medianas lapkritį mokėjo didžiausi šalies darbdaviai

Naujausi „Sodros“ skelbiami duomenys rodo, kokias algų medianas lapkričio mėnesį mokėjo daugiausia darbuotojų...

Vadyba
2019.12.30
15 nevykusio vadovo bruožų (II dalis)

Darbo santykius vertinantys psichologai surikiavo penkiolika nepakenčiamo vadovo bruožų, kurie patvirtina...

Vadyba
2019.12.29
15 nevykusio vadovo bruožų (I dalis)

Visi esame girdėję istorijų apie prastus, nevaldomo charakterio, pernelyg daug sau leidžiančius ar visai į...

Vadyba
2019.12.28
Sėkmingas verslas nuo bankroto patirties nepriklauso

Bankrotas vieniems palieka nuoskaudų, kitiems – pamokų, kaip nereikia daryti, treti apskritai nei nori...

Gazelė
2019.12.27
Didžiausios algų medianos šį lapkritį

„Sodra“ pateikė duomenis, kuriose Lietuvos įmonėse lapkričio mėnesį buvo didžiausios atlyginimų medianos.

Vadyba
2019.12.27
Verslo pradžiai ir šeimos santaupas atiduoda, ir įkeičia butus Premium

Jokio verslo nepradėsi be pradinio kapitalo, nesvarbu, kad ir kaip tikėtum jo idėja. Verslininkai dalijasi...

Gazelė
2019.12.27
Futurologų žvilgnis į ateitį: ką reikia žinoti verslui 1

Besibaigiant metams, žurnalas „CEO Today“ pažangių verslininkų, mokslininkų ir futurologų pasiteiravo, kokios...

Vadyba
2019.12.26
Vadovybės pokyčiai prekybos įmonėse 2019 m. Premium

Didžiųjų prekybos bendrovių vadovų gretose šiais metais buvo ne vienas reikšmingas pasikeitimas. 

Prekyba
2019.12.26
10 skaitomiausių VŽ straipsnių apie verslo valdymą ir gerąsias personalo praktikas

„Vadybos“ rubrikoje visus metus nagrinėjome gerąsias valdysenos bei personalo valdymo praktikas, apie...

Vadyba
2019.12.26
Ekspertams neužtenka sumokėti – reikia dar ir klausyti

Konsultantų ar skirtingų sričių profesionalų patarimai gali būti itin vertingi, ypač tada, kai gaunami...

Gazelė
2019.12.25
Darbuotojų metinis vertinimas: kokios vadovų frazės erzina labiausiai 2

Baigiantis metams, biuruose sklinda mandarinų aromatas, o prie kavos aparatų kalbamasi apie šventinius...

Vadyba
2019.12.25
Svarbiausi įmonių vadovų pasikeitimai šiemet

„Verslo žinios“ visus metus stebėjo šalies verslo įvykius ir fiksavo įvairius pasikeitimus bendrovėse.

Vadyba
2019.12.24
Projektas Australijoje: savo laisvadienius dovanoja sergantiems kolegoms

Australijoje įkurta viena didžiausių pasaulyje kelionių agentūrų grupių „Flight Centre Travel Group“ startavo...

Vadyba
2019.12.24
Kaip išvengti 3 dažniausių darbo pokalbių klaidų 1

Darbo pokalbis net ir labiausiai užtikrintiems kandidatams sukelia nerimą, o kartais ir stresą. Specialistai...

Vadyba
2019.12.22
Vadyba: svarbiausi teisiniai pokyčiai 2019 m. Premium

„Verslo žinios“ kartu su UAB „Lexnet“ teisininkais apžvelgia esminius šių metų teisinius pokyčius ir primena,...

Vadyba
2019.12.22

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau