10 svarbiausių vadovų pasikeitimų šalies įmonėse

Publikuota: 2018-12-29
VŽ fotokoliažas.
svg svg
VŽ fotokoliažas.

Vadovų kaita šįmet buvo aktuali ne tik verslui, bet ir valstybės valdomoms įmonėms.

Laura Duksaitė-Iškauskienė, vadovų paieškos UAB „Master Class Lietuva“ direktorė atkreipia dėmesį, kad 2018-aisiai valstybinis sektorius aktyviai ieškojo naujų vadovų bei valdybų narių.

„Valstybė šiais metais buvo didelis vadovų samdytojas“, - sako p. Duksaitė-Iškauskienė.

Šie metai vadybos atžvilgiu išsiskyrė dar ir tuo, kad nuo verslo atsitraukė vadovas, bendrovėje dirbęs 45 metus, o kitas lyderis nusprendė pasukti į politiką ir kandidatuoti į šalies prezidento postą.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

VŽ sudarė svarbiausių vadovų pasikeitimų 2018-aisiais dešimtuką.

1. ESO

Dalia Andrulionienė pasitraukė iš AB „Energijos skirstymo operatorius“ generalinės direktorės ir valdybos pirmininkės pareigų.

„Lietuvos energijos“ (LE) grupėje dirbau penkerius metus. Labai daug įdomių veiklų ir daug įdomių projektų buvo įgyvendinta. Pradėjau LESTO kaip bendrovės Plėtros ir komunikacijos tarnybos vadovė, tuomet LE valdyboje. Ten turėjome daug įdomios veiklos – LE grupės transformacijos ir veiklų išgryninimo, „Lietuvos dujų“ ir LESTO sujungimo projektą. Paskui grįžau į ESO, 2016 m. sausio 1 d., tai reiškia, kad šią žiemą jau būtų treji metai.

Veiklos ESO nedaliju į dvi dalis – iš pradžių buvau Paslaugų tarnybos direktorė, vėliau generalinė direktorė. Per tuos trejus metus pavyko užtikrinti veiklos nuoseklumą bei tęstinumą, ir tuo labai džiaugiuosi. Pusantrų metų yra per trumpas laikas padaryti ką nors esminio, didelio. Galvodama apie trejus metus, manau, kad yra kuo džiaugtis“, - interviu VŽ sakė p. Andrulionienė.

2. Lietuvos oro uostai

Marius Gelžinis tapo naujuoju VĮ Lietuvos oro uostai generaliniu direktoriumi. Jis pakeitė iš posto pasitraukusį Gediminą Almantą.

Ponas Gelžinis aviacijos srityje dirba nuo 2010-ųjų. Jis vadovaujančias pareigas ėjo aviacijos kompanijose UAB „Baltic Flight Academy“, „Baltic Ground Services PL“, pastaruoju metu vadovavo Palangos oro uostui. Jis yra įgijęs socialinių mokslų magistro laipsnį.

3. Lietuvos paštas

AB Lietuvos pašto valdyba paskyrė naująją generalinę direktorę – ji sukaupusi du dešimtmečius patirties bankininkystės sektoriuje. 

Asta Sungailienė paskirta AB Lietuvos paštas generaline direktore. Naujoji vadovė du dešimtmečius dirbo SEB banke.

„Matau tris prioritetines sritis: modernizavimas, klientų aptarnavimo kokybės standartų ir darbuotojų darbo sąlygų gerinimas. Modernizavimas yra pagrindinis ir svarbiausias projektas. Automatizuosime ir skaitmeninsime siuntų skirstymo procesą. Sutrumpės siuntos pristatymo laikas, nes automatizavę procesą išvengsime kartotinio rankų darbo šioje srityje. Tai ilgalaikis projektas, galintis trukti 2–3 metus. Jis pradės veikti, kai bus patvirtintas.

Plėsime galimybes atsiimti siuntas per terminalus, nes klientai gerai vertina šią paslaugą. Šiemet jau pastatėme 5 naujus paštomatus, iki metų pabaigos planuojame įrengti dar 12. Šiuo metu turime 125 paštomatus 46 miestuose. Kitąmet šis tinklas bus toliau plečiamas didžiuosiuose miestuose, pradedant nuo Vilniaus.

Toliau bus modernizuojami pašto skyriai. Į naujų paštų atidarymą ir senųjų modernizavimą 2018 m. planuojame investuoti 1,2 mln. Eur, iš viso bus modernizuota 13 paštų. Mūsų gyvenimas pasikeitė, laiškų, kurie anksčiau dominavo, mažėja, o siuntų srautai stipriai auga dėl e. komercijos, todėl mums reikia daugiau vietos joms sudėti. Modernizuodami pašto skyrius, pritaikome juos šiam jau įvykusiam virsmui“, –  VŽ interviu sakė p. Sungailienė.

4. Valstybinių miškų urėdija

Konkursą valstybės įmonės Valstybinių miškų urėdijos (VMU) vadovo pareigoms užimti laimėjo Marius Pulkauninkas, dabartinis AB „Klaipėdos nafta“ finansų direktorius.

„Komanda susiformavo labai įvairi. Yra ir buvusių urėdų. Jie turi vienokią vadovavimo patirtį. Yra atėję jaunų, kurių geras išsilavinimas, bet mažiau patirties. O bendrai paėmus, žmonės nusiteikę pozityviai, mato įmonės vertę ir naudą, tad dirbdami kartu, manau, tikrai galėsime pasiekti išsikeltus tikslus. Bet kol tapsime tikra komanda, žinoma, šiek tiek užtruks“, – interviu VŽ sakė p. Pulkauninkas.

5. SBA

Dalius Misiūnas SBA koncerne viceprezidento pareigas ėjo keletą mėnesių, kai jo žodžiais tariant, „gavo pasiūlymą, kurio negalėjo atsisakyti“ ir toliau karjerą tęsia UAB „Maxima grupė“. Iki spalio vidurio  p. Misiūnas ėjo dviejų bendrovių generalinio direktoriaus pareigas UAB „Franmax“ ir „Maxima grupė“. Vėliau pirmosios vadovavimą iš jo perėmė Eglė Šimė – ligtolinė bendrovės IT centro vadovė.

„Maxima Grupės“ plėtros etape labai svarbus greitas ir kokybiškas verslo poreikių išpildymas, todėl „Franmax“ veiklos vystymas yra vienas iš strateginių prioritetų. Dėl šios priežasties priėmėme sprendimą paskirti įmonės vadovą, kuris galėtų visą dėmesį sutelkti į „Franmax“ veiklą ir efektyvumo didinimą“, – teigė p. Misiūnas.

6. Telia Lietuva

„Telia Lietuvos“ valdyba naujuoju bendrovės vadovu paskyrė Daną Strombergą. Jis pakeitė Kęstutį Šliužą.

„Man tai buvo dinamiški, sėkmingi ir labai įdomūs penkeri metai. Įgyvendinome labai svarbų kultūrinį pokytį ir pradėjome skaitmeninę transformaciją, kurią reikia toliau tęsti. Verslas juda gera kryptimi ir turi daug potencialo ateityje. Laikausi nuomonės, kad 4-5 metai yra optimalus laikotarpis vadovui, todėl nusprendžiau imtis naujų idėjų ir iššūkių, nes esu tikras, kad sparti „Telia Lietuvos“ plėtra ir toliau tęsis. Labai dėkoju komandai, visiems mūsų klientams ir partneriams“, – sakė p. Šliužas.

7. SEB

Po beveik 20 metų iš darbo SEB banke pasitraukė banko prezidento patarėjas ir vyriausiasis ekonomistas Gitanas Nausėda. Jis nusprendė kandidatuoti į šalie prezidento postą. Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2019-aisiais.

Finansininkas, dėstytojas ir mokslininkas p. Nausėda SEB banke dirbti pradėjo 2000 m. Nuo 2008 m. jis ėjo SEB banko prezidento patarėjo ir vyriausiojo banko ekonomisto pareigas.

8. LRT

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė LRT taryba išrinko penkerių metų kadencijai vadovauti šalies visuomeniniam transliuotojui. Ji nurungė 12 kandidatų į šį postą, tarp kurių buvo ir dvi kadencijas LRT vadovavęs Audrius Siaurusevičius.

Iki tapdama LRT vadove, p. Garbačiauskaitė-Budrienė buvo ilgametė portalo „Delfi“ vyriausioji redaktorė.

LRT priklauso tris televizijos kanalai, trys radijo programos, naujienų portalas. Valstybės asignavimai nacionaliniam transliuotojui šiais metais siekia 36,5 mln. Eur.

9. Vilniaus duona

Gražvydas Jukna , UAB „Vilniaus duona“ komercijos direktorius ir įmonės vadovas, pasitraukė iš bendrovės.

„Maisto pramonė man visuomet buvo artima, tačiau „Vilniaus duonoje“ prabėgę metai iki šiol buvo patys šilčiausi. Didžiuojuosi galėjęs dirbti su tokia atsidavusia komanda, ištikima tiek savo veiklai, tiek ir lietuviškos duonos kepimo tradicijai“, - pranešime cituojamas p. Jukna.

Eiti „Vilniaus duonos“ pardavimų direktoriaus pareigas jis pradėjo 2014 m. sausį, o 2015 m. pabaigoje p. Jukna tapo įmonės vadovu ir komercijos direktoriumi. Jam vadovaujant „Vilniaus duonos“ apyvarta augo nuo 28,4 mln. Eur 2013-aisiais iki 34,5 mln. Eur pernai. Šis rezultatas – rekordinis įmonės istorijoje.

Šiuo metu „Vilniaus duona“ valdo 2 kepyklas Vilniuje ir Panevėžyje, kur kasdien iškepama apie 100 tonų gaminių. Tyrimų bendrovės „Nielsen“ duomenimis, „Vilniaus duona“ yra šalies duonos rinkos lyderė, užimanti 37,9% rinkos.

„Vilniaus duona“ priklauso kepimo įmonei „Lantmännen Unibake“. „Vilniaus duonos“ pajamos pernai augo 7% – nuo 31,7 iki 33,8 mln. Eur. Remiantis „Creditinfo“ duomenimis, bendrovė turi 416 darbuotojų, 100% jos akcijų valdo „Baltvestica“.

10. Audėjas

Atsistatydinus ilgamečiam UAB „Audėjas“ vadovui Jonui Karčiauskui, bendrovės valdybos sprendimu direktoriumi paskirtas valdybos narys Darius Bernardas Liutkevičius. Ponas Karčiauskas „Audėjui“ vadovavo 45 metus.

„Naujajam „Audėjo“ direktoriui keliame ambicingus uždavinius: atsižvelgiant į rinkos pokyčius, diegti naujus procesus, tęsti gamybos modernizavimą ir gerinti klientų aptarnavimo kokybę“, – pranešime cituojamas p. Karčiauskas, pagrindinis „Audėjo“ akcininkas ir valdybos pirmininkas.

Ponas Karčiauskas toliau aktyviai rūpinsis strategine bendrovės plėtra.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Vadyba“
„NanoAvionics“ vadovas: kitais metais planuojame išaugti iki 300 darbuotojų Premium

Lietuvos mažųjų palydovų gamintoja „NanoAvionics“ šį birželį jau bus visiškai persikėlusi į naujas patalpas...

Vadyba
09:00
Verslininkas, kuris bijo baubo po lova 3

Savo kasdienėje veikloje analizuodami informaciją, įvairius duomenis ir rašydami straipsnius dažniausiai...

J. Adomavičius: sunku uždaryti įmonę Rusijoje, kai du mūsų akcininkai sėdi Baltarusijos kalėjime Premium 1

Jurgis Adomavičius, muitinės tarpininko paslaugas teikiančios įmonės „Bunasta“ vadovas, VŽ podkaste pasakoja,...

Logistika
05:45
Verslas sukūrė platformą „Svetingi.lt“: kaip pakviesti vakarienės ukrainiečius ir prasmingai įtraukti darbuotojus Premium

Verslas ir visuomenė nuo pat karo Ukrainoje pradžios vasario 24 d. skyrė visokeriopą paramą: kuriam laikui...

Gazelė
05:45
Kaip auginti verslą: 13-oje „Spiečių“ praktinė verslo akceleravimo programa

13-oje Lietuvos miestų veikiančiuose „Spiečiuose“ gegužę ir birželį prasideda verslo akceleravimo programa,...

Gazelė
2022.05.21
E. Gliaudelytė. Net gerai sutariantys darbdaviai ir darbuotojai gali susipykti 2

Nors pastaraisiais metais pandemijos pastūmėtas verslas į darbo laiko organizavimą ėmė žiūrėti gerokai...

Nuomonės
2022.05.21
Kas šiemet labiausiai motyvuoja Lietuvos darbuotojus 2

Darbo užmokestis ir stipri komanda yra labiausiai darbuotojus motyvuojantys veiksniai, rodo žmogiškųjų...

Vadyba
2022.05.21
Nuotolinis darbas: kaip motyvuoti, kad tai netaptų mirusių sielų komanda Premium

Dauguma vadovų pritaria, kad visų pirma pats žmogus turi būti motyvuotas, o tada jau galima pagalvoti ir apie...

Vadyba
2022.05.21
Brangi draugystė: premijos už rekomenduotą kolegą dažniausiai pasiteisina, už IT specialistą – auga Premium 2

Įdarbinimo specialistai teigia, kad būdas ieškoti naujų darbuotojų tarp jau esamų kolegų draugų dažniau...

Vadyba
2022.05.20
„SME Finance“ su „SME Bank“ steigia bendrą IT centrą: bus sukurta 50 darbo vietų

Lietuvos finansų technologijų bendrovė „SME Finance“ kartu su neobanku „SME Bank“ įkurs vidinį informacinių...

Vadyba
2022.05.20
Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui ieškoma naujo vadovo

Žemės ūkio ministerija paskelbė konkursą Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro vadovo pareigoms...

Vadyba
2022.05.20
Vilniuje pradėtos privačios britiškos mokyklos statybos 12

Sostinės Antakalnio mikrorajone pradėtos privačios mokyklos „British School of Vilnius“ naujo pastato...

Statyba ir NT
2022.05.20
Sėskite, du! Neišmoktos projektų valdymo pamokos Premium

Projektas baigtas: vieni laimingi, kiti – nelabai. Nors vis daugiau komandų po visko susėda aptarti...

Vadyba
2022.05.19
Efektyvus įsigijimas: kaip „Rivilė“ pasiekė startuolio spurto į sparčiausiai augusių Europoje sąrašą Premium

Trisdešimtmetį veikiančios įmonės sukaupta patirtis ir žinios kartu su nauju požiūriu į darbuotoją ir klientą...

Gazelė
2022.05.19
Nuo liepos bedarbio statusas – kitaip

Seimas pritarė užimtumo sistemos pertvarkai – ketvirtadienį priimtos tai numatančios atitinkamų įstatymų...

Verslo aplinka
2022.05.19
Pokalbis apie psichinę darbuotojo sveikatą: pasitikėjimo vadovu ženklas Premium

Pokalbiai apie psichikos sveikatą tarp vadovo ir kitų komandos narių turėtų būti normalizuoti – teiginiui...

Vadyba
2022.05.19
Ispanija ketina suteikti atostogas moterims, kurios patiria didelį skausmą dėl menstruacijų 4

Ispanijos ministrų kabinetas antradienį pritarė įstatymo projektui, numatančiam apmokamas medicinines...

Vadyba
2022.05.18
„Energy cells“ valdybai vadovaus V. Baltuškonis

Energijos kaupimo įrenginių sistemos projektą įgyvendinančios bendrovės „Energy cells“ valdybos pirmininku...

Vadyba
2022.05.18
Lietuvos pašto vadovė: reikia ne bijoti prarasti klientus, o rasti su jais dialogą Premium 11

Dėl kritusių pašto paslaugų apimčių Lietuvos paštas, pernai patyrė 6,4 mln. Eur grynojo nuostolio ir planuoja...

Logistika
2022.05.18
„Atvažiuojamasis“ verslas Palangoje: kai kurie vietas vaikams rezervavo dar pernai Premium

Vasaros sezoną pajūryje pradeda ne tik vietinis verslas, bet ir atvykstantieji, kurie, pritrūkę paslaugų...

Gazelė
2022.05.18

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku