10 svarbiausių vadovų pasikeitimų šalies įmonėse

Publikuota: 2018-12-29
VŽ fotokoliažas.
VŽ fotokoliažas.

Vadovų kaita šįmet buvo aktuali ne tik verslui, bet ir valstybės valdomoms įmonėms.

Laura Duksaitė-Iškauskienė, vadovų paieškos UAB „Master Class Lietuva“ direktorė atkreipia dėmesį, kad 2018-aisiai valstybinis sektorius aktyviai ieškojo naujų vadovų bei valdybų narių.

„Valstybė šiais metais buvo didelis vadovų samdytojas“, - sako p. Duksaitė-Iškauskienė.

Šie metai vadybos atžvilgiu išsiskyrė dar ir tuo, kad nuo verslo atsitraukė vadovas, bendrovėje dirbęs 45 metus, o kitas lyderis nusprendė pasukti į politiką ir kandidatuoti į šalies prezidento postą.

VŽ sudarė svarbiausių vadovų pasikeitimų 2018-aisiais dešimtuką.

1. ESO

Dalia Andrulionienė pasitraukė iš AB „Energijos skirstymo operatorius“ generalinės direktorės ir valdybos pirmininkės pareigų.

„Lietuvos energijos“ (LE) grupėje dirbau penkerius metus. Labai daug įdomių veiklų ir daug įdomių projektų buvo įgyvendinta. Pradėjau LESTO kaip bendrovės Plėtros ir komunikacijos tarnybos vadovė, tuomet LE valdyboje. Ten turėjome daug įdomios veiklos – LE grupės transformacijos ir veiklų išgryninimo, „Lietuvos dujų“ ir LESTO sujungimo projektą. Paskui grįžau į ESO, 2016 m. sausio 1 d., tai reiškia, kad šią žiemą jau būtų treji metai.

Veiklos ESO nedaliju į dvi dalis – iš pradžių buvau Paslaugų tarnybos direktorė, vėliau generalinė direktorė. Per tuos trejus metus pavyko užtikrinti veiklos nuoseklumą bei tęstinumą, ir tuo labai džiaugiuosi. Pusantrų metų yra per trumpas laikas padaryti ką nors esminio, didelio. Galvodama apie trejus metus, manau, kad yra kuo džiaugtis“, - interviu VŽ sakė p. Andrulionienė.

2. Lietuvos oro uostai

Marius Gelžinis tapo naujuoju VĮ Lietuvos oro uostai generaliniu direktoriumi. Jis pakeitė iš posto pasitraukusį Gediminą Almantą.

Ponas Gelžinis aviacijos srityje dirba nuo 2010-ųjų. Jis vadovaujančias pareigas ėjo aviacijos kompanijose UAB „Baltic Flight Academy“, „Baltic Ground Services PL“, pastaruoju metu vadovavo Palangos oro uostui. Jis yra įgijęs socialinių mokslų magistro laipsnį.

3. Lietuvos paštas

AB Lietuvos pašto valdyba paskyrė naująją generalinę direktorę – ji sukaupusi du dešimtmečius patirties bankininkystės sektoriuje. 

Asta Sungailienė paskirta AB Lietuvos paštas generaline direktore. Naujoji vadovė du dešimtmečius dirbo SEB banke.

„Matau tris prioritetines sritis: modernizavimas, klientų aptarnavimo kokybės standartų ir darbuotojų darbo sąlygų gerinimas. Modernizavimas yra pagrindinis ir svarbiausias projektas. Automatizuosime ir skaitmeninsime siuntų skirstymo procesą. Sutrumpės siuntos pristatymo laikas, nes automatizavę procesą išvengsime kartotinio rankų darbo šioje srityje. Tai ilgalaikis projektas, galintis trukti 2–3 metus. Jis pradės veikti, kai bus patvirtintas.

Plėsime galimybes atsiimti siuntas per terminalus, nes klientai gerai vertina šią paslaugą. Šiemet jau pastatėme 5 naujus paštomatus, iki metų pabaigos planuojame įrengti dar 12. Šiuo metu turime 125 paštomatus 46 miestuose. Kitąmet šis tinklas bus toliau plečiamas didžiuosiuose miestuose, pradedant nuo Vilniaus.

Toliau bus modernizuojami pašto skyriai. Į naujų paštų atidarymą ir senųjų modernizavimą 2018 m. planuojame investuoti 1,2 mln. Eur, iš viso bus modernizuota 13 paštų. Mūsų gyvenimas pasikeitė, laiškų, kurie anksčiau dominavo, mažėja, o siuntų srautai stipriai auga dėl e. komercijos, todėl mums reikia daugiau vietos joms sudėti. Modernizuodami pašto skyrius, pritaikome juos šiam jau įvykusiam virsmui“, –  VŽ interviu sakė p. Sungailienė.

4. Valstybinių miškų urėdija

Konkursą valstybės įmonės Valstybinių miškų urėdijos (VMU) vadovo pareigoms užimti laimėjo Marius Pulkauninkas, dabartinis AB „Klaipėdos nafta“ finansų direktorius.

„Komanda susiformavo labai įvairi. Yra ir buvusių urėdų. Jie turi vienokią vadovavimo patirtį. Yra atėję jaunų, kurių geras išsilavinimas, bet mažiau patirties. O bendrai paėmus, žmonės nusiteikę pozityviai, mato įmonės vertę ir naudą, tad dirbdami kartu, manau, tikrai galėsime pasiekti išsikeltus tikslus. Bet kol tapsime tikra komanda, žinoma, šiek tiek užtruks“, – interviu VŽ sakė p. Pulkauninkas.

5. SBA

Dalius Misiūnas SBA koncerne viceprezidento pareigas ėjo keletą mėnesių, kai jo žodžiais tariant, „gavo pasiūlymą, kurio negalėjo atsisakyti“ ir toliau karjerą tęsia UAB „Maxima grupė“. Iki spalio vidurio  p. Misiūnas ėjo dviejų bendrovių generalinio direktoriaus pareigas UAB „Franmax“ ir „Maxima grupė“. Vėliau pirmosios vadovavimą iš jo perėmė Eglė Šimė – ligtolinė bendrovės IT centro vadovė.

„Maxima Grupės“ plėtros etape labai svarbus greitas ir kokybiškas verslo poreikių išpildymas, todėl „Franmax“ veiklos vystymas yra vienas iš strateginių prioritetų. Dėl šios priežasties priėmėme sprendimą paskirti įmonės vadovą, kuris galėtų visą dėmesį sutelkti į „Franmax“ veiklą ir efektyvumo didinimą“, – teigė p. Misiūnas.

6. Telia Lietuva

„Telia Lietuvos“ valdyba naujuoju bendrovės vadovu paskyrė Daną Strombergą. Jis pakeitė Kęstutį Šliužą.

„Man tai buvo dinamiški, sėkmingi ir labai įdomūs penkeri metai. Įgyvendinome labai svarbų kultūrinį pokytį ir pradėjome skaitmeninę transformaciją, kurią reikia toliau tęsti. Verslas juda gera kryptimi ir turi daug potencialo ateityje. Laikausi nuomonės, kad 4-5 metai yra optimalus laikotarpis vadovui, todėl nusprendžiau imtis naujų idėjų ir iššūkių, nes esu tikras, kad sparti „Telia Lietuvos“ plėtra ir toliau tęsis. Labai dėkoju komandai, visiems mūsų klientams ir partneriams“, – sakė p. Šliužas.

7. SEB

Po beveik 20 metų iš darbo SEB banke pasitraukė banko prezidento patarėjas ir vyriausiasis ekonomistas Gitanas Nausėda. Jis nusprendė kandidatuoti į šalie prezidento postą. Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2019-aisiais.

Finansininkas, dėstytojas ir mokslininkas p. Nausėda SEB banke dirbti pradėjo 2000 m. Nuo 2008 m. jis ėjo SEB banko prezidento patarėjo ir vyriausiojo banko ekonomisto pareigas.

8. LRT

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė LRT taryba išrinko penkerių metų kadencijai vadovauti šalies visuomeniniam transliuotojui. Ji nurungė 12 kandidatų į šį postą, tarp kurių buvo ir dvi kadencijas LRT vadovavęs Audrius Siaurusevičius.

Iki tapdama LRT vadove, p. Garbačiauskaitė-Budrienė buvo ilgametė portalo „Delfi“ vyriausioji redaktorė.

LRT priklauso tris televizijos kanalai, trys radijo programos, naujienų portalas. Valstybės asignavimai nacionaliniam transliuotojui šiais metais siekia 36,5 mln. Eur.

9. Vilniaus duona

Gražvydas Jukna , UAB „Vilniaus duona“ komercijos direktorius ir įmonės vadovas, pasitraukė iš bendrovės.

„Maisto pramonė man visuomet buvo artima, tačiau „Vilniaus duonoje“ prabėgę metai iki šiol buvo patys šilčiausi. Didžiuojuosi galėjęs dirbti su tokia atsidavusia komanda, ištikima tiek savo veiklai, tiek ir lietuviškos duonos kepimo tradicijai“, - pranešime cituojamas p. Jukna.

Eiti „Vilniaus duonos“ pardavimų direktoriaus pareigas jis pradėjo 2014 m. sausį, o 2015 m. pabaigoje p. Jukna tapo įmonės vadovu ir komercijos direktoriumi. Jam vadovaujant „Vilniaus duonos“ apyvarta augo nuo 28,4 mln. Eur 2013-aisiais iki 34,5 mln. Eur pernai. Šis rezultatas – rekordinis įmonės istorijoje.

Šiuo metu „Vilniaus duona“ valdo 2 kepyklas Vilniuje ir Panevėžyje, kur kasdien iškepama apie 100 tonų gaminių. Tyrimų bendrovės „Nielsen“ duomenimis, „Vilniaus duona“ yra šalies duonos rinkos lyderė, užimanti 37,9% rinkos.

„Vilniaus duona“ priklauso kepimo įmonei „Lantmännen Unibake“. „Vilniaus duonos“ pajamos pernai augo 7% – nuo 31,7 iki 33,8 mln. Eur. Remiantis „Creditinfo“ duomenimis, bendrovė turi 416 darbuotojų, 100% jos akcijų valdo „Baltvestica“.

10. Audėjas

Atsistatydinus ilgamečiam UAB „Audėjas“ vadovui Jonui Karčiauskui, bendrovės valdybos sprendimu direktoriumi paskirtas valdybos narys Darius Bernardas Liutkevičius. Ponas Karčiauskas „Audėjui“ vadovavo 45 metus.

„Naujajam „Audėjo“ direktoriui keliame ambicingus uždavinius: atsižvelgiant į rinkos pokyčius, diegti naujus procesus, tęsti gamybos modernizavimą ir gerinti klientų aptarnavimo kokybę“, – pranešime cituojamas p. Karčiauskas, pagrindinis „Audėjo“ akcininkas ir valdybos pirmininkas.

Ponas Karčiauskas toliau aktyviai rūpinsis strategine bendrovės plėtra.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Verslininkų patirtis: ko jau ko, bet romantikos versle nesitikėkite Premium

Lūkesčiai kuriant verslą dažnai skiriasi nuo rezultatų, kuriuos sumuoja pirmąjį verslo gimtadienį atšventę...

Gazelė
05:45
6 darbuotojų savybės, kurių labiausiai ieško darbdaviai 8

Plečiantis automatizacijai, darbdaviams vis svarbiau tampa darbuotojų asmeninės savybės arba vadinamieji...

Vadyba
2019.01.22
R. Masiulis: E. Radvilė pašalinta iš valdybų dėl jos veiklos „Lietuvos geležinkeliuose“  16

Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus patarėja, buvusi „Lietuvos geležinkelių“ Informacinių...

Vadyba
2019.01.22
Nori įteisinti prievolę darbo skelbimuose įvardyti siūlomą atlygį 22

Keturi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos nariai siūlo įteisinti įstatymo projektą, kuriuo nori, kad...

Vadyba
2019.01.22
Bankininkai eina dirbti į „fintech“: pasaulinė ir lietuviška tendencija Premium 8

Tam, kad pakeistum finansų pasaulį ir kartu užsidirbtum pinigų, nebebūtina sėdėti žvilgančiame stikliniame...

Rinkos
2019.01.22
Galvų medžiotojai: Lietuvoje iš vadovų reikalaujama daugiau Premium

Šiais laikais akcininkai Lietuvoje vadovams kelia didesnius reikalavimus ir yra labiau linkę juos keisti,...

Vadyba
2019.01.22
Tarp darbuotojų laimės komponentų – ir pozityvūs netikėtumai Premium

Psichologai brėžia tiesiogines sąsajas tarp laimingų darbuotojų ir bendrovės rezultatų. Įmonės teigia nuolat...

Vadyba
2019.01.21
Pirmos baudos po BDAR įsigaliojimo: ko iš to galime pasimokyti? Rėmėjo turinys 1

Europos Sąjungos šalyse skirtos pirmos baudos už asmens duomenų apsaugos pažeidimus po Bendrojo duomenų...

Vadyba
2019.01.21
Keičiasi „Barboros“ vadovas 12

„Maxima grupė“ įsteigė klientų patirties vadovo poziciją, kurią nuo vasario 1 d. užims Tomas Kibildis, UAB...

Vadyba
2019.01.21
Darbo pokalbis: kaip elgtis nereikėtų 20

Karjeros planavimas yra sveikintinas dalykas, tačiau specialistai akcentuoja, kad, norint pasiekti trokštamų...

Vadyba
2019.01.20
Tyrimas: vis dažniau darbuotojai patiria emocinį perdegimą 6

Nors darbuotojų perdegimas tampa vis skaudesne rykšte šiandienos bendrovėms, bet praktika rodo, kad toli...

Vadyba
2019.01.19
Trys žingsniai bebaimės bendrovės link Premium

Baimė bendrovės kolektyve užkerta kelią tobulėti ir daro žalą ne tik darbuotojų moralei, bet ir įmonės...

Vadyba
2019.01.18
„Tesla“ naikina 3.000 darbo vietų 10

Elektromobilių gamintoja „Tesla“ po sunkių praėjusių metų nusprendė sumažinti savo darbo jėgą 7%. Tai...

Vadyba
2019.01.18
Kaip samdomam vadovui užsitarnauti sprendimų laisvę Premium

Verslo įkūrėjui atsitraukti nuo tiesioginio vadovavimo – rizikinga, bet naujas vadovas dažnai ateina su...

Vadyba
2019.01.17
Kurios Lietuvos įmonės pernai sukūrė daugiausia naujų darbo vietų Premium 19

„Verslo žinių“ sudarytame daugiausia pernai naujų darbo vietų sukūrusių bendrovių sąraše dominuoja logistikos...

Vadyba
2019.01.16
Rinkodaros ir pardavimų jungtuvės „Deeper“ - galimybė augti ar eksperimentas Premium 1

Išmaniųjų echolotų žvejybai gamintoja „Deeper“, pernai nepasiekusi tikslų ir ieškodama galimybių augti, be...

Rinkodara
2019.01.16
Vadovų viliojimo pamokos: regionų bendrovės ne ten deda akcentus Premium 1

Regionuose veikiančios bendrovės neslepia, kad pasamdyti norimos kvalifikacijos vadovą, kuris sutiktų dirbti...

Vadyba
2019.01.16
Registrų centras dėl pertvarkos apie atleidimą įspėjo 241 darbuotoją 5

Valstybės įmonė Registrų centras gruodį apie galimą atleidimą įspėjo 241 darbuotoją, rodo Užimtumo tarnybos...

Vadyba
2019.01.14
3 iliuzijos, kurios klaidina darbuotojų ieškantį verslą 17

Konkurencinę kovą norinčios laimėti bendrovės nekalba apie darbuotojų pritraukimą, jos galvoja, kaip...

Rinkodara
2019.01.13
Kodėl bent pusvalandis, rastas pabendrauti su jaunimu, atsiperka

Kai patyręs verslininkas pradedančiajam pataria, ką daryti, o kokių klaidų vengti, pastarojo verslas...

Vadyba
2019.01.13

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau