Darius Počebutas: jei eini teisingu keliu, sėkmė pati tave susiranda

Reklama publikuota: 2018-12-10
„Kliniką kūrėme žmogui, kad jis čia atėjęs paliktų visas odontologines bėdas, rastų jaukią aplinką, inovatyvius bei pasiteisinusius gydymo metodus“, – sako Darius Počebutas, „Pro-Implant“ vadovas ir vyriausias gydytojas
svg svg
„Kliniką kūrėme žmogui, kad jis čia atėjęs paliktų visas odontologines bėdas, rastų jaukią aplinką, inovatyvius bei pasiteisinusius gydymo metodus“, – sako Darius Počebutas, „Pro-Implant“ vadovas ir vyriausias gydytojas

Viena pirmųjų Lietuvos odontologijos klinikų prieš dešimtmetį tapo Tarptautinio implantacijos instituto „Pro-implant“ partnere. Partnerystės nauda akivaizdi, tačiau pacientų pasitikėjimą pelno asmenybės, formuojančios klinikos įvaizdį. Tokiu „Pro-implant“ veidu iki šiol yra jos įkūrėjas ir vyriausias gydytojas Darius Počebutas.

Prieš daugiau nei du dešimtmečius Kaune bene pirmieji įsteigėte privatų odontologijos kabinetą, vėliau išaugusį į kliniką. Kas jums atrodė svarbiausia pradedant nuosavo verslo kelią?

Mudu su mama, taip pat odontologe, dirbome ligoninėse, poliklinikose. Ir abu nebuvome patenkinti ten vyravusia formalia, biurokratiška tvarka, kuri iš esmės trukdė padėti žmogui. Pacientui skirtų 15-20 min. dažniausiai neužtekdavo, todėl turėdavai rinktis – ar padėti žmogui, ar įtikti vadovybei. Todėl privati mūsų praktika ir gimė iš noro gydyti ir dirbti taip ir tiek, kad realiai išspręstum paciento bėdą.

Žmonėms to labai reikėjo – atsirado tiek norinčių, kad pradžioje nesuspėdavome visų priimti. Ilgainiui tai paskatino plėtrą, didėjo mūsų komanda. Tačiau kryptis, vizija, su kuria pradėjome, išliko. Mama buvo pirmoji mano mokytoja, po instituto suteikusi realių žinių, davusi begalę gyvenimiškų patarimų.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Labiausiai akcentuodavo sąžiningumą. Pirmiausia prieš patį save – negali eiti miegoti su kartėliu širdyje, kad galbūt padarei ne viską, kas tavo valioje. Tai formavo mano tolimesnę ateitį, nubrėžė veiklos rėmus. Dar viena taisyklė – nesistengti greitai uždirbti. Jeigu eini teisingu keliu, pinigai ateis savaime, dėl jų nereikia įsitempti. Ir tai gyvenime tikrai pasitvirtino.

Ne paslaptis, kad jūsų versle jaučiamas itin didelis konkurencinis spaudimas. Kas labiausiai padeda kurti pasitikėjimą ir išlaikyti ilgalaikius santykius su pacientais?

Man regis, svarbu nepasiduoti tam vajui, lėkimui, skubėjimui, varžymuisi tarpusavy. Mūsų, specialistų, padaugėjo – tai puiku, žmonėms nuo to tik geriau. Lietuvos odontologijos lygis labai aukštas, niekuo nenusileidžiame kitoms valstybėms, vietomis netgi lenkiame.

Daug klinikų ir gydytojų reiškią gerą prieinamumą, patogumą pacientams – nereikia laukti vizito po mėnesį, kaip yra kai kur kitose šalyse. Tačiau čia iškyla kitas klausimas – ar visi dirba tokiu pat principu, kad svarbiausia – padėti žmogui? Dažnai tenka išgirsti, kad tai verslas. Mano akimis, medicina niekada nebuvo ir nebus tik verslas. Kažkada, kai ėjau į banką prašyti paskolos, išgirdau lygiai tą patį – tai ne verslas. Atsakiau, kad tai mano gyvenimo būdas, mano gyvenimo misija, kuriai, kad galėčiau tinkamai ją vykdyti, reikia pradinių investicijų.

Gydytis – tai ne į parduotuvę pieno nueiti. Labai svarbus ryšys tarp gydytojo ir paciento. Būna, kad tiesiog negali imtis darbo, nes to ryšio nėra. Bet jei viskas pavyksta ir žmogus lieka patenkintas, jis grįžta ir dar atsiveda šeimos narius. Todėl geras darbas – pati veiksmingiausia reklama.

Esate vienas iš keleto lietuvių, podiplomines implantologijos studijas baigusių garsiame J.W.Goethe institute Frankfurte prie Maino. Ar jos keitė jūsų požiūrį į darbą?

Tame institute išties sutelkta stipriausia vokiškos implantologijos mokymo bazė. Žinoma, studijos padėjo dar labiau pagerinti jau taikomus darbe gydymo metodus. Vis dėlto mane, kaip implantologą, labiau formavo garsaus Vokietijos burnos chirurgo dr. Bernhardo Giesenhageno perduotos žinios, darbo principai.

Jį vadinu savo antruoju gyvenimo mokytoju, su kuriuo mūsų profesinė bičiulystė prasidėjo jau prieš 18 metų, vėliau peraugo ir į verslo partnerystę. O studijos Frankfurte tik patvirtino, kad visa, ką žinojau ir taikiau, yra tikrai geriausia praktika, kad B. Giesenhageno suteikti pagrindai yra tvarūs. 

Esu ne tik gydytojas implantologas, bet ir klinikos vadovas, tad turiu gerai išmanyti visas odontologijos sritis. Aš pirmasis kalbuosi su pacientu, sudarau gydymo planą, bet geram rezultatui reikalingas bendras visų odontologų indėlis. Pagrindinis mano, kaip klinikos vadovo, vaidmuo – suburti tinkamą kolektyvą, pasirinkti specialistus, su kuriais tau pakeliui. Kalbu apie vertybinius dalykus, man labai svarbu, kad kolegos žvelgtų ta pačia kryptimi. 

Klinikoje taikote unikalų kaulo žiedo augmentacijos metodą, leidžiantį kaulo priauginimą ir implantaciją atlikti vienos operacijos metu vietoje įprastų dviejų, taip sutrumpinant pacientui gydymo trukmę net 6 mėnesiais. Paskaitas apie jį skaitote Vienos Medicinos universitete, dalyvaujate įvairiose  konferencijose. Kuria linkme, jūsų akimis, juda implantologijos mokslas ir kokių unikalių naujovių dar galima tikėtis?

Implantologija yra glaudžiai susijusi su protezavimu (dantų atkūrimu ant implantų). Ši sritis dabar labai sparčiai žengia į priekį. Anksčiau daug laiko užimdavo dantų technikų darbas, kurio paskubinti negalėdavai dėl rankiniu būdu atliekamų procesų. Skaitmenizacija ženkliai pagreitina šiuos procesus, tai labai džiugina ir gydytojus, ir pacientus. Šioje srityje progresas akivaizdus ir ateities odontologija be skaitmeninių sprendimų neįsivaizduojama.

Kita tendencija – iš medicinos srities. Aktyviai vykdomi genų inžinerijos tyrimai siekiant paskatinti fiziologinius ir biologinius gijimo, reabilitacinius procesus, kad implantai greičiau prigytų ir įsitvirtintų. Su šia sritimi taip pat siejama kokybinis proveržis. Tačiau jokios inovacijos nepadės, jeigu patys nesuprasime, jog burnos priežiūra turi būti reguliari – tik tada tiek savi dantys, tiek implantai tarnaus ilgai.  

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Vadyba“
Kaip darbuotojus pakeitė pandemija: 6 dažniausiai pasitaikantys tipai Premium

Dveji metai darbo namuose pakeitė darbuotojus negrįžtamai. Dėl to vadovams reikia su jais susipažinti iš...

Vadyba
2022.04.02
Nuo šiol bus taikoma skaidresnė dienpinigių mokėjimo tvarka

Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) duomenimis, 2021 metais darbo ginčų komisijos gavo beveik 5.400 prašymų...

Vadyba
2022.04.02
VŽ klausomiausi podkastai kovą

Pateikiame daugiausia „Verslo žinių“ prenumeratorių dėmesio sulaukusių podkastų TOP 10.

Verslo aplinka
2022.04.01
Prognozuojama, kad darbuotojų kaita šiemet augs pusantro karto: kaip reikia keistis vadovams Premium 4

Daugelis, prasidėjus karui, manė, kad darbuotojų migracija bus kur kas mažesnė ar sustos. Visgi, anot...

Vadyba
2022.04.01
„Compensa“ valdybai vadovauja T. Milašius

Tomas Milašius perima vadovavimą Baltijos šalyse paslaugas teikiančiai gyvybės draudimo bendrovei „Compensa...

Vadyba
2022.04.01
„Sodra“: ligos išmoką už dvi pirmas nedarbingumo dienas gaus visi darbuotojai 4

Darbuotojui susirgus, nuo balandžio 1 d. kiekvienas darbdavys mokės jam ligos išmoką už dvi pirmąsias...

Vadyba
2022.04.01
Psichologas J. Burokas: ukrainiečiai kur kas tvirtesni už mus Premium

„Pasitraukusieji nuo karo išgyveno įvairiausių patirčių ir, mano galva, nėra tokie trapūs, kaip mums kartais...

Laisvalaikis
2022.04.01
Specialistų trūksta, alga ne per didžiausia: stringa Kibernetinio saugumo centro vadovo paieška Premium 1

Krašto apsaugos ministerijai (KAM) kol kas sunkiai sekasi surasti naująjį Nacionalinio kibernetinio saugumo...

Inovacijos
2022.04.01
Euro zonoje nedarbas vasarį siekė 6,8%, Lietuvoje – 7%

Vasarį euro zonoje darbo neturėjo 6,8% darbo ieškančių asmenų – 0,1 proc. punkto mažiau nei sausio mėnesį.

Vadyba
2022.03.31
Tarp TOP 20 įtakingiausiųjų – nauji vardai

Šių metų potencialios įtakos indekso TOP 20 kone pusė pernai čia nebuvusių vardų. Tarp naujai patekusių yra...

Rinkodara
2022.03.31
Viliasi, kad naujas bandymas perkrauti valstybės tarnybą nemeluos Premium 5

Ingridos Šimonytės Vyriausybė puoselėja planus padėti viešojo administravimo sistemos pertvarkos pagrindus,...

Verslo aplinka
2022.03.31
„Tūkstantmečio mokyklų“ programoje dalyvaus 54 iš 60 savivaldybių 1

„Tūkstantmečio mokyklų“ programoje dalyvaus 54 iš 60 savivaldybių, sako Jurgita Šiugždinienė, Švietimo,...

Vadyba
2022.03.30
Tadas Dovbyšas: stipri organizacijos kultūra – geriausia instrukcija visiems gyvenimo atvejams Verslo tribūna

Nepaisant rimtus išbandymus atnešusio pandeminio laikotarpio, draudimo bendrovė ERGO stiprino tiek komandos...

PowerUP
2022.03.30
Iš „Inter Rao Lietuva“ stebėtojų tarybos pasitraukė J. Garbaravičius ir R. Davidovičius 2

Verslininkas Jonas Garbaravičius pasitraukė iš Rusijos energetikos milžinės „Inter RAO“ netiesiogiai...

Pramonė
2022.03.29
Geidžiamiausių darbdavių vasario atlygio medianos Premium

Naujausi „Sodros“ duomenys rodo, kokias algų medianas šių metų antrąjį mėnesį darbuotojams mokėjo...

Vadyba
2022.03.29
V. Vasiliauskas: geras, kompetentingas biurokratas yra vertybė Premium 16

Vyriausybė tikisi pradėti viešojo administravimo reformos įgyvendinimą. Pasak premjerės patarėjo Vito...

Verslo aplinka
2022.03.29
Atidaromas didžiausias dienos SPA centras Vilniaus mieste Verslo tribūna 1

Vilniaus senamiestyje, verslo ir laisvalaikio komplekse „Bokšto skveras“, vilniečiams ir miesto svečiams...

Verslo aplinka
2022.03.29
Startuolio savo noru nepaliko nė vienas darbuotojas: ką galima būtų pritaikyti ir kitoms organizacijoms Premium 3

Lietuviškas transporto užsakymų valdymo startuolis „GoRamp“ per pastaruosius kelerius metus užaugino komandą...

Vadyba
2022.03.28
Kokias algų medianas vasarį mokėjo didžiausi šalies darbdaviai Premium

„Sodros“ duomenys rodo, kad šių metų vasarį ant aukščiausiojo atlyginimų medianų laiptelio ir toliau laikosi...

Vadyba
2022.03.28
Ukrainiečių įdarbinimas: procesas palengvintas, tačiau dar yra likę daug nežinomųjų Premium

Kalbinti verslų atstovai, nors ir giria pagreitėjusį procesą, kartu pripažįsta, kad dar yra daug tobulintinų...

Vadyba
2022.03.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku