Šimtametis milijardierius kasdien eina į darbą

Šimtametis milijardierius galėtų mėgautis turtingo gyvenimo malonumais, tačiau garbaus amžiaus verslininkas tempo nemažina ir kasdien eina į darbą.
Chang Yun Chungas, Singapūro laivybos kompanijos Pacific International Lines (PIL) įkūrėjas šiais metais vadovavimą verslui perdavė savo sūnui Teo Siong Sengui. Vis dėlto net ir dabar, kai verslininkas atsitraukė nuo aktyvaus valdymo, jis kasdien praveria biuro duris.
Toks jau mano įprotis, - CNBC cituoja p. Chungą, kuris kompanijoje dirba 51-erius metus.
Dabar jis eina PIL valdybos pirmininko emerito pareigas. Kiekvieną dieną verslininkas užsuka į kompanijos būstinę Singapūre, susipažįsta su kiekvieno departamento veikla.
Kasdien užsirašau ką nuveikiau. Kiekvieno departamento atstovas ateina pas mane pasitarti, - sako verslininkas.
Pasak jo, toks kruopštumas padeda nuolat būti kompanijos reikalų sūkuryje, nepraleisti esminių įvykių. Tuo pačiu, kalba verslininkas, jis duoda veiklos savo smegenims.
Aš tiesiog negaliu sėdėti namuose. Man būna labai labai nuobodu, - neslepia p. Chungas, kuris laivybos verslą pradėjo 1967-aisiais, teturėdamas du nenaujus laivus. Dabar kompanija patenka tarp 20 didžiausių pasaulio laivybos bendrovių. Čia dirba apie 18.000 darbuotojų.
Šimtametis verslininkas stengiasi perduoti savo sukauptą patirtį sūnui Teo. Jis prisipažįsta, kad su tėvu susitinka du kartus per dieną iš ryto ir popietę, ir ne tik aptaria verslo reikalus, tačiau ir mokosi iš tėvo lyderystės įgūdžių.
Lyderystės pamokos
Ponas Sengui prisipažįsta, kad lyderystės pamokos jam pravertė ne tik vadovaujant didžiuliam verslui, bet pažabojant savo karštą temperamentą.
Jaunesnis buvau karštakošiškesnis ir griežtokas vadovas. Bet mano tėvas mane išmokė vieno dalyko. Kiniškai tai skamba yi de fu ren. Išvertus mintis skambėtų maždaug taip tu nori, kad žmonės tau paklustų ne dėl tavo užimamų pareigų, turimos valdžios ar tiesiog iš baimės, o todėl, kad jie vertina tavo gebėjimus bei profesionalumą ir būtent todėl jie tave gerbia ir noriu sekti paskui.
Taigi yi de fu ren sunku įgyvendinti, bet aš iš lėto mokausi, - kalba p. Sengui.
Lyderystės įgūdžių svarba verslininkas įsitikino 2009-aisiais. Tada p. Sengui teko vadovauti jūrininkų gelbėjimo operacijai, kai vieną iš kompanijos laivų prie Rytų Afrikos krantų pagrobė piratai. Tąkart prireikė 75 dienų derybų ir neskelbiamos sumos pinigų, kad įgula būtų išlaisvinta ir sugrąžinta namo.
Versle, o ypač laivybos versle, labai daug neapibrėžtumo. Gali iškilti politinių, techninių nesklandumų, gali nutikti avarijų ar nelaimingų atsitikimų. Tikrai lengva susinervinti, užsiplieksti ir pasiduoti stresui. Taigi iš savo tėvo mokausi susitvardymo, - paaiškina p. Sengui.
Ko gero, vidinė ramybė ir susitvardymas ir padėjo p. Changui tiek ilgai vadovauti kompanijai.
Aš nesinervinu. Tiesiog negaliu sau to leisti. Kai nesusitvardai, tuomet prarandi situacijos kontrolę, - kalba šimtametis.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Vadyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti