Kaip gyvensime Lietuvoje 2019-aisiais?

Palyginti su pajamomis, šiandieniniai Lietuvos įmonių ir gyventojų finansiniai įsipareigojimai yra labai maži ir vieni mažiausių Europos Sąjungoje, nematome nei nekilnojamojo turto burbulo, nei perteklinių lūkesčių, nei užsienio prekybos deficito. Lietuvos ekonomikos augimas subalansuotas, todėl Lietuvos pasirengimą krizei vertinčiau devynetu, teigia Swedbank vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.
Vis dėlto, pasak jo, turime įvertinti, kokie veiksniai galėtų išmušti pasaulį ir Lietuvą iš tvaraus vystymosi kelio ir sukelti krizę. Šiuo metu tokių rizikos veiksnių esama vis daugiau, todėl svarbu pasižiūrėti, kokia yra jų tikimybė, ar yra tokių pažeidžiamų vietų, kurios buvo 2008-aisiais metais.
Investuotojas, vienas sėkmingiausių naujos kartos verslininkų Ilja Laurs mano, kad technologinio progreso tempas vis spartėja, o skaitmeninė atskirtis jau dabar daug daugiau nei ekonominė ar socialinė skiria žmones ir šalis.
Visuomenė, nesugebėjusi sukurti inovacijoms palankios ekosistemos, yra nepajėgi konkuruoti pasauliniame kontekste. Vidutinis amerikietis investuoja į inovacijas 12 kartų daugiau nei lietuvis, tačiau investicijos yra tik viena iš problemų. Mums reikia jau šiandien žinoti, kas Lietuvoje yra didžiausias inovacijų stabdys ir ką esame pajėgūs pakeisti, teigia I. Laurs.
Apie kitąmet Lietuvos laukiančius ekonominius iššūkius, kaip technologijos keičia verslą ir darbo rinką, ar pagrįstai pavojaus varpais skambina demografai, kaip Kaune vykstančius pokyčius vertina miesto valdžia, o kaip verslininkai, bus kalbama lapkričio 20 d. Žinių radijo organizuojamoje konferencijoje Kaip gyvensime Lietuvoje 2019-aisiais?.
Tarp konferencijos pranešėjų ir diskusijos dalyvių Swedbank vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis, investuotojas Ilja Laurs, vizionierius, verslininkas Vladas Lašas, ūkio ministras Virginijus Sinkevičius ir socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, demografai prof. Vlada Stankūnienė ir Rolandas Tučas, sociologas Vladas Gaidys, politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka ir kt.
Kaip pasirinkti komandos narį ilgai ir sunkiai kelionei ir su kokiais iššūkiais bus susiduriama jau kitąmet, savo pranešimą skaitys kapitonas, lektorius ir koučeris Paulius Kovas.
Žinių radijo generalinė direktorė ir vyriausioji redaktorė Laima Abromaitytė-Sereikienė teigia, kad sumanymas radijui rengti konferenciją kilo ieškant naujų būdų, kaip bendrauti su tiksline auditorija.
Šiandien Žinių radijas jau ne vien informacinė radijo stotis, bet stiprus prekės ženklas. Tyrimų duomenimis, Žinių radijas laikomas klausomiausia informacine radijo stotimi sėkmingiausių žmonių segmente tarp išsilavinusių, daugiausia uždirbančių 3059 m. Lietuvos gyventojų. Tai itin reikli, socialiai aktyvi ir tam, kas Lietuvoje vyksta, neabejinga auditorija. Konferenciją Kaip gyvensime Lietuvoje 2019-aisiais? organizuojame norėdami susitikti su ja gyvai, už tiesioginio eterio ribų, ir sudaryti galimybę jai pirmai sužinoti, kokios ryškiausios kitų metų Lietuvos prognozės, pačiai įsitraukti į diskusiją su konferencijos pranešėjais ir diskusijų dalyviais, teigia L. Abromaitytė-Sereikienė.
Daugiau informacijos ir registracija į konferenciją www.ziniuradijas.lt/konferencija.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Vadyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti