Specialistai darbą renkasi ir pagal biurą

Publikuota: 2018-09-27

Planuojant bei įrengiant šiuolaikinius biurus darbo turi ne tik architektai, bet ir personalo specialistai. Pastaruoju metu darbuotojai atrankų metu dažnai užduoda klausimų ne tik apie darbo pobūdį, kolektyvą, bet ir - kaip atrodo būsima darbo vieta.

„Žmonės su mumis dažnai kalbasi atviriau negu tiesiogiai su darbdaviais. Jeigu kandidatas pats nepaklausia, mes patys stengiamės jam kuo išsamiau papasakoti, kaip atrodo būsimas biuras, norime, kad, jeigu tik yra galimybė, žmogus jame apsidairytų, įvertintų, kaip jaučiasi”, - teigė atrankų kompanijos „Motivate LT” atrankų konsultantė Vaida Rimkūnė.

Anksčiau darbuotojams didelis privalumas būdavo biuras, kuriame visos erdvės atviros. Tokių biurų idėją išpopuliarino socialinio tinklo „Facebook” įkūrėjas Markas Zuckerbergas bendroje erdvėje įkurdinęs apie 3 tūkst. savo darbuotojų. Atvirų biurų plačiose erdvėse madai daugiausiai pasidavė didelės įmonės, siekusios, kad visos komandos būtų vienoje vietoje.

Šiuo metu atviras erdves giriantis darbuotojas – tikra retenybė. Verslo centro „3 Burės“ atlikta apklausa parodė, kad didesnį privatumą suteikiančios darbo vietos paklausa prieš atvirą biurą laimi „į vienus vartus“.

Atviri biurai tinka marketingo, netinka finansų specialistams

JAV atlikto tyrimo duomenimis, atviruose biuruose žmonės dirba 15 proc. mažiau produktyviai, o daugiau nei pusė skundžiasi per dideliu triukšmu.

„Tokiose erdvėse gerai jaučiasi ir produktyviausiai dirba marketingo, pardavimų specialistai. Tačiau tai tinka toli gražu ne visiems. Neseniai kalbėjau su kandidate į vyr. finansininkes. Papasakojau jai, kad darbą siūlo labai inovatyvi kompanija, kur visa komanda darbuojasi vienoje erdvėje. Moteris turi daug patirties ir yra labai profesionali, tačiau iškart pasakė, kad atviros biuro erdvės jai - didžiulis minusas”, - prisiminė V. Rimkūnė.

Kai kurioms profesijoms biuro atvirumas apskritai nesvarstytinas. Pavyzdžiui, finansų ar teisės specialistai dažnai dirba su konfidencialiais dokumentais, personalo specialistai atsidaro lenteles, kuriose surašyti visų darbuotojų atlyginimai.

„Be to, žmogiškos klaidos kartais gali labai brangiai kainuoti. Todėl, pavyzdžiui, buhalteriams vertingiau dirbti ramesnėje aplinkoje, ten, kur jie galėtų lengviau susikaupti. Tyrimai rodo, kad jeigu žmogus buvo išblaškytas, vėl įsigilinti į prieš tai darytą darbą jam užtruks 11 minučių”, -  sakė V. Rimkūnė.

Dėl to, pasak V. Rimkūnės bendrose erdvėse dirbantys programuotojai dažniausiai visą dieną praleidžia su ausinėmis - jeigu juos kažkas išblaškys, bus sunku grįžti rašyti kodą.

IT įmonė pasirinko - jokių atvirų darbo erdvių

Programuotojų ir kitų IT specialistų poreikį, kokios darbo erdvės jiems geriausios, išgirdo IT įmonė „Visma Lietuva”. Daugiau nei 300 darbuotojų turinti ir dar bent 50 naujų iki metų pabaigos pasamdyti planuojanti įmonė anksčiau buvo įsikūrusi keliuose Verslo centro „3 Burės” Didžiosios burės aukštuose. Tada biure erdvės buvo suskirstytos atskirais kabinetais. Spalį „Visma Lietuva“ ruošiasi įkurtuvėms visai neseniai pastatytoje šio verslo centro Trečioje burėje, tačiau koncepcijos keisti neketina. Tai vienas iš dviejų Lietuvoje esančių verslo centrų, įvertintų tarptautiniu „LEED platinum” sertifikatu. Jis skiriamas tik aukščiausius aplinkosaugos standartus atitinkantiems pastatams.

Pasak įmonės „Visma Lietuva“ generalinio direktoriaus Manto Urbono, sparčiai augančiai įmonei tai buvo natūralus plėtros žingsnis - norėjosi išlikti susitelkus viename biurų komplekse ir susikurti unikalias darbo patalpas. Įmonės darbuotojai kartu rinkosi, koks bus naujojo biuro interjeras ir nusprendė - Trečiojoje burėje ir toliau nebus atvirų erdvių ar mobilių darbo vietų.

„Jau seniai žinoma, jog atviros erdvės vargina bei mažina produktyvumą, tačiau tyrimas, kurį neseniai atliko Harvardo universitetas sugriovė paskutinį šio tipo ofisų ramstį. Pasirodo, jos visai neskatina bendravimo. Netgi priešingai, universiteto tyrimas atskleidė, kad dirbant bendroje erdvėje daugiau bendraujama elektroniniu būdu”, - sakė „Visma Lietuva” pirkimų ir komunikacijos vadovė Sandra Rutkauskaitė.

Be jau IT ofisams įprastų žaidimų, poilsio kambarių, įmonė patalpose įsikurs terasą bei pirtį - Skandinavijos šalių ofisuose tai gan dažnas sprendimas.

Suplanuoti darbo erdves padėjo tinkama pastato architektūra

Įmonės „Visma Lietuva” komanda Trečioje Burėje užims 6 aukštus ir beveik 3000 kv.m. ploto. Pasak verslo centro „3 Burės” direktorės Rūtos Narutavičės, suplanuoti mišrias erdves dangoraižyje buvo gana paprasta dėl paties pastato architektūrinio sprendimo.

 „Trečiosios burės forma nėra tradicinė. Tai ne ovalas ir ne taisyklingas keturkampis. Įėjus į vieną aukštą nėra pojūčio, kad esi didelėje bendroje erdvėje, ją dalina posūkiai ir sienos. Todėl net gana dideliame plote kai kurios erdvės iš dalies atsiskyrė natūraliai”, - kalbėjo R. Narutavičė.

Pasak R. Narutavičės, anksčiau buvo manoma, kad nukenčia skirtinguose aukštuose įsikūrusių tos pačios įmonės darbuotojų bendravimo kokybė, silpnėja komandinis jausmas. „Tačiau mūsų dangoraižiuose įsikūrusių įmonių pavyzdžiai rodo priešingus dalykus. Įmonės netgi žada rengti akcijas, per kurias kolegos bus skatinami tarp aukštų vaikščioti laiptais, o ne kilti liftu. Bus matuojami žmonių nueiti žingsniai, renkami aktyviausieji. Kiekvienas biuras turi būti suplanuotas taip, kad darbuotojui jame būtų gera. Tuo pasirūpina darbdaviai. O statytojai turi pasirūpinti, kad pastatas, kuriame įsikurs tūkstančiai pridėtinę vertę kuriančių specialistų papuoštų miestą”, - įsitikinusi R. Narutavičė.

Apklausa parodė, kad darbuotojai nori privačių erdvių

Nors tarp tuščių sienų erdves galima planuoti kaip tik nori, o biuro išdėstymas labai priklauso nuo įmonės darbo pobūdžio, R. Narutavičė pastebėjo, kad tiek dangoraižio naujakuriai, tiek ir senbuviai pastaruoju metu yra labiau pamėgę suskirstytus ar bent iš dalies uždarus biurus.

„Tai, kad turėdami ramesnę erdvę darbuotojai jaučiasi geriau, parodė ir prieš porą savaičių mūsų verslo centro „3 Burės” paskyroje socialiniame tinkle „Facebook” surengta apklausa. Auditorijos klausėme, kokiame biure mieliau dirbtų - tokiame, kur visa komanda darbuojasi vienoje vietoje, ar tokiame, kur darbo kambariuose įkurdinta po kelis kolegas. Kuo baigsis apklausa supratome vos sulaukę pirmųjų reakcijų”, - šypsojosi R. Narutavičė.

Apklausose savo nuomonę išreiškė daugiau nei 200 tikslinės auditorijos atstovų, kurių amžius buvo nuo 18 iki 45 metų. Absoliuti dauguma, net 97 proc. apklausos dalyvių, nurodė teigiamiau vertinantys privatesnę darbo erdvę.

FOTOGALERIJA Specialistai darbą renkasi ir pagal biurą (5 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

„Alibaba“ įkūrėjas: dirbti 12 val. per parą, 6 dienas per savaitę – palaima Premium 9

Kai vis aktyviau diskutuojama apie darbo savaitės trumpinimą bei tokio pokyčio naudą darbuotojams, Jacko Ma,...

Vadyba
11:11
Darbuotojus motyvuoja robotai Algis ir Pūkis Premium

Robotai ir darbų automatizacija dažnai įsivaizduojami kaip žmogiškosios darbo jėgos priešai. Tačiau bent jau...

Vadyba
07:05
Pesimistinis scenarijus: iki 2030 m. Lietuvoje liks 2,4 mln. gyventojų 38

Per ateinančius šešerius metus žmonių skaičius Lietuvoje gali sumažėti iki 2,5 mln. žmonių, o iki 2030 m.

Vadyba
2019.04.16
Vilniaus kino klasteris siekia užsienio dėmesio Baltijos regionui Verslo tribūna

Kartu su „Kino pavasariu“ neseniai praūžė ir svarbiausias metų kino industrijos renginys Lietuvoje „Meeting...

Paslaugos
2019.04.16
Kaip išlikti įsitraukus į savo darbą

Darbuotojo įsitraukimas – naudingas ne tik jį samdančiai įmonei, bet ir pačiam darbuotojui. Naujas tyrimas...

Vadyba
2019.04.15
Kai liežuvis tampa CEO priešu – įmonei tai gali brangiai kainuoti

Kartais nereikšminga frazė gali sukelti sumaištį, ypač jei tą frazę ištarė vadovas. Vadybos specialistai...

Vadyba
2019.04.14
Dėl prastos komunikacijos darbuotojai nori mesti darbą 2

Vidinė komunikacija – svarbus įmonės sėkmės veiksnys. Jis ne tik daro įtaką bendrovės finansiniams...

Vadyba
2019.04.13
Kokia „Amazon“ įkūrėjo J. Bezoso metinė alga 9

Jeffo Bezoso, JAV prekybos milžinės „Amazon“ įkūrėjo ir turtingiausio pasaulio žmogaus, darbo užmokestis...

Vadyba
2019.04.13
Kaip „Danske Bank“ darbuotojų mokymo trukmę sumažino 5 kartus Premium 12

Standartizuoti veiklos procesai įmonėje padeda darbuotojams taupyti laiką bei įgalina juos dirbti...

Vadyba
2019.04.12
Teatras ir verslas: ko iš režisierių gali išmokti vadovai? Verslo tribūna

Teatras ir verslas yra panašūs tuo, kad tiek spektaklio premjerą, tiek verslo projektų sėkmę nulemia stipri...

Rinkodara
2019.04.11
Kaip „Air Asia“ CEO 0,26 USD vertės bendrovę išaugino iki milijardinio verslo 1

Sėkmingam vadovui svarbu ne tik mokėti keistis pačiam, bet ir gebėti suburti gabių specialistų komandą,...

Vadyba
2019.04.11
Paskirta nauja švietimo, mokslo ir sporto viceministrė 1

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje darbą pradėjo nauja viceministrė Kornelija Tiesnesytė, kuruojanti...

Vadyba
2019.04.11
Ateities profesijai specialistų reikia jau dabar Verslo tribūna

Nors praėjusiame dešimtmetyje mobilusis telefonas tebuvo daiktas paskambinti anksti ryte ar vėlai vakare, kai...

Ateities miestas
2019.04.11
Pamatyti, kad darbuotojas išeis, galima prieš 9 mėnesius 5

Pirmieji ženklai, signalizuojantys apie kolektyvo nario būsimą pabėgimą iš įmonės, matyti likus 9 mėnesiams...

Vadyba
2019.04.10
Darbas ne biure – nauja norma, su kuria darbdaviai turi susitaikyti

Galimybė dirbti nebūtinai biure yra nauja norma tarp darbuotojų. Be to, renkantis darbovietę vis didesniu...

Vadyba
2019.04.09
Vadovės ambicija: LRT – patraukliausias darbdavys Premium 11

„Tiek daug ir taip intensyviai gyvenime dar nedirbau“, — prisipažįsta Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, metus...

Vadyba
2019.04.09
E. Musko atleistą vadovą pasamdė J. Bezosas 3

Geri vadovai be darbo nebūna, ko gero, taip būtų galima apibūdinti Jeffo Bezoso, „Amazon“ įkūrėjo, sprendimą...

Vadyba
2019.04.08
Grįžtamasis ryšys veikia, kai vadovas supranta tokios praktikos svarbą Premium

Efektyvus grįžtamasis ryšys gali būti darbuotojų ugdymo, skatinimo bei motyvacijos didinimo priemonė. Kad...

Vadyba
2019.04.08
Mentorių turėti nori, bet ne visiems pavyksta tokį sutikti

Tinkamas mentorius gali padėti darbuotojui greičiau tobulėti. Bėda ta, kad toli gražu ne visiems pavyksta...

Vadyba
2019.04.07
Patrauklaus darbdavio įvaizdis: gražesnių skelbimų nepakanka 4

Susidaro įspūdis, kad patrauklaus darbdavio įvaizdis (angl. employer branding), paskutiniu metu yra...

Rinkodara
2019.04.07

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau