Specialistai darbą renkasi ir pagal biurą

Reklama publikuota: 2018-09-27
svg svg

Planuojant bei įrengiant šiuolaikinius biurus darbo turi ne tik architektai, bet ir personalo specialistai. Pastaruoju metu darbuotojai atrankų metu dažnai užduoda klausimų ne tik apie darbo pobūdį, kolektyvą, bet ir - kaip atrodo būsima darbo vieta.

„Žmonės su mumis dažnai kalbasi atviriau negu tiesiogiai su darbdaviais. Jeigu kandidatas pats nepaklausia, mes patys stengiamės jam kuo išsamiau papasakoti, kaip atrodo būsimas biuras, norime, kad, jeigu tik yra galimybė, žmogus jame apsidairytų, įvertintų, kaip jaučiasi”, - teigė atrankų kompanijos „Motivate LT” atrankų konsultantė Vaida Rimkūnė.

Anksčiau darbuotojams didelis privalumas būdavo biuras, kuriame visos erdvės atviros. Tokių biurų idėją išpopuliarino socialinio tinklo „Facebook” įkūrėjas Markas Zuckerbergas bendroje erdvėje įkurdinęs apie 3 tūkst. savo darbuotojų. Atvirų biurų plačiose erdvėse madai daugiausiai pasidavė didelės įmonės, siekusios, kad visos komandos būtų vienoje vietoje.

Šiuo metu atviras erdves giriantis darbuotojas – tikra retenybė. Verslo centro „3 Burės“ atlikta apklausa parodė, kad didesnį privatumą suteikiančios darbo vietos paklausa prieš atvirą biurą laimi „į vienus vartus“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Atviri biurai tinka marketingo, netinka finansų specialistams

JAV atlikto tyrimo duomenimis, atviruose biuruose žmonės dirba 15 proc. mažiau produktyviai, o daugiau nei pusė skundžiasi per dideliu triukšmu.

„Tokiose erdvėse gerai jaučiasi ir produktyviausiai dirba marketingo, pardavimų specialistai. Tačiau tai tinka toli gražu ne visiems. Neseniai kalbėjau su kandidate į vyr. finansininkes. Papasakojau jai, kad darbą siūlo labai inovatyvi kompanija, kur visa komanda darbuojasi vienoje erdvėje. Moteris turi daug patirties ir yra labai profesionali, tačiau iškart pasakė, kad atviros biuro erdvės jai - didžiulis minusas”, - prisiminė V. Rimkūnė.

Kai kurioms profesijoms biuro atvirumas apskritai nesvarstytinas. Pavyzdžiui, finansų ar teisės specialistai dažnai dirba su konfidencialiais dokumentais, personalo specialistai atsidaro lenteles, kuriose surašyti visų darbuotojų atlyginimai.

„Be to, žmogiškos klaidos kartais gali labai brangiai kainuoti. Todėl, pavyzdžiui, buhalteriams vertingiau dirbti ramesnėje aplinkoje, ten, kur jie galėtų lengviau susikaupti. Tyrimai rodo, kad jeigu žmogus buvo išblaškytas, vėl įsigilinti į prieš tai darytą darbą jam užtruks 11 minučių”, -  sakė V. Rimkūnė.

Dėl to, pasak V. Rimkūnės bendrose erdvėse dirbantys programuotojai dažniausiai visą dieną praleidžia su ausinėmis - jeigu juos kažkas išblaškys, bus sunku grįžti rašyti kodą.

IT įmonė pasirinko - jokių atvirų darbo erdvių

Programuotojų ir kitų IT specialistų poreikį, kokios darbo erdvės jiems geriausios, išgirdo IT įmonė „Visma Lietuva”. Daugiau nei 300 darbuotojų turinti ir dar bent 50 naujų iki metų pabaigos pasamdyti planuojanti įmonė anksčiau buvo įsikūrusi keliuose Verslo centro „3 Burės” Didžiosios burės aukštuose. Tada biure erdvės buvo suskirstytos atskirais kabinetais. Spalį „Visma Lietuva“ ruošiasi įkurtuvėms visai neseniai pastatytoje šio verslo centro Trečioje burėje, tačiau koncepcijos keisti neketina. Tai vienas iš dviejų Lietuvoje esančių verslo centrų, įvertintų tarptautiniu „LEED platinum” sertifikatu. Jis skiriamas tik aukščiausius aplinkosaugos standartus atitinkantiems pastatams.

Pasak įmonės „Visma Lietuva“ generalinio direktoriaus Manto Urbono, sparčiai augančiai įmonei tai buvo natūralus plėtros žingsnis - norėjosi išlikti susitelkus viename biurų komplekse ir susikurti unikalias darbo patalpas. Įmonės darbuotojai kartu rinkosi, koks bus naujojo biuro interjeras ir nusprendė - Trečiojoje burėje ir toliau nebus atvirų erdvių ar mobilių darbo vietų.

„Jau seniai žinoma, jog atviros erdvės vargina bei mažina produktyvumą, tačiau tyrimas, kurį neseniai atliko Harvardo universitetas sugriovė paskutinį šio tipo ofisų ramstį. Pasirodo, jos visai neskatina bendravimo. Netgi priešingai, universiteto tyrimas atskleidė, kad dirbant bendroje erdvėje daugiau bendraujama elektroniniu būdu”, - sakė „Visma Lietuva” pirkimų ir komunikacijos vadovė Sandra Rutkauskaitė.

Be jau IT ofisams įprastų žaidimų, poilsio kambarių, įmonė patalpose įsikurs terasą bei pirtį - Skandinavijos šalių ofisuose tai gan dažnas sprendimas.

Suplanuoti darbo erdves padėjo tinkama pastato architektūra

Įmonės „Visma Lietuva” komanda Trečioje Burėje užims 6 aukštus ir beveik 3000 kv.m. ploto. Pasak verslo centro „3 Burės” direktorės Rūtos Narutavičės, suplanuoti mišrias erdves dangoraižyje buvo gana paprasta dėl paties pastato architektūrinio sprendimo.

 „Trečiosios burės forma nėra tradicinė. Tai ne ovalas ir ne taisyklingas keturkampis. Įėjus į vieną aukštą nėra pojūčio, kad esi didelėje bendroje erdvėje, ją dalina posūkiai ir sienos. Todėl net gana dideliame plote kai kurios erdvės iš dalies atsiskyrė natūraliai”, - kalbėjo R. Narutavičė.

Pasak R. Narutavičės, anksčiau buvo manoma, kad nukenčia skirtinguose aukštuose įsikūrusių tos pačios įmonės darbuotojų bendravimo kokybė, silpnėja komandinis jausmas. „Tačiau mūsų dangoraižiuose įsikūrusių įmonių pavyzdžiai rodo priešingus dalykus. Įmonės netgi žada rengti akcijas, per kurias kolegos bus skatinami tarp aukštų vaikščioti laiptais, o ne kilti liftu. Bus matuojami žmonių nueiti žingsniai, renkami aktyviausieji. Kiekvienas biuras turi būti suplanuotas taip, kad darbuotojui jame būtų gera. Tuo pasirūpina darbdaviai. O statytojai turi pasirūpinti, kad pastatas, kuriame įsikurs tūkstančiai pridėtinę vertę kuriančių specialistų papuoštų miestą”, - įsitikinusi R. Narutavičė.

Apklausa parodė, kad darbuotojai nori privačių erdvių

Nors tarp tuščių sienų erdves galima planuoti kaip tik nori, o biuro išdėstymas labai priklauso nuo įmonės darbo pobūdžio, R. Narutavičė pastebėjo, kad tiek dangoraižio naujakuriai, tiek ir senbuviai pastaruoju metu yra labiau pamėgę suskirstytus ar bent iš dalies uždarus biurus.

„Tai, kad turėdami ramesnę erdvę darbuotojai jaučiasi geriau, parodė ir prieš porą savaičių mūsų verslo centro „3 Burės” paskyroje socialiniame tinkle „Facebook” surengta apklausa. Auditorijos klausėme, kokiame biure mieliau dirbtų - tokiame, kur visa komanda darbuojasi vienoje vietoje, ar tokiame, kur darbo kambariuose įkurdinta po kelis kolegas. Kuo baigsis apklausa supratome vos sulaukę pirmųjų reakcijų”, - šypsojosi R. Narutavičė.

Apklausose savo nuomonę išreiškė daugiau nei 200 tikslinės auditorijos atstovų, kurių amžius buvo nuo 18 iki 45 metų. Absoliuti dauguma, net 97 proc. apklausos dalyvių, nurodė teigiamiau vertinantys privatesnę darbo erdvę.

FOTOGALERIJA Specialistai darbą renkasi ir pagal biurą (5 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Vadyba“
3 mėn. karjeros pertrauką padariusi HR ekspertė: kodėl vadovams sunku išeiti į niekur Premium

Akvilė Kazlienė, HR ekspertė, teigia, kad palikti vadovo kėdę daugeliui yra sunku. Pasak pašnekovės, ji...

Vadyba
2022.04.04
Verslo plėtra: kad noras augti nevirstų nesėkme Premium

Net jei verslo pradžiamokslis įveiktas, įmonės augimas maloniai džiugina širdį, nusprendus imtis plėtros,...

Gazelė
2022.04.04
Kaip išsiaiškinti, ko nori vartotojas, arba 15% laiko taisyklė Premium

Vienas pagrindinių įrankių vartotojų patirčiai įvertinti yra klientų pasitenkinimo rodiklis NPS (angl. „Net...

Rinkodara
2022.04.03
Kaip darbuotojus pakeitė pandemija: 6 dažniausiai pasitaikantys tipai Premium 1

Dveji metai darbo namuose pakeitė darbuotojus negrįžtamai. Dėl to vadovams reikia su jais susipažinti iš...

Vadyba
2022.04.02
Nuo šiol bus taikoma skaidresnė dienpinigių mokėjimo tvarka

Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) duomenimis, 2021 metais darbo ginčų komisijos gavo beveik 5.400 prašymų...

Vadyba
2022.04.02
VŽ klausomiausi podkastai kovą

Pateikiame daugiausia „Verslo žinių“ prenumeratorių dėmesio sulaukusių podkastų TOP 10.

Verslo aplinka
2022.04.01
Prognozuojama, kad darbuotojų kaita šiemet augs pusantro karto: kaip reikia keistis vadovams Premium 4

Daugelis, prasidėjus karui, manė, kad darbuotojų migracija bus kur kas mažesnė ar sustos. Visgi, anot...

Vadyba
2022.04.01
„Compensa Life“ valdybai vadovauja T. Milašius

Tomas Milašius perima vadovavimą Baltijos šalyse paslaugas teikiančiai gyvybės draudimo bendrovei „Compensa...

Vadyba
2022.04.01
„Sodra“: ligos išmoką už dvi pirmas nedarbingumo dienas gaus visi darbuotojai 4

Darbuotojui susirgus, nuo balandžio 1 d. kiekvienas darbdavys mokės jam ligos išmoką už dvi pirmąsias...

Vadyba
2022.04.01
Psichologas J. Burokas: ukrainiečiai kur kas tvirtesni už mus Premium

„Pasitraukusieji nuo karo išgyveno įvairiausių patirčių ir, mano galva, nėra tokie trapūs, kaip mums kartais...

Laisvalaikis
2022.04.01
Specialistų trūksta, alga ne per didžiausia: stringa Kibernetinio saugumo centro vadovo paieška Premium 1

Krašto apsaugos ministerijai (KAM) kol kas sunkiai sekasi surasti naująjį Nacionalinio kibernetinio saugumo...

Inovacijos
2022.04.01
Euro zonoje nedarbas vasarį siekė 6,8%, Lietuvoje – 7%

Vasarį euro zonoje darbo neturėjo 6,8% darbo ieškančių asmenų – 0,1 proc. punkto mažiau nei sausio mėnesį.

Vadyba
2022.03.31
Tarp TOP 20 įtakingiausiųjų – nauji vardai

Šių metų potencialios įtakos indekso TOP 20 kone pusė pernai čia nebuvusių vardų. Tarp naujai patekusių yra...

Rinkodara
2022.03.31
Viliasi, kad naujas bandymas perkrauti valstybės tarnybą nemeluos Premium 5

Ingridos Šimonytės Vyriausybė puoselėja planus padėti viešojo administravimo sistemos pertvarkos pagrindus,...

Verslo aplinka
2022.03.31
„Tūkstantmečio mokyklų“ programoje dalyvaus 54 iš 60 savivaldybių 1

„Tūkstantmečio mokyklų“ programoje dalyvaus 54 iš 60 savivaldybių, sako Jurgita Šiugždinienė, Švietimo,...

Vadyba
2022.03.30
Tadas Dovbyšas: stipri organizacijos kultūra – geriausia instrukcija visiems gyvenimo atvejams Verslo tribūna

Nepaisant rimtus išbandymus atnešusio pandeminio laikotarpio, draudimo bendrovė ERGO stiprino tiek komandos...

PowerUP
2022.03.30
Iš „Inter Rao Lietuva“ stebėtojų tarybos pasitraukė J. Garbaravičius ir R. Davidovičius 2

Verslininkas Jonas Garbaravičius pasitraukė iš Rusijos energetikos milžinės „Inter RAO“ netiesiogiai...

Pramonė
2022.03.29
Geidžiamiausių darbdavių vasario atlygio medianos Premium

Naujausi „Sodros“ duomenys rodo, kokias algų medianas šių metų antrąjį mėnesį darbuotojams mokėjo...

Vadyba
2022.03.29
V. Vasiliauskas: geras, kompetentingas biurokratas yra vertybė Premium 16

Vyriausybė tikisi pradėti viešojo administravimo reformos įgyvendinimą. Pasak premjerės patarėjo Vito...

Verslo aplinka
2022.03.29
Atidaromas didžiausias dienos SPA centras Vilniaus mieste Verslo tribūna 1

Vilniaus senamiestyje, verslo ir laisvalaikio komplekse „Bokšto skveras“, vilniečiams ir miesto svečiams...

Verslo aplinka
2022.03.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku