„Šviesos konversija“ darbuotojų pensijai kaupti pasirinko INVL fondus

Publikuota: 2018-09-13

Lazerius, jų sistemas, priedus bei optinius parametrinius stiprintuvus kurianti ir gaminanti mokslinė-gamybinė firma „Šviesos konversija“ naujus sprendimus renkasi ir darbuotojų motyvacijos srityje. Ši pažangi bendrovė, siekdama pritraukti ir išlaikyti talentingus darbuotojus, orientuojasi į patrauklią motyvavimo sistemą, o ją taikydama atsižvelgia ir į kolektyvo nuomonę bei poreikius.

Motyvavimo sistemą papildė kaupimu darbuotojų pensijai

„Šviesos konversijos“ direktoriaus pavaduotojas dr. Donatas Podėnas teigia, kad sparčiai augančiai, pasaulio mastu konkuruojančiai ir eksportuojančiai įmonei itin svarbu pritraukti ir išlaikyti talentus – dėl jų taip pat tenka konkuruoti pasaulio mastu. Todėl bendrovė stengiasi darbuotojams pasiūlyti ne tik gerus atlyginimus, bet ir įvairių aktualių motyvacinių priemonių, kurias pastaraisiais metais papildė įmokos būsimai pensijai, kaupiamos „INVL Asset Management“ valdomuose trečios pakopos pensijų fonduose.

nuotrauka::2 right

„Norint pritraukti ir išsaugoti talentus, pirmiausia jiems reikia užtikrinti įdomų ir kūrybišką darbą, svarbus ir sąžiningas atlygis. Be to, darbuotojus draudžiame gyvybės, sveikatos draudimu, o pastaraisiais metais to pageidaujantiems pradėjome mokėti įmokas į trečios pakopos pensijų fondus. Įvertinę įvairių bendrovių pasiūlymus, sąlygas, lankstumą bei veiklos rezultatus, būsimai darbuotojų pensijai kaupti pasirinkome „INVL Asset Management“ valdomus fondus“, - sakė dr. D. Podėnas.

Įmokos į pensijų fondus pasiūlytos darbuotojų pageidavimu

Pasak „Šviesos konversijos“ direktoriaus pavaduotojo, idėja pasiūlyti darbuotojams galimybę pasirinkti dalį metinės premijos gauti kaip įmoką į trečios pakopos pensijų fondą kilo diskutuojant su pačiais darbuotojais.

„Tai buvo iš esmės darbuotojų iniciatyva, kurią išgirdome ir įgyvendinome. Pasirinkę pensijų fondų valdymo bendrovę, po metų sumokėjome pirmąsias įmokas tiems, kurie to pageidavo. Kadangi žmonių asmeninė situacija yra skirtinga, jų poreikiai taip pat skiriasi. Daliai, ypač jauniausių darbuotojų, kurie yra tik pradėję karjerą ir turi didesnių buitinių poreikių, svarbiau yra gauti didesnį atlygį dabar. Dirbantys ilgiau ir jau turintys daugiau laisvų lėšų, aktyviau renkasi alternatyvą – dalį metinės premijos skirti būsimai pensijai“, - sakė dr. D. Podėnas.

Įmoką moka kartą per metus

Šiuo metu įmonėje dirba apie 220 darbuotojų, kurių amžiaus vidurkis yra mažesnis nei 35 metai. Galimybe gauti darbdavio įmokas į trečios pakopos pensijų fondą šiuo metu naudojasi maždaug ketvirtadalis „Šviesos konversijos“ darbuotojų.

„Įmokas į pensijų fondus mokame kartą per metus, tada darbuotojai gali išreikšti savo pasirinkimą, ar norėtų gauti įmoką į pensijų fondą, ar tiesiog priedą prie atlyginimo į sąskaitą banke. Tie, kurių nespaudžia buitiniai poreikiai, renkasi šią motyvacijos priemonę dažniau. Tokiu atveju jų į pensijų fondą gaunama suma yra net apie 70 proc. didesnė, o darbdaviui dėl to kaštai nesikeičia. Tie, kurie jau naudojasi šia priemone, yra patenkinti, nes iki šiol pasirinktų fondų rezultatai buvo geri, kaupiamos sumos augo“, - sakė vienas iš „Šviesos konversijos“ vadovų.

Darbo vietos kaštai – tie patys, bet darbuotojas gauna daugiau

Vienos pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“ pensijų fondų ir mažmeninių pardavimų padalinio vadovė dr. Dalia Kolmatsui sako, kad darbdavys įmokas į darbuotojų pensijų fondus gali mokėti pasirinktu dažnumu, todėl šis motyvavimo būdas yra patogus ir lankstus.

nuotrauka::1 left

Be to, darbdaviui mokant įmokas darbuotojui į trečios pakopos pensijų fondą gaunamas kaštų efektas, kuris yra naudingas abiem pusėms – ir darbdaviui, ir darbuotojams. Jį rekomenduojama išnaudoti papildomai prisidedant prie galimybės darbuotojams daugiau kaupti pensijai.

„Darbdaviui mokant įmokas į darbuotojo trečios pakopos pensijų fondą, skaičiuojant pagal nuo kitų metų įsigaliosiančią mokesčių sistemą, bendri darbo vietos kaštai yra tokie patys, ar jis išmokėtų 100 eurų priedą darbuotojui „į rankas“, ar 168 eurus į jo trečios pakopos pensijų fondą. Tuo tarpu darbuotojo į pensijų fondą gaunama suma – net 68 procentais didesnė. Toks kaštų efektas gaunamas dėl to, kad tuo atveju, jei įmokas į trečios pakopos pensijų fondus perveda darbdavys ir jos neviršija ketvirtadalio darbuotojo metinių su darbo santykiais susijusių pajamų, įmokai į pensijų fondą netaikomi mokesčiai, kurie mokami išmokant priedą prie atlyginimo“, - aiškino D. Kolmatsui.

Remiantis iki 2019 m. galiojančia mokesčių sistema, išmokant priedą prie atlyginimo darbdavio mokamiems mokesčiams taikomas valstybinio socialinio draudimo įmokų mokestis (31,18 proc.), o darbuotojo mokamiems mokesčiams – gyventojo pajamų (GPM, 15 proc.) ir sveikatos bei pensijų socialinio draudimo įmokos (iš viso 9 proc.). Tuo tarpu nuo 2019 metų išmokant priedą prie atlyginimo bus taikomas GPM (20 proc.), darbdavio socialinio draudimo įmoka (1,47 proc.) ir darbuotojo socialinio draudimo įmoka (19,5 proc.).

Skaičiuojant pagal dabartinę mokesčių sistemą, tokiu būdu gaunamas darbo vietos kaštų efektas yra per 70 proc., o pagal mokestinę sistemą nuo 2019 metų jis keisis nežymiai ir sieks beveik 68 proc., nevertinant NPD.

Įmokos į pensijų fondus – prieinama motyvavimo priemonė

„Šviesos konversijos“ direktoriaus pavaduotojas dr. D. Podėnas sako, kad darbuotojai dabar yra itin mobilūs, todėl talentų paieška ir jų išlaikymas yra labai svarbūs. Darbdavio įmokos į trečios pakopos pensijų fondus irgi padeda papildomai motyvuoti darbuotojus, todėl apie tokią galimybę verta periodiškai informuoti darbuotojus ir pasiūlyti kaupti būsimai pensijai.

„Svarbu darbuotojams užtikrinti įdomų darbą, suteikti atsakomybę, konkurencingą atlygį. Nuolat aiškinamės, kokios dar motyvavimo priemonės mūsų darbuotojams būtų aktualios, diskutuojame apie kiekvienos privalumus ir trūkumus. Žinoma, motyvavimo priemonės kainuoja, tad reikia vertinti ir iš darbdavio pusės. Vis dėlto įmokos į trečios pakopos pensijų fondus yra iš tų motyvavimo priemonių, kurios yra prieinamos įmonėms, numačiusioms lėšų papildomam skatinimui“, - pabrėžė dr. D. Podėnas.

Pensijų įmokos pagal motyvaciją – antroje vietoje po atlyginimo

Kaupimą pensijų fonduose kaip ilgalaikei motyvacijai skatinti svarbią priemonę įvertino ir šalies darbuotojai. Šių metų balandį atliktoje reprezentatyvioje apklausoje jie teigė, kad įmokos į pensijų fondus yra antroji pagal svarbą priemonė – taip ją įvertino 34 proc. apklaustųjų. Pirmojoje vietoje buvo priedas prie atlyginimo – jis yra svarbus 73 proc. apklaustųjų.

Finansų specialistė dr. D. Kolmatsui pabrėžia, kad darbdavio kaupimas pensijų fonduose yra ilgalaikio skatinimo priemonė, kuria siekiama sukaupti lėšų senatvei. Dėl to reikia nepamiršti, kad jei pinigai iš trečios pakopos fondo yra išsiimami anksčiau nei praėjus penkeriems metams nuo kaupimo pradžios ir nesulaukus nustatyto amžiaus, remiantis dabartine mokesčių sistema, taikomas 15 proc. gyventojų pajamų mokestis, kuris nuo 2019 metų jau sieks 20 proc. Taip pat kaupiant pensijų fonduose taikomi mokesčiai.   

[infogram id="b6f199da-d2e0-469f-b638-76ea94493584" prefix="oYh" format="interactive" title="TR:INVL2019"]

Įdomu

  • Trečios pakopos pensijų fonduose kaupti gali visi šalies gyventojai, nepriklausomai nuo to, ar jie kaupia antroje pakopoje, ar turi draudžiamųjų pajamų. Įmokas į šiuos fondus gali pervesti ir pats gyventojas, ir jo artimieji, ir draugai, ir darbdavys.
  • Nei trečios pakopos fondų, nei bendrovių, kuriose gali kaupti gyventojas, skaičius neribojamas.
  • Sprendimus dėl įmokų į trečios pakopos fondus dydžio, dažnumo, periodiškumo, pasirinktų fondų skaičiaus priima pats gyventojas.
  • Vidutinė „Sodros“ senatvės pensija 2018 m. birželį turint būtinąjį stažą siekė 323,7 eurus. Tuo tarpu pensijoje rekomenduojama turėti bent 80 proc. ligtolinių pajamų – į jas pretenduoti leidžia kaupimas pensijų fonduose.
  • Norint pensijoje priartėti prie 80 proc. ligtolinių pajamų rekomenduojama kaupti ne tik antros, bet ir trečios pakopos pensijų fonduose, o įmokoms į trečios pakopos pensijų fondus skirti apie dešimtadalį pajamų.
  • „INVL Asset Management“ suteikia galimybę kaupti penkiuose trečios pakopos pensijų fonduose. Juos rekomenduojama rinktis pagal amžių ir toleruojamą riziką – sulaukus vyresnio amžiaus, mažinti riziką, taip pat įvertinti pensijų fondų rezultatus, taikomus mokesčius. 
  • Plačiau apie „INVL Asset Management“ siūlomas galimybes kaupti darbuotojų pensijai skaitykite čia: http://invl.com/verslui.

Investicijos į pensijų fondus yra susijusios su investicine rizika. Investicijų vertė gali ir kilti, ir kristi, Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Valdymo įmonė negarantuoja investicijų pelningumo. Prieš priimdami sprendimą investuoti, turite susipažinti su taikomais atskaitymais (mokesčiais), fondo taisyklėmis ir kitais dokumentais, kuriuos galite rasti čia

Asmenims, dalyvaujantiems II pakopos pensijų kaupimo sistemoje, valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija yra proporcingai mažinama įstatymų nustatyta tvarka. Sudaryta II pakopos pensijų kaupimo sutartis negalės būti nutraukta, išskyrus pirmą kartą sudarytą II pakopos pensijų kaupimo sutartį, kurią dalyvis turi teisę vienašališkai nutraukti per 30 kalendorinių dienų nuo šios sutarties sudarymo, apie tai raštu pranešęs pensijų kaupimo bendrovei. Šiame tekste pateikiami skaičiavimai yra pagrįsti teoriniais modeliais juose nurodytomis sąlygomis, ir tokios prognozės nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Fintech įmonės „Bankera“ ir „SpectroCoin“ plečiasi: įdarbins per 50 specialistų Lietuvoje Verslo tribūna

Lietuvių įkurtos finansinių technologijų įmonės — kriptovaliutų keitykla „SpectroCoin“ ir technologijų...

Susirgusių lietuvių pajamos nukenčia mažiausiai Baltijos šalyse  3

Susirgę ir savaitę negalėdami dirbti Lietuvos gyventojai patirtų mažiausių finansinių praradimų, lyginant su...

Vadyba
2019.04.18
„Auga group“ dovana darbuotojams – akcijos 6

Lietuvos ekologiškų produktų gamintoja „Auga group“ savo valdomų įmonių darbuotojams paskirstys 2,55 mln.

Rinkos
2019.04.18
„Alibaba“ įkūrėjas: dirbti 12 val. per parą, 6 dienas per savaitę – palaima Premium 14

Kai vis aktyviau diskutuojama apie darbo savaitės trumpinimą bei tokio pokyčio naudą darbuotojams, Jacko Ma,...

Vadyba
2019.04.17
Darbuotojus motyvuoja robotai Algis ir Pūkis Premium

Robotai ir darbų automatizacija dažnai įsivaizduojami kaip žmogiškosios darbo jėgos priešai. Tačiau bent jau...

Vadyba
2019.04.17
Pesimistinis scenarijus: iki 2030 m. Lietuvoje liks 2,4 mln. gyventojų 40

Per ateinančius šešerius metus žmonių skaičius Lietuvoje gali sumažėti iki 2,5 mln. žmonių, o iki 2030 m.

Vadyba
2019.04.16
Vilniaus kino klasteris siekia užsienio dėmesio Baltijos regionui Verslo tribūna

Kartu su „Kino pavasariu“ neseniai praūžė ir svarbiausias metų kino industrijos renginys Lietuvoje „Meeting...

Paslaugos
2019.04.16
Kaip išlikti įsitraukus į savo darbą

Darbuotojo įsitraukimas – naudingas ne tik jį samdančiai įmonei, bet ir pačiam darbuotojui. Naujas tyrimas...

Vadyba
2019.04.15
Kai liežuvis tampa CEO priešu – įmonei tai gali brangiai kainuoti

Kartais nereikšminga frazė gali sukelti sumaištį, ypač jei tą frazę ištarė vadovas. Vadybos specialistai...

Vadyba
2019.04.14
Dėl prastos komunikacijos darbuotojai nori mesti darbą 2

Vidinė komunikacija – svarbus įmonės sėkmės veiksnys. Jis ne tik daro įtaką bendrovės finansiniams...

Vadyba
2019.04.13
Kokia „Amazon“ įkūrėjo J. Bezoso metinė alga 9

Jeffo Bezoso, JAV prekybos milžinės „Amazon“ įkūrėjo ir turtingiausio pasaulio žmogaus, darbo užmokestis...

Vadyba
2019.04.13
Kaip „Danske Bank“ darbuotojų mokymo trukmę sumažino 5 kartus Premium 12

Standartizuoti veiklos procesai įmonėje padeda darbuotojams taupyti laiką bei įgalina juos dirbti...

Vadyba
2019.04.12
Teatras ir verslas: ko iš režisierių gali išmokti vadovai? Verslo tribūna

Teatras ir verslas yra panašūs tuo, kad tiek spektaklio premjerą, tiek verslo projektų sėkmę nulemia stipri...

Rinkodara
2019.04.11
Kaip „Air Asia“ CEO 0,26 USD vertės bendrovę išaugino iki milijardinio verslo 1

Sėkmingam vadovui svarbu ne tik mokėti keistis pačiam, bet ir gebėti suburti gabių specialistų komandą,...

Vadyba
2019.04.11
Paskirta nauja švietimo, mokslo ir sporto viceministrė 1

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje darbą pradėjo nauja viceministrė Kornelija Tiesnesytė, kuruojanti...

Vadyba
2019.04.11
Ateities profesijai specialistų reikia jau dabar Verslo tribūna

Nors praėjusiame dešimtmetyje mobilusis telefonas tebuvo daiktas paskambinti anksti ryte ar vėlai vakare, kai...

Ateities miestas
2019.04.11
Pamatyti, kad darbuotojas išeis, galima prieš 9 mėnesius 5

Pirmieji ženklai, signalizuojantys apie kolektyvo nario būsimą pabėgimą iš įmonės, matyti likus 9 mėnesiams...

Vadyba
2019.04.10
Darbas ne biure – nauja norma, su kuria darbdaviai turi susitaikyti

Galimybė dirbti nebūtinai biure yra nauja norma tarp darbuotojų. Be to, renkantis darbovietę vis didesniu...

Vadyba
2019.04.09
Vadovės ambicija: LRT – patraukliausias darbdavys Premium 11

„Tiek daug ir taip intensyviai gyvenime dar nedirbau“, — prisipažįsta Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, metus...

Vadyba
2019.04.09
E. Musko atleistą vadovą pasamdė J. Bezosas 3

Geri vadovai be darbo nebūna, ko gero, taip būtų galima apibūdinti Jeffo Bezoso, „Amazon“ įkūrėjo, sprendimą...

Vadyba
2019.04.08

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau