„Šviesos konversija“ darbuotojų pensijai kaupti pasirinko INVL fondus

Publikuota: 2018-09-13

Lazerius, jų sistemas, priedus bei optinius parametrinius stiprintuvus kurianti ir gaminanti mokslinė-gamybinė firma „Šviesos konversija“ naujus sprendimus renkasi ir darbuotojų motyvacijos srityje. Ši pažangi bendrovė, siekdama pritraukti ir išlaikyti talentingus darbuotojus, orientuojasi į patrauklią motyvavimo sistemą, o ją taikydama atsižvelgia ir į kolektyvo nuomonę bei poreikius.

Motyvavimo sistemą papildė kaupimu darbuotojų pensijai

„Šviesos konversijos“ direktoriaus pavaduotojas dr. Donatas Podėnas teigia, kad sparčiai augančiai, pasaulio mastu konkuruojančiai ir eksportuojančiai įmonei itin svarbu pritraukti ir išlaikyti talentus – dėl jų taip pat tenka konkuruoti pasaulio mastu. Todėl bendrovė stengiasi darbuotojams pasiūlyti ne tik gerus atlyginimus, bet ir įvairių aktualių motyvacinių priemonių, kurias pastaraisiais metais papildė įmokos būsimai pensijai, kaupiamos „INVL Asset Management“ valdomuose trečios pakopos pensijų fonduose.

nuotrauka::2 right

„Norint pritraukti ir išsaugoti talentus, pirmiausia jiems reikia užtikrinti įdomų ir kūrybišką darbą, svarbus ir sąžiningas atlygis. Be to, darbuotojus draudžiame gyvybės, sveikatos draudimu, o pastaraisiais metais to pageidaujantiems pradėjome mokėti įmokas į trečios pakopos pensijų fondus. Įvertinę įvairių bendrovių pasiūlymus, sąlygas, lankstumą bei veiklos rezultatus, būsimai darbuotojų pensijai kaupti pasirinkome „INVL Asset Management“ valdomus fondus“, - sakė dr. D. Podėnas.

Įmokos į pensijų fondus pasiūlytos darbuotojų pageidavimu

Pasak „Šviesos konversijos“ direktoriaus pavaduotojo, idėja pasiūlyti darbuotojams galimybę pasirinkti dalį metinės premijos gauti kaip įmoką į trečios pakopos pensijų fondą kilo diskutuojant su pačiais darbuotojais.

„Tai buvo iš esmės darbuotojų iniciatyva, kurią išgirdome ir įgyvendinome. Pasirinkę pensijų fondų valdymo bendrovę, po metų sumokėjome pirmąsias įmokas tiems, kurie to pageidavo. Kadangi žmonių asmeninė situacija yra skirtinga, jų poreikiai taip pat skiriasi. Daliai, ypač jauniausių darbuotojų, kurie yra tik pradėję karjerą ir turi didesnių buitinių poreikių, svarbiau yra gauti didesnį atlygį dabar. Dirbantys ilgiau ir jau turintys daugiau laisvų lėšų, aktyviau renkasi alternatyvą – dalį metinės premijos skirti būsimai pensijai“, - sakė dr. D. Podėnas.

Įmoką moka kartą per metus

Šiuo metu įmonėje dirba apie 220 darbuotojų, kurių amžiaus vidurkis yra mažesnis nei 35 metai. Galimybe gauti darbdavio įmokas į trečios pakopos pensijų fondą šiuo metu naudojasi maždaug ketvirtadalis „Šviesos konversijos“ darbuotojų.

„Įmokas į pensijų fondus mokame kartą per metus, tada darbuotojai gali išreikšti savo pasirinkimą, ar norėtų gauti įmoką į pensijų fondą, ar tiesiog priedą prie atlyginimo į sąskaitą banke. Tie, kurių nespaudžia buitiniai poreikiai, renkasi šią motyvacijos priemonę dažniau. Tokiu atveju jų į pensijų fondą gaunama suma yra net apie 70 proc. didesnė, o darbdaviui dėl to kaštai nesikeičia. Tie, kurie jau naudojasi šia priemone, yra patenkinti, nes iki šiol pasirinktų fondų rezultatai buvo geri, kaupiamos sumos augo“, - sakė vienas iš „Šviesos konversijos“ vadovų.

Darbo vietos kaštai – tie patys, bet darbuotojas gauna daugiau

Vienos pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“ pensijų fondų ir mažmeninių pardavimų padalinio vadovė dr. Dalia Kolmatsui sako, kad darbdavys įmokas į darbuotojų pensijų fondus gali mokėti pasirinktu dažnumu, todėl šis motyvavimo būdas yra patogus ir lankstus.

nuotrauka::1 left

Be to, darbdaviui mokant įmokas darbuotojui į trečios pakopos pensijų fondą gaunamas kaštų efektas, kuris yra naudingas abiem pusėms – ir darbdaviui, ir darbuotojams. Jį rekomenduojama išnaudoti papildomai prisidedant prie galimybės darbuotojams daugiau kaupti pensijai.

„Darbdaviui mokant įmokas į darbuotojo trečios pakopos pensijų fondą, skaičiuojant pagal nuo kitų metų įsigaliosiančią mokesčių sistemą, bendri darbo vietos kaštai yra tokie patys, ar jis išmokėtų 100 eurų priedą darbuotojui „į rankas“, ar 168 eurus į jo trečios pakopos pensijų fondą. Tuo tarpu darbuotojo į pensijų fondą gaunama suma – net 68 procentais didesnė. Toks kaštų efektas gaunamas dėl to, kad tuo atveju, jei įmokas į trečios pakopos pensijų fondus perveda darbdavys ir jos neviršija ketvirtadalio darbuotojo metinių su darbo santykiais susijusių pajamų, įmokai į pensijų fondą netaikomi mokesčiai, kurie mokami išmokant priedą prie atlyginimo“, - aiškino D. Kolmatsui.

Remiantis iki 2019 m. galiojančia mokesčių sistema, išmokant priedą prie atlyginimo darbdavio mokamiems mokesčiams taikomas valstybinio socialinio draudimo įmokų mokestis (31,18 proc.), o darbuotojo mokamiems mokesčiams – gyventojo pajamų (GPM, 15 proc.) ir sveikatos bei pensijų socialinio draudimo įmokos (iš viso 9 proc.). Tuo tarpu nuo 2019 metų išmokant priedą prie atlyginimo bus taikomas GPM (20 proc.), darbdavio socialinio draudimo įmoka (1,47 proc.) ir darbuotojo socialinio draudimo įmoka (19,5 proc.).

Skaičiuojant pagal dabartinę mokesčių sistemą, tokiu būdu gaunamas darbo vietos kaštų efektas yra per 70 proc., o pagal mokestinę sistemą nuo 2019 metų jis keisis nežymiai ir sieks beveik 68 proc., nevertinant NPD.

Įmokos į pensijų fondus – prieinama motyvavimo priemonė

„Šviesos konversijos“ direktoriaus pavaduotojas dr. D. Podėnas sako, kad darbuotojai dabar yra itin mobilūs, todėl talentų paieška ir jų išlaikymas yra labai svarbūs. Darbdavio įmokos į trečios pakopos pensijų fondus irgi padeda papildomai motyvuoti darbuotojus, todėl apie tokią galimybę verta periodiškai informuoti darbuotojus ir pasiūlyti kaupti būsimai pensijai.

„Svarbu darbuotojams užtikrinti įdomų darbą, suteikti atsakomybę, konkurencingą atlygį. Nuolat aiškinamės, kokios dar motyvavimo priemonės mūsų darbuotojams būtų aktualios, diskutuojame apie kiekvienos privalumus ir trūkumus. Žinoma, motyvavimo priemonės kainuoja, tad reikia vertinti ir iš darbdavio pusės. Vis dėlto įmokos į trečios pakopos pensijų fondus yra iš tų motyvavimo priemonių, kurios yra prieinamos įmonėms, numačiusioms lėšų papildomam skatinimui“, - pabrėžė dr. D. Podėnas.

Pensijų įmokos pagal motyvaciją – antroje vietoje po atlyginimo

Kaupimą pensijų fonduose kaip ilgalaikei motyvacijai skatinti svarbią priemonę įvertino ir šalies darbuotojai. Šių metų balandį atliktoje reprezentatyvioje apklausoje jie teigė, kad įmokos į pensijų fondus yra antroji pagal svarbą priemonė – taip ją įvertino 34 proc. apklaustųjų. Pirmojoje vietoje buvo priedas prie atlyginimo – jis yra svarbus 73 proc. apklaustųjų.

Finansų specialistė dr. D. Kolmatsui pabrėžia, kad darbdavio kaupimas pensijų fonduose yra ilgalaikio skatinimo priemonė, kuria siekiama sukaupti lėšų senatvei. Dėl to reikia nepamiršti, kad jei pinigai iš trečios pakopos fondo yra išsiimami anksčiau nei praėjus penkeriems metams nuo kaupimo pradžios ir nesulaukus nustatyto amžiaus, remiantis dabartine mokesčių sistema, taikomas 15 proc. gyventojų pajamų mokestis, kuris nuo 2019 metų jau sieks 20 proc. Taip pat kaupiant pensijų fonduose taikomi mokesčiai.   

[infogram id="b6f199da-d2e0-469f-b638-76ea94493584" prefix="oYh" format="interactive" title="TR:INVL2019"]

Įdomu

  • Trečios pakopos pensijų fonduose kaupti gali visi šalies gyventojai, nepriklausomai nuo to, ar jie kaupia antroje pakopoje, ar turi draudžiamųjų pajamų. Įmokas į šiuos fondus gali pervesti ir pats gyventojas, ir jo artimieji, ir draugai, ir darbdavys.
  • Nei trečios pakopos fondų, nei bendrovių, kuriose gali kaupti gyventojas, skaičius neribojamas.
  • Sprendimus dėl įmokų į trečios pakopos fondus dydžio, dažnumo, periodiškumo, pasirinktų fondų skaičiaus priima pats gyventojas.
  • Vidutinė „Sodros“ senatvės pensija 2018 m. birželį turint būtinąjį stažą siekė 323,7 eurus. Tuo tarpu pensijoje rekomenduojama turėti bent 80 proc. ligtolinių pajamų – į jas pretenduoti leidžia kaupimas pensijų fonduose.
  • Norint pensijoje priartėti prie 80 proc. ligtolinių pajamų rekomenduojama kaupti ne tik antros, bet ir trečios pakopos pensijų fonduose, o įmokoms į trečios pakopos pensijų fondus skirti apie dešimtadalį pajamų.
  • „INVL Asset Management“ suteikia galimybę kaupti penkiuose trečios pakopos pensijų fonduose. Juos rekomenduojama rinktis pagal amžių ir toleruojamą riziką – sulaukus vyresnio amžiaus, mažinti riziką, taip pat įvertinti pensijų fondų rezultatus, taikomus mokesčius. 
  • Plačiau apie „INVL Asset Management“ siūlomas galimybes kaupti darbuotojų pensijai skaitykite čia: http://invl.com/verslui.

Investicijos į pensijų fondus yra susijusios su investicine rizika. Investicijų vertė gali ir kilti, ir kristi, Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Valdymo įmonė negarantuoja investicijų pelningumo. Prieš priimdami sprendimą investuoti, turite susipažinti su taikomais atskaitymais (mokesčiais), fondo taisyklėmis ir kitais dokumentais, kuriuos galite rasti čia

Asmenims, dalyvaujantiems II pakopos pensijų kaupimo sistemoje, valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija yra proporcingai mažinama įstatymų nustatyta tvarka. Sudaryta II pakopos pensijų kaupimo sutartis negalės būti nutraukta, išskyrus pirmą kartą sudarytą II pakopos pensijų kaupimo sutartį, kurią dalyvis turi teisę vienašališkai nutraukti per 30 kalendorinių dienų nuo šios sutarties sudarymo, apie tai raštu pranešęs pensijų kaupimo bendrovei. Šiame tekste pateikiami skaičiavimai yra pagrįsti teoriniais modeliais juose nurodytomis sąlygomis, ir tokios prognozės nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Kada Lietuvoje bus populiarūs kalendoriai Premium

Manau, kad daugelis „Verslo klasės“ skaitytojų vaikystėje žaisdavo gaudynes, slėpynes ar karą kieme, patys...

Technologijos per metus pakeitė 16% žmonių darbo pobūdį

Daugiau nei šeštadalis Europos internetu besinaudojančių darbuotojų per pastaruosius metus susidūrė su...

Vadyba
09:34
Dėl algų nesiderantys darbuotojai praranda tūkstančius

JAV atliktas tyrimas rodo, kad dėl algos dydžio nesiderantys darbuotojai per savo gyvenimą vidutiniškai...

Vadyba
08:26
TOP20 didžiausių Lietuvos darbdavių atlyginimai lapkritį 3

Naujausi „Sodros“ duomenys leidžia pažiūrėti, kokie atlyginimai lapkritį vyravo tarp daugiausia darbuotojų...

Vadyba
2018.12.31
Pranešėjai apie įstatymų pažeidimus turės apsaugos garantijas 1

Nuo 2019 m. sausio 1 d. Lietuvoje įsigalioja naujas teisės aktas – Pranešėjų apsaugos įstatymas. Jis numatys...

Verslo aplinka
2018.12.29
Geidžiamiausių darbdavių atlyginimai lapkritį 26

Nauji „Sodros“ duomenys leidžia pažiūrėti, kokie atlyginimai vyravo tarp bendrovių, kurios šiemet pateko į...

Vadyba
2018.12.29
10 svarbiausių vadovų pasikeitimų šalies įmonėse 12

Vadovų kaita šįmet buvo aktuali ne tik verslui, bet ir valstybės valdomoms įmonėms.

Vadyba
2018.12.29
Parlamentarų padėjėjų algos „į rankas“ augs daugiau kaip šimtu eurų 4

Seimo valdybai gruodžio viduryje priėmus sprendimą didinti parlamentarų padėjėjų-sekretorių pareiginių algų...

Vadyba
2018.12.28
Įmonės vertybės: nuo „katės maiše“ iki metų darbuotojo Rėmėjo turinys

Metų pabaiga signalizuoja ne vien apie visų laukiamas šventes, bet ir įmonių metinius vakarėlius. O tokiuose...

Inovatyvus verslas
2018.12.28
Patvirtinta nauja ESO valdyba 3

AB Energijos skirstymo operatorius (ESO) nepasibaigus praėjusios valdybos narių kadencijai išsirinko naują...

Vadyba
2018.12.27
Seniai regėta atleidimų gausa – viešojo sektoriaus pokyčių rezultatas Premium 6

Tokių didelių grupinių atleidimų skaičių kaip šiemet nebuvo regėti nuo 2010-ųjų. Tarptautinėms rinkoms...

Vadyba
2018.12.27
„Panoramai“ dešimt metų – penkios išmoktos pamokos Rėmėjo turinys 4

Dešimt metų prekybos versle – daug. Per tokį laikotarpį gali pasikeisti klientų poreikiai, prekybos kanalai,...

Didžiausia algų mediana Lietuvoje lapkritį – virš 10.000 Eur

Nauji „Sodros“ duomenys parodo, kuriose įmonėse vyravo didžiausios atlyginimų medianos lapkritį.

Vadyba
2018.12.27
„Uberizaciją“ pritaikė verslo konsultantų paslaugoms Premium

Kai Robas Biedermanas ir Patas Petitti 2013 m. pradėjo studijas Harvardo verslo mokykloje, visiems studentams...

Vadyba
2018.12.27
Darbo santykių lankstumas - Lietuvos proveržis ir lyderiaujančių valstybių pamokos 17

Praėjusiais metais įsigalioję Darbo kodekso pakeitimai pateisino lūkesčius – darbo santykių reguliavimas...

Verslo aplinka
2018.12.26
Darbuotojai nori tik dviejų dalykų 11

Darbdaviai nenuilsdami mėgina išsiaiškinti, ko iš tiesų nori darbuotojai. Pasirodo, kad atsakymas yra labai...

Vadyba
2018.12.25
Vyriausybės vicekancleris: mokytojų algos turi augti labiau nei vidutinis atlyginimas 1

Vyriausybės vicekancleris Deividas Matulionis sako, kad mokytojų atlyginimai turi augti labiau nei vidutinis...

Vadyba
2018.12.21
A. Navicko vadovaujama profsąjunga sustabdo streiką 6

Andriaus Navicko vadovaujama profsąjunga nuo penktadienio oficialiai sustabdo daugiau nei mėnesį trukusį...

Vadyba
2018.12.21
Darbas per šventes: teisės ir apmokėjimas 4

Jei darbuotojas turi teisę rinktis dirbti šventinę dieną, būtina turėti jo raštišką sutikimą, o už darbą...

Finansai
2018.12.20
Lietuvos oro uostų valdybą papildė nauja narė 4

Valstybės valdomos įmonės Lietuvos oro uostai (LOU) 5 narių valdybą papildė nauja narė Justina Bučinskaitė.

Vadyba
2018.12.19

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau