„Danske Bank“ darbuotojams motyvuoti pasitelkė ir įmokas į pensijų fondus

Publikuota: 2018-05-16

Pastaruoju metu pasigirstant kalbų apie specialistų trūkumą, šalies įmonės darbuotojams skatinti ieško ir naujų sprendimų. Vienas iš jų – darbdavio įmokos į darbuotojų pasirinktus trečios pakopos pensijų fondus. „Danske Bank“ Lietuvoje šią motyvavimo priemonę taiko jau penkerius metus, o papildomai kartu su darbdaviu pensijai „INVL Asset Management“ trečios pakopos pensijų fonduose nuo 2017 metų kaupia daugiau kaip trečdalis banko darbuotojų.

Pensijų kaupimo programos „Danske Bank“ grupėje populiarėja

Lietuvoje „Danske Bank“ aptarnauja Šiaurės šalyse įsikūrusias ir Lietuvoje veiklą vykdančias įmones bei globalias korporacijas, taip pat yra įsteigęs sparčiai augančius IT ir globalių paslaugų centrus. „Danske Bank“ Lietuvoje dirba daugiau kaip 2500 darbuotojų, todėl šiai įmonei itin aktualu pritraukti ir išlaikyti geriausius kvalifikuotus specialistus.

nuotrauka::1 right

„Trečios pakopos pensijų kaupimo programą priskiriame prie darbuotojams teikiamų papildomų naudų, tokių kaip darbuotojų sveikatos, nelaimingų atsitikimų darbe draudimas, papildomos atostogų dienos, sveikatos paslaugos, sporto salė ir panašiai. Priklausomai nuo šalies ir ten egzistuojančios pensijų sistemos, įvairios pensijos kaupimo programos naudojamos ir visoje „Danske Bank“ grupėje. Tai – populiarėjanti nauda“, - pastebi Vaida Bičkutė, „Danske Bank“ atstovė ryšiams su visuomene.

Pasak jos, motyvacinės priemonės bendrovėje yra vienas iš daugelio elementų, padedančių pritraukti ir išlaikyti talentus.

„Pirmiausia daug investuojame į žmogaus, kaip specialisto, augimą, jo profesinį tobulėjimą, įdomų ir prasmingą darbo turinį. Vėliau už profesinį augimą ir pasiektus rezultatus padėkojame atitinkamų motyvacinių priemonių bei papildomų naudų visuma. Jas visuomet stengiamės išlaikyti konkurencingas. Matome, kad mūsų darbuotojai tai vertina“, - sakė ji.

Nuo 2013 metų darbuotojų skatinimui pasitelkiantis ir kaupimą pensijai, „Danske Bank“ papildomomis pensijų įmokomis prisideda tuo atveju, jei pensijai kaupia ir pats darbuotojas, taigi įmokos, mokamos į trečios pakopos pensijų fondą, susideda iš dviejų dalių: banko įmokos ir darbuotojo įmokos, už kurias darbuotojo vardu perkami trečios pakopos pensijos fondo vienetai. Banko pervedamų įmokų dydis pirmiausia priklauso nuo to, kokias įmokas pasirenka pats darbuotojas, o galima didžiausia įmoka siejama su darbo stažu. Visi darbuotojai, turintys vienerių metų stažą, gali pasirinkti šią naudą – į programą jie įtraukiami du kartus per metus.

Praktiškas sprendimas darbdaviui

„Darbuotojų skatinimas kaupiant jiems papildomai pensijai yra ilgalaikę naudą teikianti galimybė abiem pusėms“, - sako pensijų fondus valdančios turto valdymo bendrovės „INVL Asset Management“ pensijų fondų ir mažmeninių pardavimų padalinio vadovė dr. Dalia Kolmatsui. Be to, tai yra ir praktiškas pasirinkimas.

nuotrauka::2 left

„Darbdavio kaštai išlieka tie patys, ar jis mokėtų 100 eurų priedą darbuotojui „į rankas“, ar 170 eurų į jo pensijų fondą. Tuo tarpu lėšas gaunančiajam skirtumas yra esminis – jo į pensijų fondą gaunama pinigų suma, esant tiems patiems darbdavio kaštams, yra ženkliai didesnė. Be to, įmokų į fondus sistema labai lanksti – galima pasirinkti, kiek ir kada jų mokėti, todėl darbdavys gali atsižvelgti į savo veiklos sezoniškumą ar kitas aplinkybes“, - privalumus vardija dr. D. Kolmatsui.

Toks apie 70 proc. kaštų efektas gaunamas dėl to, kad tuo atveju, jei įmokas į trečios pakopos pensijų fondus perveda darbdavys ir jos neviršija 25 proc. darbuotojo metinių su darbo santykiais susijusių pajamų, darbdavio mokamiems mokesčiams netaikomas valstybinio socialinio draudimo įmokų mokestis (31,18 proc.), o darbuotojo mokamiems mokesčiams – gyventojo pajamų (15 proc.) ir sveikatos bei pensijų socialinio draudimo įmokos (iš viso 9 proc.).

Pasak D. Kolmatsui, šį mokestinį efektą rekomenduojama išnaudoti papildomai prisidedant prie galimybės darbuotojams daugiau kaupti pensijai. Tai būtų svarus indėlis į darbuotojo pajamas pensijoje.

Rekomenduoja norint priartėti prie rekomenduojamos pensijos

„Kaupti ne tik antros, bet ir trečios pakopos pensijų fonduose rekomenduojama norint pensijoje priartėti prie 80 proc. ligtolinių pajamų. Rekomenduojama mėnesio įmoka į trečios pakopos pensijų fondą yra dešimtadalis gaunamų pajamų – tad, jei būtų išnaudojamas mokestinis efektas, šią sumą būtų galima pasiekti žymiai lengviau“, - sakė D. Kolmatsui.

„Svarbu, kad ir patys darbuotojai suprastų, jog kaupimas pensijų fonduose yra ilgalaikis skatinimas, tad darbdavio pervestos įmokos yra skirtos pensijai kaupti ir išimamos sulaukus pensinio amžiaus“, - sakė dr. D. Kolmatsui.

Reikia žinoti ir tai, kad jei pinigai iš trečios pakopos fondo yra išsiimami anksčiau nei praėjus penkeriems metams nuo kaupimo pradžios ir nesulaukus nustatyto amžiaus, taikomas 15 proc. gyventojų pajamų mokestis. Kaupiant pensijų fonduose taip pat taikomi mokesčiai.

Darbdavio įmokos į pensijų fondus motyvuotų 50 proc. šalies gyventojų

„INVL Asset Management“ užsakymu „Spinter tyrimų“ 2018 m. vasarį atliktas reprezentatyvus Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas atskleidė, kad net 50 proc. Lietuvos gyventojų motyvuotų darbdavio mokamos įmokos į trečios pakopos pensijų fondą. Tokią papildomą naudą labiausiai vertintų daugiausiai uždirbantys ir aukščiausią išsilavinimą turintys respondentai.

„Apklausos rezultatai parodė, kad Lietuvos gyventojai ima vertinti ilgalaikes darbdavio motyvavimo priemones. Net pusė respondentų norėtų, kad darbdavys mokėtų jiems įmokas į trečios pakopos pensijų fondą ir supranta, kad ši priemonė yra naudinga jų ateičiai, kuomet reikės baigti darbo karjerą. Taigi, darbdaviams tai gali tapti geru sprendimu didinant esamų darbuotojų lojalumą bei siekiant pritraukti naujų“, - sakė dr. D. Kolmatsui.

Pasak „Danske Bank“ atstovės ryšiams su visuomene V. Bičkutės, darbdavio įmokos į pensijų fondus yra labiausiai vertinamos tų darbuotojų, kurie jau ir patys kaupia savo pensijai.

„Danske Bank“ Lietuvoje kolektyvas jaunas – darbuotojų amžiaus vidurkis siekia 30 metų. Pastebime, kad tik dalis jaunų žmonių teikia prioritetą pensijų kaupimui. Jaunas amžius lemia, kad pensija atrodo gana tolima ateitis, todėl jie dažniau koncentruojasi į artimesnius planus: nuosavo būsto įsigijimą, vaikų išsilavinimą, keliones ir panašiai. Vis dėlto tie, kurie pensiją nusprendžia kaupti jau dabar, šią naudą ir galimybę ypatingai vertina – tai reikšminga darbdavio investicija į darbuotojo ateitį“, - pastebi V. Bičkutė.

Dažniau pensijas darbuotojams kaupia užsienio kapitalo įmonės

Dr. D. Kolmatsui teigimu, aštrėjantis darbo rinkos spaudimas bei demografinė situacija šalyje skatina ieškoti naujų būdų pritraukiant darbuotojus ne tik į aukščiausias pozicijas. Kai kurios įmonės jau atrado darbdavio įmokas darbuotojams į pensijų fondus kaip abiem pusėms naudingą motyvavimo priemonę.

„Dalis įmonių Lietuvoje jau kaupia savo darbuotojams pagal motyvacines programas trečiojoje pensijų fondų pakopoje. Iki šiol didesnis darbuotojų įtraukimo į pensijų kaupimo programas mastas buvo pastebimas užsienio kapitalo įmonėse. Vis dėlto mažėjantis nedarbas bei emigracija jau ir vietos kapitalo įmones gali paskatinti rinktis šią motyvavimo priemonę“, - situaciją apibendrina dr. D. Kolmatsui.

Įdomūs faktai

 • Trečios pakopos pensijų fonduose kaupti gali visi šalies gyventojai, nepriklausomai nuo to, ar jie kaupia antroje pakopoje, ar turi draudžiamųjų pajamų. Įmokas į šiuos fondus gali pervesti ir pats gyventojas, ir jo artimieji, ir draugai, ir darbdavys.
 • Nei trečios pakopos fondų, nei bendrovių, kuriose gali kaupti gyventojas, skaičius neribojamas.
 • Sprendimus dėl įmokų į trečios pakopos fondus dydžio, dažnumo, periodiškumo, pasirinktų fondų skaičiaus priima pats gyventojas.
 • Vidutinė „Sodros“ senatvės pensija paskutinį 2017 m. ketvirtį turint būtinąjį stažą siekė 302 eurus. Tuo tarpu pensijoje rekomenduojama turėti bent 80 proc. ligtolinių pajamų – į jas pretenduoti leidžia kaupimas pensijų fonduose.
 • Norint pensijoje priartėti prie 80 proc. ligtolinių pajamų rekomenduojama kaupti ne tik antros, bet ir trečios pakopos pensijų fonduose, o įmokoms į trečios pakopos pensijų fondus skirti apie dešimtadalį pajamų.
 • „INVL Asset Management“ suteikia galimybę kaupti penkiuose trečios pakopos pensijų fonduose. Juos rekomenduojama rinktis pagal amžių ir toleruojamą riziką – sulaukus vyresnio amžiaus, mažinti riziką, taip pat įvertinti pensijų fondų rezultatus, taikomus mokesčius.
 • infogr.am::infogram_0_bfb315ed-6e89-4e16-af47-313a210e3a60

  Plačiau apie „INVL Asset Management“ siūlomas galimybes kaupti darbuotojų pensijai skaitykite čia: http://invl.com/verslui.

  Rašyti komentarą

  Rašyti komentarą

  Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

  Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:  Svarbiausios dienos naujienos trumpai:   
  Darbuotojai pasirinko brangų viešbutį, įmonei teko apmokėti Premium

  Darbuotojai komandiruotės metu išsinuomavo prabangesnį viešbutį ir teismas priteisė darbdaviui apmokėti...

  Finansai
  06:00
  Kur gyvena daugiausiai pasaulio milijardierių

  Tiek daug milijardierių dar niekada nebuvo – naujas tyrimas suskaičiavo, kad pernai pasaulyje buvo 2.754...

  Vadyba
  2018.05.16
  BDAR: kokių teisių suteikia darbuotojams  Premium

  Kada darbdavys gali stebėti, ką samdiniai veikia darbo kompiuteryje, kada jis gali skelbti kolegų gimtadienio...

  Vadyba
  2018.05.16
  „Danske Bank“ darbuotojams motyvuoti pasitelkė ir įmokas į pensijų fondus Rėmėjo turinys 7

  Pastaruoju metu pasigirstant kalbų apie specialistų trūkumą, šalies įmonės darbuotojams skatinti ieško ir...

  Vadyba
  2018.05.16
  „Barclays“ pradėjo darbuotojų atleidimą 19

  Jungtinės Karalystės bankas „Barclays“ trečiadienį pradėjo dalies savo technologijų centro darbuotojų...

  Technologijos
  2018.05.16
  „Geidžiamiausias darbdavys 2018“: TOP10 mažųjų darbdavių 2

  „Verslo žinios“ skelbia dešimt mažųjų darbdavių, kurie užėmė aukščiausią vietą reitinge „Geidžiamiausias...

  Vadyba
  2018.05.16
  „Gap“ atsiprašė dėl marškinėlių su neteisingu Kinijos žemėlapiu

  Didžiausia Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prekybos drabužiais bendrovė „Gap“ viešai atsiprašė ir iš...

  Vadyba
  2018.05.15
  Trišalėje taryboje MMA siūloma didinti iki 420 Eur 16

  Minimalią mėnesio algą (MMA) nuo kitų metų siūloma padidinti 20 Eur – iki 420 Eur. Tačiau sprendimą Trišalėje...

  Vadyba
  2018.05.15
  Užsienio investicijos skatina pasitempti: „Mars Lietuva“, „Adform Lithuania“ patirtis Premium 4

  Užsienio šalių bendrovių investicijos aktyviai stimuliuoja Lietuvos ekonomikos kraujotaką. Praktika rodo, kad...

  Vadyba
  2018.05.15
  Verslo naujokų patirtis: kaip įmonei sulaukti pirmojo gimtadienio Premium

  Per metus ilgiau nei iki pirmojo gimtadienio išgyvenusių įmonių padaugėjo 3%, iki 63%, kai dar prieš kelerius...

  Vadyba
  2018.05.14
  M. Dargužaitė turi naują darbą 24

  Milda Dargužaitė, buvusi Lietuvos Vyriausybės kanclerė, tapo NT Šiaurės ir Baltijos šalyse valdymo įmonės...

  Vadyba
  2018.05.14
  Mitą, kad dirbti gamybinėje įmonėje neįdomu, griauna SBA jaunimo konferencija Rėmėjo turinys

  Šiandien darbas gamyboje labiau susijęs su programavimu ir technologijomis, nei su plaktukais ar grąžtais,...

  Vadyba
  2018.05.14
  Ko reikia, kad vadovas vestų komandą į sėkmę

  Keičiantis verslo aplinkai, į kasdienybę vis labiau skverbiantis skaitmenizacijai, neišvengiamai kinta ir...

  Vadyba
  2018.05.13
  Vadovams taikoma atsakomybė ir už konkurencijos taisyklių pažeidimus

  Šių metų balandį Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) priėmė net du sprendimus, kuriais pirmą...

  Vadyba
  2018.05.13
  „Bridgewater“ milijardierius R. Dalio: aš esu linkęs daryti klaidų 2

  Apribotos rizikos fondo valdytojas kalba apie augančią pajamų nelygybę ir kodėl 2018-aisiais politika yra...

  Laisvalaikis
  2018.05.13
  Kaip atsirado ir ką reiškia „Amazon“ pavadinimas 3

  Kaip pavadinti įmonę, kad pavadinimas įstrigtų atmintin, bet ir neklaidintų klientų. Tokią dilemą prieš kelis...

  Vadyba
  2018.05.13
  Kur ir ką eksportuoja Lietuvos įmonės 8

  Nors Lietuvos eksporto apimtis kasmet auga, specialistų nuomone, dar yra daug neišnaudoto potencialo.

  Vadyba
  2018.05.12
  Kostiumo valymo kainų reitingas: įtrauktas ir Vilnius 5

  Daugiausia už sausą kostiumo valymą tenka sumokėti Oslo (Norvegija) gyventojams. Pigiausiai šia paslauga...

  Vadyba
  2018.05.12
  Po 13 metų A. Černiauskas palieka profesinių sąjungų konfederaciją 11

  Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) naująja vadove suvažiavime penktadienį ketveriems metams...

  Vadyba
  2018.05.11
  „Barclays“ vadovas gavo šimtatūkstantinę baudą

  Jungtinės Karalystės (JK) banko „Barclays“ vadovas Jesas Staley nubaustas 642.430 GBP (730.000 Eur) bauda už...

  Vadyba
  2018.05.11

  Verslo žinių pasiūlymai

  Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
  Sutinku Plačiau