Jaunimas pristato, koks jų verslas bus rytoj

Kaune vyksta tarptautinė mokomųjų bendrovių mugė Inovatyvus verslas 2018, kurioje savo jau sukurtą verslą pristato 45 moksleivių komandos iš 10 Europos šalių.
Junior Achievement programos visame pasaulyje jaunimui leidžia dar mokykloje paragauti verslininko duonos, o ši mugė didžiausias tarptautinis jaunimo verslumo renginys Lietuvoje.
Lietuvoje dabar pats geriausias metas kurti inovacijas ir startuolius, nes jų svarba tiki ir juos naujoves kurti skatina šalies valdžia bei didžiausi bankai. Šiuo metu tam sudarytos tinkamos sąlygos, sako Andrius Bolšaitis, SEB Inovacijų centro vadovas.
Įvairios naujos technologijos ir tendencijos, tokios kaip 3D spausdintuvai, debesų kompiuterija, atviras kodas ir mokymosi resursai atveria didžiules galimybes kurti inovacijas. Anot p. Bolšaičio, dabar beveik viską galima sukurti kompiuteriu, tik reikia žengti pirmąjį žingsnį ir bandyti.
Išnaudoja technologijas
Verslių moksleivių raginti net nereikia jie jau yra ne tik sukūrę produktų, bet juos ir pardavinėja. Pavyzdžiui, Robertas Kazbaras, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos moksleivis, sukūrė išmanų raktų pakabuką.
Pradėjom domėtis, kaip būtų galima lengviau atrasti raktus. Išsiaiškinome, kad yra mikroschema, kurią Bluetooth ryšiu galima susieti su telefonu. Prie mikroschemos reikėjo pritaisyti garsiakalbį ir tuomet garsinis signalas gali būti aktyvuojamas, savo komandos idėją pristato moksleivis.
Toks pakabukas kainuoja 7 Eur. Šiauliškiai svarsto, kaip į pakabuką įdiegti GPS, kad raktus būtų galima rasti bet kokioje vietoje.
Simona Ramoškaitė, Kauno Veršvų gimnazijos startuolio 31 diena atstovė, pasinaudojusi QR kodų technologija, sukūrė produktą, padedantį žingsnis po žingsnio pasiruošti lietuvių kalbos ir istorijos egzaminams.
Manome, kad kalendorius aktualus dešimtokams ir vyresniems, nes jau dešimtoje klasėje pradedama ruoštis egzaminams. Tačiau kai kurie pirkėjai kalendorius įsigyja ir gerokai jaunesniems vaikams kad jie daugiau sužinotų apie Lietuvos autorius, sako dvyliktokė.
Jos teigimu, egzistuoja dešimtys programėlių, galinčių nuskaityti ir iššifruoti QR kodus, o kai kuriuose telefonuose ši funkcija įdiegiama gamykloje. Įvertinus, kad dauguma moksleivių šiandien naudojasi išmaniaisiais telefonais, tokia technologija komandai pasirodė priimtina.
Mykolas Bartkus, Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos atstovas, sukūrė programėlę, padedančią gauti ir pasiūlyti pagalbą bet kurioje miesto vietoje. Jo teigimu, programėlė vis dar intensyviai kuriama, nes komandai nesinori išleisti produkto, kuris būtų nesaugus vartotojams.
Mums tenka dažnai konsultuotis tam, kad turėtume kokybišką produktą, šiai mūsų programėlei reikia gudrių smegenų bei kompiuterio, sako gimnazistas.
Besiruošiant mugei, 200 jaunuolių savo verslo kūrybiškumą parodė kurdami vaizdo pristatymus, kuriuos vertino KTU rinkodaros ekspertų komisija ir atrinko TOP 10-uką.
Už labiausiai patikusią jaunųjų kūrėjų reklamą galite balsuoti čia.
Mugė Inovatyvus verslas 2018 vyksta šiandien Kauno prekybos centre Mega.
Komandos varžosi dėl 20-ies įmonių įsteigtų nominacijų. Trys geriausi startuoliai laimės piniginius prizus 200, 300 ir 500 Eur.
FOTOGALERIJA Mokinių verslų mugė Vyriausybėje (29 nuotr.)
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Vadyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti