Pasiūlė verslininkams realią vertę

Publikuota: 2018-03-08

Vasario 28 d. mokymų ir konferencijų rinkoje atsirado stiprus žaidėjas. Žadėję konferencijos dalyviams suteikti konkrečių praktinių įrankių ir galimybę užmegzti naudingų kontaktų, konferencijos „Business Tools 2018“ organizatoriai savo pažadą įvykdė ir patvirtino, kad verslininkams iš tiesų reikia apčiuopiamos praktinės naudos.

VersloKursai.lt vadovas ir konferencijos organizatorius Augutis Kučinskas teigia, kad viena iš priežasčių, kodėl pavyko įgyvendinti kitokios konferencijos idėją – pranešėjai. „Mes rinkomės ne  sėkmingų įmonių vadovus, o profesionalius lektorius konsultantus. Visų pirma, dauguma jų ne tik konsultuoja, bet valdo savo verslus, antra – kasdien konsultuodami skirtingas įmones jie yra sukaupę labai daug ir įvairios patirties, išbandę daugybę skirtingų variantų, todėl gali pasidalinti realiai veikiančiais įrankiais. Ir trečia – mums buvo svarbus ne tik turinys, bet ir forma. Profesionalūs lektoriai nuolat veda mokymus, skaito pranešimus, todėl kalbėti keliems šimtams konferencijos dalyvių jiems nėra iššūkis. Norėjome, kad pranešimų klausyti būtų įdomu. Dalyvių atsiliepimai rodo, kad taip ir buvo.“

Konferencijos pranešimų temos buvo sudėliotos taip, kad atskleistų tam tikrą įmonės gyvavimo ciklą nuo įmonės procesų sudėliojimo, darbuotojų atrankos ir įgalinimo iki naujų produktų kūrimo ir efektyvumo didinimo. Tarp atskirų pranešimų renginio vedėjas pasakojo istorijas, kurios, kaip paaiškėjo vėliau, buvo skirtos ne tik pristatyti pranešimus, bet praktiškai parodyti, kaip veikia storytellingo metodas. Apie storytellingą konferencijoje kalbėjęs Sakalas Uždavinys sako, kad istorijų žmonės klausosi mieliau nei sausų faktų, be to, jas kur kas lengviau įsimena. Tai visiškai kitoks informacijos pateikimo būdas, kuris leidžia lengviau parduoti savo prekes ar paslaugas, motyvuoti darbuotojus, formuoti darbdavio įvaizdį ar inicijuoti pokyčius.

Konferenciją pradėjęs Nerius Jasinavičius kalbėjo apie tai, kad vos susikūrusi kiekviena įmonė gana sparčiai auga, tačiau kažkuriuo metu šis augimas sustoja. Pagrindinis apribojimas, dėl kurio tai nutinka – vadovo dėmesys. Vadovas turi rūpintis tiek įmonės stabilumu, tiek augimu. Tam tikru metu abiem šiems klausimams spręsti vadovo dėmesio tiesiog nebepakanka. Tada ir atsiranda dilema, ko nedaryti. Verslo sistematizavimo ekspertas p. Jasinavičius teigia, kad dauguma vadovų stokoja laiko, nes greta vadovo pareigų nuolat dirba specialisto darbą, kurio  niekaip negali paleisti. Dėl šios priežasties pirmasis žingsnis – kasdien skirti laiko įmonės strategijos dėliojimui. „Tai turi vykti ne kažkada, o šiandien, kasdien. Vadovas turi užsiimti ilgalaikio įmonės konkurencinio pranašumo kūrimu“, – sako p. Jasinavičius, kuris savo pranešimo metu paskatino susirinkusius vadovus įtraukti įmonės strategijos klausimą į savo rytdienos dienotvarkę.

„Primum Esse“ konsultantė Rūta Gudmonaitė, konferencijoje kalbėjo apie darbuotojų įgalinimą. Atlikę neilgą pranešėjos paruoštą testą,  konferencijos dalyviai galėjo įsivertinti, ar jų įmonės darbuotojai gali ir nori dirbti gerai. Darbuotojus įgalinti p. Gudmonaitė siūlo keliais skirtingais būdais: pasiūlant jiems kūrybiškai pateiktų tikslų / uždavinių / projektų, į mokymus ar darbuotojų atranką įtraukiant labiausiai patyrusius darbuotojus, suteikiant sąlygas darbuotojams išsakyti, ką jie mano apie savo vadovo darbą ir pan. „Neužtenka santykių pradžioje pasakyti „Aš tave myliu, o jei kas pasikeis – pranešiu“, – sako p. Gudmonaitė. Ji teigia, kad vadovas nuolat turėtų stebėti, kaip darbuotojams sekasi įgyvendinti tikslus, o pasiektus rezultatus aptarti dažniau nei kartą per metus.

„TMD Partners“ konsultantė, asmeninio pardavimo ekspertė Donata Varnelienė, reaguodama į kolegų pranešimus, užsiminė, kad jeigu jai reikėtų įdarbinti pardavėją, ji rinktųsi tokį, kuris myli pinigus ir klientus. Tik toks pardavėjas galės klientu pasirūpinti iki galo. Savo pranešime p. Varnelienė kalbėjo apie papildomą pardavimą kaip visapusį kliento problemų sprendimą. Kuo daugiau klientas perka iš vienų rankų, tuo didesnį pasitenkinimą jis jaučia. Tačiau pasitaiko atvejų, kai papildomas pardavimas sumažina kliento pasitikėjimą. Kada taip nutinka? Tais atvejais, kai papildomai parduodama prekė, kuri iš tiesų turėtų įeiti į pagrindinį paketą. Pardavimo specialistė pabrėžė, kad papildomas pardavimas gali vykti tik tuomet, kai jau yra įvykęs pagrindinis pardavimas. Pirkėjas turi gauti laiko įvertinti prekę ar paslaugą. Pranešėjos teigimu, paprastai papildomo pardavimo suma neturėtų viršyti 25 proc. pagrindinio pardavimo vertės.

Kainodaros ekspertė Indrė Radavičienė, kalbėdama apie teisingos kainos nustatymą, įvardijo, kad daugiau nei 80 proc. įmonių kainą nustato atsižvelgdamos į savikainą, tačiau toks kainų nustatymo modelis nėra pats tinkamiausias. Konkurencingoje rinkoje jis neleidžia maksimizuoti pelno. Dėl šios priežasties, įvardinusi keletą patrauklesnių kainos nustatymo metodų, p. Radavičienė konferencijos „Business Tools 2018“ dalyviams papasakojo apie savo pačios sukurtą kainos nustatymo mechanizmą, paremtą kainos žemėlapio metodika. Šį įrankį pranešėja dovanojo kiekvienam konferencijos dalyviui.

Ekonomikos mokslų daktaras ir rinkodaros ekspertas Donatas Jonikas savo pranešimo metu su konferencijos dalyviais pasidalino rinkodaros plano ant vieno lapo šablonu. Pranešėjo teigimu, daugeliu atvejų planuodamos reklamos kampanijas įmonės neturi laiko „ilgai žaisti“ su keliasdešimties lapų planais. Pranešėjo pasiūlytas plano šablonas leidžia esminę informaciją turėti prieš akis ir orientuotis į pagrindinį tikslą, kurį p. Jonikas rekomenduoja apsibrėžti naudojant SMART metodiką.

Konferencijos „Business Tools 2018“ pranešimų sesiją užbaigė produktyvumo ekspertas Mindaugas Grajauskas. Savo pranešimo metu pasakodamas asmeninę istoriją, p. Grajauskas pristatė net tris labai paprastus ir konkrečius metodus. Vėliau dauguma dalyvių minėjo, kad pirmas dalykas, kurį padarys jau kitą dieną – susidarys „Ko nedaryti“ sąrašus. Gali skambėti keistai ar juokingai, tačiau p. Grajauskas teigia, kad vienam „taip“ turi būti ištarta daugybė „ne“. Taigi, kad nudirbtume svarbius ir vertę kuriančius darbus, turime atsisakyti malonių, bet nevertingų veiklų. Pranešėjas sako, kad palengvėjimas atsiranda tuomet, kai supranti, kad nereikia padaryti visko. Be to, sąrašas „Ko nedaryti“ padeda išvengti laiką „vagiančių“ veiklų.

Antrąją konferencijos dalį – kontaktų vakarą – atidarė organizacijos BNI Lietuva direktorius Nerijus Lungys. Ryšių plėtros ekspertas pasidalino keliais reikšmingais patarimais, padedančiais užmegzti kontaktą. Vienas jų – 12 x 12 x 12 taisyklė. Ji skatina atkreipti dėmesį į tai, kaip atrodote iš 12 metrų (apranga, kūno kalba), kaip atrodote iš 12 centimetrų (šukuosena, manikiūras, veido išraiška, burnos kvapas) ir kokie pirmieji 12 jūsų žodžių (nuobodūs ar prikaustantys dėmesį). Šiuos p. Lungio patarimus konferencijos „Business Tools 2018“ dalyviai galėjo pritaikyti iškart po pranešimo organizuoto kontaktų vakaro metu, kuriame iš anksto užsiregistravę dalyviai gavo išskirtines sąlygas viešai pristatyti savo įmonę. Šios konferencijos kontekste kontaktų vakaras tapo neformalia erdve bendrauti ir megzti ryšius. Dalyviai ieškojo ne tik klientų, bet ir partnerių, buvo paruošę įvairių bendradarbiavimo idėjų. Organizatorių teigimu, po konferencijos dalyviai džiaugėsi užmezgę vertingų kontaktų.

Konferencijos „Business Tools 2018“ organizatorius p. Kučinskas sako, kad šiai konferencijai kėlė didelius reikalavimus, ir nors ne viskas buvo tobula, tačiau džiugu, jog konferencija atitiko ne tik organizatorių, bet ir dalyvių lūkesčius. Negalėjusiems dalyvauti, p. Kučinskas turi džiugią žinią – visai netrukus konferencijos „Business Tools 2018“ vaizdo įrašą bus galima rasti VersloKursai.lt video mokymų platformoje, o visą pavasarį vyks tęstiniai konferencijos lektorių mokymai, kuriuose itin daug dėmesio bus skiriama praktiniams įgūdžiams ir konkrečių atvejų analizei. 

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
TOP20 didžiausių Lietuvos darbdavių atlyginimai lapkritį 3

Naujausi „Sodros“ duomenys leidžia pažiūrėti, kokie atlyginimai lapkritį vyravo tarp daugiausia darbuotojų...

Vadyba
2018.12.31
Pranešėjai apie įstatymų pažeidimus turės apsaugos garantijas 1

Nuo 2019 m. sausio 1 d. Lietuvoje įsigalioja naujas teisės aktas – Pranešėjų apsaugos įstatymas. Jis numatys...

Verslo aplinka
2018.12.29
Geidžiamiausių darbdavių atlyginimai lapkritį 26

Nauji „Sodros“ duomenys leidžia pažiūrėti, kokie atlyginimai vyravo tarp bendrovių, kurios šiemet pateko į...

Vadyba
2018.12.29
10 svarbiausių vadovų pasikeitimų šalies įmonėse 12

Vadovų kaita šįmet buvo aktuali ne tik verslui, bet ir valstybės valdomoms įmonėms.

Vadyba
2018.12.29
Parlamentarų padėjėjų algos „į rankas“ augs daugiau kaip šimtu eurų 4

Seimo valdybai gruodžio viduryje priėmus sprendimą didinti parlamentarų padėjėjų-sekretorių pareiginių algų...

Vadyba
2018.12.28
Įmonės vertybės: nuo „katės maiše“ iki metų darbuotojo Rėmėjo turinys

Metų pabaiga signalizuoja ne vien apie visų laukiamas šventes, bet ir įmonių metinius vakarėlius. O tokiuose...

Inovatyvus verslas
2018.12.28
Patvirtinta nauja ESO valdyba 3

AB Energijos skirstymo operatorius (ESO) nepasibaigus praėjusios valdybos narių kadencijai išsirinko naują...

Vadyba
2018.12.27
Seniai regėta atleidimų gausa – viešojo sektoriaus pokyčių rezultatas Premium 6

Tokių didelių grupinių atleidimų skaičių kaip šiemet nebuvo regėti nuo 2010-ųjų. Tarptautinėms rinkoms...

Vadyba
2018.12.27
„Panoramai“ dešimt metų – penkios išmoktos pamokos Rėmėjo turinys 4

Dešimt metų prekybos versle – daug. Per tokį laikotarpį gali pasikeisti klientų poreikiai, prekybos kanalai,...

Didžiausia algų mediana Lietuvoje lapkritį – virš 10.000 Eur

Nauji „Sodros“ duomenys parodo, kuriose įmonėse vyravo didžiausios atlyginimų medianos lapkritį.

Vadyba
2018.12.27
„Uberizaciją“ pritaikė verslo konsultantų paslaugoms Premium

Kai Robas Biedermanas ir Patas Petitti 2013 m. pradėjo studijas Harvardo verslo mokykloje, visiems studentams...

Vadyba
2018.12.27
Darbo santykių lankstumas - Lietuvos proveržis ir lyderiaujančių valstybių pamokos 17

Praėjusiais metais įsigalioję Darbo kodekso pakeitimai pateisino lūkesčius – darbo santykių reguliavimas...

Verslo aplinka
2018.12.26
Darbuotojai nori tik dviejų dalykų 11

Darbdaviai nenuilsdami mėgina išsiaiškinti, ko iš tiesų nori darbuotojai. Pasirodo, kad atsakymas yra labai...

Vadyba
2018.12.25
Vyriausybės vicekancleris: mokytojų algos turi augti labiau nei vidutinis atlyginimas 1

Vyriausybės vicekancleris Deividas Matulionis sako, kad mokytojų atlyginimai turi augti labiau nei vidutinis...

Vadyba
2018.12.21
A. Navicko vadovaujama profsąjunga sustabdo streiką 6

Andriaus Navicko vadovaujama profsąjunga nuo penktadienio oficialiai sustabdo daugiau nei mėnesį trukusį...

Vadyba
2018.12.21
Darbas per šventes: teisės ir apmokėjimas 4

Jei darbuotojas turi teisę rinktis dirbti šventinę dieną, būtina turėti jo raštišką sutikimą, o už darbą...

Finansai
2018.12.20
Lietuvos oro uostų valdybą papildė nauja narė 4

Valstybės valdomos įmonės Lietuvos oro uostai (LOU) 5 narių valdybą papildė nauja narė Justina Bučinskaitė.

Vadyba
2018.12.19
Ministras: po streiko mokiniams teks vytis programą, tai reiškia kompensacijas mokytojams 2

Laikinai Švietimo ir mokslo ministerijai vadovaujantis susisiekimo ministras Rokas Masiulis sako, kad...

Verslo aplinka
2018.12.19
Grupiniai atleidimai: kaip atsisveikinti gražiuoju ir be teismų Premium

Grupės darbuotojų atleidimas – nemaloni, bet kartais versle neišvengiama procedūra. Kita vertus, tinkamai...

Vadyba
2018.12.19
Vyriausybėje apdovanoti nusipelnę lyderiai antrepreneriai Rėmėjo turinys 2

Penktadienį LR Vyriausybėje vykusioje Kalėdinėje mokinių bendrovių, startuolių mugėje, kurioje 196 mokiniai...

Vadyba
2018.12.19

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau