Pasiūlė verslininkams realią vertę

Publikuota: 2018-03-08

Vasario 28 d. mokymų ir konferencijų rinkoje atsirado stiprus žaidėjas. Žadėję konferencijos dalyviams suteikti konkrečių praktinių įrankių ir galimybę užmegzti naudingų kontaktų, konferencijos „Business Tools 2018“ organizatoriai savo pažadą įvykdė ir patvirtino, kad verslininkams iš tiesų reikia apčiuopiamos praktinės naudos.

VersloKursai.lt vadovas ir konferencijos organizatorius Augutis Kučinskas teigia, kad viena iš priežasčių, kodėl pavyko įgyvendinti kitokios konferencijos idėją – pranešėjai. „Mes rinkomės ne  sėkmingų įmonių vadovus, o profesionalius lektorius konsultantus. Visų pirma, dauguma jų ne tik konsultuoja, bet valdo savo verslus, antra – kasdien konsultuodami skirtingas įmones jie yra sukaupę labai daug ir įvairios patirties, išbandę daugybę skirtingų variantų, todėl gali pasidalinti realiai veikiančiais įrankiais. Ir trečia – mums buvo svarbus ne tik turinys, bet ir forma. Profesionalūs lektoriai nuolat veda mokymus, skaito pranešimus, todėl kalbėti keliems šimtams konferencijos dalyvių jiems nėra iššūkis. Norėjome, kad pranešimų klausyti būtų įdomu. Dalyvių atsiliepimai rodo, kad taip ir buvo.“

Konferencijos pranešimų temos buvo sudėliotos taip, kad atskleistų tam tikrą įmonės gyvavimo ciklą nuo įmonės procesų sudėliojimo, darbuotojų atrankos ir įgalinimo iki naujų produktų kūrimo ir efektyvumo didinimo. Tarp atskirų pranešimų renginio vedėjas pasakojo istorijas, kurios, kaip paaiškėjo vėliau, buvo skirtos ne tik pristatyti pranešimus, bet praktiškai parodyti, kaip veikia storytellingo metodas. Apie storytellingą konferencijoje kalbėjęs Sakalas Uždavinys sako, kad istorijų žmonės klausosi mieliau nei sausų faktų, be to, jas kur kas lengviau įsimena. Tai visiškai kitoks informacijos pateikimo būdas, kuris leidžia lengviau parduoti savo prekes ar paslaugas, motyvuoti darbuotojus, formuoti darbdavio įvaizdį ar inicijuoti pokyčius.

Konferenciją pradėjęs Nerius Jasinavičius kalbėjo apie tai, kad vos susikūrusi kiekviena įmonė gana sparčiai auga, tačiau kažkuriuo metu šis augimas sustoja. Pagrindinis apribojimas, dėl kurio tai nutinka – vadovo dėmesys. Vadovas turi rūpintis tiek įmonės stabilumu, tiek augimu. Tam tikru metu abiem šiems klausimams spręsti vadovo dėmesio tiesiog nebepakanka. Tada ir atsiranda dilema, ko nedaryti. Verslo sistematizavimo ekspertas p. Jasinavičius teigia, kad dauguma vadovų stokoja laiko, nes greta vadovo pareigų nuolat dirba specialisto darbą, kurio  niekaip negali paleisti. Dėl šios priežasties pirmasis žingsnis – kasdien skirti laiko įmonės strategijos dėliojimui. „Tai turi vykti ne kažkada, o šiandien, kasdien. Vadovas turi užsiimti ilgalaikio įmonės konkurencinio pranašumo kūrimu“, – sako p. Jasinavičius, kuris savo pranešimo metu paskatino susirinkusius vadovus įtraukti įmonės strategijos klausimą į savo rytdienos dienotvarkę.

„Primum Esse“ konsultantė Rūta Gudmonaitė, konferencijoje kalbėjo apie darbuotojų įgalinimą. Atlikę neilgą pranešėjos paruoštą testą,  konferencijos dalyviai galėjo įsivertinti, ar jų įmonės darbuotojai gali ir nori dirbti gerai. Darbuotojus įgalinti p. Gudmonaitė siūlo keliais skirtingais būdais: pasiūlant jiems kūrybiškai pateiktų tikslų / uždavinių / projektų, į mokymus ar darbuotojų atranką įtraukiant labiausiai patyrusius darbuotojus, suteikiant sąlygas darbuotojams išsakyti, ką jie mano apie savo vadovo darbą ir pan. „Neužtenka santykių pradžioje pasakyti „Aš tave myliu, o jei kas pasikeis – pranešiu“, – sako p. Gudmonaitė. Ji teigia, kad vadovas nuolat turėtų stebėti, kaip darbuotojams sekasi įgyvendinti tikslus, o pasiektus rezultatus aptarti dažniau nei kartą per metus.

„TMD Partners“ konsultantė, asmeninio pardavimo ekspertė Donata Varnelienė, reaguodama į kolegų pranešimus, užsiminė, kad jeigu jai reikėtų įdarbinti pardavėją, ji rinktųsi tokį, kuris myli pinigus ir klientus. Tik toks pardavėjas galės klientu pasirūpinti iki galo. Savo pranešime p. Varnelienė kalbėjo apie papildomą pardavimą kaip visapusį kliento problemų sprendimą. Kuo daugiau klientas perka iš vienų rankų, tuo didesnį pasitenkinimą jis jaučia. Tačiau pasitaiko atvejų, kai papildomas pardavimas sumažina kliento pasitikėjimą. Kada taip nutinka? Tais atvejais, kai papildomai parduodama prekė, kuri iš tiesų turėtų įeiti į pagrindinį paketą. Pardavimo specialistė pabrėžė, kad papildomas pardavimas gali vykti tik tuomet, kai jau yra įvykęs pagrindinis pardavimas. Pirkėjas turi gauti laiko įvertinti prekę ar paslaugą. Pranešėjos teigimu, paprastai papildomo pardavimo suma neturėtų viršyti 25 proc. pagrindinio pardavimo vertės.

Kainodaros ekspertė Indrė Radavičienė, kalbėdama apie teisingos kainos nustatymą, įvardijo, kad daugiau nei 80 proc. įmonių kainą nustato atsižvelgdamos į savikainą, tačiau toks kainų nustatymo modelis nėra pats tinkamiausias. Konkurencingoje rinkoje jis neleidžia maksimizuoti pelno. Dėl šios priežasties, įvardinusi keletą patrauklesnių kainos nustatymo metodų, p. Radavičienė konferencijos „Business Tools 2018“ dalyviams papasakojo apie savo pačios sukurtą kainos nustatymo mechanizmą, paremtą kainos žemėlapio metodika. Šį įrankį pranešėja dovanojo kiekvienam konferencijos dalyviui.

Ekonomikos mokslų daktaras ir rinkodaros ekspertas Donatas Jonikas savo pranešimo metu su konferencijos dalyviais pasidalino rinkodaros plano ant vieno lapo šablonu. Pranešėjo teigimu, daugeliu atvejų planuodamos reklamos kampanijas įmonės neturi laiko „ilgai žaisti“ su keliasdešimties lapų planais. Pranešėjo pasiūlytas plano šablonas leidžia esminę informaciją turėti prieš akis ir orientuotis į pagrindinį tikslą, kurį p. Jonikas rekomenduoja apsibrėžti naudojant SMART metodiką.

Konferencijos „Business Tools 2018“ pranešimų sesiją užbaigė produktyvumo ekspertas Mindaugas Grajauskas. Savo pranešimo metu pasakodamas asmeninę istoriją, p. Grajauskas pristatė net tris labai paprastus ir konkrečius metodus. Vėliau dauguma dalyvių minėjo, kad pirmas dalykas, kurį padarys jau kitą dieną – susidarys „Ko nedaryti“ sąrašus. Gali skambėti keistai ar juokingai, tačiau p. Grajauskas teigia, kad vienam „taip“ turi būti ištarta daugybė „ne“. Taigi, kad nudirbtume svarbius ir vertę kuriančius darbus, turime atsisakyti malonių, bet nevertingų veiklų. Pranešėjas sako, kad palengvėjimas atsiranda tuomet, kai supranti, kad nereikia padaryti visko. Be to, sąrašas „Ko nedaryti“ padeda išvengti laiką „vagiančių“ veiklų.

Antrąją konferencijos dalį – kontaktų vakarą – atidarė organizacijos BNI Lietuva direktorius Nerijus Lungys. Ryšių plėtros ekspertas pasidalino keliais reikšmingais patarimais, padedančiais užmegzti kontaktą. Vienas jų – 12 x 12 x 12 taisyklė. Ji skatina atkreipti dėmesį į tai, kaip atrodote iš 12 metrų (apranga, kūno kalba), kaip atrodote iš 12 centimetrų (šukuosena, manikiūras, veido išraiška, burnos kvapas) ir kokie pirmieji 12 jūsų žodžių (nuobodūs ar prikaustantys dėmesį). Šiuos p. Lungio patarimus konferencijos „Business Tools 2018“ dalyviai galėjo pritaikyti iškart po pranešimo organizuoto kontaktų vakaro metu, kuriame iš anksto užsiregistravę dalyviai gavo išskirtines sąlygas viešai pristatyti savo įmonę. Šios konferencijos kontekste kontaktų vakaras tapo neformalia erdve bendrauti ir megzti ryšius. Dalyviai ieškojo ne tik klientų, bet ir partnerių, buvo paruošę įvairių bendradarbiavimo idėjų. Organizatorių teigimu, po konferencijos dalyviai džiaugėsi užmezgę vertingų kontaktų.

Konferencijos „Business Tools 2018“ organizatorius p. Kučinskas sako, kad šiai konferencijai kėlė didelius reikalavimus, ir nors ne viskas buvo tobula, tačiau džiugu, jog konferencija atitiko ne tik organizatorių, bet ir dalyvių lūkesčius. Negalėjusiems dalyvauti, p. Kučinskas turi džiugią žinią – visai netrukus konferencijos „Business Tools 2018“ vaizdo įrašą bus galima rasti VersloKursai.lt video mokymų platformoje, o visą pavasarį vyks tęstiniai konferencijos lektorių mokymai, kuriuose itin daug dėmesio bus skiriama praktiniams įgūdžiams ir konkrečių atvejų analizei. 

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Danske Bank“ neapsikentė – atleido vadovą anksčiau nei planavo

Nors buvo planuota, kad pinigų plovimo skandale skęstančio banko „Danske Bank“ vadovas Thomas Borgenas liks...

Vadyba
15:50
Kiek prisiteisti iš vadovo, neteisėtai atleidusio darbuotoją? Rėmėjo turinys

Pastaruoju metu bendrovių vadovus dėl neteisėtų darbuotojų atleidimų vis dažniau į teismą paduoda akcininkai.

Darbo biržos nebeliko, atsirado Užimtumo tarnyba 2

Nuo spalio 1 d. Lietuvos darbo birža ir jos dešimt teritorinių biržų tapo vienu juridiniu vienetu – Užimtumo...

Vadyba
15:06
Į darbą grįžtantys tėvai: kaip užtikrinti sėkmingą integraciją Premium 1

Sklandžiai grįžti į darbą po vienų ar dvejų metų vaikų auginimo pertraukos – sudėtinga. Lietuvos darbdaviai...

Vadyba
05:58
Geidžiamiausių darbdavių algų rodikliai rugpjūtį

Naujausi „Sodros“ duomenys atskleidžia, kokie atlyginimai vyravo liepos mėnesį tarp geidžiamiausių šalies...

Vadyba
2018.09.30
Ką gali ir ko negali 50+ kartos darbuotojai Premium 16

50+ karta yra racionali, moka įveikti iššūkius, dirbti kūrybingai ir at­sakingai, siekti re­zul­tato, tačiau...

Vadyba
2018.09.29
Misija – įpėdinis: kaip nesužlugdyti perduodamo verslo 4

Kas yra šeimos verslo perdavimas? Kad ir kokį procesą įsivaizduotume, tai tikrai nėra vien garbingos šeimos...

Finansai
2018.09.29
TOP20 didžiausių darbdavių algos: dosniausių trejetuke – ligoninė

Lietuvos bendrovių rugpjūčio mėnesio atlyginimų duomenys rodo, kad tarp didžiausių šalies darbdavių,...

Vadyba
2018.09.29
K. Bagdonavičius palieka „Ergo“ Baltijos šalyse 4

„Ergo“ draudimo bendrovių Baltijos šalyse valdybos pirmininkas ir gyvybės draudimo „Ergo Life Insurance SE“...

Vadyba
2018.09.28
Keičiasi „Telia Lietuvos“ valdybos pirmininkas 1

Telekomunikacijų AB „Telia Lietuva“ valdybos pirmininkė Henriette Wendt atsistatydina.

Vadyba
2018.09.28
Subraškėjo „Teslos“ vadovo Musko kėdė 5

Ketvirtadienį JAV Vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC) padavė į teismą Eloną Muską už tai, kad jis...

Vadyba
2018.09.28
Grybauskaitė: pažeisdami moterų teises kenkiame ekonomikai 3

Moterų pasaulio lyderių tarybai pirmininkaujanti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Jungtinių Tautų (JT)...

Vadyba
2018.09.28
Kaip buvęs vienuolis pradėjo verslą: sukūrė programėlę, kuria naudojasi 31 mln. vartotojų

Po dešimtmečio, praleisto budistų vienuolyne, Andy Puddicombe‘as nusprendė pasidalyti įgyta patirtimi su...

Vadyba
2018.09.27
Specialistai darbą renkasi ir pagal biurą Rėmėjo turinys 9

Planuojant bei įrengiant šiuolaikinius biurus darbo turi ne tik architektai, bet ir personalo specialistai.

Vadyba
2018.09.27
Verslininkai: parodų aukso amžius baigėsi, bet dalyvauti jose vis tiek verta Premium

Namų interjero ir dizaino paroda „Maison & Objet“, rugsėjį vykusi Paryžiuje, yra viena brangiausių Europos...

Rinkodara
2018.09.26
A. Izgorodinas paliko pramonininkus ir perėjo į „SME Finance“

Ekonomistas Aleksandras Izgorodinas palieka Lietuvos pramoninkų konfederaciją ir pereina dirbti į faktoringo...

Vadyba
2018.09.26
Barjeras, nuleidžiamas pusiaukelėje 11

Darbo rinkai vis stipriau jaučiant darbuotojų stygių, ryškėja darbdavių požiūrio į darbuotojų amžių...

Vadyba
2018.09.26
Prarastoji ar dar neatrastoji 50+ karta: kaip vyresniuosius išlaikyti darbo rinkoje Premium 2

Verslas trimituoja apie žlugdantį darbo jėgos trūkumą, tačiau vyresni nei 50-ies darbuotojai neretai jaučiasi...

Vadyba
2018.09.26
Kepinių gamybos milžinė „pažaliavo“

„Grupo Bimbo“, duonos ir konditerijos gaminių milžinė, paskelbė, kad iki 2025 m. visa kompanijos sunaudojama...

Vadyba
2018.09.25
Kur algų medianos rugpjūtį buvo didžiausios 8

Šių metų rugpjūtį didžiausiomis algų medianomis pasižymėjo farmacijos ir technologijų bendrovės, rodo...

Vadyba
2018.09.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau