Pasiūlė verslininkams realią vertę

Publikuota: 2018-03-08

Vasario 28 d. mokymų ir konferencijų rinkoje atsirado stiprus žaidėjas. Žadėję konferencijos dalyviams suteikti konkrečių praktinių įrankių ir galimybę užmegzti naudingų kontaktų, konferencijos „Business Tools 2018“ organizatoriai savo pažadą įvykdė ir patvirtino, kad verslininkams iš tiesų reikia apčiuopiamos praktinės naudos.

VersloKursai.lt vadovas ir konferencijos organizatorius Augutis Kučinskas teigia, kad viena iš priežasčių, kodėl pavyko įgyvendinti kitokios konferencijos idėją – pranešėjai. „Mes rinkomės ne  sėkmingų įmonių vadovus, o profesionalius lektorius konsultantus. Visų pirma, dauguma jų ne tik konsultuoja, bet valdo savo verslus, antra – kasdien konsultuodami skirtingas įmones jie yra sukaupę labai daug ir įvairios patirties, išbandę daugybę skirtingų variantų, todėl gali pasidalinti realiai veikiančiais įrankiais. Ir trečia – mums buvo svarbus ne tik turinys, bet ir forma. Profesionalūs lektoriai nuolat veda mokymus, skaito pranešimus, todėl kalbėti keliems šimtams konferencijos dalyvių jiems nėra iššūkis. Norėjome, kad pranešimų klausyti būtų įdomu. Dalyvių atsiliepimai rodo, kad taip ir buvo.“

Konferencijos pranešimų temos buvo sudėliotos taip, kad atskleistų tam tikrą įmonės gyvavimo ciklą nuo įmonės procesų sudėliojimo, darbuotojų atrankos ir įgalinimo iki naujų produktų kūrimo ir efektyvumo didinimo. Tarp atskirų pranešimų renginio vedėjas pasakojo istorijas, kurios, kaip paaiškėjo vėliau, buvo skirtos ne tik pristatyti pranešimus, bet praktiškai parodyti, kaip veikia storytellingo metodas. Apie storytellingą konferencijoje kalbėjęs Sakalas Uždavinys sako, kad istorijų žmonės klausosi mieliau nei sausų faktų, be to, jas kur kas lengviau įsimena. Tai visiškai kitoks informacijos pateikimo būdas, kuris leidžia lengviau parduoti savo prekes ar paslaugas, motyvuoti darbuotojus, formuoti darbdavio įvaizdį ar inicijuoti pokyčius.

Konferenciją pradėjęs Nerius Jasinavičius kalbėjo apie tai, kad vos susikūrusi kiekviena įmonė gana sparčiai auga, tačiau kažkuriuo metu šis augimas sustoja. Pagrindinis apribojimas, dėl kurio tai nutinka – vadovo dėmesys. Vadovas turi rūpintis tiek įmonės stabilumu, tiek augimu. Tam tikru metu abiem šiems klausimams spręsti vadovo dėmesio tiesiog nebepakanka. Tada ir atsiranda dilema, ko nedaryti. Verslo sistematizavimo ekspertas p. Jasinavičius teigia, kad dauguma vadovų stokoja laiko, nes greta vadovo pareigų nuolat dirba specialisto darbą, kurio  niekaip negali paleisti. Dėl šios priežasties pirmasis žingsnis – kasdien skirti laiko įmonės strategijos dėliojimui. „Tai turi vykti ne kažkada, o šiandien, kasdien. Vadovas turi užsiimti ilgalaikio įmonės konkurencinio pranašumo kūrimu“, – sako p. Jasinavičius, kuris savo pranešimo metu paskatino susirinkusius vadovus įtraukti įmonės strategijos klausimą į savo rytdienos dienotvarkę.

„Primum Esse“ konsultantė Rūta Gudmonaitė, konferencijoje kalbėjo apie darbuotojų įgalinimą. Atlikę neilgą pranešėjos paruoštą testą,  konferencijos dalyviai galėjo įsivertinti, ar jų įmonės darbuotojai gali ir nori dirbti gerai. Darbuotojus įgalinti p. Gudmonaitė siūlo keliais skirtingais būdais: pasiūlant jiems kūrybiškai pateiktų tikslų / uždavinių / projektų, į mokymus ar darbuotojų atranką įtraukiant labiausiai patyrusius darbuotojus, suteikiant sąlygas darbuotojams išsakyti, ką jie mano apie savo vadovo darbą ir pan. „Neužtenka santykių pradžioje pasakyti „Aš tave myliu, o jei kas pasikeis – pranešiu“, – sako p. Gudmonaitė. Ji teigia, kad vadovas nuolat turėtų stebėti, kaip darbuotojams sekasi įgyvendinti tikslus, o pasiektus rezultatus aptarti dažniau nei kartą per metus.

„TMD Partners“ konsultantė, asmeninio pardavimo ekspertė Donata Varnelienė, reaguodama į kolegų pranešimus, užsiminė, kad jeigu jai reikėtų įdarbinti pardavėją, ji rinktųsi tokį, kuris myli pinigus ir klientus. Tik toks pardavėjas galės klientu pasirūpinti iki galo. Savo pranešime p. Varnelienė kalbėjo apie papildomą pardavimą kaip visapusį kliento problemų sprendimą. Kuo daugiau klientas perka iš vienų rankų, tuo didesnį pasitenkinimą jis jaučia. Tačiau pasitaiko atvejų, kai papildomas pardavimas sumažina kliento pasitikėjimą. Kada taip nutinka? Tais atvejais, kai papildomai parduodama prekė, kuri iš tiesų turėtų įeiti į pagrindinį paketą. Pardavimo specialistė pabrėžė, kad papildomas pardavimas gali vykti tik tuomet, kai jau yra įvykęs pagrindinis pardavimas. Pirkėjas turi gauti laiko įvertinti prekę ar paslaugą. Pranešėjos teigimu, paprastai papildomo pardavimo suma neturėtų viršyti 25 proc. pagrindinio pardavimo vertės.

Kainodaros ekspertė Indrė Radavičienė, kalbėdama apie teisingos kainos nustatymą, įvardijo, kad daugiau nei 80 proc. įmonių kainą nustato atsižvelgdamos į savikainą, tačiau toks kainų nustatymo modelis nėra pats tinkamiausias. Konkurencingoje rinkoje jis neleidžia maksimizuoti pelno. Dėl šios priežasties, įvardinusi keletą patrauklesnių kainos nustatymo metodų, p. Radavičienė konferencijos „Business Tools 2018“ dalyviams papasakojo apie savo pačios sukurtą kainos nustatymo mechanizmą, paremtą kainos žemėlapio metodika. Šį įrankį pranešėja dovanojo kiekvienam konferencijos dalyviui.

Ekonomikos mokslų daktaras ir rinkodaros ekspertas Donatas Jonikas savo pranešimo metu su konferencijos dalyviais pasidalino rinkodaros plano ant vieno lapo šablonu. Pranešėjo teigimu, daugeliu atvejų planuodamos reklamos kampanijas įmonės neturi laiko „ilgai žaisti“ su keliasdešimties lapų planais. Pranešėjo pasiūlytas plano šablonas leidžia esminę informaciją turėti prieš akis ir orientuotis į pagrindinį tikslą, kurį p. Jonikas rekomenduoja apsibrėžti naudojant SMART metodiką.

Konferencijos „Business Tools 2018“ pranešimų sesiją užbaigė produktyvumo ekspertas Mindaugas Grajauskas. Savo pranešimo metu pasakodamas asmeninę istoriją, p. Grajauskas pristatė net tris labai paprastus ir konkrečius metodus. Vėliau dauguma dalyvių minėjo, kad pirmas dalykas, kurį padarys jau kitą dieną – susidarys „Ko nedaryti“ sąrašus. Gali skambėti keistai ar juokingai, tačiau p. Grajauskas teigia, kad vienam „taip“ turi būti ištarta daugybė „ne“. Taigi, kad nudirbtume svarbius ir vertę kuriančius darbus, turime atsisakyti malonių, bet nevertingų veiklų. Pranešėjas sako, kad palengvėjimas atsiranda tuomet, kai supranti, kad nereikia padaryti visko. Be to, sąrašas „Ko nedaryti“ padeda išvengti laiką „vagiančių“ veiklų.

Antrąją konferencijos dalį – kontaktų vakarą – atidarė organizacijos BNI Lietuva direktorius Nerijus Lungys. Ryšių plėtros ekspertas pasidalino keliais reikšmingais patarimais, padedančiais užmegzti kontaktą. Vienas jų – 12 x 12 x 12 taisyklė. Ji skatina atkreipti dėmesį į tai, kaip atrodote iš 12 metrų (apranga, kūno kalba), kaip atrodote iš 12 centimetrų (šukuosena, manikiūras, veido išraiška, burnos kvapas) ir kokie pirmieji 12 jūsų žodžių (nuobodūs ar prikaustantys dėmesį). Šiuos p. Lungio patarimus konferencijos „Business Tools 2018“ dalyviai galėjo pritaikyti iškart po pranešimo organizuoto kontaktų vakaro metu, kuriame iš anksto užsiregistravę dalyviai gavo išskirtines sąlygas viešai pristatyti savo įmonę. Šios konferencijos kontekste kontaktų vakaras tapo neformalia erdve bendrauti ir megzti ryšius. Dalyviai ieškojo ne tik klientų, bet ir partnerių, buvo paruošę įvairių bendradarbiavimo idėjų. Organizatorių teigimu, po konferencijos dalyviai džiaugėsi užmezgę vertingų kontaktų.

Konferencijos „Business Tools 2018“ organizatorius p. Kučinskas sako, kad šiai konferencijai kėlė didelius reikalavimus, ir nors ne viskas buvo tobula, tačiau džiugu, jog konferencija atitiko ne tik organizatorių, bet ir dalyvių lūkesčius. Negalėjusiems dalyvauti, p. Kučinskas turi džiugią žinią – visai netrukus konferencijos „Business Tools 2018“ vaizdo įrašą bus galima rasti VersloKursai.lt video mokymų platformoje, o visą pavasarį vyks tęstiniai konferencijos lektorių mokymai, kuriuose itin daug dėmesio bus skiriama praktiniams įgūdžiams ir konkrečių atvejų analizei. 

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Suformuota nauja „Regitros“ valdyba

dalius.simenas@verslozinios.lt

Transportas
12:21
„YIT Kausta“ pakeitė teisinį statusą

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros ir statybos bendrovė „YIT Kausta“ statusą pakeitė iš akcinės bendrovės (AB)...

Perspektyvų IT darbą iškeitė į smulkų šeimos verslą: kokie iššūkiai laukia Premium

Prisidėti prie šeimos verslo yra viena, bet kai perimi jį valdyti, atsiranda daugybė dalykų, apie kuriuos...

Vadyba
09:23
Lietuvoje moterys uždirba 14,2% mažiau nei vyrai, ES – 16,2%, Estijoje – 25,3% 7

Europos sąjungoje (ES) 2016 m. duomenimis moterys vidutiniškai uždirbo 16% mažiau nei vyrai. Arba kuomet...

Vadyba
2018.03.08
Moterų lyderystė ir karjera: visur svarbu pavyzdžiai Premium

Kad daugiau moterų ryžtųsi siekti vadovaujančių postų, reikia ne tik kalbėti, bet ir dalintis realiais...

Vadyba
2018.03.08
Šalys, kuriose moterims geriausia gyventi

JAV „News&World Report” paskelbė šalių reitingą, kuriose moterims geriausia gyventi ir dirbti.

Vadyba
2018.03.08
Didžiausias algas 2017 m. mokėjusios privačios gimnazijos 2

VŽ surikiavo privačias gimnazijas pagal pernai sausį – gruodį mokėtą vidutinį mėnesio atlyginimą.

Estams už sporto klubą sumokės darbdaviai: lengvata galioja ir Lietuvoje, bet nedžiugina Premium 3

Estija nuo šių metų sausio 1 d. taiko pajamų mokesčio lengvatą įmonėms, kurios savo darbuotojams perka sporto...

Pasiūlė verslininkams realią vertę Rėmėjo turinys

Vasario 28 d. mokymų ir konferencijų rinkoje atsirado stiprus žaidėjas. Žadėję konferencijos dalyviams...

Vadyba
2018.03.08
„Savy“ turi naują vadovę 3

Tarpusavio skolinimo ir sutelktinio finansavimo platformos „Savy“ vykdomasis direktorius Vytautas Zabulis...

Vadyba
2018.03.07
AIG pasitraukimas iš Lietuvos: kaip atleido darbuotojus  Premium 17

Prieš devynis mėnesius apie pasitraukimą iš Lietuvos paskelbęs „American International Group“ (AIG) paslaugų...

Vadyba
2018.03.07
Į kokias šalis labiausiai apsimoka važiuoti dirbti 4

HSBC banko dešimtus metus rengiamas tyrimas atskleidžia, į kurias šalis išvykę profesionalai gauna...

Vadyba
2018.03.07
Iš pareigų traukiasi „NT Valdos“ vadovė 4

Iš „Lietuvos energijos“ antrinės grupės įmonės „NT Valdos“ generalinės direktorės pareigų nuo kovo 23 d.

Vadyba
2018.03.06
Vilniaus ir Kauno oro uostų vadovas palieka pareigas 3

Olafas Martensas, Vilniaus ir Kauno oro uostų vadovas, palieka darbą Lietuvos oro uostuose. Nuo kovo 23 d.,...

Vadyba
2018.03.05
Emocinis perdegimas darbe: kaip atpažinti ženklus Premium 2

Nei papildomos valandos paroje, nei dar vienos dienos savaitėje tikrai neatsiras. Norint išsaugoti...

Vadyba
2018.03.05
Pareigas pradeda eiti naujas „Malsena Plius“ vadovas 5

Nuo kovo pradžios generalinio direktoriaus pareigas grūdų perdirbimo įmonėje UAB „Malsena Plius“ pradeda...

Vadyba
2018.03.05
Didžiausios Vilniuje „VGTU Karjeros dienos 2018“ kviečia aktyvuoti TECHNOgeną Rėmėjo turinys 1

Kasmet kartu su pavasariu Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) prasideda „Karjeros dienos“. Šiais...

Vadyba
2018.03.05
Pietų Korėjoje darbo savaitė patrumpinta iki 52 valandų 8

Pietų Korėjos valdžia rūpindamasi darbuotojais išleido įstatymą, pagal kurį sutrumpino darbo savaitę nuo 68...

Vadyba
2018.03.04
Laiko valdymo patarimai: kaip viską suspėti 1

Spartėjant gyvenimo tempui, darbuotojai vis labiau jaučia laiko stygių. Sumaišties bus mažiau, jei...

Vadyba
2018.03.03
Geidžiamiausių darbdavių vidutinės algos: nuo 640 iki 2.588 Eur 7

Paskelbti nauji „Sodros“ duomenys leidžia pažiūrėti, kokie vidutiniai atlyginimai sausio mėn. vyravo įmonėse,...

Vadyba
2018.03.03

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau